Šta je novo?

Ideje za nove linije / izmene postojećih linija JGPP

I ja mislim da je to losa ideja. Npr. linija 89 nema okretnicu na Novom Beogradu pa se odmah vraca i uskladjuje vreme na Vidikovcu. To dovodi do toga da u zavisnosti od brzine kojom voze vozaci i guzvi u saobracaju naidju po tri 89ke u intervalu od 5 min, pa ih onda nema po pola sata.
 
Imam ideju za novu liniju, Vidikovac- Mirijevo duz bulevara. Primetio sam da liniju ada4 koristi mnogo ljudi koji uopste ne idu na adu jer Cukarica uopste nije povezana sa tim delom grada...
 
Vidikovac-Mirijevo duž Bulevara, nikako. Ne autobusima u Bulevaru!

Varijanta koja bi bila kombinacija 46/23 koje se inače seku kod Mostara i nekako..
 
Koliko sam nacuo, uspostavlja se nova linija tristac. Kaludjerica - Grocka, prvenstveno namenjena srednjoskolcima. Zaista, veoma potrebna linija, jer vecina ucenika srednjih skola u Grockoj, dolazi upravo iz Kaludjerice, i poprilicno opterecuju postojecu liniju 302, koja i bez ucenika jedva prima kolicinu putnika sa Ustanicke.
Uspostavljanjem ove linije, otvara se mogucnost da se ukinu sva stajalista 302-ojke sve do Vince, sto ce je podosta ubrzati i skratiti putovanje do Grocke sa 45 minuta, na 30 (u spicu).
 
18L Buvljak - Zemun (3 vozila)
17L Buvljak - Zemun (3 vozila)
74L Buvljak - B. kosa (2 vozila)

Razume se, zbog gradsked zeleznice

Privremeno preko buvljaka mogu da idu i 610 i 708
 
Pitam se da li GSP ima ista slicno u planu? Da li se nesto govorilo o tome ili sve ostaje na hipotezi?

Realno, nadam se da se da nece biti nekog glupog rivaliteta izmedju ta dva...
 
Ma samo da uvedu neku kruznu liniju za okolne blokove, koja ce imati pristojan interval nailazaka, jer cisto sumnjam da ce ljudi iz dela oko starog merkatora ici na bg voz...
 
@Матеја Бељан

Mogle bi jednostavno linije 17, 18, 74 i 88 umesto da idu autoputem od Spanskih Boraca do Sava Centra da opsluze zeleznicku stanicu NBG trasom Spanskih Boraca - Milutina Milankovica-Milentija Popovica. Tako nesto bi na tim linijama produzilo putovanje par minuta a puno bi znacilo za BG:voz posto trenutno ne postoji direktna veza izmedju stanice NBG i Opstine NBG a dalje Zemuna, a obaska sto bi time Studentski grad bio povezan sa fakultetima na Vuku: 74 + BG:voz
 
Problem je što je železnička stanica na nbg udaljena od stanica u Španskih boraca i Bul. Milentija Popovića dobrih 400-500 metara + raskrsnica sa užasnim režimom za pešake... Linija treba da bude namenska, da staje tačno kod stanice i da bude usklađena sa polascima BG voza da bi cela ova priča imala smisla... Pitanje je koliko se ljudima isplati da potroše 20-30 minuta da bi se dovukli do stanice na nbg...
 
Takodje ta raskrsnica bi po mom misljenju trebala imati podzemne prolaze jer ce tu kada budu gotove zeleznicka i bus stanica biti puno pesaka.

A stanica mi izgleda kao nadogradnja jer je trotoar pregradjen tu.pa moras delom da ides preko ulice ako zelis proci ka toj raskrsnici.Sve u svemu idiotsko i lose resenje
 
Седох ја да мало пробам да средим номенклатуру. Главу разбих, али морају да остану неке линије са А ознакама. Нисам много чачакао линије, већ само покушао да их групишем.

Ово је верзија у којој се мењају и традиционални бројеви (15, 16, 17 и 18):

14 - 8
28 - 33
29 - 20
15 - 86
16 - 34
17 - 87
18 - 89
20 - 30 (спаја се са 308 у кружну линију Устаничка - В.М.Луг - Цветанова ћуприја-Медак 3-Учитељско насеље-Устаничка, а 50 продужава до Миријева)
23 - 53
27 - 37
27Е - 38
27Л - 37Л
30 - 27
31 - 23
33 - 45
34 - 43
37 - 57
38 - 28
39 - 46
43 - 93
45 - 80
46 - 36
47 - 502
53 - 53Л
57 - 53А
65 - 73
72 - 600
73 - 708
79 - 39
81Л - 81А
87 - 56А
89 - 66
91 - 553
92 - 554
94 - 64
104 - 94
108 - 111
109 - 191
110 - 103
521 - 58А
610 - 607
612 - 85
706Е - 707
707 - 711
708 - 721
709 - 722
711 - 612
 
Wille koja je logika iza promene 28 u 33?

