Šta je novo?

Hoteli Beograda

442doBGD":2k62y993 je napisao(la):
Naš grad bi sa jednim brendom od pet zvezdica ("Hajat") mogao da konkuriše samo - Tirani, koja, takođe, ima samo jedan ("Šereton").
Uh al` je ovo zabolelo! :) Hajatu nema ravne! Koliko god da je iznutra opremljen starim namestajem (pod tim podrazumevam stari dizajn a ne dotrajalost namestaja) ni jedan hotel u Srbiji jos uvek ne moze da se meri sa Hajatom. Ni jedan hotel nema ono sto ima Hajat.

E sad sto se tice malih hotela... laik sam ali mislim da je vecina tih manjih hotela tesko uocljiva jer nemaju dobro resen ulaz. Za pocetak... :)

A za Metropol sam nacula da ce jedan deo biti otvoren sada za Novu godinu,mada meni to nema logike.
Jedva cekam da Kempinski sredi Jugu.

p.s.pozdrav svima btw,posto sam nova ovde. :) moram sada da iscitam sta ste pisali.
 
Zmayche":32ilzfj2 je napisao(la):
442doBGD":32ilzfj2 je napisao(la):
Naš grad bi sa jednim brendom od pet zvezdica ("Hajat") mogao da konkuriše samo - Tirani, koja, takođe, ima samo jedan ("Šereton").
Uh al` je ovo zabolelo! :) Hajatu nema ravne! Koliko god da je iznutra opremljen starim namestajem (pod tim podrazumevam stari dizajn a ne dotrajalost namestaja) ni jedan hotel u Srbiji jos uvek ne moze da se meri sa Hajatom. Ni jedan hotel nema ono sto ima Hajat.

E sad sto se tice malih hotela... laik sam ali mislim da je vecina tih manjih hotela tesko uocljiva jer nemaju dobro resen ulaz. Za pocetak... :)

A za Metropol sam nacula da ce jedan deo biti otvoren sada za Novu godinu,mada meni to nema logike.
Jedva cekam da Kempinski sredi Jugu.

p.s.pozdrav svima btw,posto sam nova ovde. :) moram sada da iscitam sta ste pisali.
Dobrodosla na forum,osecaj se kao kod kuce :)

Dobro me podseti,koja je situacija sa jugoslavijom,da li ce biti nesto od toga?

P.S.izgleda da ce rule 30 ce biti na testu:D
 
442doBGD":3nov9ko0 je napisao(la):
Pa upravo je u tome stvar, a shvatili bi ako ste pročitali članak... NEOPHODNO je da grad ima hotele koji pripadaju PRIZNATIM MEĐUNARODNIM HOTELSKIM LANCIMA!!!
Apsolutno se slazem! A da ne pricam o tome da ce svaki ozbiljan hotelijer zeleti da radi za medjunarodni hotelski lanac.
Svi ostali hoteli u Beogradu su sitna riba. Pronasla sam gomilu nekakvih hotelcica, pansiona i sl. Ali definitivno Beogradu nedostaje Kempinski (strpicemo se do 2011.) i ajde da kazem Metropol Palace (mada taj hotelski lanac varira sa hotelima-nije bas lux kao sto tvrde)
Iskreno se nadam da ce se jos neki lanac hotela zainteresovati za Beograd.
 
vucko":34pwgtq3 je napisao(la):
Dobrodosla na forum,osecaj se kao kod kuce :)

Dobro me podseti,koja je situacija sa jugoslavijom,da li ce biti nesto od toga?
Hvala! :)
U prvoj polovini 2011. se ocekuje otvaranje. Vec traze kadrove. (jupiii) Nadala sam se doduse da ce ranije da bude gotov ali bolje ikad nego nikad..valjda.

Sta je rule 30?
 
