Šta je novo?

Hoteli Beograda

Iskreno, prvi put sam praksu stavljanja rendera preko zaštitnog platna video u Barseloni i baš mi se svidela ta ideja. Bilo bi lepo kada bi se ta pojava malo omasovila i ovde kod nas.
 
Homer Jay":z3hrirnw je napisao(la):
Preko celog platna koje prekriva skele na ovom hotelu je odstampan render - tj. hotel sada ima "nacrtanu" fasadu i moze se videti kako ce se otprilike uklapati u trg.

Buduci da je to platno osvetljeno sada se lepo vidi i ispod njega kako napreduje fasada i zaista je realno ocekivati da ce sve to biti gotovo za nekoliko meseci.

Znam da ce neki pitati gde su slike, ali jednostavno - noc, los ugao, losa kamera na mobilnom i trka za 31 su me omeli u tome :D

I jedna vest iz komsiluka - poceli su da stavljaju skele na Etnografski muzej.
Tako mi Grejskala, ja imam moć :lol:
 
U Londonu takodje stavljaju panoe sa izgledom fasadom. U Beogradu se verovatno na udarnim lokacijama retko ko svojevoljno odrice panoa u marketinske svrhe.

@ Ambassador
Bila bi steta srusiti taj kucerak, mada se pribojavam da ce to mozda morati da se desi jer je sama kuca jako propala, zidovi su svi ispucali itd.
A bilo bi lepo to lepo obnoviti, osvetliti i tu napraviti nesto lepo. Takvi "surprise" kucerci su me uvek odusevljavali u Londonu - setas, setas i odjednom ispadne tako neki slatki pub iz 17 veka!
 
u tom kućerku je neki fensi kafić u celom prizemlju ili sam nešto pomešao?
 
Sad je fensi kafic kao sto zaffa kaze. Kuca ne smeta iako vidno narusava niz. Voleo bih vise da je srede nego da je sruse.
 
ova crna kućica na kojoj piše coach & horses? super izgleda, samo kod nas je ekvivalent za slatke pabove obično bezlični fensi kafić tako da je lokacija već privedena nameni :)
 
Pa i u Londonu je to "fensi" u istom smislu - autentično postaje moderno... a pivo 10 funti :( (eh tugeee) :violina:

Elem, zašto ne bi nadogradili zgradu? Mada lično nemam problema sa narušenim visinskim nizom, meni je to malo glupav koncept. Meni su jednospratnice među neboderima ekstra :)
 
...
p1030182a.jpg

p1030177h.jpg

p1030181r.jpg

p1030179k.jpg

p1030178l.jpg
 
Dobra caka,pa i mozda nece biti toliko losa zgrada.Po meni je najvaznije da ne stoje napustena gradilista po gradu.

P.S.Arandjele delijo :vops:
 
Evo malo hotela putnik. isao sam do Shish-a na punjeno belo. Slike su telefonom, pa nisu bas dobre ali cisto da vidite napredak. Inace to je neki sivi mermer na fasadi.




 
Zanimljivo. Izgleda da ce dosta manjih hotela biti otvoreno narede godine :vops:
 
Ovi renderi su super stvar, onda zidar ako se zbuni samo pogleda drugu stranu i proveri kako to treba da izgleda :lol:
 
HOTEL NA DORĆOLU

POSLE hotela na Zlatiboru i Javoru, ”Mona” planira otvaranje novog objekta i to - na Dorćolu. U njega će uložiti 14 miliona evra. Turizmom će se baviti stariji sin Tomislav, dok će mlađi Uroš nastaviti posao u modi.
- Planiramo da gradimo hotel na Dorćolu sa 200 soba - objašnjava Đorđe Momirović. - Počeli bismo već u ovoj godini, ali zbog neopravdano spore administracije, nismo još dobili dozvole. Paradoks je da postoji višak administracije, a ona je sve sporija. 1. januara 2011. godine podelićemo ”Monu” na dve firme - ”Mona moda” i ”Mona turizam”.
Ovo je samo deo o hotelu, za ceo intervju gde uglavnom pricaju o modi, prati link: http://www.novosti.rs/code/navigate...6963&title_add=Kožom do Minska&kword_add=mona
 
U iscekivanju poznatih hotelskih lanaca u Beogradu, uskoro mozda Radisson!?
http://www.24sata.rs/vesti.php?id=66925

evo nesto stransko:

EBRD to Finance Radisson Hotel Development in Belgrade, Serbia

January 08, 2010, 8:32, (Property Xpress) - It has been reported that the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) will finance constructio ...

http://www.propertyxpress.com/news/...Radisson_Hotel_Development_in_Belgrade_Serbia

Bilo bi lepo, ako ne Sheraton, Hilton, Kempinski... onda bar malo da se mrdnemo sa mrtve tacke (Holiday Inn i Hyatt)
 
Niko ne sprečava i Monu da potpiše menadžment ugovor sa nekim velikim hotelskim lancem... čudno je da se nikada ne spominje Starwood sa svojom širokom lepezom hotela za sve segmente tržišta. Ugovor sa takvim lancem bi sigurno doneo povećanje posećenosti bilo kog hotela u Beogradu.
 
Može li mala pomoć?

Jedan prijatelj me uverava da se na Bulevaru negde gore iznad Vuka gradi nekakav novi hotel koji će biti veooooma modernog dizajna. On tvrdi da je video projekat i da izgleda veoma moćno. Navodno fasada podseća na saće!

Ja, stvarno nemam pojma šta je to i sve mi se nešto čini da je on to pomešao sa hotelom na Studentskom trgu ili sa onim kod Energoprojekta na N. Beogradu. Pri tom on ne može da se seti gde je to video. Najverovatnije u 24 sata!

Da li neko zna nešto o misterioznom hotelu?
 
iskreno, mislim da se na bulevaru od vuka pa do cvetka trenutno apsolutno ništa ne gradi
 
Mozda misli na stanbenu zgradu kod djerma ali to nije hotel i nista se drugo ne gradi do okretnice tramvaja :kafa:
 
I to nije u bulevaru,vec u ulici koja izlazi na bulevar.
 
Vrh