Šta je novo?

Izbori 2024

Vučić je garant propasti Srbije. Zemlja bez obrazovanja, sa buzdovanima koji se samo bilduju, ženama sa babunskim usnama i izlapelim starcima, nema nikakvu budućnost. To je upavo ono što SNS stvara od ovog naroda. Dođu mi ovde i pišu kako preterujem. Sinoć ste sve videli, njima pomoći nema.

Ruku na srce, mi smo još i dobri kako je preko što se tiče te plastike! Neko je sinoć postavio klip V&B Beograd, to je ono vreme najgore bede i haosa ovde. Prelepe prirodne devojke, ljudi...

Uzgred, rekreativni sport je dobar za fizičko zdravlje, a i za psihu. Ništa manje bitan od intelektualnog i duhovnog rasta. Svega bih mogao da se odreknem bukvalno, osim fizičke aktivnosti i da pročitam nešto svaki dan bar pola h.

Mislim da si u pravu iako se nadam da gresis.
Racionalno gledano, oni imaju cvrstu podrsku Zapada koji nece dozvoliti promenu vlasti, odnosno nece dozvoliti promenu politike u Srbiji.

Zašto ne bi? Ovaj ološ je završio skoro sve što treba da se završi, a ima toliko putera na glavi da mogu da ga ucenjuju sa čim žele. Kad sve završi, uvezeće ga i baciti kao gumicu. Sad se to finalizuje i ovaj više nema aduta u rukavu. Nije potreban, ruke prljave, samim tim je još opasniji za narod, jer će on sad ponuditi i nešto više, što ovi nisu ni očekivali da će dobiti, samo da ostane u sedlu i posle na slobodi!

Nekad mi bude smešno čitajući forum. Taj koji dođe sledeći, vodiće apsolutno ISTU spoljnu politiku i ono što mene zanima, istu ekonomsku, pa i svaku drugu politiku.
Apsolutna bezidejnost u progresu na globalu ili svesno stopiranje korisnih projekata koji se ne mogu komercijalizovati (ovaj rat kupuje malo vreme i pegla makroekonomiju, naravno na račun svih nas).
Kolonija, pa kolonija. Jedino što će umesto ovih pečenjarskih kadrova koji su svojom nestručnošću koštali Srbiju 3 milijarde usd samo za energetiku i ko zna koliko još na odbranu kursa, doći neko ko će da pukne 10 milijardi na zelene tehnologije, kupiće se vreme do sledeće krize.
 
Nekad mi bude smešno čitajući forum.
I meni bude smešno isto, pošto nalećem na ljude koji se busaju i predstavljaju kao bog zna kakvi poznavaoci ekonomije (iako je to qrton od nauke i discipline i više gatanje i foliraža, al ajde, to je druga priča) a ne uspevaju da razumeju razliku između 1) Srbije u kojoj jedna koalicija drži 90% političke moći i 2) Srbije u kojoj jedna koalicija drži 55% političke moći, a drugi preostalih 45%.

Moram da pišem ovako sirovo, nemam drugi način jer em što mi je pun kufer ''ekonomista'' i ljudi koji ''samo brinu o ekonomiji'' (a ostalo ko j...) em što mi je neverovatno da ljudi koji sebe smatraju bog zna kako obrazovanim i prosvećenim, i još sve gledaju i predstavljaju kroz ekonomiju, ne mogu da shvate razliku između 90:10 i 55:45. Pogotovu što smo drvili o tome ovde 3253296832853203202352385621960346443 puta. Ali uzalud.

A možda se prosto radi o tome da neki ljudi ne žele to da skapiraju. Jer im je ekonomsko stanje bitnije od stanja društva, a jedino što im je bitnije od ekonomije jeste autonomna pokrajina jugu zemlje, izgubljena i zatočena u vremenu i prostoru već decenijama, de facto nezavisna i otcepljena, i de jure napuštena i predata drugim zemljama i narodima potpisom u Kumanovu 1999. godine, pre 24 jbne godine.