442doBGD":1asf72s8 je napisao(la):
Mi smo relativno neobrazovana nacija, bez tradicije u nekim granama, pa tako i u hotelijerstvu... ovo vrlo pojednostavljeno znači da to "znanje" treba tražiti tamo gde je decenijama usavršavano... ali to znanje košta, a mi smo kao narod vrlo pametni u svemu, i nismo spremni da za tako nešto izdvojimo novac...
Studiram hotelijerstvo i s pravom mogu da kazem da se kod nas po pitanju obrazovanja u ovoj oblasti nista ne cini. Krenimo od toga da hotelijerstvo u Srbiji moze da se studira na Singidunumu (po principu platis-polozio si;bez ikakve prakse i sl.), na Ekonomskom fakultetu (gde se tri godine uci nekakva OPSTA ekonomija (?!) a tek u 4. godini se opredeljuje za smer...u tih poslednjih godinu dana), na PMF-u u NS (gde se uci,uci i uciiiii a praksa traje svega nedelju dana u godini tako sto se obilaze hoteli (?!)) i na kraju na Visokoj hotelijerskoj skoli (gde praksa traje 3 meseca u toku leta,a tokom cele godine se obavlja praktican rad u hotelima iz svih oblasti poslovanja hotela i restorana)
Nazalost ja sam slucaj sa VIsoke skole i moram reci da moras debelo da se potrudis da se istaknes da ne bi sve tri godine radio praksu kao konobar. Skola je pokusala da skine program najcuvenijih svajcarskih akademija ali poznato je da u Srbiji tako nesto ne moze da uspe-sto zbog mita i korupcije,sto zbog nedovoljnih materijalnih sredstava.
A ona manjina koja ode u SVajcarsku se trudi i da se ne vrati u Srbiju jer ovde za steceno obrazovanje,zeli da radi samo u Hajatu.
 
Eh pa za sada ce se svi vaditi na SEK-u.... :rolleyes:

STa da ti kazem,pisacu u muskom rodu ako ce ti biti lakse. :D
 
Danas čuh neku informaciju (ko zna koliko je tačna) da Delta planira da proda/ili je već prodala (Inter)Continental nekim Ruskim investitorima. Zna li neko koliko ima istine u tome, da li sam propustio ovaj momenat?
 
Zvanicni sajt Hotela Square nine na Studentskom trgu je online: http://www.squarenine.rs/

Otvaranje se ocekuje 2010.

Evo i rendera sa zvanicne prezentacije:

2aj3o21.jpg


skzxg0.jpg


2mmbjh2.jpg


2118fhd.jpg


I izgleda da sam bio u krivu za Branu Mitrovica posto je kao arhitekta na zvanicnom sajtu hotela potpisan ovaj lik: http://www.isayweinfeld.com/site/
 
O, Bože... Koliko je ovo jadno... :rolleyes:

Zašto su šutnuli ovaj desni objekat?! Trebali su nekom crtom da ga uklope u novi...
Otvori na fasadi i ovo zatvoreno prizemlje – no comment...
 
Ja volim taj neo monumentalizam: puno zidova i nesto malo ravnomernih otvora! + Giorgio de Cirico!!!
Ako budu fini materijali i izvedeno do perfekcije mislim da ce biti jako zanimljivo.
 
Ali objekat uopšte nije uklopljen u okruženje!
A kako su rešili parkiranje, živo me zanima...
 
zhaba":s7m4wlnt je napisao(la):
Ja volim taj neo monumentalizam: puno zidova i nesto malo ravnomernih otvora! + Giorgio de Cirico!!!
Ako budu fini materijali i izvedeno do perfekcije mislim da ce biti jako zanimljivo.
:kk:
 
Malo mi je čudan render upravo u tom delu za parking jer ako me sećanje dobro služi otvor koji vodi do parkinga je mnogo bliže ovoj maloj kućici pored da ne kažem da je odmah do nje, a ne na sredini kao što je na renderu. Da li sam se to ja istripovao ili je stvarno otvor na sredini?

Meni je hotel OK, nothing special, ali nije baš ni ordinary za beogradske uslove, meni deluje da se fino uklopio u svoje okruženje, to normalno sve pod istim uslovom koji žabac spominje, a to su materijali i završna obrada.
 
Materijalizacija nije loša ali pobogu kako misliš da je uklopljen?!

