Šta je novo?

Hram Svetog Save

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802412#p802412:1cm4aao0 je napisao(la):
Uroš985 » Sub Dec 12, 2020 7:20 pm[/url]":1cm4aao0]Ja sam pomislio da je možda krstionica...

Ја мислио чесма са светом водом. :lol:
 
Крстионице ће бити у северној припрати и две на бочним галеријама
 
Израда мозаика Светих 40 мученика севастијских за јужну припрату:





 
milougodno mi je da gledam proces pravljenja jer jelte neuki sam gmaz i sada prvi put vidim kako se to pravi. I sviđa mi se kada na poslednjoj fotki vidim ovo devojče u crnoj majici (ili je jako isefminizran mužjak dugih vlasih i uzanih farmerki onda je*******aga) desno kako prekrštenih listova gleda i radi, deluje kao da uživa, kao na ljuljašci dečica kada skupe noge laaa la la la :D
 
Archangel":1jhuxayd je napisao(la):
milougodno mi je da gledam proces pravljenja jer jelte neuki sam gmaz i sada prvi put vidim kako se to pravi. I sviđa mi se kada na poslednjoj fotki vidim ovo devojče u crnoj majici (ili je jako isefminizran mužjak dugih vlasih i uzanih farmerki onda je*******aga) desno kako prekrštenih listova gleda i radi, deluje kao da uživa, kao na ljuljašci dečica kada skupe noge laaa la la la :D
Tako mi je trebao ovakav komentar izjutra da zapocnem dan

Sent from my P027 using Tapatalk
 
Sixto":1dfutlg3 je napisao(la):
Archangel":1dfutlg3 je napisao(la):
milougodno mi je da gledam proces pravljenja jer jelte neuki sam gmaz i sada prvi put vidim kako se to pravi. I sviđa mi se kada na poslednjoj fotki vidim ovo devojče u crnoj majici (ili je jako isefminizran mužjak dugih vlasih i uzanih farmerki onda je*******aga) desno kako prekrštenih listova gleda i radi, deluje kao da uživa, kao na ljuljašci dečica kada skupe noge laaa la la la :D
Tako mi je trebao ovakav komentar izjutra da zapocnem dan

Sent from my P027 using Tapatalk
Šala nesme stati. Smejemo se svi, dajte još

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
a pa vazda ja tako pričam tok misli, evo Igor mi je svedok već duže od deceniju na Beobuildu :grand:
A i bolje da se ogradim (ili u tom slučaju zagradim) nego da dođe neko ko se razume i kaže: "To nije devojka to je ruski umetnik Miša Pavlovič, jedan od najboljih Muhinovih saradnika..." :violina:
 
Da li neko zna gde se nalazi ovaj andjeo?
 

Prilozi

  • Screenshot_20201213-224340-01.jpeg
    Screenshot_20201213-224340-01.jpeg
    664,3 KB · Pregleda: 2.759
Rodbine su izgleda hrapavili kako bi mogli da ih prelepe sa nečim...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802773#p802773:2vnwfisz je napisao(la):
Elnamor » Ned Dec 13, 2020 11:47 pm[/url]":2vnwfisz]Da li neko zna gde se nalazi ovaj andjeo?
file.php

Jel misliš na ikonu ili umetnicu?

Capture2.png
 
Очи на крилима, значи да су у питању Херувими многоочити.
 
Ова последња слика анђела је из велике источе арке - лука. Имате на фоткама, иду по две овакве фигуре изнад Архангела Михаила и Гаврила. Мало старији приказ, било је измена:

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802842#p802842:3s5gymc5 je napisao(la):
Runner » Pon Dec 14, 2020 9:33 am[/url]":3s5gymc5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802773#p802773:3s5gymc5 je napisao(la):
Elnamor » Ned Dec 13, 2020 11:47 pm[/url]":3s5gymc5]Da li neko zna gde se nalazi ovaj andjeo?
file.php

Jel misliš na ikonu ili umetnicu?

