Šta je novo?

Hoteli Beograda

Meni se zapravo dve zgarde pozadi sviđaju, sada, da li ej za ovu lokaciju - ne. Rekao bih da je bilo mnogo boljih rešenja. Šmeksijeva morbidnost mi njije jasna, postojao je niz preduslova da bi se potipsalo to - počevši od očiju, koje se sve mogu sasušiti.
 
U pitanju je samo doradjena verzija vec dobro nam poznatih planova:

sm2_06.jpg

new4400qh3.jpg

9c2aa040b6.jpg


Iskreno, projekat Starog mlina me nikada, ni u jednoj varijanti, nije odusevljavao. Narocito ova prednja kula tako prilepljena uz Bigz. Ali, mislim da je daleko od toga da je "ugly as fuck", ili da treba da se "osusi ruka" nekome ko je potpisao odobrenje za izgradnju ovih objekata (ako takvo odobrenje uopste postoji).

Zaravo ovo je jedan prosecan beogradski projekat (kakva je vecina u poslednje vreme) i ono sto kod mene mnogo vise izaziva glavobolju od njegovog izgleda jeste razvlacenje sa realizacijom njegove izgradnje (sto traje od druge polovine 90-ih), kao i zamrseni imovinsko-pravni odnosi koji su se pojavili nacionalizacijom posle WW2.

Mislim da frustracija nastala neispunjenim ocekivanjima kod veceg dela forumasa stvara ekstrem koji jako ne volim - a to je da je Beograd najruzniji grad, sa najnesposobnijom vlascu, najnekulturnijim gradjanima i najodvratnijim projektima, koji bez obzira sto su odvratni, ne mogu da se ralizuju zbog jos odvratnijih korumpiranih politicara, a i kada bi se realizovali, sta ce nam jer u ovoj zemlji samo lopovi imaju pare, dok vecina gradjana sebi ne moze da priusti da kupuje u trznim centrima, ide u pozoriste ili kupi sebi stan. Eto to je ukratko size forumaskog mnjenja poslednjih godina.
 
Odobrenja za gradnju ili projekat sigurno ne postoji, jer kao što rekoh daleko smo mi još ekonomski od toga da je potrebno da se što pre izgrade i stari mlin i BIGZ. Moja optimistička procena je da ćemo tek za 5 godina tamo videti radnike i mašine.

Što se tiče estetskog dela, nikoga ne teram da se složi sa mnom. Nije neka tajna da se ježim od upotrebe stakla i većine metalnih panela kao glavnih elemenata fasade, a naročito kada se nalaze pored tako reprezentativnog objekta kao što je BIGZ. To ne znači da sam protivnik stakla kao glavnog fasadnog elementa, ali retki su primeri u Beogradu koji su opravdali tu upotrebu, mislim da se na prste jedne ruke mogu nabrojati.

Što se mene tiče, frustracije oko "kašnjenja i prolongiranja" izgradnje privatnih objekata nikada neće postojati jer jednostavno ti ljudi imaju svoju računicu i grade te zgrade sebe i svog profita radi, može jedino da mi zasmeta kada se izađe u javnost sa nekim rokom, a onda se on debelo probija. Meni to govori ili o početnoj lošoj proceni investitora ili o da taj neko baš i nije sve raščistio oko projekta. Ono što meni smeta je sporost u javnim investicijama i njihovo loše vođenje, kao i stalni nokauti koje investitori čine nad urbanistima (da li im ovi pružaju otpor ili ne, ne znam).

my 2 cents
 
Nije bilo licno. Mozda se nekada na malo grublji nacin obracam ljudima, ali samo ne bih da teme o kojima diskutujemo odu u ekstreme. Uostalom i sam si reagovao na takve pojave predlogom da se otvori tema "dzak za udaranje".

