Šta je novo?

Hoteli Beograda

Hmmm voleo bih kad bi Kempinsky izgledao ovako nekako kad se dovrsi


800px-LentosNightBlue.jpg


Inache, zna li neko zasto se ova ulica sa Bezanijske kose (Partizanske avijacije) nikad nije produzila paralelno sa tosinim bunarom?
Ili barem neki normalan silazak na onu kaldrmu ispod 11.aprila

sb_09_170_4.jpg
 
Nista nije cudno da se namena objekta promeni. Uostalom, ja samo prenosim sta drugi pisu, ostavio sam link ka izvoru, nista nisam izmislio ;)
 
Istina.
Meni je prosto neverovatno da promene namenu a i dalje furaju iste rendere, u fazonu obrisaćemo reči poslovi prostor i ubaciti reč hotel, j***š novu organizaciju prostora, instalacije pa i izgled fasada.Sve je to nešto vrljavo.... :notok:
 
Dobismo još jedan hotel, samo nisam skontao da li je to na mestu onog tržnog centra u Balkanskoj koji se nije proslavio ili je tu negde pored.

Tekst sa ekapije

Life DESIGN Hotel u Beogradu – Enjoy Life!

U srcu grada, u Balkanskoj ulici, koja je vekovima poznata kao prvi dodir sa Beogradom, udobno je smešten savremeno koncipiran design hotel.

Novoizgrađeni i moderno dizajniran Life DESIGN Hotel, osvoja elegantnim arhitektonskim rešenjem, lokacijom koja odiše duhom balkanske prestonice, kao i nizom usluga odabranih da zadovolje najviša očekivanja za kvalitetom i komforom. Ekološki orjentisan hotel, u poslovnom i kulturnom središtu grada, idealan je za sve potrebe savremenog poslovnog gosta.

Gostima su na raspolaganju sobe i apartmani simplificiranih formi, inspirisanih kosmopoltskim duhom i potrebama savremenog poslovnog gosta. Stilovi su okarakterisani suptilnom elegancijom, gde jednostvanost otkriva sofisticirane detalje. Rešenja enterijera odišu toplim tonovima i estetskom raznolikosti, igrom svetla i mirisa, a sve je kombinavano sa vrlo umirujućim ambijentom

SMEŠTAJ

Na raspolaganju je 46 soba i 6 luksuznih apartmana, opremljenih sa :

* Klima uređajem sa regulatorom temperature
* Individualnim sefom
* Internet pristupom
* LCD TV
* Direktnom telefonskom linijom
* Mini barom

USLUGE

Gostima su na raspolaganju:

* Usluge sobnog servisa
* Usluge perionice rublja
* Usluge menjačnice
* Sistem naplate svim kreditnim karticama
* Concierge servis
* Transfer od/do aerodroma
* Rent a car usluge
* Hotelska garaža
* Medicinska pomoć
* Dnevne novine i magazini
* Pogodnosti za invalide
* Prihvat malih kućnih ljubimaca

BANKET HALA

U najmirnijem delu objekta, na poslednjem spratu, smeštena je banket sala sa najsavremenijom tehničkom opremom, namenjena za sve vrste skupova, poslovnih ili privatnih proslava.

BUSINESS CENTAR

Business centar je opremljen po visokim standardima i pruža sve neophodne usluge savremenom poslovnom gostu.

"FIVE ELEMENTS" BEAUTY & SPA CENTAR

"Five elements" Beauty & SPA centar nudi vrhunsku uslugu nege tela i duha u impozantnom ambijentu, opremljenom po uzoru na svetske Spa centre. Zakoračite u ovaj mali raj, u kome svako može pronaći svoj kutak za relaksaciju, od sveta saune do turskog kupatila i prave tajlandske masaže, sa timom profesionalaca koji Vam garantuje odličan tretman i osećaj potpune revitalizacije.

RESTORAN "PRIVILEGE"

Restoran "Privilege" nudi pažljivo odabrane specijalitete Internacionalne kuhinje sa dominantnim uticajem francuske i italijanske, uz bisere nacionalnih delikatesa. Tu je i nesvakidašnji užitak, namenski slow food menu uz bogatu Privilege vinsku kartu.