Doduše ne treba sve to da čudi, jer ne bi bio ni prvi ni poslednji put da ekonomisti, statističari i sličnih ljudi izgubljeni u brojkama i graficima, vide drvo al ne vide šumu iza njega.
 

Vučić predložio: Miloš Vučević novi predsednik Srpske napredne stranke​


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, danas je u Kragujevcu, na izbornoj skupštini Srpske napredne stranke (SNS) predložio je novog predsetnika te stranke.
"Predložiću vam danas za predsednika nikakvo predsedništvo, već predlažem da novi predsednik stranke bude Miloš Vučević", rekao je Vučić.

On je još juče na skupu "Srbija nade" najavio da će danas da se zvanično povuče s čela stranke.
"Ovu stranku nikada dok sam živ neću da napustim", rekao je Vučić danas u Kragujevcu.

 
Ово сам очекивао још пре 5 година. Тако је и Томин министар војске био Вучић па је постао председник.
 
Ako neko hoće da zajedno šetamo večeras, neka mi se javi u pp :cool:
 
Potrebni su nam ljudi koji ce ici po predgradjima i selima, kojima se sirotinja ne gadi, koji vide jos nesto osim marke svojih kucnih papuca i imaju jos neka secanja van puta u Pariz.
Jer Vucic ide po selima.
Pitaje je ima li takvih, pa ovde imamo ljude koji se gade ostatka Srbije, a kamoli sela.
 
Ja vala idem skoro svaki vikend negde, u selo, grad, nebitno... Srećom nas ima i toliko, koji se ne sramimo da zgazimo u blato. Al dok je takvih koji se plaše senke, koji nisu izašli iz kruga dvojke, neće ni doći do promene. Samo se nemojte posle čuditi što Vučić stalno pobedjuje. Što kaže Oliver, ne razumete ni sami sebe, a kamoli ljude.
 
Tezak je to posao, moji SNS poznanici su svesni sta rade, ali svi do jednog imaju profesionalni i/ili finansijsku interes da ih podrzavaju. Nece im tesko da padne kada se promeni vlast, pod uslovom da zadrze posao i privilegije.
 
Ja vala idem skoro svaki vikend negde, u selo, grad, nebitno... Srećom nas ima i toliko, koji se ne sramimo da zgazimo u blato. Al dok je takvih koji se plaše senke, koji nisu izašli iz kruga dvojke, neće ni doći do promene. Samo se nemojte posle čuditi što Vučić stalno pobedjuje. Što kaže Oliver, ne razumete ni sami sebe, a kamoli ljude.
Jbg, neko u selo, neko na proteste. A ne čudim se ja ničemu, to zna svako ko je redovan ovde na temi. Kao što se ne čudim ni takvima poput tebe, koji mrzite Beograd i Beograđane.
A opet životarite i puštate korenje u njemu.

Jedini mizerniji tip ljudi su oni koji mrze, i Beograd a i Srbiju, i smatraju da nema nikakve nada i spasa, a opet ostaju da žive ovde. Mislim da nema veće kazne i mizerije nego živeti u zemlji u kojoj se mrzi sve, ali apsolutno sve. Kao onaj jedan gore što piše ''džaba sve, sve će biti ISTO''. A opet odlučuje da ostane u tom ISTOM društvu i prepusti se ISTOM scenariju...

P.S.
Siguran sam da kad idete po tim selima, da trošite vreme i trud razgovarajući sa ljudima i pomažući im da im bude bolje, kao i to da glasaju i politički delaju pametnije i mudrije. Da, sve vas vidim kako izdvajate čitave sate po jednom domaćinstvu, da fosilima koji drže Vučićevu sliku u spavaćoj sobi i imaju samo Lelekom ili Supernovu, objasnite da ima alternativa. Da, sve verujem...
 