Iste je visine kao ovaj levi objekat i to je sve što se tiče uklapanja. Ovaj desni je potpuno zanemaren, a znamo da će ostati takav, da se neće rušiti ili dograđivati. Arhitekta je trebao da ga ispoštuje visinskom i horizontalnom regulacijom. Otvori na fasadi nikako nisu u kontekstu sa okruženjem, a taj otvor koji pominješ je glavni ulaz, a ne pristup garaži.

Meni nije jasno kako su rešili parkiranje kada su kao hotel dužni da imaju bar jedno mesto po apartmanu, kao i za 4 restoranska mesta takođe po jedno parking mesto, u zavisnosti od kategorije hotela...
 
O tome ti i pričam, na renderu postoji taj srednji ulaz, ali nije predstavljen ulaz u garažu koji se nalazi do ove kuće sa desne strane rendera tj. leve strane hotela. Veoma čudno
 
Ko će ga znati... :rolleyes:

Isto mi nije jasna ova unutrašnjost bloka jer se za divno čudo nisu prilepili onoj fasadi bez prozora, a očigledno je i to deo njihove parcele... Samo su je zamaskirali biljem...
 
Mislim da je ulaz u garažu "zamaskiran" jer se očigledno vide stubići. Inače, moram priznati da se meni sviđa - mislim da je Studentski trg time zaokružen (fali još samo ta mala zgrada da se sredi, mada ne mora) jer se nalaze više-manje reprezentativni objekti iz različitih perioda - i ono što mi je lepo, nema iskačućeg staklenog objekta. A oni su samo pratili visinu sa okoklnim zgradama (npr. Etnografski muzej, Kolarčeva zadužbina, Jugoslovenska kinoteka). Ovaj kućerak je prosto višak - nadam se da ga neće usrati lošim rušenjem i nakaradnom izgradnjom.
Detalj sa cvećem je mnogo lep.
A garaža se nalazi pod zemljom (dubok, dubok je to ukop).

edit: I moglo bi to zadnje dvorište vrlo lepo da se poveže sa filharmonijom, možda, i da se sredi čitav taj "pozadniski" deo bloka - i to sa jednim zajedničkim konceptom, a ne svako kako mu padne na pamet po malo.
 
mogao bi taj ulaz u filharmoniju da se izbaci nekako skroz do ulice, ovako deluje previše zavučeno za jednu tako bitnu instituciju kulture :)
 
U principu sam zadovoljan renderom jer hvala Bogu nema nikakve kruzne terase, silose, resetkaste nadstresnice itd. Fasada je topla, jednostavna, a mozda to malo i fali Studentskom trgu, koji je dosta propatio za vreme WWII.
A koliko se secam, kopali su oni duboko, tako da bi bilo logicno da ima garaza - jedino nam fali ulaz.

A to da hotel mora da ima parking mesto po apartmanu ne znam koliko je staro pravilo, jer ni Alexandar Palace, ni jos par hotela u centru nemaju bas nikakve parkinge.

@zaffa
Ulaz u Filharmoniju se ni ne vidi, jer se nalazi izmedju male kuce i Kinoteke, ili su ga premestili u medjuvremenu??
 
nisu. vidi se sa studentskog, ali jedva, treba potrefiti pravi ugao :)
 
Što se mene tiče, čak mislim da bi se mala kućica mogla i sruštiti - nije bog zna šta, a dobio bi se lep prostor za Filharmoniju, trgić, tu je Kinoteka... Sada, jedino ako je pod nekom zaštitom ili izraziti arhiektonski uspeh - za razliku od mnogih drugih lokacija, gde su unakažene stare celine - mislim da se ovde dobija.
 
Preko celog platna koje prekriva skele na ovom hotelu je odstampan render - tj. hotel sada ima "nacrtanu" fasadu i moze se videti kako ce se otprilike uklapati u trg.

Buduci da je to platno osvetljeno sada se lepo vidi i ispod njega kako napreduje fasada i zaista je realno ocekivati da ce sve to biti gotovo za nekoliko meseci.

Znam da ce neki pitati gde su slike, ali jednostavno - noc, los ugao, losa kamera na mobilnom i trka za 31 su me omeli u tome :D

I jedna vest iz komsiluka - poceli su da stavljaju skele na Etnografski muzej.
 
Vrh