Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Zanimljivo je da beobuild nije izbacio vest o obnovi ,,jugoslavije,,
Makar neki renderi?
 
Bila je vest kada je trebala da bude dok ne krene gradnja ili makar ozbiljne namere i uslovi za izgradnju

http://www.beobuild.rs/read.php/240.html

edit:

takodje stigli su i novi renderi ali cekaju prvu sledecu vest ili otvaranje projekta u sekciji projects.
 
Projekat hotela je izvanredan. Ne zna se šta je lepše kula ili stari deo. Neverovatno je da se neki protive kuli. Pa toliki gradovi u svetu dižu kule od po više stotina metara. Zamislite pogled sa poslednjeg (32) sprata ove kule. Na vrhu će verovatno biti i neki vidikovac. Pa neka bude gotova i 2015 godine, nije bitno. Šta nama sada znači da li je hotel "Moskva" bio građen godinu dana duže ili ne.
 
Сама концепција градње високих објеката у Београду је "изопачена". Даљи коментар није ни потребан.
 
dedinje":1ons3bcv je napisao(la):
Projekat hotela je izvanredan. Ne zna se šta je lepše kula ili stari deo. Neverovatno je da se neki protive kuli. Pa toliki gradovi u svetu dižu kule od po više stotina metara. Zamislite pogled sa poslednjeg (32) sprata ove kule. Na vrhu će verovatno biti i neki vidikovac. Pa neka bude gotova i 2015 godine, nije bitno. Šta nama sada znači da li je hotel "Moskva" bio građen godinu dana duže ili ne.
Kula je predebela (alavi na prostor, a ako vec jesu ja bi im radje pustio da je sibnu vise u visinu ali naprave gracioznijom i tanjom) i fasadom lose uklopljena u staru Jugoslaviju, mada bi ja projekat i u ovom obliku podrzao...
 
Ja ne mislim da je predebela baš je u dobroj proporciji sa "starom" zgradom. Ali ako se i nešto suzi ne smeta. Meni je drago što je hotel zadržao ime koje volim - Jugoslavija.
 
Koliko je ono spratovo potonulo prilikom izgradnje hotela jugoslavija koliko ce spratova kule potonuti dok naidje na cvrsto tlo :vops:
 
биће лепо када се тај хотел направи. ионако имамо само четири хотела са 5 звездица у Београду
 
Nije moglo slicnije...

2zoxjjt.jpg
 
Kampinski kula ce biti visa nekih 50m ud Usca.Fasada su nebo i zemlja a jedino imaju isti oblik kvadra kao i odprilike 70 % svih kula u svetu. ;)
 
Slične su samo po tome što su i jedna i druga kule. Jednu je uništio tržni centar "Ušće" (treba to pokazivati stduentima arhitekture kako se ne radi) a ova druga, pored hotela, sija u punoj lepoti. Daj bože da je izgrade i to što pre.
 
dedinje":3h64aouo je napisao(la):
Slične su samo po tome što su i jedna i druga kule. Jednu je uništio tržni centar "Ušće" (treba to pokazivati stduentima arhitekture kako se ne radi) a ova druga, pored hotela, sija u punoj lepoti. Daj bože da je izgrade i to što pre.
Svaka čast na komentaru!
Sve megamarkete treba minirati i ponovo ih izgraditi, ovo dosadašnje je pravi zločin prema urbanizmu, arhitekturi i građevinarstvu!
Postave betonske stubove, oblože sendvič panelima (obavezno sive boje) i eto gotov megamarket :notok:
 
Kula nije spektakularna ali je OK. Mogla bi bolje da se uklopi sa "Jugoslavijom" (ova fasada sada ce ovu staru smireniju bas poklopiti) i bar malo da smrsa (osnosno bolje se uklopi i oblikom i volumenom), ali 'jde ipak je ovo napredak u odnosu na drugo...

Ovo na uscu je ajde da kazemo korektno ali meni smeta sto su skinuli bas sve naznake kroz sta je taj objekat prosao. Lakiranje proslosti, mozda cak i po necijem (pametnom :rolleyes: ) nalogu?
 
