Šta je novo?

Hram Svetog Save

@Marcus Lupus
Preteruješ , Ljudi sa ovih prostora oduvek su i od poslednjeg komada hleba odvajali da bi njihova deca dobila neko znanje, i ti si naše dete :)
crkva jeste velika, al pogledaj koliki je period gradnje a još nije završena...

@JohnyBgood
Možda bi trebalo pitati u Patrijašiji da li bi dozvolili da narod stvarno može da izađe u onaj prsten (neznam stručan naziv) na naj visljoj kupoli
Zapadne crkve, dozvoljavaju a naša ne znam... , mada ulaz u pevnicu pri vrhu, je moguć svuda, Verujem da je stvarno pogled i doživljaj fascinatan kako na unutrašnjost tako i na panoramu
 
shmeksi":10qolr7o je napisao(la):
ŽasU... Očekujem da će u reali da izgleda još gore i fušerskije. Projekat nema ni zrnce doslednosti – malo gastoske arhitekture, malo sovjetskog konstruktivizma... a kao šlag (ili kupola) na tortu – Vizantija (onako, pro forme, čisto da znamo koliko su verni starim kanonima).

Zar je toliko teško isprojektovati nešto skromnije, stilski doslednije...? Ili smo toliko opterećeni malograđanštinom da uvek moramo da pravimo kompromise tipa «ajde malo starog, ali ajde i malo novog»? Više bi mi se dopala neka čista modernistička fasada, bez bilo kakvih sugestija na srednji vek, ili zdanje koje bi bilo 100% u duhu nekog starog stila.
 
boca-ica":a9qzdjop je napisao(la):
@Marcus Lupus
Preteruješ , Ljudi sa ovih prostora oduvek su i od poslednjeg komada hleba odvajali da bi njihova deca dobila neko znanje, i ti si naše dete :)
crkva jeste velika, al pogledaj koliki je period gradnje a još nije završena...

@JohnyBgood
Možda bi trebalo pitati u Patrijašiji da li bi dozvolili da narod stvarno može da izađe u onaj prsten (neznam stručan naziv) na naj visljoj kupoli
Zapadne crkve, dozvoljavaju a naša ne znam... , mada ulaz u pevnicu pri vrhu, je moguć svuda, Verujem da je stvarno pogled i doživljaj fascinatan kako na unutrašnjost tako i na panoramu
Ја не знам да је иједна велика црква никла преко ноћи. Све западноевропске катедрале којима се дивимо грађене су вековима. То је сасвим нормално.
А такође знам и да се данас у нормалном делу света нико не бави грађењем мегацркава. Не знам шта то Београд добија овом изградњом заправо?
 
Marcus Lupus":19015798 je napisao(la):
А такође знам и да се данас у нормалном делу света нико не бави грађењем мегацркава. Не знам шта то Београд добија овом изградњом заправо?
Овај, грешиш силно синко... :) Саграда Фамилија се гради већ сто година (буквално), и неће бити готова пре 2020. А то, је не мега, ни гига, него терацрква :)
 
Ljudi u proslom broju nina bili su renderi koji pokazuju unutrasnji buduci izgled i to je strasno ako tako naprave .Mnogo kanona je prekrseno od toga da oltar nije odvoje totalno ,da je casna trpeza nakaradno uradjena ,pa da postoje cetiri bandere kao unutrasnja rasvjeta umjesto ,klasicnih polileja ,Preko kupole u kojoj nije postovan kanonski raspored zbog nekih trivijalnih objasnjenaja, u kupoli se uvijek oslikava hrist pantokrator tj svedrzitelj pa ispod idu jevadjelisti pa apostoli itd to su samo neke zamjerke na brzinu bez detaljnog udubljivanja nazalost od mene laika sta ce reci neko stucan tek :kafa: :rolleyes:
 
Sve, sve, ali pod... Izgleda kao najgora postavka u nekom jeftinom stovaristu plocica... Ne ulazim u knaonske postavke, jer ih ne znam, ali ovaj vasar (bar na fotografiji u NIN-u) je odvratan. Iskreno se nadam da je to samo na brizinu uradjen render za neke unutrasnje potrebe crkve. AKo nije,onda bi trebalo ozbiljno da se zapitamo gde mi to idemo i sta to nama SPC zapravo zeli da kaze...
 
Mozes li uslikati ili skenirati te rendere da vidimo kako ce izgledati?
 
