Šta je novo?

Izbori 2024

Neće ni EU ZSO. Da žele, pritisli bi Albance i završili posao. Čini mi se da je igra kako zeznuti Srbiju.
Srbija je zeznuta duboko.

ZSO je trebalo gurati pre 10 godina, ali da bismo onda mogli da imamo Vučića ovoliko dugo na vlasti? Nešto izgubimo, nešto dobijemo.
 
ЕУ и НАТО игноришу овакве случајеве терора на Косову усмереног против Срба. Њима су главни проблем питања форме, да ли ће Срби имати таблице, личне карте и остала документа Републике Србије или "републике косово". Суштина, а то су међуљудски односи им није битна.
Није да наша држава није истицала проблеме терора над Србима, али по ЕУ и НАТО то су спорадични случајеви које треба да реше органи Приштинске власти. У пракси имамо их на десетине годишње и овде видимо да се полицајци КПС смеју нашим људима што им гори кућа.
Jeste sećam se da je naš ambasador u UN nešto čitao sa papira o tome.
 
Па Вучић гура ЗСО од 2013. Албанци се држе устава Косова и смета им ЗСО која у пракси треба да буде исто као и ЗВО у Хрватској, дупло голо.
 
Па Вучић гура ЗСО од 2013. Албанци се држе устава Косова и смета им ЗСО која у пракси треба да буде исто као и ЗВО у Хрватској, дупло голо.
Ne gura. Prosto ne gura. To je krenulo tek u poslednju godinu dve. Do tada je sve radnje radio.

Ovo je moj kriterijum. Ako Srbija ispunjava svoje obaveze, bez ispunjavanja obaveza druge strane => "ne gura".

Kao da je namerno ostavio tu kartu kao džokera kad dođe do kraja sa kupovinom vremena.
 
Poslednja izmena:
Па није тако, тражи се од 2013. Нећу да браним Вучића, али власти у Приштини игноришу те обавезе из Бриселског споразума.
 
Па није тако, тражи се од 2013. Нећу да браним Вучића, али власти у Приштини игноришу те обавезе из Бриселског споразума.
Ok. Ja ne mislim tako.

Za mene nije dovoljno da se izgovaraju neke reči. I da onda smatram da se nešto traži. Ništa mi to ne znači.
 
По мени им је начинио пуно уступака (препуштање телекомуникација, укидање цивилне заштите, интеграција локалних самоуправа, школства и здравства у приштински режим, укидање железнице, предаја Газивода, пуштање специјалаца на север) без и трунке уступака са супротне стране.
 
Nema rešenja za Kosovo. To je trebalo davno podeli, još za vreme komunista. Kada kažem podela, mislim da Srbija dobije približno polovinu teritorije. Razmeni se stanovništvo, zaštite crkve i manastiri koji ostaju u Albaniji itd... možda neka podela gde bi K. Mitrovica i Priština bili u Srbiji, a južne teritorije u Albaniji. Dečani i Pećka patrijaršija da imaju status Hilandara. Lakše je pregovarati sa Tiranom nego sa Prištinom. Znam da se mnogima neće svideti, ali podela bi bila jedino trajno rešenje. Imam neku podelu u glavi, ali je bezveze pričati o čemu čemu je prošao voz. Kosovo polje u Srbiji, Gračanica u Srbiji... Neka Albaniji priključe i Tetovo, to je njihova stvar. Sve to pod uslovom da je Albanija deo Jugoslavije što bi i bila da nije došlo do problema sa SSSR-om.

U "multietničku" državu Kosova ne veruje niko. To je albanska fašistička tvorevina koja ne može opstati bez donacija iz Evrope i SAD-a.
 
