Šta je novo?

Izbori 2024

Kao sto je kolega vec objasnio, neglasanje jeste legitiman politički stav ali sam taj čin ima blagotvorno dejstvo na režim i njegova dela jer mu olakšava posao u istoj ako ne i u većoj meri nego pacifikacija dela pobunjenog društva...
Мислим да не знаш докле смо догурали

Са овом антисрпском, антицивилизацијском творевином и њеним друштвом је готово. Остало је још само лично достојанство и борба за зрно нормалности у оквиру "своја четир зида", ако се већ не може побећи.

Не пада ми на памет да се каљам бирањем на антиуставним, покраденим изборима између зелених и црвено-црних квислинга. А последице тога - Непостојеће јер су избори очигледно игроказ који служи да замаскира прави вазални, вашарски статус ове парадржаве.
 
Мислим да не знаш докле смо догурали

Са овом антисрпском, антицивилизацијском творевином и њеним друштвом је готово. Остало је још само лично достојанство и борба за зрно нормалности у оквиру "своја четир зида", ако се већ не може побећи.

Не пада ми на памет да се каљам бирањем на антиуставним, покраденим изборима између зелених и црвено-црних квислинга. А последице тога - Непостојеће јер су избори очигледно игроказ који служи да замаскира прави вазални, вашарски статус ове парадржаве.
Simpaticno je kada ljudi svoju kapitulaciju pokusaju da predstave kao nekakav dostojanstven i prosvecen stav.
 
Ajde reci Došljak nešto više od ekskluzivno 🙂 preporucuješ da se odgleda ili ne i zašto 🙂

On mi je zanimljiv lik... volim te likove koji kao 'na*ebu' negde i posle im bude težak put nazad, tj. da povrate izgubljenu reputaciju 🙂

Nisam i dalje odgledao njegov privatni snimak, niti planiram... al nekako mi oko srca toplo za takve likove... Volim ih jer bi i mene tako lešinari izblatili da me zanima politika ili karijera al mene ne zanima pa mi svejedno 😊 reputaciju nemam, pa nemam šta ni da izgubim 😊

Moje predviđanje je da će za 50g biti savršeno normalno da svako nešto negde 'in flagranti' ima objavljeno i biće veća društvena osetljivost da to ne sme da bude osnov da gubiš neko nazovi društveno dostojanstvo. Biće isključiva privatna sfera bez uticaja na karijeru i slično... Sveprisutno... Tako ja to vidim u nekom vrlom novom svetu 😊

Bez Bekija da se sablažnjava i tako to. 😄
Искрено нисам знао ништа о њему, а сад ми је још већи безвезњаковић невезано за скандал који га је прославио. Класични Отпораш који је остао заробљен у својој младости.
Колико Слоба није био свестан 1989. промена на светској сцени, толико данас ДОС-Отпорашки ликови нису свесни да више није 2000. година и да су се свет и живот драстично променили.
 
Искрено нисам знао ништа о њему, а сад ми је још већи безвезњаковић невезано за скандал који га је прославио. Класични Отпораш који је остао заробљен у својој младости.
Колико Слоба није био свестан 1989. промена на светској сцени, толико данас ДОС-Отпорашки ликови нису свесни да више није 2000. година и да су се свет и живот драстично променили.

Само, једна битна ставка. Екс Отпораши живе у просеку одлично, а практично ништа (продуктивно) не раде.
 
Отприлике они из вишег слоја тог покрета. Знам брдо разочараних који су били обични активисти, лепили плакате Готов је! и добијали батине од милиције.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Само, једна битна ставка. Екс Отпораши живе у просеку одлично, а практично ништа (продуктивно) не раде.
Koji uzorak si posmatrao? Koji prosek si uzeo? Šta znači praktično ništa, je l to ništa ili nešto? Pa još praktično ništa (produktivno), znači da ipak rade? Je l ima negde klasifikacija neka, ili je klasifikacija, znam lika što mu baba ostavila stan, pa ću onda da generalizujem? Jesi li uzeo u računicu one koji nisu više živi? Koji su u penziji?

Tako bitna stavka kako kažeš, a tako paušalno donosiš zaključak.

Bez da ulazim u to da li je ovako ili onako, samo me interesuje kako si došao do ovog podatka
 
Ma bivši otporaši (mislim na glaveštine ne na aktiviste) su super prošli, većina ih je u biznisu 15-20 godina, i mislim da bi isto uradio da sam bio u njihovoj situaciji i da su mi se otvorile te prilike tada.
 