Ovaj poslednji post gde objasnjavas zasto ti se Stari mlin ne svidja je upravo onakav kakav od tebe ocekujem - racionalan i argumentovan :kafa:
 
Evo jednog oglasa za Crystal Hotel koji se otvara u Beogradu


Kompanija Jolly Hotels d.o.o. Beograd otvara novi, ekskluzivni hotel u centru Beograda. Kako bi gostima obezbedili vrhunsku uslugu po međunarodnim standardima, tražimo mlade, ambiciozne, vredne, timski orijentisane i samoinicijativne ljude koji će nam pomoći da na tržištu ostvarimo visoko postavljene ciljeve. S tim u vezi, oglašavamo potrebu za kadrovima sledećih profila:

Front Office Manager
Uslovi:
* tri godine iskustva na sličnim poslovima
* aktivno znanje engleskog jezika
* poznavanje rada na računaru
* samoinicijativa, timski rad, ljubaznost
* prednost će imati kandidati koji poznaju hotelske rezervacione sisteme

Šef sektora ugostiteljstva

(F&B Manager)
Uslovi:

* tri godine iskustva na sličnim poslovima
* aktivno znanje engleskog jezika
* poznavanje rada na računaru
* samoinicijativa, timski rad, ljubaznost
* prednost će imati kandidati koji imaju međunarodno iskustvo u ugostiteljstvu

Sales Manager
Uslovi:

* minimum dve godine iskustva na sličnim poslovima
* aktivno znanje engleskog jezika
* poznavanje rada na računaru
* samoinicijativa, timski rad, ljubaznost
* spremnost na svakodnevni rad na terenu
* prednost će imati kandidati koji imaju iskustvo u prodajnim aktivnostima u nekom od vodećih beogradskih hotela


Kao vlasnici se spominju izvesni Zoran Puletic i njegova firma Petrohem d.o.o. (izvor: Agencija za Privredne Registre), sto znaci da hotel nema veze sa poznatim italijanskim lancem hotela Jolly Hotels (sada NH Jolly Hotels: http://www.nh-hotels.it/)
 
Btw, u najužem centru grada, u neposrednoj blizini Kalemegdana se na proleće otvara novi "boutique" hotel sa 5 zvezdica, kapaciteta oko 100 kreveta.
 
Koliko mene sećanje služi to je prvi hotel Jolly Toursa koji valjda u planu imaju da otvore više hotela po Srbiji. Nemojte me držati za reč oko ove informacije, ali tako nešto sam čitao u poslovnoj štampi i to baš pre neki dan (ali ne mogu da se setim tačnog sadržaja i izvora teksta).
 
Cao, potrebna mi je mala pomoc.
Naime pisem diplomski rad iz predmeta Projektovanje i izgradnja hotela , na temu projektovanje javnog prostora hotela "Zlatnik" u Zemunu. Da li mozda ima neko nekih korisnih informacija koje bi mi pomogle da svoj rad podignem na visi nivo. ?

Hvala unapred
 
Dragana, traži od profesora na fakultetu da ti nabave sledeću knjigu (u pdf formatu), ne bi trebalo da im bude problem pošto je za akademsku upotrebu.

"The real estate handbook", autori su G. Timothy Haight i Daniel Singer, izdavač je John Wiley & Sons, inc (ili skraćeno Wiley), a godina izdanja je 2005.
 
Радови на хотелу на Андрићевом венцу (ваљда ће се звати "Нобел") теку пуном снагом. Већ су сазидана два спрата изнад нивоа некадашње зграде. Ако неко има апарат било би занимљиво да шкљоцне пар фотографија.
 
Nemam misljenje trenutno,mogao si render da ufotkas iz blizine?:)
 
@vucko
evo ti crop treće slike, tog dela gde je render xD S obzirom da je prvobitna veličina slike 3456x2592... Dobro i izgleda :p

p1020152u.jpg
 
GOJE":34xrt6qs je napisao(la):
Ali ona klima na vrhu desne zgrade! ŠPIC :bash:
zaffa11":34xrt6qs je napisao(la):
a divna nadogradnja na levoj :/
A sve je jos strasnije kad znas da je na 30m odatle sediste predsednika Republike, na 150 Skupstina Beograda, a na 200 Skupstina Srbije... :rolleyes:
 
gnijao, nisam ni video da će ove dve odvratne nadogradnje izgledati tako stakleno. na tom gradilištu nisam video nikog živog već sigurno mesec dana
 