Prošao sam Ja sveta verovatno više nego ti, mogu i pasoš da ti slikam i stari i novi. Dok si ti "bio na jugu Srbije". Super je to što si ti zadovoljan, Ja u tvojim postovima vidim samo tonu narcisizma i osećaja superiornosti u odnosu na druge. Možda je to srž problema. MC_ mrači ali kritikuje i sebe i druge. A ti bilderi i silikonjare koje spominješ, pa najviše ih je u tvom superiornom Beogradu, u unutrašnjosti narod nema para za te budalaštine, a čim primećuješ te što "vežbaju" znači da te nešto muči. Upoznaj i ti malo svet pre nego što pišeš kako ljudi žive u bogatim državama. Lepo je rekao MC_, da li smo spremi da promenimo sebe? Slažem se sa njim da bez toga nema napredka, podeljeni smo više nego što mislimo i naravno svako misli da je bolji od drugog.

"Pročitao sam knjigu, bio sam u Leskovcu, bolji sam od svih" To su te fora koje nas unazadjuju.
Naravno da nisam najpametniji. Ovde su mnogi pametniji od mene. Nisam sujetan, samo diskutujem.

Beograd jedini ima snagu da skine Vučića. Ne delim ljude, ionako je Bg obična seljana. Nemoj misliti da sam arogantan, grešiš mnogo.

Što se tiče starleta, dobar deo njih nije odrastao u Beogradu. Imaš teoriju da Beograd zagađuje Srbiju, a iz Srbije dolazi sve pošteno i patrijarhalno vaspitano. Upravo je najveći broj prostitutki iz unutrašnjosti. Svi idu u Beograd i naseljavaju ga. Beograd je dobar samo zbog slobodne mišljenja, ali je propao kao i cela Srbija.
 
Poslednja izmena:
Grešiš, sad će mariks da ti objasni kako ljudi iz Žagubice oboleli od Štokholmskog sindroma i odrasli na RTSovima a zatim na proširenim Lelekomovim paketima (RTS + Krepi, Pink, Drva) su ti koji jedini imaju snagu i pamet da skidaju Vučića i, uopšte, smenjuju diktatore i korumpirane gangrene...
 
Неколико оклопних возила САЈ-а мислм или можда жандармерије је отишло поред СИВ-а ка граду.
 
A na parkingu iza Generalštab kompleksa B stoje dva crna BearCat-a Vojne policije. A tu već godinama nikad ne stoje radna vozila VS, samo automobili, Puhovi i poneki kombi ili obični kamioni (za hranu i potrepštine). Jedini put kada su tamo bila radna vozila (da ih tako nazovem) bilo je tokom gej parada, kada VP doveze par BOVova da imaju tamo za svaki slučaj. Inače tu, u tom dvorištu, u normalnim okolnostima, ne drže takva vozila i takvu opremu.
 
Jbg, neko u selo, neko na proteste. A ne čudim se ja ničemu, to zna svako ko je redovan ovde na temi. Kao što se ne čudim ni takvima poput tebe, koji mrzite Beograd i Beograđane.
A opet životarite i puštate korenje u njemu.

Jedini mizerniji tip ljudi su oni koji mrze, i Beograd a i Srbiju, i smatraju da nema nikakve nada i spasa, a opet ostaju da žive ovde. Mislim da nema veće kazne i mizerije nego živeti u zemlji u kojoj se mrzi sve, ali apsolutno sve. Kao onaj jedan gore što piše ''džaba sve, sve će biti ISTO''. A opet odlučuje da ostane u tom ISTOM društvu i prepusti se ISTOM scenariju...

P.S.
Siguran sam da kad idete po tim selima, da trošite vreme i trud razgovarajući sa ljudima i pomažući im da im bude bolje, kao i to da glasaju i politički delaju pametnije i mudrije. Da, sve vas vidim kako izdvajate čitave sate po jednom domaćinstvu, da fosilima koji drže Vučićevu sliku u spavaćoj sobi i imaju samo Lelekom ili Supernovu, objasnite da ima alternativa. Da, sve verujem...
Ne moraš da veruješ, šta ti imaš od toga što meni veruješ, šta Ja imam od toga da meni veruješ? Dovoljno je reći da sam se prošlog vikenda skoro posvadjao sa Ocem, upravo oko gledanja pinka i njihovih vesti. Morao sam da mu pokazujem druge klipove i intervjue od onih što ima rts, pink, hepi i ostali. Srećom došao sam mu malo do mozga. Ja razumem i njega, pre neku godinu radeći je pao sa krova, srećom nije ostao nepokretan ali je bio nekoliko meseci vezan za krevet, pa se trovao našim medijima. Razumem i druge ljude pa ih ne otpisujem olako. Sa svakim kojim razgovaram na tu temu, razgovaram polako pa su ljudi spremni da me saslušaju. Izbegavam da napadam jer to dovodi samo do još većeg razdora.

