Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Hvala Bogu pa nisam. Sve je to kod mene u istom košu i zaobilazim u širokom luku.
Ja sam više za jagnjetinu, teletinu...
 
Kako tumačiti ovo? Onsite posao u Ikei ali na NBF?
8E9A9021-5E83-4B84-8618-02FEAEE19A17.jpeg
CA69A476-2456-4E6D-9574-CF3995CE3047.jpeg
 
Odlicna stolica. Koristim je i kuci i na poslu. Mala napomena, rucke se kupuju odvojeno, kao i dodatak za lumbalni deo kicme. Znaci nama sa diskus hernijom :)
 
Interesantno da Markus nije poskupeo ni dinar prakticno jos od kako se pojavio kod nas. Pri tom je jako popularna stolica, bas na nasem redditu je jedno vreme bila fama za njim.
Poskupeo je jer je bio 15.000 kad se otvorila Ikea. Cak su bile akcije za 12.000 par puta pre nego sto su svi navalili na njih tokom corone
 
Meni se cini da sam platio svoju markus 13999, ne znam da li je bila akcija ili sta. Za te pare definitivno best buy.
 
Bilo je akcija, mislim da sam je i ja kupio na popustu, ali je puna cena, a to je bilo pre maltene pet godina, isto bila 17k.
 
Odlicna stolica. Koristim je i kuci i na poslu. Mala napomena, rucke se kupuju odvojeno, kao i dodatak za lumbalni deo kicme. Znaci nama sa diskus hernijom :)
Ja sam Markus kupio u februaru ove godine, dobio sam ručke uz nju. Da se pridružim komentarima, izuzetno sjajna stolica. Best buy definitivno :D
 
"Pizza Hut" je bio odličan, naročito dok su držali "Pod lipom" 2000-ih.
Obozavao nas Pizza hut - cesto isao tamo kod politike (dok u Americi ne bih tamo jeo ni da sam 7 dana gladovao - ko ne zna, to je tamo uz taco bell najniza forma brze hrane, prljavo, neljubazni, puno beskucnika).

Sjednes za sto, ljudi ti donesu jelovnik, narucis kao u regularnom restoranu, ne znam da li je igde bio takav Pizza hut u svetu. Pize odlicne, sam biras posebno pizu po sastavu posebno tip kore, znam da su imali od debele cikago preko obicne do ekstra tanke italijanske.
 
Takve radnje se uvek isplate, koliko god to čudno zvučalo. Možda treba razviti i podstaći tu kulturu, DIY fazon, jer uglavnom tome i služe takve radnje. Evo od moje lokacije u Beču ima 100m do Obija, koji je svaki dan pun. U samom gradu i komercijalnim zonama ima gomila Bauhaus, Obi i Hornbach, i svaki radi odlično. Verovatno je drugačija kultura, da ljudi više vole da prave nešto, da imaju neke osnovne radne sposobnosti. Cimer i ja smo u stanu uradili toliko DIY projekata u poslednje dve godine, da bukvalno nekoliko puta mesečno svratimo u neku od ovih radnji. I baš onako u tim trenucima razmislim kako u Srbiji nema takvih radnji, ja se ne sećam kada sam zadnji put otišao u Uradi Sam, a za drugi lanac osim tog i ne znam. Bauhaus bi imao odličnu lokaciju tu kod Ikee. Mada bih lično voleo pre Hornbach, jer su oni najjeftiniji od ova tri lanca.
Nije stvar u kulturi nego o ceni radne snage. Kad nam je bila jeftina, tada je bilo jednostavnije pozvati nekog "majstora" da on to uradi za tebe. Danas vec postaje dosta skuplje, pa evo i ja ucim da majstorisem. Sutra ce biti preskupo i rezervisano za burzuje da zovu majstore za neke sitne kucne poslove, tipa postavljanja plakara, promenu stekera, lustera i sl.

Slicno vidim porast samouzlusnih kafica / restorana / klubova, gde (osim za upscale) po pice hranu ides na sank i sl.
 
Sjednes za sto, ljudi ti donesu jelovnik, narucis kao u regularnom restoranu, ne znam da li je igde bio takav Pizza hut u svetu.
U Kini sam isto seo za sto i doneli su jelovnik.
Meni se svidja Dominos piza, ne znam za Ameriku, ali u Ukrajini je vrlo ukusna.
 
Definitivno nesuđeni Burger King postaje Mek, kako i jeste ovde spekulisano.

Izbacili su vidljivo brend/znak.
 
Steta iskreno za Burger King ko zna kada ce resiti da otvore kod nas...

Da li neko zna zakupce u novom delu?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Steta iskreno za Burger King ko zna kada ce resiti da otvore kod nas...

Da li neko zna zakupce u novom delu?
Не видим чему кукање што не постоји у Београду кад постоји у Приштини, Пећи и Урошевцу.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Bogme dalje smo od Burger Kinga nego što mislimo.

Licencu za sve BK restorane na Balkanu (Kosmet, CG, Makedonija, Albanija i evo sad Bosna) drži Buçaj Retail i šire se tamo gde nemaju konkurenciju (ugl AmRest). Prvo što je (ako je uopšte moguće) birokratska noćna mora za kompaniju sa Kosova da posluje u centralnoj Srbiji i da ovde otvore restorane, drugo pitanje je da li uopšte žele da posluju sa nama ako mi budemo hteli sa njima i treće da li im se isplati ili da li im se bori sa jačom konkurencijom nego u državama gde već jesu.

Sve u svemu, to što se BK širi po Balkanu ne znači da će doći skoro kod nas, jer realno sad treba da čekamo da kupe licencu za gradnju po Srbiji neki kojima verovatno nije u planu širenje na balkansko tržište… 🙃
 
Vrh