Metropol otvara vrata za godinu dana
http://www.blic.rs/beograd.php?id=120707
Autor: B. Gigović | 15.11.2009. - 00:01

Renoviranje hotela Metropol, koji je prodat za 27 miliona evra grčkoj familiji Daskalantonakis, odnosno koji je pripojen lancu „Greek hotel” moglo bi biti okončano za nešto više od godinu dana. Kako su iz menadženta ovog lanca hotela rekli za „Blic nedelje“, sa radovima na rekonstrukciji hotela stalo se zbog ekonomske krize i obimne investicije koje zahteva jedan ovakav hotel.


- Zbog svetske ekonomske krize bili smo primorani da smanjimo tempo radova na rekonstrukciji hotela „Metropol“. Zgrada koju smo kupili nije bila baš u dobrom stanju, jer 50 godina ništa značajnije na noj nije menjano. Oprema je bila stara, pa se tako, na primer, za grejanje celog hotela koristio mazut. Zbog toga je ovaj hotel bio jedan od najvećih zagađivača u ovom delu Beograda – kažu za „Blic nedelje“ iz menadžmenta „Greek hotela“ i dodaju da su zbog toga bili prinuđeni da hotel u potpunosti rekonstruišu, što je mnogo teže i skuplje nego kada se gradni nov hotel.
Ipak, u ovoj kompaniji obećavaju da će napraviti hotel sa pet zvezdica, koji će biti jedan od najluksuznijih hotela u ovom delu Evrope. Kako kažu u ovoj kompaniji, veoma im je važno da očuvaju tradiciju koju hotel Metropol ima u turističkoj ponudi, pa će se truditi da izgrade najbolji hotel 21. veka.
- To, međutim, nimalo nije lako pogotovo u ovo vreme krize i kod ovako velike investicije. Ali očekujemo da ćemo u sledećih nekoliko meseci rešiti sve probleme i da ćemo obezbediti sva neophodna sredstva za intezivnije završavanje renoviranja. Očekujemo zato da ćemo u periodu od devet do 12 meseci od ponovnog početka radova uspeti sve da završimo – ističu u ovoj kompaniji.
Inače, da podsetimo, hotel „Metropol“ prodat je 20. aprila 2006. godine na drugoj javnoj licitaciji i to za 27,4 miliona evra grčkoj familiji Daskalantonakis. Početna cena „Metropola“ bila je 16 miliona evra, a pored grčke kompanije za beogradski hotel nadmetale su se još tri inostrane firme iz Nikozije, Brisela i Luksemburga.
Ova familija poseduju lanac od više desetina hotela pod nazivom „Grik hotel” u Grčkoj, „Sofia Hotel Balkan“ u Bugarskoj. Beogradski hotel „Metropol“ je, zajedno sa takođe prodatim hotelom „Jugoslavija“, bio u sastavu kompanije „Dunav Osiguranje“ a.d. od 2000. godine, kada je Ugovorom o pripajanju postao deo Hotelsko-turističkog preduzeća „Dunav turist“.
Hotel „Metropol“ izgrađen je 1957. godine na površini od oko 16.000 kvadratnih metara, imao je šest apartmana i 218 dvokrevetnih i jednokrevetnih soba sa ukupno 257 ležajeva.
 
Hotel na Studentskom trgu, pored Kolarca, dobio je svoj zvanicni sajt:

http://www.squarenine.rs/

Mislim da su se malo precenili sa godinom otvaranjam, ali postavljena je i nova ograda na gradilistu na kojoj pise "Square nine - Opening soon", tako da izgleda da nas ocekuje ubrzano finisiranje radova. Amin.

Jes' da sa velikim hotelima bas ne ide sjajno, ali moramo priznati da sa ovim malim gradskim hotelima ide poprilicno dobro - Evropa, Crystal, Todor, Square nine, Nobel...
 
Pa do kraja 2009 ostalo je 40 dana nevjerujem da ce stici
 
Vrh