По мени им је начинио пуно уступака (препуштање телекомуникација, укидање цивилне заштите, интеграција локалних самоуправа, школства и здравства у приштински режим, укидање железнице, предаја Газивода, пуштање специјалаца на север) без и трунке уступака са супротне стране.
Bilo je ustupaka, ali nisu bili vezani za kosovo
 
Nema rešenja za Kosovo. To je trebalo davno podeli, još za vreme komunista. Kada kažem podela, mislim da Srbija dobije približno polovinu teritorije. Razmeni se stanovništvo, zaštite crkve i manastiri koji ostaju u Albaniji itd... možda neka podela gde bi K. Mitrovica i Priština bili u Srbiji, a južne teritorije u Albaniji. Dečani i Pećka patrijaršija da imaju status Hilandara. Lakše je pregovarati sa Tiranom nego sa Prištinom. Znam da se mnogima neće svideti, ali podela bi bila jedino trajno rešenje. Imam neku podelu u glavi, ali je bezveze pričati o čemu čemu je prošao voz. Kosovo polje u Srbiji, Gračanica u Srbiji... Neka Albaniji priključe i Tetovo, to je njihova stvar. Sve to pod uslovom da je Albanija deo Jugoslavije što bi i bila da nije došlo do problema sa SSSR-om.

U "multietničku" državu Kosova ne veruje niko. To je albanska fašistička tvorevina koja ne može opstati bez donacija iz Evrope i SAD-a.
Ту негде се можда и крије позадина не баш најбољих односа Раме и Куртија. Губитак фотеља је тежак ударац за политичаре.
Ја сам за то да им се да сва територија где живе албанци, али да се све територије где живи наш народ сматра за нашу територију, са све енклавама, а манастири, цркве и тврђаве у њиховој територији да буду под посебним статусом попут Ватикана. А онда секундарно да се међусобно омогући слобода кретања као што се планира Отвореним Балканом и сл.
 
Nego. Da li mozete da zamislite neki dogadjaj koji bi mogao dovesti do smene rezima u Srbiji.
Posle svih onih afera, ja ne mogu.
Једног дана када народ буде морао да отплати 35 милијарди евра јавног дуга.
 
Аутистична опозиција данас тражи парламентарне и београдске изборе, још једном су показали да њих интересује само Београд и неке овде локалне теме,
за њих је све јужно од Бубањ потока далеки недокучиви мистериозни свет, а и горе по Војводини не стоје ништа боље и ако дође до тих парламентарних избора
са њиховим оваквим понашањем биће згажени.
 
Аутистична опозиција данас тражи парламентарне и београдске изборе, још једном су показали да њих интересује само Београд и неке овде локалне теме,
за њих је све јужно од Бубањ потока далеки недокучиви мистериозни свет, а и горе по Војводини не стоје ништа боље и ако дође до тих парламентарних избора
са њиховим оваквим понашањем биће згажени.
Naravno. Zanima ih samo Beograd. Tu moze lepo da se krade.
Bice zbrisani na izborima. Moja rodjaka koja je baba od 85 i koja od 1990. glasa za levo gradjanske partije, rekla mi jecda nece da glasa na sled izborima jer je "opozicija uz Vucica".
 
Pa zar parlamentarni izbori nisu za celu Srbiju? Opet uključen mod da i oni za vlast i oni protiv...pljuju opoziciju.

Pritom, žele razdvajanje izbora, tj. lokalni na proleće, a sad ova dva. Ali nije bitan motiv ajde da pljujemo..
 
Кад пишете мејл, само прекопирајте овај текст:
Поштовани уредници Дневника 2, хтео бих да питам кад ће бити емитован прилог о нападу на Предрага Воштинића, локалног активисту организације "Локални фронт" у Краљеву? Колико ја знам, плаћамо јавни сервис у циљу да нас он информише о свему.

Срдачан поздрав,
( име и презиме)
 
Brat naš širi BRIKS bez nas 🤬
Screenshot_2023-09-11-20-01-35-049-edit_com.twitter.android.jpg
 
Naravno. Zanima ih samo Beograd. Tu moze lepo da se krade.
Bice zbrisani na izborima. Moja rodjaka koja je baba od 85 i koja od 1990. glasa za levo gradjanske partije, rekla mi jecda nece da glasa na sled izborima jer je "opozicija uz Vucica".
Реци твојој рођаци да ако гласа за опозицију можда се појави неки опозициони посланик који ће се много истицати и ко ће заиста желети да руши ову власт. Ако не изађе на изборе и не гласа, онда ће бити или исто као сад или још горе.
 