То што су на слободи је већ чињеница због које могу да буду пресрећни.

Из Будимпеште унели девизе а изнели државу.
 
Simpaticno je kada ljudi svoju kapitulaciju pokusaju da predstave kao nekakav dostojanstven i prosvecen stav.
Управо супротно. Гласање је чин повиновања систему и прихватања модерног ропства.
 
🙃
sveposlicar.jpg
 
Ma bivši otporaši (mislim na glaveštine ne na aktiviste) su super prošli, većina ih je u biznisu 15-20 godina, i mislim da bi isto uradio da sam bio u njihovoj situaciji i da su mi se otvorile te prilike tada.

Ne negiram da su se mnogi verovatno snašli, ali ja samo pamtim onog najmlađeg otporaša... (sad sam proguglao Branko Ilić) posle nekih 10tak godina rađen je dokumentarac gde je on sada/tada... 10 godina posle, bleja gora nego ikad, zaglavljen u tranziciji, besperspektivnost itd...

Ne snađu se oni koji ne grabe, koji nemaju to u sebi... mala bara, puno krokodila...
 
Besperspektivnost nastupa jer ga Srdja Popovic nije poveo s sobom d radi revolucije preko. Morao se makar uclaniti u SPS/JS i pratiti trendove :)
 
Koji uzorak si posmatrao? Koji prosek si uzeo? Šta znači praktično ništa, je l to ništa ili nešto? Pa još praktično ništa (produktivno), znači da ipak rade? Je l ima negde klasifikacija neka, ili je klasifikacija, znam lika što mu baba ostavila stan, pa ću onda da generalizujem? Jesi li uzeo u računicu one koji nisu više živi? Koji su u penziji?

Tako bitna stavka kako kažeš, a tako paušalno donosiš zaključak.

Bez da ulazim u to da li je ovako ili onako, samo me interesuje kako si došao do ovog podatka
Хахахахахахаххахахахахахахахахаха, какав тригер ефекат што би рекли Амери.
Јесте батко, урадио сам вишегодишње истраживање и дошао до тог закључка. Узорак од 200 бивших отопраша. Наплаћујем читање $500, па ако си заинтересован јави се у приватној поруци.
 
Из Будимпеште унели девизе а изнели државу.
Pokušavam da zamislim te nadrelne scene prebacivanja keša u Srbiju: 1998-2000e:

Scenario 1: Horgoš, sivi Fiat Tipo, porodica koja glumi da je bila u šopingu u Segedinu, kačkavalj i salama u gepeku, a u džepovima 100K maraka :)

Scenario 2: Kelebija: Fudex autobus, gastarbajterska ruta, lik koji glumi da je student, u torbici 100K maraka, u malom džepu 1K maraka za "podmazivanje" ako zatreba

Scenario 3: JŽ voz iz Budimpešte, mladić u neuglednoj garderobi koji glumi da spava, a u torbici u stanju raspada 100K maraka

Tako ja zamisljam da je to izgledalo
 
Ne negiram da su se mnogi verovatno snašli, ali ja samo pamtim onog najmlađeg otporaša... (sad sam proguglao Branko Ilić) posle nekih 10tak godina rađen je dokumentarac gde je on sada/tada... 10 godina posle, bleja gora nego ikad, zaglavljen u tranziciji, besperspektivnost itd...

Ne snađu se oni koji ne grabe, koji nemaju to u sebi... mala bara, puno krokodila...
A jbg, ne mogu baš svi da profitiraju, ali rekao bih da su vođe jako dobro naplatile batine od murije i sve ostale neprijatnosti.

Isti scenario koji očekujem da bi se desio kada bi likovi iz Ne davimo Beograd došli na vlast, isto tako bi gro ovih likova što nam sada izgledaju kao večiti studenti i blejači od 40 leta, postali bi za par godina biznismeni i ušli bi u lpvu - ne svi naravno, ali jedan deo sigurno bi jer im je to i motiv da dođu na vlast. Eno Dobrice, pogledaj ga sada, odelo, kravata, a do juče slike sa Kališa sa dvolitrama piva i CV u stilu "voli da nasmeje ljude, otkriva zaboravljeno, i popravlja pokvareno".
 
Vrh