Šta je novo?

Izbori 2024

Mislim da se u americi dobijaju pare za navijanje.
Svi oni koji slave sportske dogadjaje su infantilni.
Sve je to raspolozenje kontrolisano propagandom i reklamama.
Sav taj nacionalni zanos je nesto nagluplje, ovde ili u Spaniji ili u Brazilu.

Ti igraci su milioneri, a ti koji ih slave su sirotinja.
Jeste, americke sportske lige su najvrednije na svetu zato sto placaju ljudima da navijaju.
Znaci kada kazes ovo:
mislim da ovoliko pateticno pridavanje znacaja kosarci jeste odraz nase infantilnosti.
vecina gradjana Srbije su kao deca
nezreli, lako se odusevljavaju, spremni da zauvek slede Hulju
Ti mislis na covecanstvo kao celo, ne specificno na Srbiju? Ili su i Amerikanci, Nemci, Argnetinci itd. spremni da zauvek slede Hulju?
 
Ti mislis na covecanstvo kao celo, ne specificno na Srbiju? Ili su i Amerikanci, Nemci, Argnetinci itd. spremni da zauvek slede Hulju?
Oni slede svoje hulje.
Ali, kao sto rekoh, oni imaju barem nesto od drzve i drzavnogaparata.
Mi sledimo, a nemamo nista osim pljacke.

I naravno taj osecaj da smo bolji od Svaba i Hrvata.
Cak je i nadobudni Sergej T. postao ljubimac vecinske Srbije, jer je i on iako drugosrbijanac (koji ne moze a da ne letuje na Jadranu), zrtva hrbatske policije.
 
Oni slede svoje hulje.
Ali, kao sto rekoh, oni imaju barem nesto od drzve i drzavnogaparata.
Mi sledimo, a nemamo nista osim pljacke.

I naravno taj osecaj da smo bolji od Svaba i Hrvata.
Cak je i nadobudni Sergej T. postao ljubimac vecinske Srbije, jer je i on iako drugosrbijanac (koji ne moze a da ne letuje na Jadranu), zrtva hrbatske policije.
Zašto se deliti isključivo na drugosrbijance i većinsku Srbiju? Ili hoćeš da kažeš da je to samo deo,a da ostale ,,grupe'' nisu dovoljno zastupljene?
 
Zašto se deliti isključivo na drugosrbijance i većinsku Srbiju? Ili hoćeš da kažeš da je to samo deo,a da ostale ,,grupe'' nisu dovoljno zastupljene?
to je samo deo.
U sustini drugosrbijanci su samo stilski drugaciji. To je potpuno isti mentalitet kao kod Huljinih direktnih obozavatelja.
Sergej ili Biljana Srbljanovic su tipcni likovi koji su s lakocom prelazili iz jedne u drugu grupu, u zavisnosti od ponudjenog novca.
Onih sa drugacijim mentaliteteom, oni koji ne obozavaju silu, bahatost i pravo jaceg, ima ih oko 5%.
 
to je samo deo.
U sustini drugosrbijanci su samo stilski drugaciji. To je potpuno isti mentalitet kao kod Huljinih direktnih obozavatelja.
Sergej ili Biljana Srbljanovic su tipcni likovi koji su s lakocom prelazili iz jedne u drugu grupu, u zavisnosti od ponudjenog novca.
Onih sa drugacijim mentaliteteom, oni koji ne obozavaju silu, bahatost i pravo jaceg, ima ih oko 5%.
Ti si u tih 5%?
 
Прича се да је Тома Мона добио тежак облик пролива након једења паризера.
 
Француска и САД уништили Либију до темеља каква год да је била, јуче пукла нека брана преко 5.000 мртвих, преко 10.000 несталих и ником ништа.
 
Француска и САД уништили Либију до темеља каква год да је била, јуче пукла нека брана преко 5.000 мртвих, преко 10.000 несталих и ником ништа.
tacno.
O tome se cuti jer je Libiju unistio "Demokratski Zapad", nosilac tog najsavrsenijeg oblika vlasti ikad.
Ipak, Libijski narod nije zelo da ima najbolji standard u Africi, hteli su da budu deo Zapadne porodice naroda i zato sad imaju k.
Hteli su da budu bliski sa EU, a onda ih je EU bombardovala i na vlast dovela islamske ekstremiste kao sto su kod nas doevli radikalske fasiste.
Sada je Libija "bliska zapadu". Barem je neki cilj ostvaren i to libijski narod bezmalo ushicuje.
 
Прича се да је Тома Мона добио тежак облик пролива након једења паризера.

Razgovarao sam sa nekim neukim ljudima i moram da kazem da su se pojavile nedoumice i pitanja:
Traba li parizer jesti svaki dan?
Ako da, da li ga treba jesti za sva tri obroka i izmedju?

 
Poslednja izmena:
Данас сам прошао Немањином улицом. Испред апелационог суда су се скупили подржаваоци ухапшеног новинара Бркића.
 
IMG_20230913_191440_056.jpg
IMG_20230913_191507_494.jpg

Koliko shvatam oni iz šatora žele da obnove Jugoslaviju?
 
Da li je realno da su oni jos u tom satoru. Skupina najpribliznija sekti, jos samo na znak vodje da ispiju pićence, kao kod Dzim Dzonsa.
 
