Šta je novo?

Hram Svetog Save

Nadam se da je mermer samo privremen i da ce na njegovo mesto doci nesta lepse kao one bele sare ili neke mozaike...
 
Nažalost, primetio sam danas nekoliko grafita na Hramu :( na onoj strani koja gleda prema Ulici Svetog Save i spomeniku...

Neverovatan smo narod...
 
ACR":aydvebtj je napisao(la):
Neverovatan smo narod...
Takvi smo da i ne zasluzujemo da imamo ista lepo u gradu. Pre nekih godinu dana sam prisustvovao sceni, preko puta Tasa, kada su neki klinci u po bela dana sprejom sarali po nekoj zgradi. Neki krupniji lik je ustao iz kafica, prisao im, oteo im sprej, postrojio njih dvojicu i tim istim sprejom ih skroz isarao.:D Ja nisam za drasticne mere, ali kad vec ne postoji kucno vaspitanje, nema kazni, ovakva metoda je, cini se, jedina moguca...
 
ACR":16914hp0 je napisao(la):
Neverovatan smo narod...
Da. Bitno da je tu hejtriotizam prema svim zemljama u orkuženju i da se pravoslavlje smatra vrhovnom silom i moći koja bez premca i bilo kakve umerenosti treba da se poštuje i da Crkvi treba da se povinuje apsolutno svako i da oni koji to ne rade zaslužuju da umru.

Divan narod.
 
ma trebaju nam kamere tamo i kraj price! kao i neko obezbedjenje, ali ne ono za cuvanje gradilista posto oni nista i ne vide, vec samo za hram i njegovu okolinu kao i cistaci samo za hram. Ja to odavno ovde pricam a svi kao ne seri, sad ces i cigance da nadjes da mucis... onaj paroh.dom je sav u mermeru i kao sto sam rekla tamo ima para a one dede nece da unajme cistace za njihov dom--njihovu crkvu prvenstveno! sta reci, nemas vise ni komentara za tu stoku od dece....zasto ne ukinu prodaju sprejova?? ja sam imala drugare koji su kupovale te sprejove i zvrljali, nisam mogla da se nacudim a oni su dolazili iz rasturenih porodica pa niko nije imao kontrolu nad njima, cak su i table ulica skidali i nosili kuci. uzas. a secam se da se njihova keva sladila kad bi doneli tablu ulice kao jaooo bas slatko za tvoju sobu! keva debil, uvek me je nervirala.
 
Ma užasno je to sve skupa. Nema kulture i poštovanja ni prema čemu. Nažalost! Al kad nemaju odrasli ni prema čemu poštovanja, kako će deca imati.
 
U nedelju, 28. 06. u 8.00 h je koncert duhovne muzike u Hramu, a biće i po prvi put svečano otvorenje kripte za posetioce. Nažalost ne mogu doći... :(
 
Ne znam da li sme unutra blic, pa sam stavio Forced Flash Off, pa su slike malo mutnije :(

p1000309.jpg

p1000302.jpg

p1000303l.jpg

p1000306k.jpg

p1000307o.jpg

p1000308m.jpg
 
Najvise mi smeta sto je celokupna unutrasnja plastika radjena na CNCu. Nadam se da barem mozaici nece biti plotovani...
 
Da, naravno, ne smeš da blicaš da se ne bi izljuskale nepostojeće freske. :]
 
Sta se to radi u kupoli .Cuo sam da u kupoli nece biti pretstavljen Hrist pantokrator [svedrzitelj] vec nesto drugo zna li neko nesto :rolleyes:
 
Ja ne znam, ja sam samo puki fotouslikač :D nisam mogao celu skelu odjednom fotoaparatom da uhvatim, a i zaboli me glava kad iskrivim vrat da vidim do gore skroz :)
 
odavno nisam ulazio.. hvala za slike :kk:
 
Meni su ovi mermerni (narandzasti ili crvenkasti) rombovi katastrofa! Ali katastrofa... :notok:
 
Jes' vala, Rubljovov Spasilac, tako je... Ima i crveni romb neke simbolike u istocnom hriscanstvu, valjda kao stilizovan krst?

Off: Kalife, ziv si! Kako je u Bruklinu?
 
Jel' postoji neko objasnjenje za rombove u hramu?

Meni na prvi pogled to nema nikakve veze sa crkvom, a i nesto se ne secam takvih geometrijskih sara sa ekskurzija kad smo obilazili manastire.

'Ajmo istoricari umetnosti neko obajsnjenje.
 
astrodule":27l24o5c je napisao(la):
Jel' postoji neko objasnjenje za rombove u hramu?

Meni na prvi pogled to nema nikakve veze sa crkvom, a i nesto se ne secam takvih geometrijskih sara sa ekskurzija kad smo obilazili manastire.

'Ajmo istoricari umetnosti neko obajsnjenje.
Evo objašnjenja od neistoričara umetnosti dok ne stigne pravo ;)

Labudovi lavovi, gipsani radovi......
Armatura cimenat, kvadratura objekat......
 
jovanovm":37ddeavu je napisao(la):
Hm, niste procitali dva posta iznad?
Ja pročitao, i probao neslano da se našalim, al' kad ne ide - ne ide.

Za tu priliku idu i stihovi:

Ne ideeeee, ne ideeeeeee....

Sunce moje malo, nije nam se dalo,
da zajedno gradimo svoj dom,

Baš mi se ne da, dušu da smirim,
Baš mi se ne da, da mi sunce sineeeee,
Baš mi se ne da, a ja samo hoću,
malo sreće i malo topline....


PS: E, ako mi ni ova šala ne prođe, onda je kriv astrodule!!!!:p
 
jovanovm":35caczkd je napisao(la):
Hm, niste procitali dva posta iznad?
A zasto onda nema tih rombova i drugim nasim crkvama i manastirima.

Vecina ljudi te rombove u sakralnim objektima vidi prvi put u Hramu.

ps: @GOJE Ko peva zlo ne misli...
 
Vrh