Šta je novo?

Hoteli Beograda

Još gore - plač majke starog Indijanca... A kako su ranije bili dobri
[video]http://www.youtube.com/watch?v=J_RjanzJND8[/video]
:)
 
Mozaik pošteđen daljeg razaranja
Mirku Todoroviću naloženo da obustavi radove na izgradnji hotela u Knez Mihailovoj ulici 27. – Vlasnik kompanije „Todor” upropašćeno delo želi da vrati u prvobitno stanje

Mozaik29.maja.jpg


Posle pisanja „Politike” obustavljeno uništavanje (Foto D. Ćirkov)

Posle zakucavanja skela ukopiju vrednog antičkog mozaika ispred stare „Progresove” zgrade u Knez Mihailovoj ulici 27 radnici koje je Mirko Todorović, vlasnik kompanije „Todor”, angažovao da na ovoj lokaciji izgrade luksuzni hotel prekinuli su juče radove i dalje uništavanje dela. Kako su saopštili u Ministarstvu kulture, Republički zavod za zaštitu spomenika kulture hitno je juče doneo rešenje o obustavi radova na hotelu i priča je dobila pravni epilog.

Vera Pavlović-Lončarski, direktorka te institucije, istakla je da im se, pre nego što su mu poslali inspekciju, Todorović sam javio i rekao da je obustavio poslove, da želi da sarađuje i vrati u prvobitno stanje sve što je upropašćeno.

– Objasnio je da nije znao da ne sme da uništi mozaik. Proverili smo, radovi su zaustavljeni. Ne treba osuđivati arhitektu hotela. On nije predvideo projektom da se mozaik ošteti, a pomeranje ulaza ka Knez Mihailovoj dozvoljeno je regulacionim planom – istakla je Vera Pavlović-Lončarski.

Ona kaže da su napisali rešenje da mozaik ostane gde je i bio i taj predlog prosledili Sekretarijatu za kulturu. Prema direktorki zavoda, tako je najbolje, jer bi se izmeštanjem delo dodatno moglo oštetiti. Kroz stakleni ulaz hotela prolaznici će moći sa ulice da vide mozaik. To je odgovarajući potez jer hotel je delimično javni prostor.

– Mi ne možemo da kaznimo Todorovića što nije prijavio radove, a i kaznena politika određena Zakonom o kulturnim dobrima je iz 1994, pa su te pare beznačajne u odnosu na one koje će da uloži u restauraciju oštećenog dela – naglašava Pavlović-Lončarski.

Ona je uputila izvinjenje javnosti zbog greške koja joj se potkrala jer mozaik nije kopija originala iz nalazišta Herakleje kod Bitolja, kako je prvobitno saopšteno, već iz najpoznatijeg arheološkog lokaliteta u Makedoniji – antičkog grada Stobi na ušću Crne reke u Vardar, u blizini Skoplja. Podsetimo, raskošni mozaik postavljen je na glavnu gradsku štraftu pred Deveti samit nesvrstanih 1989. godine kada je kao poklon makedonskog naroda sa sličnim znamenitostima iz bivših republika poslat u prestonicu da je ulepša pred dolazak svetskih zvaničnika.

D. Jokić


Izvor: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Mozaik-poshtedjen-daljeg-razaranja.sr.html
 
Ambassador":1xxteql4 je napisao(la):
Još gore - plač majke starog Indijanca... A kako su ranije bili dobri
[video]http://www.youtube.com/watch?v=J_RjanzJND8[/video]
:)
Ahahha, kako je dobar video! Koliko je treš, neprijatno mi. <3

A još je jače što su znamenitosti Beograda od tada ostale iste. Da se snimi danas, snimak bi bio kvalitetniji, ali bi izgledalo isto. :D
 
Mislim da je vreme za novi apdejt liste novih hotela u Beogradu:

U izgradnji:

