Šta je novo?

IN MEMORIAM


Od sto nasumičnih muškaraca kad bi me pitali ko je srećan čovek među njima, reko bih Mirko Rašić. 😢

Ja sam ga povremeno pratio samo jer je duhovit i šmeker, mene automobilizam ne zanima toliko... Eto toliko je dobar i svestran bio da je zahvatao i ostalu publiku samo jer je na zabavan i kvalitetan način radio snimke... Baš je momčina i po bio. Imao je taj spoj gradskog momka starog kova, pod tim mislim da je bio pristojan i normalan, nudio kvalitetne sadržaje, a uz to i svasvim urban i u toku sa svim savremenim dešavanjima. Tako da je baš zahvatao široku publiku od zaluđenika u automobile koji nisu primećivali 50% drugog što nudi do nas ostalih koje je privukla njegova inteligencija, ambicija i duhovitost... Od prvog klipa je imao viziju i bio uporan i redovno objavljivao i posle jednog gašenja kanala se vratio i sve iz početka i verovao u sebe i uspeh i uvek i spontan i pristojan i zabavan. Ostaće ponos nas ostalih Beograđana. Mnogo mi je žao što gubimo takve momke. 😢

RIP

Mirkov poslednji snimak...

 
Ni ja ga nisam nešto pratio, jer me tematika ne interesuje, ali sam znao za njega, ne po imenu, nego "neovlašćeni serviser", i komentarisao sam da lik radi dobar posao, u smislu kako vodi kanal i klipove i to sve. Baš nije delovao kao lik koji je u klincu. Da stvar bude još luđa, naletim na struku u kariranoj šulji, sa akt tašnom danas u Dalmatinskoj (struka je reper čiju je pesmu, svi psi idu u raj, okačio Mirko pre nego što se ubio), što mi bilo simpatično jer sam se setio da je struka advokat koliko i reper, onako ne znajući da se na drugom kraju grada neko oprostio uz njegovu pesmu.
 
Bas mi je zao Mirka, ja sam ga pratio zbog automobila. Bilo mi je cudno kada je rekao da je napustio svoj primarni posao zarad snimanja video klipova.
 
Šta mislite, da li je uzrok nesreće nemogućnost plaćanja reketa ili pak pozajmljene pare od zelenaša?

Nisam ga aktivno pratio pa zato pitam. Iskreno, iako nisam aktivno pratio njegove kanale na Youtube, voleo sam da ga slušam u raznim podcastima. Tragedija 🥲
 
Šta mislite, da li je uzrok nesreće nemogućnost plaćanja reketa ili pak pozajmljene pare od zelenaša?

Nisam ga aktivno pratio pa zato pitam. Iskreno, iako nisam aktivno pratio njegove kanale na Youtube, voleo sam da ga slušam u raznim podcastima. Tragedija 🥲
Pise par postova iznad razlog ,cak si i lajkovao komentar, cemu sad dilema?
 
Da ima indicija na snimku ima, šta bi mogao biti problem, ali da baš mogu odatle nešto definitivno da isključim ili zaključim ne mogu. Najbliže definitivnom je da deluje da je imao probleme. Treba uraditi autopsiju pre svega da saznamo tačan uzrok smrti. Pesma koju Space Motion kaže da je ostavio na nekom profilu, s druge strane, ide u prilog samoubistvu...

I meni ono liči na ranu od udarca, crvena je...

Mirko je tek ulagao u neki veliki studio. Ako je digao ruku na sebe to je bila na prečac odluka. Tako odjednom da se odluči da prekine život zvuči sumnjivo u najmanju ruku, ali da li su ga ubili ili se sam ubio, ko zna... Možda je trpeo pritisak koji nije mogao da ponese, pretnje da će mu ubiti decu i sl. Za sad je sve u domenu pretpostavki i nagađanja...
 
Pa u ovom poslednjem snimku je jasno rekao da mu traže pare, pogledajte sam početak, a i posle na 8.52, pa na kraju.. Kakvo samoubistvo..

Први пут чујем за овог човека, али полицијски инспектор који ради на овом случају (под условом да има дозволу да реши случај) само треба да погледа ове периоде снимка које си обележио и види његов говор тела, тон и гримасе када прича о парама и биће му прилично јасно да га је неко или рекетирао или да је дуговао зеленашима.
 
Da, eno Informer je već utvrdio istinu.. pišu kako se pok. Mirku na tom snimku izgleda vidi rana na glavi iz koje se može zaključiti da je i pre bio sklon samopovređivanju!?

Skotovi, kako nisu napisali da se iz snimka može zaključiti da su mu izgleda tražili pare, kako je snimak pun dvosmislenih izjava... Ne, prokletnici odmah krenuli da navode vodu u smeru samoubistva. Kao što je i Cvijan rešio da se kupa u Dunavu u januaru i kao što je sahranjen bez prezimena.. i kao što je tužilaštvo okončalo istragu.. i kao što je i to bilo samoubistvo.

Nadam se da će im se vratiti svo zlo koje seju deceniju. Prokleti bili.
 
