Šta je novo?

Izbori 2024

Flag_of_Europe.gif
 
Jel se to žvalavi dekosovizovao konačno?
Sve je dao pa im više ne treba, mada ne verujem da ce tek tako da ga puste niz vodu ipak je on posle slobe najveći prodavac srpskih nacionalnih interesa, dozvolice mu valjda da vlada do kraja predsednickog mandata al da prepusti beograd...
 
 
Jel se to žvalavi dekosovizovao konačno?
Sve je dao pa im više ne treba, mada ne verujem da ce tek tako da ga puste niz vodu ipak je on posle slobe najveći prodavac srpskih nacionalnih interesa, dozvolice mu valjda da vlada do kraja predsednickog mandata al da prepusti beograd...
Evropski parlament traži medjunarodnu istragu izbora, a nakon medjunarodne istrage 1997 je Milosevic izgubio Beograd, Nis i Novi Sad, a 2000 i vlast
 
Mnogo je jača spin divizija danas.

Ima tu municije mnogo, kao i botova na raspolaganju.

Neće tako lako izgubiti / predati vlast.
 
Prva opcija, Vučić će ubediti narod da su SPN izdajnici, a on će možda čak i povećati sopstvenu popularnost. Daće još neki ustupak Kosovu i tada će se ova rezolucija zaboraviti.

Druga opcija, Vučić ipak raspisuje izbore, ali za narednu godinu, očekujući trijumf Trampa. Tada će opet pokrasti izbore.
 
SPN ima možda do 15% evrofanatika. Ostali su glasali za njih zato što ne vole Vučića. Da se održe sada izvori, oni bi pali na 15%. Najveći broj bi bojkotovao izbore, a deo bi glasao za Miloša Jovanovića. Takođe, deo SNS-a zbog izdaje nacionalnih interesa, takođe bi glasao za Miloša. Pokret MI se kompromitovao pravljenjem vlasti sa SNS-om u Beogradu, tako da bi i dobar deo njihovih glasača glasao za NDSS. Ova situacija najviše odgovara Novom DSS-u.

Da se održe izbori, najveća pažnja SNS-a bi bila usmerena na Miloša Jovanovića. On ih je jedini zeznuo.
 
Године 1997 i 2024 осим размака од 27 година раздвајају још неке ствари. Године 1996. је опозиција поред свих превара што медијских што у самом изборном процесу ипак по броју гласова добила већину у градском парламенту. СПС је покушао то да преокрене (покраде) поништавањем избора на многим изборним местима где је коалиција Заједно имала значајну већину. На тај начин су се створили услови да резултат међународне истраге буде ослобађање Београда тј конституисање опозиционе већине 1997.

Претхонде 2023. Вучић је појачао махинације надјачао СПС у преварама у току самог изборног процеса тако да није морао да прекраја резултате након бројања. Резултат ове међународне комисије, ако до ње дође, не може бити директан долазак опозиције на власт, већ понављање избора.

Ако се на томе заустави да се комисија задовољи понављањем избора, могу слободно рећи да то није ни од каквог значаја. То ће само утицати на то да СНС појача пропаганду о опозицији као издајницима и страним плаћеницима, јер ето њима директно помажу зли западни политичари. То ће на жалост да пали код значајног дела нашег (напаћеног и пинковима испраног мозга) народа. Да би деловање те евентуалне комисије имало неког значаја, у њеном резултату морају бити јасно истакнуте све нерегуларности, како у самом изборном дану тако и у целокупним вишемесечним изборним припремама које су много више утицале на резултат изборе него "мигрантско гласање". Мора постојати притисак да се уклони већи део тих медијски манипулација, злоупотреба институција, функцонерских кампања..... Идеално не може бити свакако, није то нигде и никад било, али не мора бити овако страшно и безобразно као што код нас јесте. Јасно ставити до знања да се неке неправилности неће толерисати, што би довело до новог непризнавање избора. Метода за делотворан притисак има, само питање је има ли воље. Вучић и његова моћ у Србији значајно зависи од, махом скривене, подршке појединаца из истог тог запада. Губитак те подршке сигурно може значајно уздрмати диктатора.
 
Radikali nisu mogli da dodju na vlast.

Kada su preuzeli pro-EU politiku i promenili ime stranke, zaseli su na vlast.

Kad im se oduzme EU i kad ih stisnemo da imamo normalne izbore, cao zdravo.
 
SPN ima možda do 15% evrofanatika. Ostali su glasali za njih zato što ne vole Vučića. Da se održe sada izvori, oni bi pali na 15%. Najveći broj bi bojkotovao izbore, a deo bi glasao za Miloša Jovanovića. Takođe, deo SNS-a zbog izdaje nacionalnih interesa, takođe bi glasao za Miloša. Pokret MI se kompromitovao pravljenjem vlasti sa SNS-om u Beogradu, tako da bi i dobar deo njihovih glasača glasao za NDSS. Ova situacija najviše odgovara Novom DSS-u.

Da se održe izbori, najveća pažnja SNS-a bi bila usmerena na Miloša Jovanovića. On ih je jedini zeznuo.
Ma da, imamo 5%. Ja razumem da mrziš SPN, ali trebaš da se sabereš. Jasno je da je DSS sada problem, čekam dana kada ćeš i njih prozivati da su žuti jer sada saradjuju sa SPN a i posle izbora će. Najbolje da se uzdate u vašu koaliciju Radule-Gajić.
 
