Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

Kako bi bilo dobro da se u skorije vreme aktivira ovaj projekat, potreban nam je neki veliki projekat kao sto su bili Avalski toranj, Belville i Most na Adi.
 
Za sada ništa od velike „Jugoslavije”[

U narednih šest meseci trebalo bi da bude završen plan detaljne regulacije, a čekanje na taj dokument najnoviji je razlog za odlaganje obnove hotela na Novom Beogradu, koja je u više navrata pompezno najavljivana

juga1---------bg.jpg

Spoljašnjost hotela mora da ostane ista, jer je objekat zaštićen kao jedan od najznačajnijih primera moderne u arhitekturi Beograda​

Hotel „Jugoslavija” kakav je sada, sablasno prazan i s vremena na vreme iskorišćen kao gigantski „ofinger” za reklamu, sigurno neće izgledati drugačije još najmanje pola godine. U tom roku trebalo bi da bude završen plan detaljne regulacije, a čekanje na taj dokument najnoviji je razlog za odlaganje obnove pompezno najavljivane u više navrata u prethodnih pet godina.
Ako sve bude po planu, građevinski fejslifting hotela koji bi trebalo da ponese „Kempinski” pločicu sa pet zvezdica, počeće sledeće godine, kaže Džordž Šarčević, predstavnik investitora „Alpe Adrija hotela”.
– Veliko otvaranje očekujemo u junu 2015, a završetak projekta sa hotelom, stanovima i šoping molom početkom 2016. godine – ističe Šarčević.
Koliko će novih kvadrata biti odobreno i hoće li na toj lokaciji u Bulevaru Nikole Tesle urbanisti dozvoliti da se zida objekat viši od 12 spratova još nije poznato.
Ali, izvesno je da više nije u igriidejno rešenje arhitekte Gorana Vojvodića, na osnovu kojeg je grčki investicioni fond „Alpe Adrija hoteli” dobio akt o urbanističkim uslovima i podneo zahtev za odobrenje. Mada su investitori bili na pola puta da dobiju neophodne dozvole, od ostvarivanja Vojvodićeve zamisli o podizanju zdanja od 33 sprata, odnosno 147 metara, odustalo se zbog neusklađenosti sa uputstvima „Studije visokih objekata”. Taj dokument osporio je gradnju tako visoke kule zato što se hotel „Jugoslavija” nalazi u zoni koja nije predviđena za objekte velike spratnosti, koji bi ugrozili vizure grada. Drugim rečima, građevinski rez u prostoru veći od osam odnosno 12 spratova mora da bude posebno verifikovan planom detaljne regulacije.
Zato je Komisija za planove Skupštine grada odobrila izradu plana detaljne regulacije za hotel „Jugoslavija” u avgustu prošle godine. Taj posao je najpre bio poveren Centru za planiranje urbanog razvoja (CEP).
– Plan je trebalo da bude završen za 15 meseci. Pre dva meseca investitor je raskinuo ugovor sa nama, a zašto se na to odlučio, pitajte njega – kaže Vuk Đurović, iz CEP-a.
Prema rečima Džordža Šarčevića, investitor je izabrao drugu firmu da uradi plan detaljne regulacije jer je smatrao da će ona brže da završi posao.
Međutim, arhitekta Goran Vojvodić se pita zašto se odlučivanje o projektu i objektu vraća na nivo izrade plana kada su oni već prošli proveru svih relevantnih institucija – od gradskog Zavoda za zaštitu spomenika kulture, javnih komunalnih preduzeća, Urbanističkog zavoda koji je i pripremio uslove po kojima je Sekretarijat za urbanizam i izdao akt o urbanističkim uslovima.
– Svi predloženi parametri za rekonstrukciju i dogradnju hotela „Jugoslavija” prošli su javni uvid i skupštinsku proceduru. Mišljenja sam da je predloženi projekat kvalitetan i profesionalno utemeljen odgovor u zadatim okvirima i od njega sigurno ni pod kojim ulovima ne bih odustao – izričit je Vojvodić.
Investitor će, sve su prilike, iz fonda za gradnju morati da izdvoji i dva miliona evra jer ulepšavanje hotela neće završiti do juna 2013. godine. Toliko iznosi taksa, odnosno „porez na ružnoću”, koju će plaćati vlasnici čiji objekti ruže izgled primarne zone za turizam u koju u Beogradu spada i priobalje Dunava i Save.