Delija":33omq9on je napisao(la):
Kampinski kula ce biti visa nekih 50m ud Usca.Fasada su nebo i zemlja a jedino imaju isti oblik kvadra kao i odprilike 70 % svih kula u svetu. ;)
A sta je sa onim da visoke zgrade ne smiju da se grade svugdje u gradu. Da li ce to utjecati na izgradnju ove kule? Ili je njena gradnja sigurna?
 
Nije sigurno (al' ne drži me za reč) jer prema "genijalnoj" studiji o visokim objektima, objekti visine do 50m mogu da se grade u Novom Beogradu (između ulice Pariske Komune, Mihajla Pupina, Tošinog Bunara i na obali Save), uz gradske saobraćajnice Bul. Kralja Aleksandra, i dunavskom priobalju. Objekti visine do 100m uglavnom mogu da se grade u Novom Beogradu (nije precizirano gde tačno, ne kontam zbog čega) a objekti visine do 150m mogu da se grade samo u Bloku 42 (gde god on bio), dok o "ekstremno" visokim objektima (preko 150m) Beograd ne treba da razmišlja...To su retardi, a ne arhitekte i urbanisti...sve moj do moga...godinu i po dana pravili studiju od pola strane A4 formata. Niko sposoban da se pojavi. Jedino što je valjalo u generalnom urbanističkom planu do 2021. godine je upravo to što nije postojala ograničenost spratnosti objekta i morali su to da sj***
 
Ovde ne videh ni jednu fotku da se išta radi a i kad prolazim pored pusto, propada polako....

Prošlogodišnja konstatacija ....
Ono zbog čega ovaj projekat stoji u mestu jeste dimenzija kule koja je projektom predviđena da ide do 150 metara, odnosno oko 30 spratova, a iz Zavoda za urbanizam kažu da prema važećem Generalnom planu nije dozvoljeno graditi više od 12 spratova.

Nema druge ili menjajati gazdu ili odluku zavoda
Sa aspekta bezbednosti ako teren i postojeća građevina dozvoljava tih 150 metara
Koj to vajni ,,Zavodaš,, je priznati svetski umetnik pa diktira šta je lepo a šta nije. Ono što je jednom umetniku ima vrednost, drugom je trivijalno .

Očigledno nije lepa cifra u nj. novčaniku, pa koči sve a u ova teška vremena uskračuje zbog lične koristi mnogima leba od toga,
samo da ga čovek utepa i ništa drugo. :rant: :shok: :rant:

Edit
Za Admina molba dopuna smilies-a :
Video sam na drugim forumima imaju smilies-a sa buzdovanom , e došlo vreme da se i takav, ovde nađe a verujem da će se često koristiti.
 
Evo, malopre sam na jednoj temi okačio klip koji pokazuje koji je okačio kolega Singidunum na Skyscrapercity forumu (kao odgovor na studiju o visokim objektima u Beogradu), a u kojem mogu da se vide "ekstremno" visokie zgrade u evropskim metropolama na koje kako kažu gradski oci treba da se ugledamo (ne znam samo na šta da se ugledamo kad je retko šta iz Evrope primenjeno u Beogradu).

http://www.youtube.com/watch?v=xWPJekUgeUM
 
Nije bas tako.U studiji pise da je dozvoljena gradnja visokih objekata na 12 lokacija gde investitori imaju takve planove.Jedna od tih lokacija je i Kampinski.

visoki-objekti-1.jpg


Cak je i takav pristup poguban i dokazuje svu besmisenost studije jer ako privatni investitori oblikuju nas grad urabanizam je suvisna delatnost.E sad,druga je prica sto mi nemamo odavno definisani plan i GUP koji je bar delimicno sproveden.
 