Nema rešenja za Kosovo. To je trebalo davno podeli, još za vreme komunista. Kada kažem podela, mislim da Srbija dobije približno polovinu teritorije. Razmeni se stanovništvo, zaštite crkve i manastiri koji ostaju u Albaniji itd... možda neka podela gde bi K. Mitrovica i Priština bili u Srbiji, a južne teritorije u Albaniji. Dečani i Pećka patrijaršija da imaju status Hilandara. Lakše je pregovarati sa Tiranom nego sa Prištinom. Znam da se mnogima neće svideti, ali podela bi bila jedino trajno rešenje. Imam neku podelu u glavi, ali je bezveze pričati o čemu čemu je prošao voz. Kosovo polje u Srbiji, Gračanica u Srbiji... Neka Albaniji priključe i Tetovo, to je njihova stvar. Sve to pod uslovom da je Albanija deo Jugoslavije što bi i bila da nije došlo do problema sa SSSR-om.

U "multietničku" državu Kosova ne veruje niko. To je albanska fašistička tvorevina koja ne može opstati bez donacija iz Evrope i SAD-a.
o ovome se da diskutovati.
1. razmena stanovnistva je nemoguca. moguce da gresim (intuitativno sam napisao nemoguce), ali mislim da to nije dozvoljeno medjunarodnim pravom. uostalom, ovde (u srbiji, generalno) se vise vrednuje teritorija nego covek. ovde se ne slazem, recimo, za juzni deo KiM. tamo intergracija radi. moje misljenje je, da ce to biti neki sandzak na kosovu, a ja bih vise voleo da je bude vojvodina.
2. slazem se za crkve. eksteritorijalni status i ogromna kampanja u UN i njenim kcerima organizacijama o zastiti. UNESCO i sve kako sleduje. mislim da je ovo moguce, da izbegnemo opstrukcije u medjunardnoj zajednici (ovo me vraca u 80te)
3. podela - mislim da da, i slazem se da je prosao voz za to.vidim da se u poslednje vreme citira djindjic. ja nisam imao neko preveliko misljenje o njemu, ali sa ove distance, mislim da mu je podela bila linija na koju bi pristao, jer je shvatao stanje na kosovu. ne odmah, ali rad na terenu da objasni narodu da je to jedino moguce. druga opcija je velika trgovina, i to je bukvalno ono sto mislim da je pre vucica, iole na pocetku vucica, tj, kraj 2000ih., i kraj demokrata. bilo moguce.
dakle, ahtisari+ plan, ali ucena sa nase strane> samo pare. i navedemo ipolozaj crkve, kao ljude koji su ostali tamo. da li je to prodaja, verovatno jeste? poznavajuci neke ljude sa juzne strane ibra, mogu reci da ne vole albance, ali opet sa prvim komsijama nemaju nikakve probleme.

da li je to dobar stav ili ne, nisam pametan.
ono sto znam, kad je nato zavrsio bombardovanje, bio sam u fazonu da su srbija i crna gora ostali u toj nekoj zajednici, a da ce se to svesti na srbiju (nemam utisak da su zeleli da nas uniste, rasparcaju, ili sta vec. ja sam iskreno vise zalio za svim zrtvama ) .
nisam pametan.

ne mislim da prosecan albanac i srbin previse razmisljaju o modalitetima. on je dat, na nama je da izvucemo nesto dobro, na njima je da tretiraju ljude srpske nacionalnosti kao komsije, ali ovo sranje se nece zavrsiti za nasih zivota.
ostaju nam grafiti, mrznja, hapsenja, instruisana srpska lista, paljenje kuca povratnika, ubistvo olivera ivanovica, vucica i njegova saznanja o ubistvima u kaficu panda.

mozda je bolje da svi ovi slepci od politicara ostave status quo - nekim novim narastajima, koji ce mozda biti gori od ovih slepaca. i bice, verovatno.
nasa i starija generacija su ih ucili tome.
jbg.
 