Grešiš da ja mrzim Beograd i Beogradjane. Ja mrzim Beogradjane koji mrze ostatak Srbije. Ako ste se pronašli, Ja tu ne mogu ništa. Takodje mrzim i one koje ti mržiš, koji svakodnevno mrače i za Beograd i za Srbiju, koji šire beznadje, a ništa ne preduzimaju povodom toga.

Da, Žagubica može skinuti Vučića, neće sigurno Beogradjani koji se plaše blata na patici. To je ono što Vučić zna, zato i zna ko mu je ciljna grupa. Zato "elita" ne zna i pitanje je da li će saznati. Badava Beogradu sve ako nema podršku ostatka Srbije. No, to će malo ko ukapirati.

Imaš teoriju da Beograd zagađuje Srbiju, a iz Srbije dolazi sve pošteno i patrijarhalno vaspitano. Upravo je najveći broj prostitutki iz unutrašnjosti. Svi idu u Beograd i naseljavaju ga. Beograd je dobar samo zbog slobodne mišljenja, ali je propao kao i cela Srbija.
Ne, nigde nisam rekao da Beograd zagadjuje Srbiju. U Beograd dolazi svakakvog sveta. Evo Ja sam u njemu skoro deceniju, papirić na ulici nisam bacio, a non stop vidjam druge kako seju smeće. Svi se začude što mi dete malo priča ali zna da kaže, hvala i dobar dan. Raznog sveta ima svuda. Za prostitutke, nažalost, ne bih znao da ti odgovorim.
 
Poslednja izmena:
A na parkingu iza Generalštab kompleksa B stoje dva crna BearCat-a Vojne policije. A tu već godinama nikad ne stoje radna vozila VS, samo automobili, Puhovi i poneki kombi ili obični kamioni (za hranu i potrepštine). Jedini put kada su tamo bila radna vozila (da ih tako nazovem) bilo je tokom gej parada, kada VP doveze par BOVova da imaju tamo za svaki slučaj. Inače tu, u tom dvorištu, u normalnim okolnostima, ne drže takva vozila i takvu opremu.
Увек буде војна полиција са оклопом у дворишту ГШ кад су већи протести. Мада је то углавном за геј параду пошто од 2012. само такве скупове сматрају за високог ризика.
 
Увек буде војна полиција са оклопом у дворишту ГШ кад су већи протести. Мада је то углавном за геј параду пошто од 2012. само такве скупове сматрају за високог ризика.
Naravno, moguće. Samo što sam ja ovo video pre par dana. Mada moguće je da su ih smestili tu na duže vreme, dok traju protesti protiv režima. Pošto su uvek prolazili kroz Kneza Miloša, odmah tu ispod. Verovatno si u pravu, verovatno je zbog toga, kao mera predostrožnosti.

Nisam slikao jer stoje obaveštenja da je vojni objekat i da ne sme da se slika. A pored u kućicama uvek ima vojne policije.
Iako bih mogao kad bih hteo, al reko ajd nije to neko toliko čudo od prizora, setio sam se da su dobili BearCat-e od Amera za VP.
Moraš nekako da razdvojiš od "Svi Beogradjani" i "Beogradjani koji mrze sve ostale". Probaj bar.
Jel to sebi govoriš, ili šta? Pošto se slažem sa tobom, nenormalno je da toliko mrziš sve Beograđane.
 
Marikse, u redu je, znamo da nas sve mrziš. To zrači iz tvog svakog drugog posta. U redu je.
 
Vrh