Šta je novo?

Izbori 2024


Hoćeš reći da si ti slagao, da je slagao taj u tekstu, ili da se misli na nedeljnik nin koji izlazi četvrtom što nije izvestio?
Локални функционери и активисти Српске напредне страке нису дозволили председнику Нове демократске странке Србије и народном посланику др Милошу Јовановић да се обрати својим присталицама у центру Зрењанина у суботу 16. септембра. Медији, укључујући и опозиционе, о теме нису обавестили јавност. Детаљни опис инцидента објавио је на свом фејсбук налогу познати зрењанински новинар Зоран Дедић. Видео запис постоји на налогу народног посланика Новог ДСС-а Зорана Сандића.

ovo je tekst. Nista nisan izmislio. Samardjic je jedan od sacice pravfih levicara u Srbiji.

Zaklucak da se Vucic plasi desnice, a ne plasi levice je moj.
Vucic je presatao da ometa obracanje politicara levice cim je, jos u junu shvatio da su mu lojalni.
Od njih ne preti nikakva opasnost.
I desnica mu je lojalna za sada, ali od njih postoji potencijalna opasnost prilikom potpisivanja koje uskoro sledi.
 
Pa ako se zove komentar dana onda svakako nije. A ne znam ni šta znači sa zakašnjenjem? Nije kafa da bude instant, nisu posle sedam dana objavili nego čim saznaš ili objavljuješ ili ne objavljuješ, a objavili su.
Više je do onog klošarskog "ne valja pink, al ne valja ni nova", što je isto kao ne valja vlast al ne valja ni opozicija, a koje naš narod obožava. A poređenje kao dvojka ribe, i osmice, jer eto obe imaju onu stvar.
 
Miroslav Samardzic, osnivac "Pogleda" i perac cetnickih biografija od Draze do Kalabica? Pridev "pravi levicar" mu dodje jos jedan od viceva koje nam prenosilac nspm vesti prosipa svaki dan u 50 postova dnevno
 
To je radikalski sljam koji je simpatican jer je opozicija sad. Tako je nekima i Vucic bio simpatican jedan period (meni nikad) kad je bio opozicija pa ga uvaljivao vlasti.

Radikal je radikal, nikad ne zaboraviti.
Imao sam slicno misljenje. Sticajem okolnosti upoznao ga na poslu, gospodin covek.Nije sve politika i to sto neko prica na tvu
 
Imao sam slicno misljenje. Sticajem okolnosti upoznao ga na poslu, gospodin covek.Nije sve politika i to sto neko prica na tvu
Čime se bavi, osim ako time ne zadirem u tvoju privatnost.

Meni je on ponajbolji još iz vremena radikala. Deluje bistar čovek, koji zna politički zanat. To što nisam glasač njegove politike to je drugo, ali je ostao iza svojih stavova, nije ih menjao, nije prešao u stranku na vlasti, a mogao je, čak je i krajnje dopadljivo i zanimljivo ovo što sad glumi reportera i slično.
 

izuzetna analiza nemoci desnog dela opozicije
 
Poslednja izmena:
Čime se bavi, osim ako time ne zadirem u tvoju privatnost.

Meni je on ponajbolji još iz vremena radikala. Deluje bistar čovek, koji zna politički zanat. To što nisam glasač njegove politike to je drugo, ali je ostao iza svojih stavova, nije ih menjao, nije prešao u stranku na vlasti, a mogao je, čak je i krajnje dopadljivo i zanimljivo ovo što sad glumi reportera i slično.
Zastupao je jednu stranku u nekom sporu, eto toliko. Nevezano za politicke stavove veoma pozitovan utisak. Kao sto rekoh nije sve politika, eto npr nada macura koja mnoge iritira i pojavom i politickim angazmanom, garantujem da ce pomoci u pola noci ukoliko moze cak i da je iscima neko nepoznat
 
Dobro znači advokat/pravnik. Na to sam mislio, ništa konkretnije.

Ne znam da l znaš neposredno za Nadu Macuru, uglavnom ona meni deluje vrlo kvarno. A i cela njena biografija, rijaliti i slično govori u prilog.
 

izuzetna analiza nemoci desnog dela opozicije
Da su opozicija,onda bi se bavili interesima naroda,a u Srbiji takve stranke nema,to rade pojedinci koje partija može da ukloni ako su im država i narod ispred stranke,ukoliko sami pre toga ne napuste stranku...
 
Vidim da su i u Hrvatskoj uveli ograničenje cena na namirnice.

Jel može neko da mi kaže kako i ovi naši i oni njihovi tamo misle da uvode i drže ta ograničenja, pa čak i sniženja, a da korporativni oktopodi/otpadi poput Deleza, Idee i ostalih ne otrče brže bolje u Brisel i ne počnu da kmeče ''aaaaa kmeeee ne daju nam da radimo, država nam se meša u biznis, vraća se komunizam, aaa kmeee Evropo pomagaj, interveniši...'' ? Uostalom ne samo ti korporativni trgovinski karteli, nego i razni proizvođači, pogotovu oni korporativni (kao Imlek npr). Svim tim profiterima, mislim na one koji koriste ovo vreme ne da žive i rade, nego baš da profitiraju i maste se... svima njima će ovo smetati.