U restoranu tvrde da imaju najbolji doručak u gradu, a toplo preporučuju privilege kolač od čokolade, intenzivnog ukusa 70% italijanske De Nerre čokolade, sa primesama aromatičnih likera, po originalnoj recepturi šefa kuhinje.

APERITIV BAR

APERITIV BAR je idealno mesto da uz diskretnu ambijentalnu muziku započnete svoj dan ili provedete opuštajuće trenutke uz popodnevnu šoljicu čaja ili omiljeni koktel.

LOKACIJA

Na samo nekoliko minuta šetnje od Life DESIGN Hotela, nalaze se:

* Pešačka zona, Knez Mihailova ulica, Narodno pozorište, Narodni muzej
* Terazijska česma, Narodna skupština, Stari dvor
* Kalemegdanski park i prelepa Beogradska tvrđava, Saborna crkva i Srpska Patrijaršija
* Stara boemska četvrt, čuvena Skadarlija

Više detalja na www.lifedesignhotel.rs
Izvor: E kapija
Link: http://www.ekapija.com/website/sr/page/246953

sajt hotela http://www.lifedesignhotel.rs/
 
Sudeći po adresi na njihovom sajtu, verovatno je tržni centar prenamenjen ;)
 
Ljudi jel je u rekonstrukciju Kempinskog bila ukljucena i nova fasada,secam se da sam mislio ako su vec stavljali one reklame ogromne da ce nesto da rade medjutim sad vidim da je sve kao pre :S
 
Renovira se hotel ''Pošta''. Srušili su neku staru čatrlju odmah do zgrade u kojoj je ranije bila prodavnica pljeskavica ili sl. i bageri nešto rade u dvorištu. Renovira se i unutrašnjost.
 
Renovira se i hotel "Putnik" kod starog merkatora s'tim da se isti i prosiruje ka Merkatoru, a koliko sam video sa prednje strane izgleda stavljaju neki crni memer :)
 
Goldsteine, gde je "Posta"?

Kad smo vec kod hotela, fasada na Pragu je bas lepo ispala, sada sredjuju prizemlje, stavljaju neki zeleni kamen oko stolarije. Tako malo truda, a efekti sminkanja su neverovatno pozitivni. Radi se fasada i na hotelu na Studentskom trgu.

Opustenoooo me dobro podseti za "Putnik", odavno nismo overili kako tamo teku radovi.
 
good god.
ekvivalentna je po izgledu pošti pored koje se nalazi.
 
U danasnjem Blicu je clanak o selidbi vlade u Palatu Federacije i na Banjicu, a po predlogu Sutanovca zgrada vlade u Nemanjinoj bi bila pretvorena u eksluzivni hotel, tj. prodata nekom hotelijeru.

Licno bi radije video na toj lokaciji nekakav muzej, a za hotel je idealna stara republicka skupstina, kada se ceo taj aparat preseli u bivsu saveznu. Hilton Hotel Parliament ili jednostavno Hotel "Skupština", sta kazete :)
 
Stvarno bi lose bilo da zgrade vlade budu pretvorene u Hotel :/

Neki muzeji bi tu mnogo bolje legli...
 
hazard":1j5jigcy je napisao(la):
U danasnjem Blicu je clanak o selidbi vlade u Palatu Federacije i na Banjicu, a po predlogu Sutanovca zgrada vlade u Nemanjinoj bi bila pretvorena u eksluzivni hotel, tj. prodata nekom hotelijeru.

Licno bi radije video na toj lokaciji nekakav muzej, a za hotel je idealna stara republicka skupstina, kada se ceo taj aparat preseli u bivsu saveznu. Hilton Hotel Parliament ili jednostavno Hotel "Skupština", sta kazete :)
Iz Blica:
Šutanovac, recimo, predlaže da atraktivna zgrada Vlade u Nemanjinoj 22 postane hotel kada se iz nje isele premijerski kabinet i ministri.
Ako su ''novinari'' dobro preneli, po adresi to nije stara zgrada Vlade na uglu sa Kneza Miloša već ona dugačka zgrada prekoputa parka Manjež gde su silna ministarstva. Adresa stare zgrade je Nemanjina 11, ali me ne bi čudilo da je Šutanovac baš na nju i mislio. Posle kretenske ideje o nadziđivanju SIV-a, šta normalno ovom čoveku može da padne na pamet.
 
