Šta je novo?

Izbori 2024

Priča o torbicama i krpicama je demagogija na nivou parizera.
Na koji način? Vlast koja priča narodu da treba da jede najjeftiniji parizer, majonez i ostale najgore moguće stvari, u fazonu "ćutite i jedite", dok oni ručaju po najskupljim restoranima gde god da idu i šetaju se u skupim krpicama. To je čist bezobrazluk i pokazivanje moći. To što mi to ističemo nema nikakve veze sa demagogijom.
 
Ako je pošteno zaradila to što troši ja tu ne vidim nikakav problem. Kolektivna učmalost je crta našeg naroda, ajde svi da budemo bedni... Razotkrivanje krađe i ukazivanje na mutne radnje je nešto što treba da se istakne, dizanje halabuke oko krpica je parizer politika.
 
Ako je pošteno zaradila to što troši ja tu ne vidim nikakav problem. Kolektivna učmalost je crta našeg naroda, ajde svi da budemo bedni... Razotkrivanje krađe i ukazivanje na mutne radnje je nešto što treba da se istakne, dizanje halabuke oko krpica je parizer politika.
"Ako je pošteno zaradila"
znas li ti ko je Suzana Vasiljevic?
 
У колико си ти "евроатлантских" земаља био и где си видео да се жене масовно тако облаче?
ne masovno, naravno ne masovno, ali bogate zene da...
i u Emiratima zene seika nose to po kuci.
Sve je to kao sto kolega Dosljak rece Milano, Pariz...
 
Ako je pošteno zaradila to što troši ja tu ne vidim nikakav problem. Kolektivna učmalost je crta našeg naroda, ajde svi da budemo bedni... Razotkrivanje krađe i ukazivanje na mutne radnje je nešto što treba da se istakne, dizanje halabuke oko krpica je parizer politika.
giphy.gif
 

Suzana je Vucicev handler.

Suzana Vasiljević je savetnica za medije predsednika srpske vlade. A živela je, navodno, u vezi sa francuskim obaveštajcem Žoržom Uriom, koji je, dok je Suzana radila kao portparolka MUP-a Srbije, imao vizit kartu sa telefonima, a i faksom MUP-a Srbije.
Suzana je agent BND-a. Svakodnevno šalje u ambasadu izveštaje koji stižu na Vučićev sto. Ona je postavila Marka Čadeža, narkomana, za predsednika Privredne komore Srbije, bez dana radnog staža u privredi.
Suzana svakodnevno uređuje Blic, Novosti, Kurir, Informer, i informativne emisije RTS-a i PINK-a. Dostavlja izveštaje, ili diktira telefonom. Preti.

Izvor: Milovan Brkic


U tekstu BIRN-a, u kojem se iznose svedočenja novinara o stanju medija u Srbiji, a koji su deo istraživanja „Sloboda i kontrola medija – svedočenje novinara“, jedan urednik tabolida opisao je neformlane odnose Vučićeve savetnice za medije, novinara i urednika.
“Posle jednog novogodišnjeg prijema u Vladi Srbije, njegova savetnica za medije Suzana Vasiljević se na svom Fejsbuk profilu pohvalila poklonima koje je dobila od novinara i urednika… Najviše lajkova su dobile ‘Džimi Ču’ cipele od 600 dolara koje je dobila od menadžerke kompanije koja izdaje dnevne novine. Na drugom mestu po broju lajkova je bila spavaćica koju je dobila od urednice iz konkurentske kuće”, rekao je urednik neimenovanog tabloida BIRN-u u tekstu koji je objavljen u februaru 2018.
U žižu javnosti Suzana Vasiljević dospela je i nakon tvita direktora televizije N1 Jugoslava Ćosića da je ona, nakon Parade ponosa i incidenta u kome je učestvovao i Andrej Vučić, zahtevala da se snimak ovog događaja ne objavljuje. Vasiljević je u izjavi za portal Cenzolovka potvrdila da je zaista to tražila od Ćosića, ali da to nije bio pritisak već „drugarska molba kako bi mogli da pripreme Andrejevu majku i dete“.
U januaru 2018. godine Suzana Vasiljević ušla je u sukob sa Nezavisnim udruženjem novinara Srbije (NUNS) zbog toga što je smatrala da Evropska federacija novinara (EFJ) treba da se sastane i razgovara o stanju medija u Srbiji i sa predsednikom, a ne samo sa premijerkom i resornim ministrima, čemu se NUNS oštro usprotivio, ukazujući na ustavna ovlašćenja predsednika.
Uprkos protivljenju dela struke, Suzana Vasiljević je kao savetnica predsednika Vučića u junu 2018. godine izabrana i za članicu Koordinacionog tela za saradnju sa medijima, koje će, kako je saopštila Vlada, raditi na unapređenju položaja medija.
Na sednici Vlade Srbije održanoj 2. decembra 2021. imenovana je za članicu Saveta Fakulteta dramskih umetnosti Univerziteta umetnosti u Beogradu.
„U isto vreme sa te pozicije razrešena je Tamara Vučković Manojlović, koja je inače upravnica Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Ovo će Suzani Vasiljević biti peta funkcija, a na nju je postavljena na predlog osnivača.“ (Nova.rs, 6. 12. 2021. godine)


Izvor Istinomer
 
Poslednja izmena:
Suzana nije prošla bezbednosnu proveru MUP-a.

Glede Libije, može se reći i ovako: "Kad ti jugoslovenske firme grade brane..."

Ali ne treba biti truo i koristiti svaki događaj za bapske upadice.
 