Ali ovakva opozicija na celu sa Djilasom nema šanse, sve više sumnjam da on i Marinika namerno sabotiraju opoziciju i drže ovog na vlasti. To je čovek koji nije imao problema sa sns-om, bio u KSS-u za vreme njihove vlasti, da bi preko noći postao lider opozicije, a pre toga mu je cak bilo i rezervisano mesto u konzulatu SAD-a. Dok mi Marinika deluje kao osoba koja je tu, čisto da bi opoziciju mogli da etiketiraju kao izdajnike i one koji priznaju genocid. Da dodam i Aleksića koji je bio gradonacelnik Trstenika za vreme sns-a i voleo bih da mu neko postavi pitanje o tome.
 

Prilozi

  • 177FD8A2-D8D9-418A-B2EC-2E2FCD72A583.jpeg
    177FD8A2-D8D9-418A-B2EC-2E2FCD72A583.jpeg
    391,8 KB · Pregleda: 45
  • 4A659F7A-19F2-4FF9-9AF1-A69C9D3B97B9.jpeg
    4A659F7A-19F2-4FF9-9AF1-A69C9D3B97B9.jpeg
    85,2 KB · Pregleda: 47
Ja sam Spn glasao na izborima samo zbog toga da mi glas ne ode ispod cenzusa, ali sam se pokajao i moj glas neće dobiti više nikad. Mora jednom da se razotkrije prevara Spn.
 
@vucko

Niko vas ne mrzi, u pravu je prosto. Ima nas gomila koji bi na lokalu glasali za vas i koji jesu glasali, samo iz razloga što ste pokazali ozbiljnost i uspeli da se okupite! Ja sam za MJ glasao zato što sam znao da jedini 100% prelazi cenzus i dopada mi se i zbog politike, a i zbog svog ličnog kvaliteta (aposlutno je u pravu kad kaže da je 90% pozicije, ali isto tako i veći deo opozicije polusvet, jbg žao mi je, tako je, pa neka bude salonski desničar). Nije on kriv što se taj deo opozicije nije okupio, ali mu i zameram što je zbog stranačkih ambicija, na neki način ispod cenzusa ostavio DJB, NS i ostale.

Bukvalno SUTRA da se održe izbori, ne bi ni u apsolutnom, ni u relativnom smislu uzeli koliko ste sada, zato što je gomila glasova državotvorne opozicije otišla proporcionalno pre svega dramoseru, ali i vama. Posle svega, sutra te glasove ne bi dobili ni direktno, a ni indirektno (prelivanjem ispodcenzusnih glasova). Sad izvinjavam se što kažem ovako, zaista ne sporim lični doprinos vas aktivista i podržavam to što radite, ali zaista na makronivou delujete kao korisni id*** za vlast! Čak vas i na republičkom nivou više poštujem zbog otvorenosti u stavovima od ovih ljigavaca na vlasti, koji su našli način kako da podilaze priglupim masama dok završavaju šta treba, a koristeći vas kao korisne idiote! Zaista se nadam da će jednog dana krivično za to odgovarati!
 
Onda glasajte za DSS, šta da vam kažem, i to je legitimno. Samo ne bacajte glasove na ove desničare koji neće preći cenzus.
Kolko su samo kivni na spn a podrzavaju politiku koju promovise novi dss, pa glasajte onda za novi dss pobogu! Ostavite se spn, takav je kakav je - bolji nece doći sigurno...
...isto kao sto i na desnom rusofanatičnom spektru nece doci niko novi ali su se bar tu stvari iskristalisale pa su se novidss+poks profilisali kao jedini autenticni koji nisu pod plaštom sns-a (iako je sam miloš jovanovic imao više ekscesa na tom planu na stranu to sto je politika koju promovise potpuna demagogija sto je u redu jer gađa baš u srž radikala)
 
Ista priča kao sto pričaju naprednjaci “Nema niko bolji od vucica” tako i vi pričate “Nema niko bolji od ove opozicije”
 
Срж СНС машинерије су ботови, интересне групе и пензионери, они неће ослабити док Вучић падне са власти. Једини који су ту нестабилан фактор је мали број десничара који више мрзи СПН него СНС и њих ДСС мора да придобије а богами и има материјала.

Вучић је просто сатеран у ћошак, запад га присиљава да потпуно преда Косово, РС, окрене леђа Русији и генерално ради све могуће што је против десничарских интереса Србије а истовремено једина реторика коју има против СПН-а му је како су западни плаћеници који раде против десничарских интереса Србије. Још му је амерички амбасадор направио магарећу услугу ентузијастично подржавајући његово скакање у нови сајам 2027, рударење Рио Тинта и крађу избора док предаје Косово па чак и највећи глупак на десници то тумачи као да је продао Косово за пар додатних мандата и подршку Вашингтона. Москви је у највећој мери забио нож у леђа тако да не може да се ослања ни на ту подршку а сваки пут кад покуша било како да сарађује са Москвом добије шамар са запада тако да више нема куд. Маске су пале, остала је само груба сила да се доведе до промена јер Вучић, као ни Слоба, неће предати власт без физичке борбе
 
Pa evo gde su ti bolji koji ce da se valjaju u radikalskoj kaljuzi??
Evo svi trče..
Vidim i ovde svi se ubiše od opozicionog aktivizma a jedini ko nešto radi je vucko ostali filozofiraju sa bezbedne udaljenosti...
Eto za ovih 11 godina vlasti žvalavog izasli jedino zelenovic, aleksic, nedavimo, onaj grbovic kao neki novi i to je od prilike to... drugih ni na vidiku
 
Косово више никог не занима иако рушење целокупног уставно-правног поретка и свих наших права се дешава баш због Косова. Од 2011е на овамо, погледајте шта се нама овде и нашим суграђанима доле дешава. Хронологија говори све. Но, кроз стотињак година нестаће ова бедна република и нико неће скапирати зашто.
 
Poslednja izmena:
Vrh