Zar ti nije logično da sve trole imaju brojeve iz recimo opsega 20-28?

Ja lično nebi tu mnogo čačkao sem možda promene 14 u 8,ipak su ljudi navikli na sadašnju nomnklaturu, a promene bi izazvale zabunu naročito kad idete u neki deo grada u koji retko zalazite, a znate samo par osnovnih linija tipa autobusa br. 16.

Inače slažem se Wille da bi bilolepo da su linije grupisane.
 
Ево која је логика:

30 - В.М.Луг
32 - Вишњица
33 - Звездара
34 - Карабурма
35 - Лешће
36-39 - Миријево

Значи правац Звездара би почињао на 3 (чак би било још боље да 32 промени број у 33 а 28 у 32).

Размишљао сам и ја да троле оставим од 20 до 29, али онда остаје сувише мало бројева за остале правце (а и 40 и 41 се лепо уклапају у правац 4, као и бусеви 31, тј. 23, 24, 25 и 26 и 30, тј. 27). Могу да пробам и ту варијанту, само што ће бити много више А-линија у правцу 3. Овако би линије које иду у истом правцу почињале истим бројем (што и јесте сврха мењања номенклатуре), па ако неко иде у део града где ретко залази, зна отприлике који број да хвата. Уосталом, мењано је много више бројева 80-их, па су се људи навикли.
 
Ja sam pre za cifre koje su vezane sa vrstom prevoza a ne pravcem,a preduslov za to je da na svakoj stanici budu mape i to zidarove a ne ove maselove il cije god da su.
 
Јасно, видим да је то мишљење већине. Пробаћу онда да направим варијанту да двојком почињу само троле (само ће бити доста А-линија).
 
@Wille

Izvini na cepidlačenju sam još par dodataka,

Za 65 predlažeš da se menja u 73, verovatno kako bi se linije koje idu na Bežaniju označavale sa brojevima od 70-79

Problem sa tim je što 65 ide od B.Kose do Zvezdare, a za linije ka Zvezdari predlažeš da imaju brojeve od 30-39
Pa tu je i problem linija 77 B.Kosa bolnica - Zvezdara

I kako se sad opredeliti? da li ove linije označiti sa 70-79 ili sa 30-39.


Ako bi se usvoji tvoj predlog da se linije za Zvezdaru označe sa brojevima od 30-39 i to postane opšte poznato onda bi neko ko čeka bus za Zvezdaru i naiđu mu 73 ili 77 pomislio aha to nije moj bus jer na Zvedaru idu samo brojevi 30-39, a 70-79 idu na B. Kosu

Problem je i trola 40 Banjica - Zvezdara. Da li je pravac 3 tj. 30-39 ili pravac 4.

Nomenklatura po pravcima je praktično jedino izvodljiva kad imate terminuse svih linija u centru i bez linija koje idu sa jednog kraja grada na drugi .
Ona je zato lako primenjiva u prigradskom prevozu



Wile baš si se upustio u tešku problematiku, hrabro :kk:

Evo ja ću da pomognem, u skladu sa svetlim našim kafanskim tradicijama :vops:, samo tako što ću da se pravim pametan i da kritikujem svaki predlog!
(Jer očigledno imam poverenja u svoju pamet, pa znam da bi ispao glup!)
 
@Wile E. Coyote ti bi da napravis zescu pobunu medju putnicima, kad bi sve tako da isprevrces:D
 
nbumbic":1wzjve3e je napisao(la):
Izvini na cepidlačenju sam još par dodataka,
У праву си, код пролазних линија увек има недоумица, поред оних које си навео, још и 16, 17, 18, 88, 95 итд. Ту мора да се преломи и обележи линија само по једном крају, заиста нема друге.
nbumbic":1wzjve3e je napisao(la):
Evo ja ću da pomognem, u skladu sa svetlim našim kafanskim tradicijama :vops:, samo tako što ću da se pravim pametan i da kritikujem svaki predlog!
Само напред, и треба што више критике, да би испало што боље! :kk: Кад направимо нешто што ваља, послаћемо ГСП-у предлог.
Матеја Бељан":1wzjve3e je napisao(la):
@Wile E. Coyote ti bi da napravis zescu pobunu medju putnicima, kad bi sve tako da isprevrces:D
Био би хаос пар месеци, то стоји, али на крају ће вредети. Требало би жешће информисати људе о томе, као 80-их, кад је гомила линија променило ознаке.