Nemanjina 22 jeste ona dugacka zgrada, ali i ja sam citajuci tekst stekao utisak da misli na ovu prvu. Zamislite samo da vam na licnoj karti stoji statua sa kupole Hotela "Hilton" :D

Doduse, Nemanjina 22 nije losa lokacija za hotel, ali hoteli se ne grade prema lepim zeljama, vec prema potrebama trzista.
 
Pa Beogradu valjda nedostaje kvalitetnog hotelskog smestaja. Zato je i Hyatt tako bezobrazno skup, jer nema konkurencije. S druge strane, u izgradnji je dosta hotela trenutno, pa je za ocekivati da ce se i to promeniti. Na kraju, hotel na dobroj lokaciji moze lako da nadje svoje mesto i "izbaci" iz igre neki drugi, postojeci hotel. Ali, ostajem pri stavu da ako ista treba pretvarati u hotel, to je zgrada republicke skupstine. Ta me zgrada uzasno nervira...
 
Dva teksta o hotelima u Beogradu:

Hotel "Teho Inn" na Senjaku 2011. godine - za standarde "Hiltona" 20 mil EUR

Beograd će do oktobra 2011. dobiti još jedan hotel sa četiri zvezdice, smešten u luksuznom naselju Senjak, u koji kompanija "Teho Inn" namerava da uloži 20 mil EUR.

- Hotel "Teho Inn" raspolagaće sa 148 dvokrevetnih soba i četiri apartmana, prostiraće se na parceli od 3.228 m2 i imaće četiri sprata. Objekat će posedovati i wellness centar sa bezenom i teretanom, zatim biznis centar, dve konferencijske sale, a predviđeno je i opremanje nekoliko soba u skladu sa potrebama osoba sa invaliditetom - najavila je za "eKapiju" Ivana Tadić, šef projektnog biroa kompanije "Tehnicom Construction", koje radi projektu dokumentaciju.

Projekat je trenutno u fazi pribavljanja odobrenja za izgradnju.

Na terenu predviđenom za hotel trenutno postoji bivša upravna zgrada GRO "Ratko Mitrović" koja se zadržava, adaptira i nadgrađuje (deo A). Postojeći pomoćni objekat biće uklonjen posle čega će se dograditi novi deo objekta (deo B).

- Planiranom intervencijom upravna zgrada GRO "Ratko Mitrović" će biti adaptirana tako da primi funkcije hotela i nadgrađena do spratnosti P+4. Novoizgrađeni deo B će imati četiri etaže podzemne garaže, prizemlje, 4 tipska sprata i povučen sprat. Glavni ulaz u hotel je u delu "A", iz Ulice Koste Glavinića, sa iste strane u delu "B" su ulaz i izlaz u podzemnu garažu za goste. Ukupna površina objekta je oko 11.600 m2 - objasnila je Tadićeva.

Parkiranje je rešeno na parceli, sa 89 parking mesta u podzemnoj garaži i 12 na nivou terena.

Predviđeno je i opremanje nekoliko soba u skladu sa potrebama osoba sa invaliditetom. Svi javni prostori i sobe u delu "A" imaju mogućnost pristupa invalidskim kolicima.

Gostima će na raspolaganju biti dva lifta, po jedan u delu "A" i "B", dok će osoblje i rum servis koristiti odvojene liftove, takođe raspoređene po jedan u svakom delu objekta. Kuhinja i magacin u suterenu će biti povezani posebnim liftom.

Izvođenje radova će, kao i projektovanje, biti organizovano u okviru sistema - "Tehnicom grupe".

- Hotelom će upravljati preduzeće "Teho Inn" i za sada nije planirano da se hotel priključi nekom lancu. Ta odluka će definitivno biti donešena u fazi završetka realizacije projekta. U svakom slučaju objekat je projektovanovan prema standardima lanaca "Hilton" i "Moevenpick", tako da će se lako prilagoditi tim ili nekom drugom lancu. Sledeći korak za kompaniju biće izgradnja drugih hotela u okolini Beograda.

Ciljna grupa hotela su pre svega poslovni ljudi iz zemlje i inostranstva u novom objektu biće zaposleno oko 50 radnika.

"Tehnicom construction" osnovan je 2001. godine i bavi se svim poslovima na finansiranju i realizaciji investicionih objekata.

