Šta je novo?

Hoteli Beograda

DA ponovim jos jednom za nepazlijve zgrada do hotela moskva je srusena prvo u Isv ratu zatim obnovljena pa ovjerena u II RATU .Pa je nacjonalizovana lokal pripada poslovnom peostoru stari grad a koristila ga je apotekarska ustanova beograd ostatak je kupio karic na volsaban naci i tu htjeo da gradi neku rugobu na srecu nisu mu dali .Posto je predvidjeno vracanje palate koja je tu prije bila inace to ce da saceka rijesavanje imovinske zavrzlame i restituciju :kafa:
 
Evo teksta u kojem Karići najavljuju izgradnju svoje zgrade na Terazijama:

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:143792-Moskva-dva-na-Terazijama

Inače, Karićevi su vlasnici i onog našuštenog odvratnog objekta u Prizrenskoj 3, zatim parcele na Terazijskoj terasi između Prizrenske i Kraljice Natalije (licem u lice sa B2) i napuštene konzervice zvane City square na ćošku Bulevara i Gospodara Vučića.

Pokušaću da iskopam Karićev render za Terazije, mislim da sam ga imao sačuvanog negde.
 
Колико се сећам, Карићи су планирали да Москву 2 укључе у француски ланац ИБИС. У међувремену, браћа су постала руски гости, а Москву је купио Миле Драгић.
 
Nadjoh Karicev render na starom kompu :)

044terazije002s.jpg


Ova mala slicica je sve sto se ikada pojavilo i bila je istaknuta na sajtu tadasnje Astra grupe. Mada, sada kada se Bogoljub vrati i postane ministar privrede ima da nam "poKara" Terazije samo tako :laugh:
 
Sreca pa mu nisu dali svi zgrade ko da mu je projektovao isti covjek po kalupu ala hruscovke :kafa:
 
Sreca pa su ga na vreme sklonili, suze mi krecu pri pomisli na ovo pored Moskve i sahranu Terazija ... :grand: kad ovo kazem ja, zakleti modernista, onda je dno.
 
Lici mi na onu njihovu nesrecu u toj ulicici koja ide ka Zelenjaku a nije nikada useljena.Vidi se isti stil kao i one nesrece kod cvetkove pijace,samo je drugacija boja fasade.Sve u svemu,drago mi je sto je nisu sagradili.
 
Homer Jay":13gc32h9 je napisao(la):
Nadjoh Karicev render na starom kompu :)

044terazije002s.jpg


Ova mala slicica je sve sto se ikada pojavilo i bila je istaknuta na sajtu tadasnje Astra grupe. Mada, sada kada se Bogoljub vrati i postane ministar privrede ima da nam "poKara" Terazije samo tako :laugh:

Gospode DŽEM!
 
Pored hotela se nekada nalazila ova predivna zgrada.

23i6tmv.jpg


ResizeofHotelMoskva30tihgodinaXXvek.jpg


terazije1916.jpg


Kako bi voleo da je izgrade ponovo, a ne neko stakleno sranje!

hotel_moskva.jpg
 
WOW, bas je bila lepa stara zgrada! Ovo Karicevo resenje je naravno mrak a ne svidja mi se ni ovo drugo sto je predlozeno.

U stvari, logicno mi je da sledeca zgrada u tom nizu mora da bude malo niza od hotela zato sto hotel dominira tim coskom i ima siljke i krov na samom kraju koji su glavni akcenat obrisa cele zgrade i NE TREBA IM KONKURENCIJA susedne zgrade. A cist produzetak krova je monoton i dosadan.

Nesto upravo u visini stare zgrade ili mozda cak i njena obnova posto fotografije i crteze imamo (znaci ne bi bilo izmisljanje neke "faux" istorije) mi se cini kao najbolje resenje.
 
Zgrada (Palata i apoteka Viktorovic) je rusena dva puta, po jednom o oba rata, samo sto je u drugom vise stradala.

Izgradnja
Beograd1899.jpg


Srusena tokom ww1
viktorovicapotekaposlewyh4.jpg


Zakrpljena
viktorovicapotekaposlewai1.jpg


Obnovljena
belgrademoscow.jpg


Srusena tokom ww2
8c-1941.jpg


Skracena
mterazije1950jpg50f.jpg
 
Malericna zgrada svaki put su ciljali moskvu i drago mi je da su je masili u svim tim bombardovanjima da smo zgradu obnovili prije 1999 velika vjerovatnoca da bi opet bila kolateralna steta.Samo da se rasciste vlasnicki odnosi pa da neko krene u revitalizaciju.Sta bi ste vi uradili na mjestu ove druge male zgradice gdje je sad MTS.Ima li ko sliku djela pored kuce krsmanovica prije izgradnje srbijateksa :kafa:
 
Danas je potpuno moguće na mestu te dve kuće izgraditi jedan objekat (koji bi se iza prostirao skroz do Balkanske), ali samo fasadom napraviti "varku" da se radi o dve zgrade - deo fasade bi zapravo bio rekonstrukcija stare srušene palate, a drugi deo bi izgledao kao da je na nju naslonjena druga kuća.

Verujem da bi tako prostor bio atraktivniji za investitore koji bi dobili daleko veću kvadraturu u centru grada, ali i da bi u tom slučaju bio potreban jako vešt arhitekta koji bi sve to uspeo da spoji u jednu lepu estetsku celinu.
 
то треба доградити до висине претходних зграда (П+2) у стилу у ком је првобитно грађено и ништа више. лепо се везује на Москву, а она остаје да доминира окружењем
 
JohnnyLee":1quhgdni je napisao(la):
то треба доградити до висине претходних зграда (П+2) у стилу у ком је првобитно грађено и ништа више. лепо се везује на Москву, а она остаје да доминира окружењем

Slazem se, Moskva MORA da dominira okruzenjem i ovo sto su Karici hteli je cisto svetogrdje. Samo da se nesto tako ne uradi.
 
JohnnyLee":3enf3cm1 je napisao(la):
то треба доградити до висине претходних зграда (П+2) у стилу у ком је првобитно грађено и ништа више. лепо се везује на Москву, а она остаје да доминира окружењем

Slazem se, Moskva MORA da dominira okruzenjem i ovo sto su Karici hteli je cisto svetogrdje. Samo da se nesto tako ne uradi.
 
Dok su dovozili bager iscupali su konzolni semafor kod vuka neko nije razmsljao :bash:
 
http://djordje*******obic.com/?p=1285

Kada će ovoj gospodi da se pripreti porezom na ružnoću?
Uklapaju se u uski šablon "turističkog objekta"
 
Након вишемесечног застоја, започели су радови на фасади хотела Нобел што се гради на Андрићевом венцу. Подсећам како би требало да изгледа:

hotel-nobel-1.gif
 
Jeeej! Nisam se nadao tako brzom odgovoru na moje pitanje. :)

Je l' imamo još neki hotel u gradu čija izgradnja/rekonstrukcija stoji? Da postavim pitanje i za njega. :D
 
^^^
Hotel "Pošta" u Savskoj. Grubi radovi na rekonstrukciji i dogradnji su odavno završeni, a još nisu krenuli da rade fasadu i enterijer.

Setih se sada i one zgrade na početku Čika Ljubine (tačno prekoputa Muzeja) što kupiše neki Slovenci pre pet-šest godina i nikada nisu započeli rekonstrukciju.

I hm, da, Rajićeva :D
 
Vrh