Mislim daleko od toga da se brinem i tugujem za velike trgovinske lance koji uzimaju i preko 50% na svoje marrrže. Što se mene tiče, ograničenja i treba da postoje u ovakvim vremenima i situacijama, zato države i vlade i postoje. Samo me zanima kako će sutra i Srpska i Hrvatska vlada da opravdaju sve te intervencije i da spreče da se trgovinski karteli ujedine protiv njih i odvale ih nekim kontra merama, ili prosto da nakon prisilnog sniženja namirnica A, B, C, sve to povrate bolesnim poskupljenjem namirnica D, E, F... ?
 
Vidim da su i u Hrvatskoj uveli ograničenje cena na namirnice.

Jel može neko da mi kaže kako i ovi naši i oni njihovi tamo misle da uvode i drže ta ograničenja, pa čak i sniženja, a da korporativni oktopodi/otpadi poput Deleza, Idee i ostalih ne otrče brže bolje u Brisel i ne počnu da kmeče ''aaaaa kmeeee ne daju nam da radimo, država nam se meša u biznis, vraća se komunizam, aaa kmeee Evropo pomagaj, interveniši...'' ? Uostalom ne samo ti korporativni trgovinski karteli, nego i razni proizvođači, pogotovu oni korporativni (kao Imlek npr). Svim tim profiterima, mislim na one koji koriste ovo vreme ne da žive i rade, nego baš da profitiraju i maste se... svima njima će ovo smetati.

Mislim daleko od toga da se brinem i tugujem za velike trgovinske lance koji uzimaju i preko 50% na svoje marrrže. Što se mene tiče, ograničenja i treba da postoje u ovakvim vremenima i situacijama, zato države i vlade i postoje. Samo me zanima kako će sutra i Srpska i Hrvatska vlada da opravdaju sve te intervencije i da spreče da se trgovinski karteli ujedine protiv njih i odvale ih nekim kontra merama, ili prosto da nakon prisilnog sniženja namirnica A, B, C, sve to povrate bolesnim poskupljenjem namirnica D, E, F... ?


Нисам нешто посебно испратио те Вучићеве наступе, ако имамо на пример 10 различитих произвођача млека од 1 литар, 15 врста паста за зубе од 125 мл, 10 различитих произвођача паризера итд
да ли је смањио и ограничио цене за све те производе без обзира на произвођача и да не може нико више да продаје пасту за зубе од 125 мл за 150 дин, већ мора сад за 100 дин
или ће ти јефтинији производи које Вучић рекламира бити нешто типа робна марка Максија или Амана, а остали ће имати и даље стандардне цене као до јуче?
 
A koji su glavni postulati i principi njegove politike? Za šta se sve zalaže?
Једини је у својој кампањи директно прозивао Вучића за све најцрње мрље његове власти.
Остатак опозиције се понаша аутистично по том питању и наступа претежно са причом ми хоћемо да заменимо Вучића.

Е сад што се тиче његове идеологије, мислим да није пуно другачија од класичне радикалске (анти-ЕУ, анти-НАТО, анти-лгбт, анти-Хаг), али видимо да је направио отклон од гибаничара из тзв. десне опозиције (НДСС, ПОКС, Двери, Заветници) етикетирајући их као режимску опозицију због игнорисања протеста против насиља. Значи прогутао је горку жабу за многе радикале и бивше и садашње, и позвао народ на скуп који себи присвајају Мариника, Зеленовић, Ђилас и Лутовац.
 
Meni je veoma zanimljiva jedna stvar.
Miroslav Samrdzic tvrdi da se Hulja plasi samo desne opozicije.
Miroslav Parovic tvrdi da je desnu opoziciju lakse kupiti jer ne dobijaju nista iz inostranstva, za razliku od levih/zelenih/liberala, pa bi sve dali za 3000E mesecno po skupstinskom mandatu.
Pa se sledstveno ne boji ni desne opozicije. Naveo je primer Milice Zavetnice koja je sada navodno pod punom kontrolom radikala.
 
Naravno da se boji jer je desna opozicija eksponent duboke ruske države, iste one koja je ubijala svakog srpskog državnika koji bi se okrenuo Zapadu.
 
Vidim da su i u Hrvatskoj uveli ograničenje cena na namirnice.

Jel može neko da mi kaže kako i ovi naši i oni njihovi tamo misle da uvode i drže ta ograničenja, pa čak i sniženja, a da korporativni oktopodi/otpadi poput Deleza, Idee i ostalih ne otrče brže bolje u Brisel i ne počnu da kmeče ''aaaaa kmeeee ne daju nam da radimo, država nam se meša u biznis, vraća se komunizam, aaa kmeee Evropo pomagaj, interveniši...'' ? Uostalom ne samo ti korporativni trgovinski karteli, nego i razni proizvođači, pogotovu oni korporativni (kao Imlek npr). Svim tim profiterima, mislim na one koji koriste ovo vreme ne da žive i rade, nego baš da profitiraju i maste se... svima njima će ovo smetati.