- U svom portfoliju imamo stambene, poslovne, industrijske i sportske objekte. Od nedavno u sastavu preduzeća je i novoizgrađena fabrika prednapregnutih međuspratnih ploča sa eko tehnologijom- kaže Tadićeva.

"Tehnicom construction" je deo grupe "Tehnicom", koju čine još i "Tehnicom computers", "Sinteh", "Adut" i "Zvezda city oaza".

tehnoinn2_270809.jpg
tehnoinn_270809.jpg

tehnoinn3_270809.jpg
Izvor: E kapija


Нови хотел на Теразијама

Београд има 50 хотела различитих категорија, а њихов број је у порасту. – Ноћење у најјефтинијој једнокреветној соби у граду стаје 26, а у најскупљој 275 евра

Престоничкој хотелијерској понуди од 50 хотела следеће недеље придружиће се и хотел „Европа”. На ексклузивној теразијској локацији, „наоружан” високом категоријом од четири звездице, ојачаће „крвну слику” београдског угоститељства. Како сада ствари стоје, највише хотела у граду има три звездице, следе они са четири и две, док их је најмање са рангом од пет звездица.

Када се изброје постеље, Београд располаже са 6.646 лежајева. Објекти, међутим, нису равномерно распоређени по престоничкој територији. Већина их је, према подацима Туристичке организације Београда, смештена у старом делу града – чак 40.

– Међу њима је један хотел са пет звездица и девет лежајева, затим 11 хотела са четири звездице и 1.283 лежаја, 23 имају три звездице односно 3.102 лежаја, док пет хотела броји две звездице и располаже са 572 кревета – наводе у ТОБ-у.

Нови Београд има свега пет хотела, али може да се подичи са три највише категорисана у којима има места за 962 госта. Земун броји три хотела – са две, три и пет звездица. У Винчи се налази један са две звездице, а идентично стање је и у хотелијерској понуди Обреновца.

Ако је веровати статистици, страни туристи највише бирају хотеле са четири звездице, а укус домаћих туриста нешто је скромнији, па углавном одседају у хотелима који броје три звездице.

Ноћење у најјефтинијој једнокреветној соби у граду стаје 26, а у најскупљој 275 евра. Ко жели да преспава у соби са два лежаја у неком од престоничких хотела, доња граница рачуна је 42, а горња вртоглавих 300 евра за собу.

Постојећа категоризација хотела датира још из 1994. године и увелико је превазиђена. На Интернету не постоји дефиниција, а значај се придаје такозваним помоћним просторијама попут кухиње, што се госта готово и не тиче када изнајмљује собу.

Међу људима из угоститељског бизниса постоји став да Београду, заиста, недостаје – одговарајући хотел економске класе. Под таквим објектом подразумева се да угоститељи госту не наплаћују услуге које није користио. То у пракси значи да овакви хотели немају могућности рум-сервиса и ресторана, а у собама не постоје мини-барови. Организовани су по принципу тачне процене потреба једног пословног човека, који у соби проводи мало времена, па стога нема потребе да „у пакету” плаћа за ствари које није ни стигао да искористи.

Ова ситуација је много боље регулисана у земљама региона, па је тако у доста мањем Загребу хотелијерски систем усклађенији са светским нормама у односу на наш. Због свих лоших ствари које су нам се издешавале, много штете је претрпео и овај сектор туризма. Посебно је упадљив проблем недостатка висококвалификованог кадра. Хотелијерски посао у свету доведен је до нивоа уметности, а о сваком детаљу се води рачуна. Циљ приближавања таквим стандардима остварив је једино уз стално усавршавање и то под будним оком стручњака из иностранства, сматрају упућени.

Чини се да престоници, ипак, највише недостају хотели високе категорије. У случају великог конгреса, капацитети главног града могли би да приме око 3.000 гостију, док би свако веће окупљање од, на пример пет, шест хиљада учесника било немогуће одржати. Људи који учествују на оваквим скуповима листом бирају хотеле са пет звездица, па да бисмо постали конкурентни у такозваном конгресном туризму, требало би повећати капацитете најбољих хотела.

