Šta je novo?

IKEA Srbija i AVA shopping park

i ja sam prosle godine cuo za jysk i stvarno imaju lepih i jeftinih stvarcica za kucu.

13.06 se otvaraju i u stadion shoping centru.
 
JYSK nije los a nije ni nesto, imaju radnju blizu mene u 62 bloku, relativno je mala ali od ikee ipak ocekujem nesto dosta bolje i vise.
 
Evo ja provalih JYSK pre pola godine,nisam kupovao namestaj kod njih ali sve ostale stvari za kucu od garnisni preko jastuka,duseka i.t.d. su predobri za tu cenu.

Moram ponoviti da je Ikea skandinavska forma ideale samo sa modernim dizajnom.

Tako se ne moze objasniti ljudima da se moglo kupovati preko interneta i pre pejpala ali nekada ne vredi objasnjavati i trositi energiju na neke ocigledne stvari.
 
Ikea jeste bolja od Jyska, ali ne mnogo bolja, realno.

Dakle ne treba od Ikee ocekivati mnogo vise od onoga sto se moze videti u Jysku. Nesto vise da, ali ne sad bog zna sta. Uostalom sto se namestaja tice, mnogi proizvodi Ikee i Jyska su identicni po izgledu u funkciji, s tim sto Jysk ume da bude 15-20% jeftiniji, sto je otprilike i razlika u kvalitetu.

Ono sto je meni uvek bila prednost Ikee je ne kvalitet (jer ono sto se prodaje u npr. Simpu je 2 do 3 puta - bar - kvalitetnije od bilo cega sto cete naci u Ikei, ali zato je i cena veca) vec odnos cena - kvalitet, tj. za relativno male pare dobijete nesto relativno kvalitetno. Po mom misljenju, Jysk je tu jos bolji, u tom odnosu dobijenog za placeno.
 
Ja sam kupio sto u JYSK-u i evo jos se nije rasrafio :D Tako da mu to dodje kao reklama .

Iz IKEA-e su mi najsimpaticnije sitnice. Mogli bi makar neku takvu mini-radnju da otvore za pocetak prodavale bi se ko lude.
 
Nema više sumnje. Ikea je konačno stigla u Srbiju i to u velikom stilu. Nameštaj čuvenog švedskog proizvođača sada je dostupan i našim građanima.

Ako ne verujete da je Ikea stigla u Srbiju, pogledajte ovu sliku i vaše sumnje biće odagnute.
ikea-srbija-cirilica.jpg

http://www.gradnja.rs/ikea-je-ipak-stigla-u-srbiju/
 
"Ikea" na Bežaniji - Švedska kompanija odabrala lokaciju za izgradnju prve robne kuće u Beogradu

Quote:
Nedelja, 16. 06. 2013.|13:37 | Izvor: Blic

Robna kuća "Ikea" biće izgrađena na Bežanijskoj kosi, na mestu RK "Beograd". Pregovori su u toku, a predugovor sa RK "Beograd" je, kažu u gradskoj upravi, potpisan. Tako je, po svemu sudeći, posle tri godine rešen problem lokacije robne kuće ove švedske kompanije, piše "Blic".

Milena Vujičić, potparol "Ikea" potvrđuje za "Blic" da pregovaraju o zemljištu RK "Beograd".

- Javnost ćemo obavestiti kada proces bude završen - kaže ona.

Izgradnja prve "Ikea" robne kuće u Srbiji bilo je najavljivano još za 2010. godinu kod Aerodroma "Nikola Tesla". Ipak "Ikea" je odustala od ove lokacije.

Zemljište RK "Beograd" koje je sada odabrala nalazi se na auto-putu Beograd Zagreb, blizu "Kike" i Bežanijskog groblja.

- Tu je velika, napuštena zgrada koju će oni srušiti i izgraditi objekat, na placu od oko 27 hektara. Kada će početi sa radom zavisi isključivo od njih, ali do početka radova moraće da se dogovore sa Gradom o svim detaljima infrastrukture i o drugim pojedinostima - kažu u upravi grada Beograda.

"Ikea" planira da od pet prodajnih objekata u Srbiji, dva izgradi u Beogradu.

- Otvaranje robne kuće može se očekivati godinu dana nakon početka gradnje - kaže Milena Vujačić.
 
znaci tokom 2015. mozemo ocekivati da ce otvoriti prvu robnu kucu. I to da skinemo sa spiska.
 
Sve je manje više bilo dogovoreno, ali onda dolazi do zapleta. IKEA da bi dobila dozvolu, mora da plati naknadu za uređenje zemljišta. Njihov plan je da grade oko 100000m2, a na placu postoje neki objekti, montažni od oko 20000m2. Pri izračunavanju visine naknade, postojeći objekti bi bili uzeti u obzir i IKEA bi dobila odbitak po osnovu njih. RK Beograd pre par meseci ( u tom trenutku je već sve u vezi ugovora sa IKEOM bilo precizirano) daju nekom preduzetniku da za 10000E, on može da sruši te montažne objekte i uzme gvožđe. On počinje da ruši i u nekom momentu iz RK Beograd shvataju da može biti problema i prekidaju te radove, međutim deo je već srušen i ovi iz IKEE su procenili da će da srazmerno tom porušenom delu i njihovo umanjenje buduće naknade biti manje za 600000E. Zakon je tu neprecizan, jer daje pravo na umanjenje po osnovu postojećeg objekta, a njegovo postojanje se dokazuje izvodom iz katastarske evidencije. Ti objekti su uredno evidentirani i u RK Beograd tvrde da nema prepreke da IKEA ostvari odbitak, ali iz IKEE se ne slažu ( "naložili" ih njihovi pravni savetnici Karanović-Nikolić, mrse muda, naravno i njima je u interesu da uzmu što više para). Tako da ovaj proces što se čeka da bude završen je rešavanje gore navedenog problema.
sa ssc
 
Још у октобру прошле године смо на теми "Булевари, улице и остала ...", а на подтеми "Горњи Зему- Аутопут - Бежанијска Коса" viewtopic.php?f=16&t=1433&hilit=%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BA+%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B5+%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5&start=25, Белка и ја писали о Икеи да ће бити на овом месту. Поставио сам тада и бинг снимак где је то, а ево поново, да ипак буде и на овој подтеми. На снимку се виде и ти монтажни објекти које Директор спомиње.