Tema su izbori a ne natpevavanje ko više mrzi Zapad, voli BRICS i uživa u parizeru od jazavičara.
 
"Kada bi izbori mogli nešto bitno promeniti, oni bi bili zabranjeni.” - Mark Tven

Ako na sledećim izborima opet SNS ubedljivo pobedi pored svega što se dešavalo onda je sve jasno.
 
Skec sa parizerom je izuzetno inteligentan.
Cuo sam vec dve (narodne) odbrane predsednika "Mrvica brani komandanta"

1. Sta hoce oni (koji Ga napadaju), oni jedu jastoge
2 Sta je bilo. Nema nista lepse nego kad u rasecen hleb stavis majonez i paizer i zagrizes

svaka cast izraelskim strucnjacima za propagandu.

R. DOmanovic "Stradija":

Док, једва једном, објавише владини листови (влада увек има по неколико листова, управо сваки министар свој лист - један или два) да је влада довела до краја преговоре о зајму са страном једном групом и да су резултати врло повољни. Исте те новине јавише да ће за два-три дана доћи у Страдију пуномоћник те банкарске групе, г. Хорије и потписати уговор.
Једног дана приспе страна лађа и почеше излазити путници. Од‌једном, маса света се пови ка лађи - Хорије?
- Где је, камо га! - жубори маса и настаде гурање, тискање, пропињање, зверање, свађа; сваки хоће да приђе ближе. А један странац моли и запомаже да га пусте, јер има журна посла. Једва човек говори, стење управо, притиснут и згњечен радозналом светином. Полицајци су одмах разумели своју праву дужност и од‌јурише да о доласку његовом известе министра председника, остале чланове владе, председника општине, главара цркве, и остале великодостојнике земаљске.
И министри се доиста појавише са свима великодостојницима земље Страдије. Сви у свечаном руху, са свима лентама и силним орденима. Маса се расклони на две стране, и тако странац остаде сам у средини, с једне стране, а с друге се стране појавише министри, идући му у сусрет. Министри се зауставише на пристојној даљини, скидоше капе и приклонише се до земље. То исто уради и маса. Он изгледаше нешто збуњен, преплашен, а у исто време јако зачуђен, али се с места није мицао, стајао је непомично, као статуа.
Министар председник узе његов куфер у наручје, с неким страхопоштовањем, а министар финансија, опет, штап знаменитог човека. Понеше те ствари као какве светиње. Куфер је, разуме се, и био светиња, јер је у њему сигурно судбоносни уговор; управо, у том куферу беше, ни мање ни више, већ будућност, срећна будућност целе једне земље. Зато је, дакле, министар председник, знајући шта носи у својим рукама, изгледао свечан, преображен, поносит, јер у својим рукама носи будућност земље Страдије. Главар цркве, као човек Богом обдарен великим духом и умом, одмах је и сам увидео важност тог куфера, те са осталим првосвештеницима опкружи министра председника, и запеваше побожне песме.
Странац је, разуме се, одмах изабран за почасног председника министарства, за почасног председника општине, Академије наука, и свију могућих хуманих друштава и удружења у Страдије, а њих има сијасет, па чак и друштво за оснивање друштава. Све га вароши изабраше за свог почасног члана, сви га еснафи признаше за добротвора, а један пук војске у почаст његову прозва се "Силни пук Хоријев".
Већ два дана траје бурно весеље по целом граду. Свира музика, звона звоне, пуцају прангије, брује песме, расипа се пиће.Трећег дана, министри, иако мамурни од весеља, морадоше жртвовати одмор тела свог за срећу земље и народа, те се искупише у пуну седницу: да са Хоријем заврше преговоре о зајму и потпишу тај епохални уговор.

- Хоћете ли дуже остати овде? - пита га министар председник.

- Докле год не свршим посао, а он ће дуже трајати!

- Нама су ваши услови познати, а и вама наши, те држим да неће бити никаквих сметњи! - рече министар финансија.

- Сметњи? - рече странац уплашено.

- Да, држим да их неће бити!

- И ја се надам!

- Онда можемо одмах потписати уговор! - рече министар председник.

- Уговор?

- Да!


- Уговор је потписан; и ја ћу се још сутра кренути на пут; а, пре свега, ја ћу Вам и сада и довек бити захвалан на оваквом дочеку. Искрено да Вам кажем, ја сам збуњен, још нисам довољно свестан шта је све са мном. Додуше, у овој сам земљи сад први пут, али нисам могао ни сањати да ћу као непознат ма где бити овако дочекан. Ја још држим да сањам.
- Потписали сте, дакле, уговор? - викнуше сви у један глас, одушевљено.

- Ево га! - рече странац, и извади из џепа табак хартије на коме је уговор и узе читати на свом језику. Уговор је био између њега и једног шљиварског трговца из унутрашњости Страдије, где се онај обавезује да му лиферује толику и толику количину шљива за кување пекмеза, до тог и тог дана...

Шта се у једној цивилизованој и паметној земљи и могло друго учинити, већ да се странац, после таквог глупог уговора, протера из Страдије, тајно, а после три дана да владини листови донесу белешке: "Влада енергично ради на остварењу новог зајма, и сви су изгледи да ћемо још до краја овог месеца примити један део новаца."
 
Poslednja izmena:
Vrh