Наравно, требало би на станицама поставити и Зидарев план кад све буде готово. :cool: Имам и идеју како редизајнирати станичне стубове. О том потом.
 
Wil ti bi da mjenjas svet zeleni stub gsp to sudo od dizajna zastitni znak milis ti da je to jednostavno :laugh: protjerace te iz bga :lool:
 
Kad smo vec kod tih svetih zelenih stubova, oduvek me je zamimalo od kada su tacno uni u upotrebi, tj. da li su zeleni iz razloga sto je nekedasnja kolor sema GSP-a bila zelene. Ili je to koincidencija. Nisam dovoljno mator da se secam.
 
OK je to da numeracija ide po vidovima prevoza, samo sto onda ne vidim zasto bi trole imale drugaciju numeraciju od autobusa.

Za putnika, trola i autobus su u funkcionalnom smislu jedno te isto - trolejbus je na kraju samo bus na struju, zar ne? I u mnogim drugim gradovima gde postoji numeracija po vidu prevoza (voz-metro-tramvaj-bus) trole nemaju drugaciju nomenklaturu od buseva, i cak su obeleze kao bus (ono...ima simbol za voz, tramvaj, i bus).

Kada bi nase trole bila neka vrsta BRTa i isle u denivelisanim zasebnim trakama (kao sto je slucaj negde u j. americi) onda bi imalo smisla da se numerisu zasebno. Medjutim to nije slucaj.
 
stf":2e4p50gn je napisao(la):
Kad smo vec kod tih svetih zelenih stubova, oduvek me je zamimalo od kada su tacno uni u upotrebi, tj. da li su zeleni iz razloga sto je nekedasnja kolor sema GSP-a bila zelene. Ili je to koincidencija. Nisam dovoljno mator da se secam.
Сећам се тих стубова од малих ногу. Једино што је било другачије, биле су табле. Могуће да је то имало везе са зеленим фарбањем возила.
hazard":2e4p50gn je napisao(la):
OK je to da numeracija ide po vidovima prevoza, samo sto onda ne vidim zasto bi trole imale drugaciju numeraciju od autobusa.
Има логике и једно и друго. Номенклатуру са уклапањем трола и бусева сам урадио, а урадићу и другу варијанту, па да видимо која је боља. Иначе, историјски гледано, троле су на почетку имале одвојену нумерацију од бусева (11-16, а бусеви од 20), али на станицама је писало ''Аутобуска станица'' (за разлику од трамваја, на чијим стајалиштима је писало ''Трамвајска станица''), тако да ни ГСП (по обичају) није био доследан по том питању.
 
Njile, mala sugestija:

sklopi ovo sa linijama koje ne menjaju imena, uzmi spisak sa sajta GSP i samo prepravljaj brojeve:

27 Л ВУКОВ СПОМЕНИК - МИРИЈЕВО
30 СЛАВИЈА /Бирчанинова/ - МЕДАКОВИЋ 2
31 СТУДЕНТСКИ ТРГ - КОЊАРНИК

prepraviš u

37Л ВУКОВ СПОМЕНИК - МИРИЈЕВО (27 Л)
27 СЛАВИЈА /Бирчанинова/ - МЕДАКОВИЋ 2 (30)
23 СТУДЕНТСКИ ТРГ - КОЊАРНИК (31)

i pretumbaš usput

23 СТУДЕНТСКИ ТРГ - КОЊАРНИК (31)
..
27 СЛАВИЈА /Бирчанинова/ - МЕДАКОВИЋ 2 (30)
...
37Л ВУКОВ СПОМЕНИК - МИРИЈЕВО (27 Л)

Mislim da će tek tu da se vidi pravi smisao promena, ovako je mnogo nabacano i nije baš razumljivo ljudima koji ne znaju tačno gde idu sve te linije..
 
Урадио сам ХТМ фајл, бојим се да ће ако постујем комплетан списак бити огроман пост. Изгледа да нема друге, него да морам то урадити.
 
Jaka stvar, kao da nema takvih postova inače, a bez toga nećemo lepo skontati :)
 
Vrh