Инвестирање у луксузне објекте може, међутим, да се покаже као мач са две оштрице. У угоститељским круговима познат је такозвани варшавски синдром, који дефинише стање у коме се нашла пољска престоница под експанзијом изградње елитних хотела – у којима нема ко да одседа. Сличан сценарио могао би да буде применљив и код нас, јер постоји велики несклад између цена ноћења у таквим објектима и куповне моћи становништва. У Варшави је тај проблем „решен” тако што су ексклузивни хотели, да би како-тако опстали, спустили цене што је резултирало поремећајем тржишта.

Драган Вукотић

[објављено: 27/08/2009]
Izvor: Politika
 
Homer Jay":30jhyibz je napisao(la):
Doduse, Nemanjina 22 nije losa lokacija za hotel, ali hoteli se ne grade prema lepim zeljama, vec prema potrebama trzista.
http://www.blic.rs/politika.php?id=107667

Za najveće i najlepše zgrade u kojima je smeštena Vlada Srbije već postoje zainteresovani kupci i investitori, koji odavno čekaju da se reprezentativne državne zgrade nađu na tržištu, tvrde za „Blic“ eksperti za strana ulaganja. Vlada bi preseljenjem premijerovog kabineta i 19 ministarstava u Palatu „Srbija“ i prodajom zgrada u centru mogla da zaradi milione, a direktor jedne od najvećih konsultantskih kuća za privatizaciju „Citadel“ kaže da francuski hotelski lanac „Akor“ odavno „nišani“ neku zgradu u okolini Slavije.

...

Pražnjenje zgrade Vlade u Nemanjinoj 22-24 moguće je da bi otvorilo pregovore sa nekim od velikih hotelskih lanaca kaže za „Blic“ Milutin Nikolić, generalni direktor „Citadela“.
- Postoji veliki interes stranih investitora za vojnu imovinu i oni odavno čekaju da krene njena prodaja. Na tržištu nekretnina postoji velika zainteresovanost za kupovinu vladinih zgrada. Što je veći projekat, što je bolja lokacija, to je lakše naći investitora. U pitanju je atraktivna imovina i njena prodaja bi za Vladu bila dobar način da dođe do novca. Takođe, ministru Šutanovcu možda nije palo na pamet, ali imamo investitore koji bi bili zainteresovani da Ministarstvu odbrane izgrade zgradu gde hoće, s tim da se obavežu da će je iznajmljivati od njih narednih deset godina. Ne mora zgrada u kojoj se nalazi neko ministarstvo ili sede njeni činovnici biti u vlasništvu države, to odavno nije praksa u evropskim državama - kaže Nikolić.

...

Prema podacima Ministarstva odbrane, u sadašnjih 90 zgrada koje zauzima Vlada radi oko 13.500 ljudi koji bi morali da se presele. Oslobođeni prostor, predviđa plan, bio bi prodat i iznajmljivan.
Mahmut Bušatlija, savetnik za strana ulaganja koji je vreme vlade Ante Markovića bio angažovan na pravljenju portfolija, popisa i procene sve državne imovine, ocenjuje da je Palata „Srbija“ najadekvatnija zgrada za državnu administraciju Srbije.

...

Ovaj finansijski eks­­pert angažovan je 2004. i oko procene vrednosti ko­­m­­pleksa Generalštaba i bivše zgrade Vojne akademije (preko puta Manješkog parka).
- Vrednost kompleksa je oko tri, eventualno četiri miliona evra. Verujem da bi hotelski lanac „For sizn“ mogao da bude zainteresovan za kupovinu, s obzirom na to da širom Evrope kupuje i renovira stare palate i transformiše ih u hotele - kaže Bušatlija za „Blic“.

...
- Jedan sam od pobornika te ideje. Na taj način bi se ostvarile znatne uštede i doprinelo bi se racionalnijem radu pošto su ministarstva upućena jedna na drugo - kaže za „Blic“ Snežana Malović, ministarka pravde.
Srđan Srećković, ministar za dijasporu, kaže da podržava svaku ideju koja vodi racionalizaciji troškova i boljoj koordinaciji rada. Slobodan Milosavljević, ministar trgovine, takođe prihvata preseljenje. Kako je „Blicu“ nezvanično rečeno, predsednik Srbije Boris Tadić i premijer Mirko Cvetković u načelu su već odobrili ovakav plan.

lokacije.jpg
 
Vrh