Mislim daleko od toga da se brinem i tugujem za velike trgovinske lance koji uzimaju i preko 50% na svoje marrrže. Što se mene tiče, ograničenja i treba da postoje u ovakvim vremenima i situacijama, zato države i vlade i postoje. Samo me zanima kako će sutra i Srpska i Hrvatska vlada da opravdaju sve te intervencije i da spreče da se trgovinski karteli ujedine protiv njih i odvale ih nekim kontra merama, ili prosto da nakon prisilnog sniženja namirnica A, B, C, sve to povrate bolesnim poskupljenjem namirnica D, E, F... ?

Trgovinski lanci imaju svoje metode. U Lidlu je drasticno opao kvalitet proizvoda.
To je glavno orudje trg. lanaca , smrdljiv prsut, parizeri na granici jestivosti, sve vise soje.
Tu su jos i panja pakovanja ili manje proizvoda u pakovanjima.
Novi stari proizvodi sa novim imenima i novim cenama.
Neki drugi trgovinski lanci smanjili su asortiman.
Recimo, primeticete police punjene flasama Koka kole i slicno, da se zamaskira da su prazne.
Mene ova situacija raduje jer samo duboka kriza moze da zaustavi beogradske investitore.
 
Naravno da se boji jer je desna opozicija eksponent duboke ruske države, iste one koja je ubijala svakog srpskog državnika koji bi se okrenuo Zapadu.
Parovic kaze da je desna opozicija pod punom Huljinom kontrolom i ljudi su jeftini.
Neki od njih ce uci u vlast d abudu ukras i moneta z apotkusurivanje sa SPS-om.

Kad smo kod toga da li bi masovno glasanje za SPS moglo da poremeti planove radikala?
 
Slažem se sa svim osim sa ovim zadnjim. A prazne flaše Koka Kole nisam video. Ali jesam video, više puta, nestašice raznih proizvoda. I naravno, video sam brojne primere krađe od potrošača u vidu smanjivanja pakovanja, a bogami i u vidu više cene na TO umanjeno pakovanje. Tako da u tim slučajevima kradu i proizvođač i trgovac.
Једини је у својој кампањи директно прозивао Вучића за све најцрње мрље његове власти.
Остатак опозиције се понаша аутистично по том питању и наступа претежно са причом ми хоћемо да заменимо Вучића.

Е сад што се тиче његове идеологије, мислим да није пуно другачија од класичне радикалске (анти-ЕУ, анти-НАТО, анти-лгбт, анти-Хаг), али видимо да је направио отклон од гибаничара из тзв. десне опозиције (НДСС, ПОКС, Двери, Заветници) етикетирајући их као режимску опозицију због игнорисања протеста против насиља. Значи прогутао је горку жабу за многе радикале и бивше и садашње, и позвао народ на скуп који себи присвајају Мариника, Зеленовић, Ђилас и Лутовац.
Hvala na objašnjenju, primljeno k znanju.
Нисам нешто посебно испратио те Вучићеве наступе, ако имамо на пример 10 различитих произвођача млека од 1 литар, 15 врста паста за зубе од 125 мл, 10 различитих произвођача паризера итд
да ли је смањио и ограничио цене за све те производе без обзира на произвођача и да не може нико више да продаје пасту за зубе од 125 мл за 150 дин, већ мора сад за 100 дин
или ће ти јефтинији производи које Вучић рекламира бити нешто типа робна марка Максија или Амана, а остали ће имати и даље стандардне цене као до јуче?
Mislim da važi za sve trgovinske lance, jer sam i u Delezu video mleko sa tom "boljom cenom" sa sve nalepnicom.

A s obzirom da je ovo El Dorado za trgovačke lance i kartele, pitam se kako će se oni povinovati svemu ovome, odnosno kako će im se režim odužiti za sve ovo, a da oni ne odu da kmeče u EU kako je to mešanje u biznis i narušavanje demokratije i slobodnog tržišta. Ne bi me čudilo da im je rečeno da sve ovo sada ćutke prihvate bez pridikovanja a da će za godinu-dve kada će (kobajagi) proći krize, da im se nadoknadi ispod žita ili na neke druge načine - jeftino zemljište, olakšane dozvole, olakšane carine i ko zna šta još, u Srbiji se sve lako sredi.

U svakom slučaju, prilično sam siguran da će trgovački lanci i karteli pre ili kasnije zahtevati nadoknade za sve ovo. Jer to je naviklo na profit, i naviklo je da nikad ništa ne vraća. Pogotovu u banana državama poput Srbije. Nema veze ako njemu opet u proseku ostane zarada od 40% na svaki proizvod, to je naviklo da mu zarada bude 50% i neće odustati dok se ne izbori za to. On to ne gleda kao da je zaradio 40% nego kao da mu je oteto 10%. Samo ostaje pitanje kako će nam oni odnosno država naplatiti to posle cirkuskih izbora.
 
Poslednja izmena:
Тешко, они су тандем. Али генерално би 90% опозиције волело да је на месту СПС.
 
Vrh