Ne, nisu ti renderi. Slicni su ovim i isto tako sareni, ali je u pitanju pticija perspektiva sa pogledom na oltar. Pogledao sam na internet izdanju NIN-a ali nema tog clanka. Pokusacu da skeniram ovih dana pa da prikacim na post.
 
Hram%20Sv.jpg


No comment.
 
hram hrista sapsitelja?
to je sve zlato zapravo, nešto je ta fotka crvenija
uđeš unutra i budeš "OSLEPO SAM" kad izađeš
no comment.
 
Bar nije plavo, hvala Bogu.

Kolor šema je klasična slovensko-pravoslavna, izvedba kič, no dobro, render nije baš detaljan da bismo dobro procenili...
 
Ljudi oltar nije skros odvojen a mora biti ,te bandere umjesto klasicnih visecih polileja,raspored svetaca inad oltara ,da nezaboravite da ovo sve treba biti mozajik :kafa: itd.
 
Dobre su im ove bandere. Izgledaju kao da su pred ulazom u bioskop, nedostaju samo kolica s kokicama…
 
Bio tekst u preposlednjem NIN-u o unutrašnjosti, jer su valjda u Božićnom broju objavili te sličice, žešće su ga neki ljudi napljuvali, jer neverovatno mnogo odstupa od kanona. Danas bi trebalo da kupim skener, pa ako se to desi, kačim tekst.
 
Ja bi ove svetiljke mozda i mogao da zamislim u nekoj masonskoj lozi ali nikako ne i u crkvi. Mada naravno nikada nisam bio u nekoj masonskoj lozi, vidjao sam ih na slikama ili crtezima, ali ova elektricna dekoracija mi se stvarno cini neprimerenom bilo kojoj mainstream religiji :)
 
Evo obećanog NIN-a.

NIN_0001.jpg


NIN_0002.jpg


edit: Malo se teže čita, ako treba nekome, valjda mogu negde drugo da okačim, veću rezoluciju.. :/
 
Nisam vernik,necu komentarisati sta je kanonski a sta ne.Za oci mi zapadaju te bandere,izgledaju kao mutirani oktopodi.

Sto se tice rendera izgleda kicasto i bling bling svetlucavo,sto ne mora znaciti da ce tako biti i uzivo kad bude uradjeno.
 
vucko":2xctnx2w je napisao(la):
Sto se tice rendera izgleda kicasto i bling bling svetlucavo,sto ne mora znaciti da ce tako biti i uzivo kad bude uradjeno.
Da, imas pravo... izgledace gore! :grand:
 
gradjanin":2niu1lon je napisao(la):
vucko":2niu1lon je napisao(la):
Sto se tice rendera izgleda kicasto i bling bling svetlucavo,sto ne mora znaciti da ce tako biti i uzivo kad bude uradjeno.
Da, imas pravo... izgledace gore! :grand:
Много си паметан и духовит. Да си бар једном до сада ушао у Храм, знао би су црвени и зелени мермер (геометријске шаре на зидовима су већ постављене) знатно тамнији него на овом рендеру. Дакле, контрасти сигурно неће бити овакви.
 
Bez obzira, nista ne opravdava dizajn poda, koji je, malo je reci - odvratan! Svetao ili taman kamen - nema veze, pod izgleda kao hotel sa tri zvedizce pocetkom 90-ih... A kandelabre i da ne pominjem....
 
gradjanin":1psg262z je napisao(la):
Bez obzira, nista ne opravdava dizajn poda, koji je, malo je reci - odvratan! Svetao ili taman kamen - nema veze, pod izgleda kao hotel sa tri zvedizce pocetkom 90-ih... A kandelabre i da ne pominjem....
+1

Hram ce biti tu 1.000 godina. Ljude koji su zaduzeni za dizajn ovog enterijera treba streljati na nekom javnom mestu da vise niko ne pomisli da napravi tako nesto ruzno.
 
Sve sto je do sada uradjeno unutar Hrama odradjeno je vrhunski. Zbog toga mislim da ljudi koji su do sada vodili racuna o tome sta se gde radi zasluzuju makar toliko postovanja da se na delu vidi sta ce biti, pa tek onda da ih se pljuje. Naravno, to sto ja mislim tako, ne znaci da pojedini forumasi nece ispasti "interesantniji" i "moderniji" zbog spremnosti da blanko pljuju po uredjenju zdanja u koje ocigledno jos nisu ni usli. Sterija je imao lep izraz za taj tip ljudi - pokondirena tikva.
 
Vrh