Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

hahaha hoćete Five guys ..koliko vas bi platilo obrok 2000 dinara?? pa kod njih je šejk 5 evra .Spustite se na zemlju i ne maštajte

Five Guys je skup i amerikancima, posebno otkako su porasle cene hrane poprilično. Bio sam jednom pre par godina u Five Guys u Parizu, jedva smo ušli unutra... Red je počinjao ispred lokala. Skoro sam negde video (reddit?) da su ljudi kačili slike računa - cheeseburger, kola i fries - 20$.

Prošlog meseca sam bio u New York-u i ponovo sam probao Wendy's. Oni takođe tvrde da nemaju smrznute sastojke, ali su više mainstream.
 
Pa i kod nas je obrok u Meku sad 10$.

Nismo više superjeftina zemlja, sad ima prostora i za skuplje franšize (a onomad na Pici Hat kod Politike neko ispisao flomasterom koliko kila bureka može da se kupi za te pare...).
 
Ne da nismo jeftini nego je mek srbija medju najskupljim na svetu. Pogledajte cene u meku recimo u Hr, Madjarskoj cak i u Japanu, Dubaiju... Fransizer meka za Srbiju radi jako los posao. Cak su u zadnje 2 godine poceli da zatvaraju neke restorane. Jezivo

U NS su cene katastrofa jer i obicni index sendvici polako prelaze 600 dinara, a pizze su probile plafon od 2500 din na nekim mestima.

Vecinu vremena provodim u inostranstvu i uvek se iznova sokiram cenama u Srbiji. Pogotovo imajuci u vidu kolike su plate.

Strani lanci (koji su globalno prisutni) mogu lagano da rade u Srbiji bez bojazni da nece imati promet jer je svakako sve papreno skupo pa ljudi ipak jedu.
 
IMG_20230613_093520.jpg
IMG_20230613_093559.jpg

Подвожњак код Икее, између Лештана и Зуца, кренули су са уређењем, уклоњене су гомиле земље са обе стране, насули каменом, али су уништили стазу кроз подвожњак која је била одигнута неких пола метра и увек је била изнад воде и цео подвожњак је тренутно под водом, кроз подвожњак пролази поток. Надам се да ће наставити са уређењем јер су данас склонили све машине а подвожњак се опет напунио водом.
 
Čini mi se da je rešena misterija šta će biti sa objektom koji je građen za Burger King:

ava.PNG


Pošto nisam primetio da se gradi neki drugi objekat u koji bi se mogao useliti McDonald's !?

Izvor: RetailSEE
 
Zna li neko kakva je poseta tog AVA parka? Ja svaki put kad sam isao bukvalno nema nikog po radnjama. Dal je isplativo da uopste postoji ako je samo vikendom guzva?
 
Ja sam bio sad u nedelju ujutru. Ni tu, ni u "Ikei" nije bila gužva u startu, ali posle je već bilo dosta ljudi.
 
Jel su sredili onaj podvožnjak što vodi od Zuca do Ikee? Pričalo se da će neku liniju da tuda sprovedu, dal novu, dal 403 da produže. Ono poslednje što znam je da samo kola mogu tuda.​
 
Cisto sumnjam u to. Nije samo podvoznjak problem, i put je toliko sirok (uzak) da se dva automobila jedva mimoidju.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Zna li neko kakva je poseta tog AVA parka? Ja svaki put kad sam isao bukvalno nema nikog po radnjama. Dal je isplativo da uopste postoji ako je samo vikendom guzva?

Ima ljudi, sve zavisi kad ideš tamo, ja odem vikendom možda 2 puta mesečno i bude ok broj za ovakav objekat, ne možete svakako da ovo poredite sa nekim tržnim centrima u gradu koji su dostupniji ljudima i gde dosta njih izađe i da prošeta ili dolaze zbog bioskopa/supermarketa, ovde ljudi ako dođu obično i planiraju da kupe nešto. A mogu se naći povoljnije stvari u autlet prodavnicama.
 
Kakav je put od Ikee preko Zuca do Avale?
Od Ikeje do Avalskog puta jedan deo puta je nov put (od pre par godina i dalje je u odlicnom stanju) a drugi deo je u dobrom stanju, a od raskrsnice gde se skrece za Avalu ili Kosmaj, i tu je put dobar, ima na par mesta samo gde je put otisao malo ili se podigao al nista strasno, sve u svemu bolji nego u nekim ulicama u Beogradu.
 
prvi put sam išao u AVA.
Razočaran sam slabim asorrimanom. Pa u BIG Rakovica je veća ponuda.
 
Битно је да се кука за Бургер Кингом који постоји у Србији али не у Београду.
 
Imq u podgorici jedan od skoro otvoren na zabjelu... u podgorici gde je mek bio zatvoren jer niko nije jeo tamo..
 
Koliko videh danas, počeli su da rasturaju objekat u kojem je bio planiran Burger King. Čini mi se da je ranije bilo montiranih panela na njemu, a danas kad sam bio, celokupan objekat je ostao bez panela.
 
Ma zašto je jadno?
Da se zaista vodi računa o građanima ove zemlje, trebalo bi zabraniti i Mek, i KFC i ostala slična sr*nja.
U krajnjem slučaju, pokazatelj čega je taj BK, šta će nam ta opcija?
Uostalom, od tih nezdravih opcija, svakako se bolje kotiraju ova domaća sr*nja, poput leskovačke pljeske sa nekog kioska, Walter, Baka Prase i tako to...
 
Vrh