Daliborka Mučibabić

-----------------------------------------------------------

Investitor i dalje veruje u projekat

Na pitanje da li investitor traži svetski poznato ime arhitekture za projektovanje kompleksa u Bulevaru Nikole Tesle, Džordž Šarčević kaže da to nije tačno i da bi to ponovo mogao da bude Goran Vojvodić, za koga ističe da je sjajan arhitekta.
– Verujemo da je kompleks hotela „Jugoslavija” najbolji projekat mešovitenamene u Beogradu, za čiju realizaciju još ne tražimo sufinansijere – kaže Šarčević.

-----------------------------------------------------------

Šta je projektovao arhitekta Vojvodić

147 metara visoku kulu od 33 sprata
258 soba u obnovljenom hotelu
1.200 ljudi bi trebalo da dobije zaposlenje u velelepnom kompleksu na obali Dunava spa i fitnes centri, ekskluzivni restorani, balska dvorana, kongresne i sale za sastanke...

-----------------------------------------------------------

Dokumentacija za „Jugu” bila nepotpuna

2006. U januaru „Alpe Adrija hoteli” kupili hotel „Jugoslavija” za 31,3 miliona evra. Planirali su da u rekonstrukciju hotela od 60.000 kvadrata, gradnju šoping mola i stambeno-poslovnog zdanja ulože između 130 i 150 miliona evra.
2008. Dobili akt o urbanističkim uslovima.
2009. Investitor je gradskom Sekretarijatu za urbanizam podneo zahtev za dobijanje odobrenja za rekonstrukciju i izgradnju u Bulevaru Nikole Tesle. Kako tvrde u toj ustanovi, „Alpe Adrija hotelima” su nedostajale saglasnosti i bilo je potrebno uskladiti idejni projekat sa izvodom iz urbanističkog plana.
– Svi dokazi o vlasništvu na objektu i korisništvu na parceli nisu bili dostavljeni. Sekretarijat je u dva navrata u decembru 2009. i januaru prošle godine tražio otklanjanje nedostataka. Investitor nije ispravio sve primedbe i u februaru 2010. doneli smo zaključak o odbacivanju – tvrdi Milan Vuković, gradski sekretar za urbanizam.
2010. Investitori ulažu žalbu Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja koje ga je poništilo i predmet vratilo sekretarijatu. U postupku ponovnog odlučivanja od investitora je zahtevano da pribavi nedostajuću tehničku i pravnu dokumentaciju.
– Posle toga investitor je zatražio da postupak prekine dok ne pribavi imovinskopravnu dokumentaciju uz argumentaciju da je to procedura koja će pred drugim državnim organima potrajati. Predmet je arhiviran – kaže Vuković.

Politika

:rant:

Како беше... "Акценат на јавним инвестицијама" ? :rolleyes: :bash: Одох по колац, >>>неомашћен<<< .
 
Ja sam već tri puta pročitao ovaj tekst i ništa mi nije jasno. ja bih ti, Delijo, ipak savetovao da sačekaš sa tim sedanjem na kolac dok ne sačekamo Plan detaljne regulacije. Nije u pitanju samo slepi optimizam, već postoje ozbiljne indicije da "Jugu" neće baš toliko skresati. No, sačekajmo još par meseci ;)
 
Ма то више није ни битно.Сада смо коначно увидели праву тежину "студије високих објеката" а и њену сврху а то је стопирање инвестиција.

Одакле ми овакав закључак? Па нико нормалан не може да пређе преко оваквих небулоза. Ево овде нас хвала богу има на десетине који су годинама у школама и факултетима учили о урбанизму и онаква студија нема никакво утемељење у науци. Па чак и неки светски признати архитекти и урбанисти се чуде тој "студији" .

Нема оправдања! Нема места за оптимизам! Надам се да ће се ускоро и слободомислећи део струке огласити поводом овога.
 