- "Metropol" (5*) - rekonstrukcija u odmakloj fazi
- "Nobel" (4*) na Andricevom vencu -izgradnja u toku
- "Rajiceva" (5*) - poceli su pripremni radovi, rupa na gradilistu je sve dublja
- "Putnik"(3*) - rekonstrukcija u toku
- "Splendid" (?*) - rekonstrukcija u toku
- "Todor" (4+*) u Knez Mihailovoj - izgradnja u toku

Najavljena izgradnja:

- "Kempinski" (5*) - bivsa "Jugoslavija" - otvaranje najavljeno za 2011, za sada nista
- "Crown plaza" (4*), Airport city - priprema se teren, ali izgradnja nece skoro
- "Crown plaza" (4*), ex-Intercontinental - rekonstrukcija navodno pocinje naredne godine
- "Intercontinental" (5*) Blok 20 - kako stvari stoje, nece uskoro
- "Belgrade Plaza" (5*) bivsi MUP - ni ovo nece uskoro
- "Ibis" (4*), Stari Mlin u Vojvode Misica - gradiliste mrtvo
- "Falkensteiner" (4*), Blok 11a - Multicon radi projekat, izgradnja jos nije pocela
- Zgrada JRB (5*) Kneza Milosa - East point tek predstavio projekat

Krenulo, pa stalo:

- "Ivanium" (*?) - da li je ovde uopste vise ikakav hotel u planu
- "Studentski trg" (*?) - stoji mesecima

Nagadjanja

- "Korpo", Cika Ljubina - za sada nista
- "Korpo" Ljutice Bogdana - ni ne nazire se
- "Cetinjska" - nista, BiP i dalje stoji
- "Atlas", Bulevar Vojvode Misica - najavljen na njihovom sajtu, ali nista se ne desava
- "Moskva" - za sada nista od detaljne rekonstrukcije
- "Park" - navodno postace "Holiday Inn", ali takodje nista se ne desava
- "Excelsior" - prodat, najvaljena rekonstrukcija
- "Napred B26" - projekat na veoma dugom stapu


Novoizgradjeni hoteli:[//u]

- "Townhouse 27", Marsala Birjuzova (4*)
- "Zira" (4*), Ruzveltova
- "Holliday Inn" (4*), Treci bulevar
- "Mr President" u Karadjordjevoj
- "Hotel In" (4*) kod Arene
- "President" (5*) , Kovilovo
- "Aleksandar Palace" (5*), Kralja Petra
- "Zlatnik" (5*), Zemun
- "La petit piaf" (3*), Skadarlija
- "Ambasadror Club" (4*), Venizelosova
- "City code I" (4*) - Dobracina 26
- "Cidy code II" (4*) - Durmitorska 18

Rekonstruisani hoteli

- "Balkan" (4*)
- "Best Western Sumadija" (4*)
- "Best Western M" (4*)


Eto, to je na brzinu. Verovatno sam dosta toga propustio, ali kada se napravi presek, vidi se da se nije daleko odmaklo od dana kada je ova tema otvorena. Neke hotele za koje se ama bas nista ne zna (osim medijskih spekulacija) obrisao sam sa liste.
 
gde je ovaj splendid, to mi poznato?
pa zar Ivanium nije zavrsen hotel, kada se otvorio i onaj trzni centar u ivanijumu?
 
ivana-bg":1lka8ece je napisao(la):
gde je ovaj splendid, to mi poznato?
pa zar Ivanium nije zavrsen hotel, kada se otvorio i onaj trzni centar u ivanijumu?
Splendid je hotel u jednoj od najlepših ulica u gradu - dr Dragoslava Jovanovića, odmah do Starog dvora, pored Putnika
 
- "Ibis" (4*), Stari Mlin u Vojvode Misica - gradiliste mrtvo

Nadam se da nije stvarno reč o Ibis hotelima već o nekoj grešci. Naime, Ibis je deo Accor hotela (poznatijih po luksuznim Sofitel i modernim Novotel hotelima) koji imaju između 2-3 zvezdice i svrstavaju se u jeftinije odnosno ekonomičnije lance (bugdet hoteli).
 