Onda je jasno da se ipak nije ubio što bi značilo da nije ni Kika
 
Čovek il je "nateran" da se samoubije, al pre da je ubijen. Odgledaš poslednji klip i jasno je i slepcu 1/1. Ceo klip je morbidan i miriše na smrt. Strašno je kakvo je ovo mesto/zemllja postala za život! Postajemo teška divljina, kora od banane, Latinska Amerika sa balkanskim primesama.
 
Ljudi, nekada je najlogičnije rešenje tačno - depresija. Ne znamo ništa o privatnom životu kolega sa posla ili čak i prijatelja. Depresija je veliki problem o kojem se ne priča dovoljno.

Priče o reketu su priče za tabloide. Naravno, postoji šansa da je to tačno, ali hajde da razmišljamo iole normalno i o nečemu šta ima najveću verovatnoću.
 
I meni je prva misao bila reket. Ali gledajuće njegove klipove ne mogu da kažem da je mnogo zaradjivao. Kako sam primetio iz snimaka uzeo je novi studio da sredjuje, para zafalilo, na poslednjem snimku se vidi depresija i pun q svega, verovatno je i dugovao zelenašima da bi pokrio troškove studia... Sve mu se skupilo, nije išlo kako je očekivao i kraj. Žalost svakako. Reketaši nemaju potrebe da te ubiju jer nemaju od koga da muzu.
 

Ovo je klip od pre mesec dana, iznajmio je ovu halu i napravio studio, u istom klipu pominje da od Youtube zaradjuje 500 do 700 evra mesecno, sto kako kaze ne moze da pokrije troskove rente.

Ovo opremanje studija mi deluje prilicno skupo, jeste da je imao i jake sponzore npr NIS, ali vrlo moguce da se uvalio u velike dugove.
 
Juče su se oglasile i kolege sa kanala i zamolili da se prekine sa spekulacijama oko povrede glave i reketiranja...

Screenshot_20230525-100743_YouTube.jpg


Naravno da je moguć i najracionalniji pristup da je imao psihičke probleme, i da se ništa drugo ne krije iza odluke da digne ruku na sebe. Ipak ljudi su u šoku i neverici i barem za prvi trenutak, treba im neko drugo objašnjenje od onog da naizgled normalan čovek i ostvarena ličnost uradi tako nešto...

Po meni je trebalo uraditi uviđaj i autopsiju, čisto da nešto ne promakne. Neki sveži tragovi borbe, tragovi na samom mestu događaja. E ne kao, visi sa kanapom oko vrata = samoubistvo.

Nešto ga je mučilo opasno i sve je izglednije da je to bilo na unutrašnjem planu, nevidljivo za okruženje, čak i neposredno, a kamoli nas koji ga pratimo... a onda došao neki okidač da odjednom i uprkos svim planovima za budućnost, prekine sve...

Finansijski razlozi su mi ono najmanje verovatni... Setim se uvek Titanika i onog psihopate za koga je bilo određeno da Rouz treba da se uda, pa na kraju filma kaže da ga je slom iz 1929. toliko pogodio da se ubio. E taj profil ličnosti, baš tu ulogu mogu da zamislim da mu finansijski problemi budu razlog za ubistvo. A Mirko je daleko od uloge tih utripovanih manijaka da su velika muda u biznis svetu pa kad mu više ne ide na poslovnom planu, nema razloga ni da se živi...

Imao je on neke "ličnije", unutrašnje, razloge koje nikada do kraja nećemo razumeti i slabo koja činjenica i racionalno objašnjenje će nam tu bilo šta približiti...
 
Treba samo uporediti ova dva klipa: opremanje studija i poslednji klip.

Kao da su dve razlicite osobe u pitanju.

Inace pominje da mu je novi studio ostvarenje decackog sna, sto govori da je u ovaj projekat usao srcem.
 
Kolka rasprava oko jednog običnog youtubera, a ovamo se neki žale što je objavljeno za smrt sina Marine Tucaković i glumicu Rakel Velč ne zaslužuju da se nađu ovde. A tek koje drvlje i kamenje je bilo na vest o smrti Đorđa Balaševića.​
 
Ne znam šta znači običan jutjuber... Bio je uticajan, možda i najuticajniji u sferi kojom se bavio... Harizmatični ljudi privlače pažnju. Možeš biti uspešan koliko god hoćeš Sole, ali mediji će se zakaciti ako imaš neki x faktor + seznacija, dogodilo se nešto odjednom, mladom čoveku, punom elana itd.

Tako da je očekivano da bude reakcija...

Ja recimo Đorđa Balaševića uglavnom nisam slušao jer mi njegov senzibilitet prosto nije odgovarao, naravno bilo mi je žao kad je umro, čovek je ako ništa drugo bio na strani mira, razuma i zajedništva... ali Tinu Tarner jesam gotivio i vokalno i izlgledom i ona je baš bila žena zmaj u svakom pogledu primer i eto za nju mi je žao što nije poživela još, mada mi je drago što je vodila ispunjen život... Baš je pozitivan primer i podstrek za mnoge žene...

Tako da ne vidim koji je tvoj problem (po ko zna koji put) 😄
 
Vrh