Eto, toliko teksta i nigde reči da je nešto ukrala. Zaboravio si da napišeš da je radila za velike svetske medijske kuće u produciranju antisrpske propagande. Al verovatno nije htela da bude koristan id***, već je svoj angažman naplatila. Možda joj špijun švaler kupuje torbice od njegove pošteno zarađene špijunske plate? Zato se ne treba fokusirati na populističke floskule koje koristi vlast...
 
Zato sto su placeni za to.

Suzana vise nije u vezi sa francuskim spijunom. Svoje torbice "kupuje od plate".
Ona nije lopov taman koliko i Dr Mali ili Vesic nisu lopovi.
A sem toga, pretpostavimo da je samo spijunka? To vam ne smeta?
Mislio sam da si malo bistriji, samo preterano melanholičan, al sam pogrešio...
 
Nema odbrane za nju, žena je vrhunski oportunista, okreće se kako vetar duva, samo ako može da izvuče neku korist.

Samo ne mogu da svarim izjave tipa "nosi torbicu od 6k evra a narod jede parizer"...
Шта да ти кажем, ја и нисам неки експерт пошто су женске ташнице, али ако стварно коштају колико се прича ту нешто није уреду.
 
brana nije odrzavana
Кажу, од 2002. нису одржаване. А до 2011. је био на власти Гадафи (добро, можда би, да га је син наследио 2018, брану у међувремену интервентно обновили, ко зна). Ако је то уопште битно (тј. ако Срби стварно морају да сневају снове како би свет био боље место да су Гадафи, Садам, Броз и Мугабе могли да поживе 200 година и да владају док је пустиње и прашуме; ако ће од тог сневања да им буде боље, онда ОК).
 
Sve stoji, ali Muamera će zaista od blata praviti. Ne sumnjam da se tim plemenima kolektivno tamo dok ovo pričamo upravo fakturiše za razvoj demokratije od onih libijskih 200 milijardi USD u zapadnim bankama.

A tako je to kad prvo nećeš da produžiš koncesije na eksploataciju energije. Hajd, to bi mu i oprostili i halalili da hoće da da naftu za zelembaće, ali ovaj je hteo tozla, e to je već neoprostivo.
 
Само да се ми нисмо лизали с том екипом, боље би нам било стопут. Тешко да нас треба да се тиче Либија. Биће овако или онако, и са нама блентавима и без нас.
 
Кажу, од 2002. нису одржаване. А до 2011. је био на власти Гадафи (добро, можда би, да га је син наследио 2018, брану у међувремену интервентно обновили, ко зна). Ако је то уопште битно (тј. ако Срби стварно морају да сневају снове како би свет био боље место да су Гадафи, Садам, Броз и Мугабе могли да поживе 200 година и да владају док је пустиње и прашуме; ако ће од тог сневања да им буде боље, онда ОК).

Ne vrlo je bito, jer si nemerno precutao glavnu cinjenicu.
Brana je 2012. trebalo da bude temeljno renovirana.
To nije ucinjeno jer su 2011. anglosksonski i evropski fasisti ubili Gadafija i zaveli serijat u Libiji.

Vredi pisati o Libiji. Kolonijalni model je isti.
 
Poslednja izmena:

Виктор Орбан: Украјинско жито је заправо амерички комерцијални производ. Узгаја се на земљиштима које су вероватно дуго времена под контролом САД


Украјински пољопривредни производи не стижу у земље којима су ови производи потребни, већ завршавају у Европи, објашњава Орбан.
"Преварили су нас у вези украјинског жита...Деца из Африке не виде ни килограм хлеба", наглашава мађарски премијер.
Орбан је додао да ће Мађарска једнострано продужити ембарго уколико ЕК до поноћи не продужи забрану испоруке жита из Украјине за пет централноевропских земаља.


jos jedna lekcija iz suverenizma velikog maga politike Viktora Orbana
 
Nije problem to lizanje, lizali smo se još u vreme ćopavog, tad nije bilo biranja. Prava tampon zona i bespovartni krediti da baš mi u slučaju potrebe preuzmemo ulogu topovskog mesa koju danas imaju nesretni Ukrajinci. Na svu sreću, izbegli smo tada sudbinu današnje Ukrajine (a nije da nije bilo blizu), ali smo us*ali stvar i doživeli možda i gore prilikom pada zida, tad smo mogli da biramo! Sad se opet lome stvari, plašim se da opet ne pogrešimo, s tim što bar meni najiskrenije izbor nije očigledan kao tada, gledajući autodestruktivne evropske politike, čiju ćemo sudbinu deliti ovako ili onako!

Inače se radilo kvalitetno, bunari, brane, navodnjavanje. Samo 6 godina kasnim da bi rođeni deda koji je za Černi projektovao dosta toga tamo, mogao kroz moje tipkanje i ovde da prozbori koju. Verujem da bi bilo zanimljivo, kao što je meni bilo. Krivo mi je što gomilu tih stvari nisam nasnimio na diktafon recimo. Napredak jeste bio očigledan! Zemlja bez dugova i 200 mljrdi USD viška. Najslikovitije mi je bilo kad je pričao da kad su prvi put bili tamo, da je morao da stavlja valjda konzerve pune vode u nogare kreveta, da ih ne bi napadali neki insekti, ali ni to nije bilo dovoljno, jer su neki padali sa plafona. E onda poslednji dolazak bazeni, ovo, ono. svakako napredak u odnosu na bazu nenormalan.

E sad što je Muamer izabrao da se ku*či, a nema pokrića (što je primetno i na forumu :) ) a ne da budu kao UAE recimo, ne amnestira ovu bandu koja je uradila šta je uradila, kao što reče MC!
 
Vrh