Za Stari mlin. Kada je Soravioa (kao 156. investiror) preuzela projekat Starog mlina, nevedeno je da ce hotel biti "Ibis". I ubedjen sam da sam procitao da ce imati 3 zvezdice. Ali skoro na forumu me je neko ispravio, tvrdeci da pouzdano zna da ce taj hotel imati cetiri. Pa, kad covek vec pouzdano zna, verovacu mu na rec.

Inace, istina je za Ibis, to su hoteli nize kategorije. Na jednom od retkih putovanja avionom imao sam nesrecu da propustim avion u Parizu, pa sam morao da knjavam u Ibisu na Sarl de Golu. Mislim da je imao dve zvezdice, bukvalno samo da se istusiras i prespavas.

Mislim da Soravia kod Starog mlina cilja bas na to - hotel za poslovne ljude koji dodju na Sajam, obave sto treba, docu u hotel, obriju se, istusiraju, prespavaju, ujutro pojedu kroasan i popiju kafu, pa na aerodrom i kuci.
 
Istina, Beogradu nedostaju hotelske sobe za ljude koji dolaze poslom na dan-dva i treba im soba sa krevetom, internetom i tuš kabinom i doručak ujutru.
Eto, moja firma je večito u frci kad se ljudi najave na par dana unapred, naše sekretarice izginu dok nadju smeštaj, a da nije neki besni luksuz.
Stvarno nam fali nekoliko biznis-hotela, i mislim da su ovi iz Airport City-ja upravo tako nešto imali u vidu.
 
Koji je ovo Hotel na Terazijama sa koliko zvezdica ce biti?

 
VIdeh u knezu postavili su banner na hotel "Todor Hotels and Resorts"... veoma pompezno zvuči mada ispravnije je A Todor Hotel and no resorts (koliko ja znam)
 
^^^

izgleda da planiraju da sire hotelski biznis. imaju vec jedan u Vrnjackoj Banji i evo sad ovaj u Beogradu. Ima malo o tome i na sajtu todora u sekciji "projekti" - http://www.todor.rs/

Zahvaljujuci bilobrdu na autokomandi, saznao sam da se u Ivanijumu nalazi design hotel naziva "Lifestyle hotel" (originalnog li imena). O ozbiljnosti date ugostiteljske ustanove najbolje svedoci naslovna strana njihovog sajta - http://www.lifestylehotel.rs/ :D
 
ja sam video nesto pise kao BERNI hotel lanac Italijanskih hotela....??
 
Homer Jay":yvr0z78z je napisao(la):
@Goldstein

Forumas Dragan je postavio projekat za taj hotelcic na prvoj strani ove teme, valjda je to to. samo ne verujem da ce biti Hilton, kao sto su tada novine pisale :p Naime, jedno vreme je svaki novi hotel u Beogradu za nase novine bio Hilton. Valjda je to neko obelezje, koje po mnogima, grad mora da ima da bi bio metropola, kao sto su i Mc Donald's, starbucks i sl. :rolleyes:

http://img528.imageshack.us/img528/3205/hotel1np6.jpg
http://img520.imageshack.us/img520/346/hotel2as9.jpg
ovaj projekat je neko sam izmislio i stavio...haha...gde ste to pronasli????
 
Nije izmisljeno Oki, vec je rec o projektu koji se uveliko realizuje.

Da pazljivo pratis nas sajt mogao si da shvatis da je rec o zgradi starog Progresa u K. Mihajlovoj koju kompanija Todor pretvara u hotel. Radovi su u toku, a mi smo ih dobro napljuvali zbog skandala sa unistenim mozaikom koji je stajao na ulazu objekta.
 
Evo ko nije video uživo može preko fotki da vidi kako na kraju izgleda fasada

2hp5e7k.jpg

4u9y7b.jpg
 
Сама фасада није лоша, ал брате, ако се ово уклапа у околину, нека ме сместа прегази тешки метро! :rant:
 
Vrh