Odlucih da dam shansu studiji za visoke objekte, sa idejom da mora da postoji makar dobar alibi, ako vec ne utemeljen razlog za nesto sto je meni uvek delovalo kao kocenje razvoja grada. Sad iskreno molim za vasu pomoc, jer mi apsolutno nista nije jasno!

Dakle, ovako... Nakon prve stranice studije meni se nametnuo zakljucak o njoj kao o extremno shturom shtivu, sa zakljuccima koji su nejasno i izvedeni i formulisani, a bezmalo i menjusobno kontradiktorini. Dakle, nakon citanja sam ostao poprilicno u dilemi koje su kriterijume koristili, koju metodologiju u proceni...te sta je to sto je razlog da se ovo zove "studija visokih objekata", a ne recimo "nas feeling u vezi sa gradnjom visokih objekata".

Prvo, studija se obilato poziva na GP Beograd 2021 (te mi s obzirom na hronologiju nije jasno cemu studija na koju su potrosili silno vreme da bi se ona u ogromnoj meri pozivala na - vec postojeci dokument?) i kao takva tretira objekte visine preko150m kao objekte "extremne visine" te je "zakljuceno da objekte ove visine ne treba planirati u Beogradu" (nepotkrepljeno, neargumentovano). Dakako, uzeto je u obzir iskustvo "Evropskih gradova srednje velicine, u kojima se visoki objekti definisu kao zgrade koje su znacajno vise od zgrada u okruzenju ili znacajno uticu na kontrolu gradskog horizonta", na osnovu cega je zakljuceno da je to u najboljem slucaju 50m! Izbor gradova cijim primerom Beograd treba da se rukovodi je "donekle uslovljen raspolozivom dokumentacijom" (!?). To stvarno zvuci krajnje alarmantno.

Sa jedne strane, studija provejava svescu o simbolickom znacaju visokih objekata i potencijalu koji nude u smislu ekonomskog razvoja grada (i.e."organizacije koje dolaze iz finansijskih i poslovnih razloga teze da se smeste u visokim zgradama"), uz pazljivo planiranje jer imaju "ocigledan veliki chesto negativan uticaj na zivotnu sredinu" (nejasno, neargumentovano, nekonkretno).
...A sa druge je strane zanimljivo vidjenje primera Varsave, koji se u ovoj studiji vidi kao grad "siromasno planirane okoline", sto smatraju da je rezultat "ustupanja pred investitorima iz bojazni da bi zbog suvise ostrih uslova mogli odustati" (!?) sto vodi do "potpune degradacije porostora i narusavanja kvaliteta samih objekata". Ovo vec ne da zvuci alarmantno, nego i jezivo simptomaticno. Sem toga je i nejasno jer ne razumem tu, po njima nuznu korelaciju izmedju narusavanja kvaliteta objekta i njegove visine. Gradjevinci, arhitekte: jesam li nesto lose shvatio ili zele da mi poruce kako je kvalitet izgradjenog objekta obrnto proporcionalan njegovoj visini? Ne znam dal da se smejem, ili...

Koliko vidim, rezon se sveo na nekoliko kljucnih kriterijuma: sirina ulice (saobracajni kapacitet pretpostavljam), visina okolnih objekata, zastita vizura, te velicina okolnih javnih prostora. Sa aspekta poslednjeg kriterijuma je narocito zanimljiv primer bloka 20, gde slobodno moze da se kaze da je prinudno ogranicavanje visine dovelo do nepostovanja jednog od argumenata u prilog ogranicavanja spratnosti! Apsurd. Sirina ulice, velicina okolnih javnih prostora, te kriterijum "Novi objekti ne smeju prekidati linije kretanja" ne vidim zasto moraju nuzno da imaju veze sa visinom objekta? Koliko ja kapiram, to vise ima veze sa kvadraturom i kapacitetom objekta. Blok 20 - nije smanjena kvadratra (te takodje ni negativni uticaj na pomenute kriterijume), te stoga zbog povecanja povrsine osnove imamo direktno umanjivanje javnog prostora, pa ako hocete i prekidanje "linije kretanja" jer ce setnja tim blokom biti gurnuta u domen naucne fantastike.