Capture2.png

Ово прелепо створење које поставља мозаик је Рускиња, на Инстаграму је можете наћи под art_orthodox ту поставља слике својих радова. Брате, руске девојке су прелепе, имају неку посебну лепоту, а она сама је заиста прееееееедивна.
 
Е, ај разлаз...

Свиђа се? Ајд у храм, па лично признање. А овако тему загађујете...
 
Па добро, ако сматрате да се спамује тема, не пишите ни ви, идемо, ђе су нове слике? Шта велите, кад ће Храм у потпуности бити завршен?
 
U jee, sve neki puritanci i monasi ovde. Piše se sve i svašta, pa se trpi, a ispade da je najveći problem prokomentarisati da je neka devojka lepa.

Evo i ja ću da dosolim, i šta sad? Devojka fino izgleda, a kome se ne sviđa, neka se uzdrži od komentarisanja.. :kafa:
 
Ево пар фотографија
Стиже Лавров па је фрка
Ромбови су изгуљени, преко иде сиви камен
 

Prilozi

  • IMG_20201215_125920.jpg
    IMG_20201215_125920.jpg
    718,5 KB · Pregleda: 1.463
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803415#p803415:1hko9id8 je napisao(la):
Agiorites » Uto Dec 15, 2020 2:00 pm[/url]":1hko9id8]Ево пар фотографија
Стиже Лавров па је фрка
Ромбови су изгуљени, преко иде сиви камен
file.php

file.php

Господе драги, ја ћу добити неки тешки напад због ОКП-а, ова флекетина на зиду у малом параклису ме убија, брае, огромна је, надам се да ће то склонити, префарбати, нека ураде нешто за име Бога.
 
Решиће се, не брините. Нема разлога за драму.

Лако је сад, кад је Храм скоро завршен, решавати такве ситнице.
 
Шта се б'јели у гори зеленој?
Ал' је снијег, ал' су лабудови?
Да је снијег, већ би окопнио,
лабудови већ би полетјели.
Нит' је снијег нит' су лабудови,
него тронови у Храму светог Саве.

Šalu na stranu, znam da će neki forumaši odmah negodovati i reći da smaram, ali moram reći da meni lično ikonostas, iako veooma lep, odaje neki osećaj "zdepastosti" i težine, ne znam... Ne privlači mi pogled. Možda jer je izmedju crvenih rombova. Ne mogu opisati rečima, možda znate na šta mislim. Možda mi se to čini zbog oblina i lukova u vrhu. Možda je to do fotografija, plus nisu još ugradjene dveri, ne znam :?
Ali recimo primer na fotografiji mi je mnogo lep, "prozračan" i elegantan i možda bliži nečemu što bi oponašalo arhitekturu vizantije. I zlatni akcenat na dverima mi je mnogo bolji od ovog u Hramu gde je zlatni mozaik na više mesta na ikonostasu . Znam da je Ikonostas u Hramu ogroman i zato specifičan, ne znam... Kad smo već kod OKP :D
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    518,4 KB · Pregleda: 1.247
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=803487#p803487:2kntxv4g je napisao(la):
Elnamor » Uto Dec 15, 2020 3:40 pm[/url]":2kntxv4g]

Ali recimo primer na fotografiji mi je mnogo lep, "prozračan" i elegantan i možda bliži nečemu što bi oponašalo arhitekturu vizantije. I zlatni akcenat na dverima mi je mnogo bolji od ovog u Hramu gde je zlatni mozaik na više mesta na ikonostasu . Znam da je Ikonostas u Hramu ogroman i zato specifičan, ne znam... Kad smo već kod OKP :D

Naravno da je prozračan kad ima ventilator.
 
Идеја је била да иконостас буде доста сведен, како не би заклањао мозаике иза, али и зато што се Храм ипак понајвише угледа на Свету Софију и остале богомоље из периода када иконостаси још нису постојали у савременом облику, тј. нису попримили касније уобичајеније размере.

Колико је то била исправна одлука остаје да се види, али јасно је она има и своје предности и мане.
 
Vrh