Гага":2l20elo6 je napisao(la):
belka":2l20elo6 je napisao(la):
Dakle u srce ovog bloka izmedju groblja i saobracajnice u koju se skrece desno kad ides iz pravca T6 od raskrasnice Marka Celebonovica prema Tempu i to prva desno (tu je izgradjen objekat firme Darex), ulazi i naci ce se Ikea.
Да, ту где је некада био Мега маркет "Родић". Надам се да ће током пролећа 2013. године ова саобраћајница бити готова. То значи да ће онда требати да изграде још једну мању саобраћајницу, од оног паркинга до нове саобраћајнице, односно продужетак Норвешке-окретница 76 и 77. Мораће онда и неку од постојећих градских линија да продуже до објекта. Уцртао сам могуће решење.



А Верано се ето на неки начин извукао из г....а продајом овог објекта. Можда ће сад успети да заврше и онај свој објекат у блоку 23 !
Све у свему, полако али сигурно се и овај део Косе попуњава. Почеће ето нова Велетржница да се гради, мало ће мо чекати на Цептеров продајни објекат,..., а и да коначно уклоне ону депонију са Шевиног поља.
 
Mislim da grešite u vezi sa lokacijom. Komšije mi rade u predstavništvu IKEA u Beogradu i rekli su mi da će robna kuća biti odmah pored KIKE. To onda ne može biti bivši Rodić.
 
Pa po novinama se mota ova lokacija mozes li obiljeziti parcelu na bingu gdje pored kike ta lokacje je daleko pristupacnija
 
@Gaga:

Izvinjavam se, mali offtopic - koji to Zepter prodajni obejekat spominjes u svom citiranom postu???
 
belgrey":2j3epzzz je napisao(la):
Mislim da grešite u vezi sa lokacijom. Komšije mi rade u predstavništvu IKEA u Beogradu i rekli su mi da će robna kuća biti odmah pored KIKE. To onda ne može biti bivši Rodić.
@Белгреј, у чланку Блица, који је Директор објавио, пише да се преговара о земљишту РК Београд (сад Верано Моторс) које је одабрано и оно се налази поред аутопута Београд-Шид, близу Кике и Бежанијског гробља (новог), а ово је изјавила потпаролка Икее Србија. Значи близу, а не поред Кике, мада и то поред Кике је неких километар и нешто ваздушне линије.

Простор поред Кике је много мањи и ограничен је двема локалним улицама блока 51, и осталим пословним објектима, бензинском пумпом НИС-а, а требало би онда посећи сву ону шуму која се ту налази у том простору. Означио сам на бинг мапи са жутим тај простор. Ако им је план да објекат буде величине 100 хиљада квадрата, па овај простор нема толико квадрата, а где су паркинг места и остало.
 
Bezaninac":3ssufvks je napisao(la):
@Gaga:

Izvinjavam se, mali offtopic - koji to Zepter prodajni obejekat spominjes u svom citiranom postu???
@Бежанинац, на бинг мапи сам означио где би требало да буде тај будући Цептеров објекат. Значи преко пута Темпа и царинског терминала и косо од Кванташке пијаце, а паралелно са Т6 саобраћајницом. Имао сам негде и цртеж те зграде, кад је пронађем у рачунару, поставићу је овде.
 
To je ovo, zar ne?

standard_Untitled1.jpg


PUN OPIS

Nalazi se na oko 10 kilometara udaljenosti od centra Beograda i na oko 4 kilometara od aerodruma "Nikola Tesla", u zoni koja se ubrzano razvija. U neposrednoj blizini nalazi se Kvantaška pijaca (Veletržnica), Carina i nekoliko megamarketa. Lokacija je idealna za shoping-mol, outlet, logistički centar...

Izvor: Zepter Real Estate

Deluje kao da traže suinvestitora/kupca.
 
Да то је то.
И мени личи на то, да Јанковић тражи ко ће да улети са парама, а зато и због економске кризе, се још није почело са изградњом овог објекта. Због тога вероватно и даје у закуп или да га прода, онај објекат у блоку 65 који је поред будућег УМП-а.
 
Samo sto velicina placa ne odgovara mora da je neka druga mjerna jedinica za povrsinu ili broj
 
Evo :)
RK logistic center, auto put br 9
izlistaj pod Bgd i ima mapa
sa nabrojanim svih 9 tj 10 objekata na placu
P= 29,46 h

http://www.rkbeograd.rs/presentation/
:vops:

Edit
Setih se i ovoga od 17 Mar 2012 12:40 » Robne Kuce "Beograd" -
Homer Jay":1lhxwbgp je napisao(la):
u vesti koja je puštena posla sastanka Tadića sa Šveđanima jasno se kaže pet tržnih centara:

- dva u Beogradu (jedan na mestu magacina RK Beograd, drugi kod Bubanj Potoka na placu koji su kupili od Eurosalona)
- i po jedan centar u Novom Sadu, Nišu, kao i jedan u centralnoj Srbiji (Čačak ili Kragujecac) ....
 
Vrh