Delija":25w0wvvs je napisao(la):
Nije bas tako.U studiji pise da je dozvoljena gradnja visokih objekata na 12 lokacija gde investitori imaju takve planove.Jedna od tih lokacija je i Kampinski.

http://arhitekturabezbeograda.files.wordpress.com/2011/01/visoki-objekti-1.jpg

Cak je i takav pristup poguban i dokazuje svu besmisenost studije jer ako privatni investitori oblikuju nas grad urabanizam je suvisna delatnost.E sad,druga je prica sto mi nemamo odavno definisani plan i GUP koji je bar delimicno sproveden.
Pa dobro, ljudi, odlika demokratskog drustva je da ono sto ne valja gradjani mijenjaju. Pa danas postoje Internet, Facebook i ostale skalamerije koje pomazu ljudima u borbi za bolji zivot, a preko kojih se mogu pokrenuti peticije. E pa, jel mozemo tako nesto ocekivati da se poduzme i povodom donesene studije spratnosti? Da se to promijeni. Pa nije uklesano u kamen da vjecno stoji, nista nije nepromjenjivo.
 
Ima kakvih novosti u vezi rekonstrukcije i kule? Ko je uopste investitor?
 
BEOGRAD - Hotelska kompanija "Kempinski" zvanično je potvrdila nameru da beogradski hotel "Jugoslavija" postane deo tog prestižnog hotelskog lanca.

Na zvaničnoj internet prezentaciji kompanije "Kempinski" ističe se da će hotel "Jugoslavija" imati pet zvezdica i da će biti deo novog kompleksa sa 1.500 metara kvadratnih konferencijskog prostora, velnes i spa centrom, prodavnicama, restoranima i podzemnim parkingom.

Navodi se i da će hotelski kompleks upotpuniti ekskluzivni trgovinski centar i stambena kula sa 33 sprata.

"Kempinski hoteli", koji postoje od 1897. i predstavljaju najstariju grupu luksuznih hotela u Evropi, član su Globalne hotelske alijanse, najveće alijanse nezavisnih hotela u svetu.

Projekat rekonstrukcije hotela "Jugoslavija" trenutno je u fazi prikupljanja potrebnih dozvola od čega zavisi kojim tempom će biti realizovana ta investicija procenjena na 120-150 miliona evra.

Otvaranje luksuznog hotela sa 280 soba planirano je za 2012. godinu, do kada bi trebalo da bude završeno kompletno renoviranje "Jugoslavije", navodi se na sajtu "Kempinskog"
 
samo molim te edituj post iznad i na vedi izvor informacije ;)
 
Ndajmo se da će novi Kempinski hotel zadržati naziv Kempinski-Jugoslavija.. :kafa:
 
BelgradeLove":nnphz389 je napisao(la):
BEOGRAD - Hotelska kompanija "Kempinski" zvanično je potvrdila nameru da beogradski hotel "Jugoslavija" postane deo tog prestižnog hotelskog lanca.

Na zvaničnoj internet prezentaciji kompanije "Kempinski" ističe se da će hotel "Jugoslavija" imati pet zvezdica i da će biti deo novog kompleksa sa 1.500 metara kvadratnih konferencijskog prostora, velnes i spa centrom, prodavnicama, restoranima i podzemnim parkingom.

Navodi se i da će hotelski kompleks upotpuniti ekskluzivni trgovinski centar i stambena kula sa 33 sprata.

"Kempinski hoteli", koji postoje od 1897. i predstavljaju najstariju grupu luksuznih hotela u Evropi, član su Globalne hotelske alijanse, najveće alijanse nezavisnih hotela u svetu.

Projekat rekonstrukcije hotela "Jugoslavija" trenutno je u fazi prikupljanja potrebnih dozvola od čega zavisi kojim tempom će biti realizovana ta investicija procenjena na 120-150 miliona evra.

Otvaranje luksuznog hotela sa 280 soba planirano je za 2012. godinu, do kada bi trebalo da bude završeno kompletno renoviranje "Jugoslavije", navodi se na sajtu "Kempinskog"

Ovo je, nazalost, prilicno bajato saopstenje za stampu. Objavljeno je jos 2. februara ove godine.
Evo ga, doslovce: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Hotel-Jugoslavija-postaje-deo-lanca-Kempinski.lt.html
Kako vreme odmice, sve se vise plasim da zbog ovog nadgornjavanja investitora i Zakline De Ville (citaj: Miskovica) Kempinski ne ode u Uagadugu a mi ostanemo da se divimo rusevinama Jugoslavije. Kakva ironija, n'est-ce pas?
 
Vrh