Šta je novo?

Izbori 2024

Хахахахахахаххахахахахахахахахаха, какав тригер ефекат што би рекли Амери.
Јесте батко, урадио сам вишегодишње истраживање и дошао до тог закључка. Узорак од 200 бивших отопраша. Наплаћујем читање $500, па ако си заинтересован јави се у приватној поруци.
Upravo to, tvoja tvrdnja je ništa više nego random baljezgarija koji si napisao po sistemu "rekla mi baba kurana".
 
Ajde reci Došljak nešto više od ekskluzivno 🙂 preporucuješ da se odgleda ili ne i zašto 🙂

On mi je zanimljiv lik... volim te likove koji kao 'na*ebu' negde i posle im bude težak put nazad, tj. da povrate izgubljenu reputaciju 🙂

Nisam i dalje odgledao njegov privatni snimak, niti planiram... al nekako mi oko srca toplo za takve likove... Volim ih jer bi i mene tako lešinari izblatili da me zanima politika ili karijera al mene ne zanima pa mi svejedno 😊 reputaciju nemam, pa nemam šta ni da izgubim 😊

Moje predviđanje je da će za 50g biti savršeno normalno da svako nešto negde 'in flagranti' ima objavljeno i biće veća društvena osetljivost da to ne sme da bude osnov da gubiš neko nazovi društveno dostojanstvo. Biće isključiva privatna sfera bez uticaja na karijeru i slično... Sveprisutno... Tako ja to vidim u nekom vrlom novom svetu 😊

Bez Bekija da se sablažnjava i tako to. 😄
 
И то је. Поготово то јер живимо у једној од ретких држава која се углавном понаша као да смо ми њен сервис а не обратно.

Међутим, на плаћање пореза си егзистенцијално приморан а избори су добровољан чин подршке и давања легитимитета таквом систему.
 
"Егзистенцијално приморан" у смислу да ћеш бити кажњен јер твој бојкот има негативне последице по режим?
 
Slučajno naleteh na ovaj video

Ljudi misle da samo kod nas kad su protesti u formi blokiranja saobraćajnica da se neće naći nezadvoljni pojedinci koji će pokušati da prođu. Evo ovaj video pokazuje da je to praksa i u civilizovanom svetu :) jer jednostavno ljudi ne žele da trpe nečije iživljavanje u vidu blokiranih puteva, ulica, mostova...
 
Одлична емисија са пар момената демонстрације нашег неразумевања ситуације у РС.

 
Evo da ne ispadne da stalno kritikujem opoziciju, ovo je recimo racionalan potez za koji ako ih provučemo kroz racio filter sa realnim plusevima i minusevima, mnogo je bolje rešenje nego da bojkotuju i čekaju 2027 da bi eventualno ponovo bili u prilici da uđu: https://n1info.rs/vesti/miroslav-al...arlamentu-postupacemo-u-skladu-s-dogovorenim/

Jeste da se ne slažem sa narativom jednog dela ove koalicije, ali ovim potezom ipak pokazuju kakvu takvu političku zrelost i to da iza njihovog delovanja ipak postoji neki plan i nekakva taktika, a ne da se stvari rade isključivo ad hoc što je, rekao bih, bio slučaj u prethodnom periodu.

Ne mislim naravno da sada mogu od svega da se operu, ali ovim potezom ipak pokazuju nekakvu pragmatičnost, koja ih može dovesti do cilja, ako budu dosledni i ne budu ulazili u lične sukobe i deljenja.
 
Завршена драма, све се лепо и у миру завршило, идемо даље и окрећемо се новим изазовима и темама

IMG_3209.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Jovanović je pokazao da je jedini dosledan na desnici. Ima čist prostor sada. Njemu bi odgovarali novi izbori uskoro... On ima duplo da naraste. Ako hoće neko da se kladi, tu sam 🙂 Za SPN ne mogu da procenim u kom će smeru sve to s njima ići... Plašim se da je možda maksimum to što su osvojili... Ali Jovaniću ne dolaze novi glasovi odatle, nego od Zavetnici, Dveri, MI i po koji razočarani naprednjak uz do sada neodlučne konzervativce i tradicionaliste kojima je sad jasnija slika na desnici pa će ipak odlučiti da glasaju.
 
СНП је достигао максимум популације тог размишљања, минус занемарљиво осипање на СДС, НС, ЛДП.
НДСС једини има потенцијал да откине комад меса СНС политичке животиње, плус што треба да покупи прво мрвице од Двери, Заветника, СРС, НС, ДЈБ, и да поједе Ми глас из народа.
Главно гориво за раст НДСС може бити само потенцирање СНС као издајничке партије која је издала Косово и која хоће да изда и РС.
 
Само да не измешамо појмове. Наше бирачко тело уопште није доминантно десничарско али јесте доминанто проруско и про-косово-је-србија. С тим што ово "проруско" узети са резервом јер је значајан део заправо "просовјетски" али се на жалост то некако утопило у ово "проруски".

Сам СПН уколико жели да нарасте, макар несме да буде у супротноси са овим наративима, можда најбоље да их не помиње много осим ставова као што су "Вучић нам нешто прича о Косову, а сам је договорио то и то (навести губитак институција, таблице, динар.....)".

Причу о оном што се назива "грађанско", против које лично немам ништа, треба неко време обликовати на прихватљив начин. Инсистирати на томе да "грађанско" не мора да буде у супротноси са "национално". У крајњем, СПН је састављен од прилично различитих фракција, тако да мислим да и не може да наступа много другачије од овога.
 
СНП је достигао максимум популације тог размишљања
To je ono što sam i ja pričao pre izbora, da je ključ u konvertovanju apstinenata i nezadovoljnih glasača sns-a, a ne ka traženju novih ljudi tog razmišljanja jer su već imaju tu ciljnu grupu, pa sam zbog toga i predlagao pragmatičniji pristup i zaokretanje diskursa ka osvajanju apstinenata i nezadovoljnih sns-ovaca što je nemoguće pristupom i taktikom koja "radi" metaforički rečeno "za krug dvojke".
 
Vrh