Poslednja izmena:
Једног дана када народ буде морао да отплати 35 милијарди евра јавног дуга.
Narod ce sve to mirno da plati. Penzioneri ce da se odreknu dela penzije da pokriju dugovi, ako narod moze da ucini nesto za svog Hulju, ucinice.
 
Због енормног јавног дуга сваки грађанин Србије тренутно је задужен између 5000 и 5500 евра, па ти види.
 
o ovome se da diskutovati.
1. razmena stanovnistva je nemoguca. moguce da gresim (intuitativno sam napisao nemoguce), ali mislim da to nije dozvoljeno medjunarodnim pravom. uostalom, ovde (u srbiji, generalno) se vise vrednuje teritorija nego covek. ovde se ne slazem, recimo, za juzni deo KiM. tamo intergracija radi. moje misljenje je, da ce to biti neki sandzak na kosovu, a ja bih vise voleo da je bude vojvodina.
2. slazem se za crkve. eksteritorijalni status i ogromna kampanja u UN i njenim kcerima organizacijama o zastiti. UNESCO i sve kako sleduje. mislim da je ovo moguce, da izbegnemo opstrukcije u medjunardnoj zajednici (ovo me vraca u 80te)
3. podela - mislim da da, i slazem se da je prosao voz za to.vidim da se u poslednje vreme citira djindjic. ja nisam imao neko preveliko misljenje o njemu, ali sa ove distance, mislim da mu je podela bila linija na koju bi pristao, jer je shvatao stanje na kosovu. ne odmah, ali rad na terenu da objasni narodu da je to jedino moguce. druga opcija je velika trgovina, i to je bukvalno ono sto mislim da je pre vucica, iole na pocetku vucica, tj, kraj 2000ih., i kraj demokrata. bilo moguce.
dakle, ahtisari+ plan, ali ucena sa nase strane> samo pare. i navedemo ipolozaj crkve, kao ljude koji su ostali tamo. da li je to prodaja, verovatno jeste? poznavajuci neke ljude sa juzne strane ibra, mogu reci da ne vole albance, ali opet sa prvim komsijama nemaju nikakve probleme.

da li je to dobar stav ili ne, nisam pametan.
ono sto znam, kad je nato zavrsio bombardovanje, bio sam u fazonu da su srbija i crna gora ostali u toj nekoj zajednici, a da ce se to svesti na srbiju (nemam utisak da su zeleli da nas uniste, rasparcaju, ili sta vec. ja sam iskreno vise zalio za svim zrtvama ) .
nisam pametan.

ne mislim da prosecan albanac i srbin previse razmisljaju o modalitetima. on je dat, na nama je da izvucemo nesto dobro, na njima je da tretiraju ljude srpske nacionalnosti kao komsije, ali ovo sranje se nece zavrsiti za nasih zivota.
ostaju nam grafiti, mrznja, hapsenja, instruisana srpska lista, paljenje kuca povratnika, ubistvo olivera ivanovica, vucica i njegova saznanja o ubistvima u kaficu panda.

mozda je bolje da svi ovi slepci od politicara ostave status quo - nekim novim narastajima, koji ce mozda biti gori od ovih slepaca. i bice, verovatno.
nasa i starija generacija su ih ucili tome.
jbg.
Možda nije vršena razmena stanovništa, ali jeste kolonizacija. Mnogo ljudi iz Like, Korduna i Crne Gore je doseljeno u Vojvodinu. Romi su sa Kosova naseljavani po Zemunu i Srbiji.

Samo bi im bila ponuđena mogućnost da žive u svojoj republici, a oni ne moraju da pristanu. Ne bi se svi raselili, naravno. Neki vid menjanja demografske strukture pokrajina su vršili i komunisti. Mislim da su tada podelili Kosovo da bi sada u Prištini Srbi bili većina.
 
Vrh