Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

Dezodorans u liniju 899 din isti taj na kalenicu 400 din kupljeno u prošlu subotu lili i dm su samo eventualno jeftiniji na akciji ali i to sve ređe
Moje iskustvo sa trgovinom u Srbiji je da su cene na akciji uglavnom onakve kakve bi inace trebale da budu i kakve su u normalnim zemljama. Ajde, ako te ne mrzi, slikaj dezodorans,a pa da probamo napolju da nadjemo taj isti model, da uporedimo cene...radoznao sam sad
 
Hemija je u Maxi-ju i sličnim stvarno preskupa, kao i konditorski proizvodi i kafa. Strani brendovi su uglavnom original. Nekada doduše budu oni sa tržišta istočne Evrope (HU, PL, SK...), ali su uglavnom originalni proizvodi iz Austrije, Nemačke i Italije.
 
Etno restoran Balkan, KFC i nesudjeni Burger King (danas)
e2a9e9bbd01f8c95014363d16e398151.jpg
4201c828bde0f4e6f510e65e4c314806.jpg
ef07f30ce0731a76082fb9dfaeb70feb.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Moj sarkazam proističe iz toga da su potrošene strane i strane da se odgovori na nešto što ne pratiš na forumu, na kome si 15 godina.
 
pa ne pratim svaku temu a i ti ne moras da odgovoris preskoci me
 
Uvek ću skretati pažnju na članove koji ne prate na času. Tema "nedolaska" Burger Kinga je prežvakavana ovde barem 5-6 puta.
 
Jeste, biće da je to. Vidim da te lajkuje tragac, koga smo ulovili u laži pre neki dan. 🤣🤣🤣
 
Moje iskustvo sa trgovinom u Srbiji je da su cene na akciji uglavnom onakve kakve bi inace trebale da budu i kakve su u normalnim zemljama. Ajde, ako te ne mrzi, slikaj dezodorans,a pa da probamo napolju da nadjemo taj isti model, da uporedimo cene...radoznao sam sad
20230506_131503.jpg

Evo o čemu sam pričao
 
Zaista me zabavlja kada navodite brendove kao što su In-N-Out Burger i kukate kako ne postoje u Srbiji, kao da je to nekakvo iznenađenje ili da kasnimo za ostatkom sveta. In-N-Out postoji u samo nekoliko saveznih američkih država, to je regionalni lanac jugozapada SAD-a. Ne postoji ni u Njujorku, ni u Majamiju, niti u mnogim drugim američkim gradovima, naravno da ne postoji ni u Srbiji, niti će ikada postojati, prestanite da slepo balavite za stvarima koje vam klinci iz Kalifornije pokazuju na društvenim mrežama, molim vas.
Ako pričamo o restoranima koji u stvari imaju međunarodno prisustvo, pa postoji teoretska šansa da se pojave i ovde, ja bih jako, jako voleo da Srbija jednog dana vidi TGI Friday's
 
Generalno, Srbija je zamlja sa najmanjim prisustvom stranih lanaca hrane fransiznog tipa.

Sta reci za McDonald's koji posluje preko cetvrt veka u Srbiji i ima tek 30tak restorana u zemlji. KFC isto kilavi, a tu je od 2007...

Ne kazem da je ta hrana zdrava, ali pokazuje stanje razvijenosti zemlje (iako je apsurdno tako je)

Daleko od toga da bas i mi imamo svest o zdravoj hrani negujuci kult sumnjivih rostiljnica i najkrs transmasti pekara.


Meni je i dalje skandalozno izgraditi tipski restoran Burger Kinga i onda odustati od svega... BIH uskoro dobija prvi restoran BK i Srbija ce biti jedina zemlja u Evropi koja nema BK (iako ponavljam i BK je krs hamburgerija kao i Mek)
 
Nisu Grci ništa bolji, u Solunu propade i Mek.

Govori nam to da se još obazrivo i prekonzervativno investira kod nas. Kolika je potražnja u Beogradu, bilo bi za očekivati da npr. u skoro svakom bloku na NB nikne po jedan Mek ili BK, pa onda da se neki ugase. Koliko im je samo trebalo da skontaju kolika je gužva pred Mekdrajvom, pa onda da reaguju... Još sve delove grada nisu pokrili, ni blizu, što je sa stanovišta kapitalizma i tržišta, neverovatno.

Ovo može da se primeni na sve sfere privrede - kao što si napisao, nije poenta u brzoj hrani.
 
hahaha hoćete Five guys ..koliko vas bi platilo obrok 2000 dinara?? pa kod njih je šejk 5 evra .Spustite se na zemlju i ne maštajte
 
Zasto bi bilo koja formirana licnost mastala o fast food restoranima?? Svi imaju mogucnost danas da putuju i jedu sta god im odgovara. Ovde komentarisemo fenomen nedostatka stranih fransiza u Srbiji i njihovo sporo razvijanje. To je potpuno druga tema.

Iluzorno je misliti da ne postoje ljudi u Srbiji koji nemaju novca da nesto plate vise. Obicno se prvo prodaju najskuplje stvari po prodavnicama. Prvi planu iphoni i skupa markirana garderoba. Odavno 2000 din ne vredi apsolutno nista.

Secam se da su pricali da IMAX bioskopi nisu za nas standard pa je eto poprilicno posecen u Galeriji. Ava Shopping Park je najavljivao i Bauhaus. Pitanje je zasto su ekskluzivni zakupci odustali od Ava Parka. Imaju samo copy paste zakupce.
 
Ja ni jednog trenutka nisam osporavao da kroz prisustvo stranih lanaca u Srbiji možemo da analiziramo stanje ekonomije i investiranja, već da je nebulozno za te potrebe koristiti strane lance koji nemaju međunarodno prisustvo, ili bar ne u ovom delu sveta. Možemo da želimo In-N-Out, Chick-Fil-A, Chipotle, Wendy's i slične lance koliko hoćemo, ali to nisu lanci koji se šire u ovom delu sveta i u ovom trenutku, ako u opšte (kao što sam naveo primer In-N-Outa). BK je drugo, posebno što im je urađen tipski restoran u Avi, i ne treba ga stavljati u isti koš
 
Vrh