Sto se tice kriterijuma ugrozavanja vizura, po meni vise kao kandidata za alibi, verujem da je on kljucan i ocitava ono sto im navodno smeta kod projekta za Jugoslaviju: "Objekti koji se nalaze blizu reke, pruzaju agresivnu sliku, a efekat se visestruko pojacava kada su visoki objekti grupisani i formiraju vizuelni zid prema reci".
Uzgred, koliko vidim, kombinujuci sve kriterijume skontali su da im se najvise dopada princip gradnje klastera visokih objekata "duz velikih saobracajnica" (sto me automatski potseca na Dubai ciji vizuelno-estetski principi su mi uglavnom odvratni).

Dakle, da ne gnjavim vise: S obzirom da se u slucaju Jugoslavije ipak ne radi ni o kakvom "zidu prema reci" (meni je to vise postojeci objekat Jugoslavije nego sto bi bio usamljeni visoki objekat male povrsine osnove), te da se visoki objekti u starom delu grada (e.g. Beogradjanka) u studiji vide kao korisni reperi uz konstataciju da su "generalno, objekti tipa kule sa manjom povrsinskom osnovom, nezavisno od visine, bolje uklopljeni u ambijentalno okruzenje i panoramu grada" - uprkos dobroj volji ostajem bez odgovora na pitanje koji je to kriterijum po kom usporavanje ove investicije moze biti legitiman. A naisao sam na krsenje bar 3 u studiji navedena kriterijuma na primerima Jugoslavije i bloka 20 (treci kriterijum se odnosi na usporavanje ekonomskog razvoja grada kocenjem investicije).

Tako da, ako neko moze meni obnevidelom da predochi sta se to vidi sad - a ne bi se videlo izgradnjom viseg objekta na ove dve lokacije, ili ukaze na neki drugi smislen razlog za ogranicenje spratnosti (sem teze o svesnom stimulisanju korupcije)- bio bih zahvalan.
 
Значи "стратешки" смо се определили за крмачице :D

Не би ме изненадило да уведу и обавезу да сваки станар у року од 2 године мора да окачи на фасаду бар један клима уређај. Уз једино ограничење да то никако не сме да буде на истом месту на коме су то већ урадили станари испод и изнад. Тако прво градимо крмачице а онда монотонију разбијамо клима уређајима.
 
Delija,nema CEP-a da ti radi plan nema visokog objekta,prosto kao pasulj.Sigurno si uocio da gde god se radi neki projekat mora CEP da umesa prstice,on je nezvanicna ekspozitura urbanistickog zavoda.

Od Beka kod Kalemegdana,preko Bulevara do ovog projekta.
 
Алекса. :kk: И то све што си ти навео је само део небулоза и контрадикторности у тој студији. Морам да приметим како се ту препознаје један исти језик који можемо срести у сличним ретроградним плановима као што су ГУП 2021,УМП,Трамвај за 21,22...за вјек вјекова... Ту нема ништа чудно јер се ти планови надовезују и позивају један на други. Ето колеге форумаши ми смо вероватно најбогатија земља на свету. Одбијамо инвестиције од по пар стотина милиона евра,градимо 3км булевара за пола милијарде евра,градићемо трамвај по цени метроа...

Вучко мислим да је овде проблем на много вишем нивоу од једне пројектантске фирме која би да се понаша монополистички. Жаклини сваки аргумент пада у воду кад се види шта је предложила за Косанчићев Венац и подножје Калемегдана. Пада им и сваки аргумент када видимо шта се и колико гради у блоку 20 и блоку 11а.

Ко може и жели да свари овај скуп глупости и контрадикторности само напред али ја не желим да нађем оправдање за овако очигледну злонамерност.
 
pa stvar je prilicno jasna, treba sacekati plan detaljne regulacije koji je u izradi kao i za savezni mup da bi se stekao uslov za izgradnju tako visokog objekta sto nije moguce ni po ranije vazecim odredbama i uslovima doduse ni po preporuci sutudije ali ona je savetodavna a ne izvrsna i moze se regulisati upravo kroz plan detaljne regulacije.

Druga je stvar sto investitor nema sve vlasnicke papire sto je pomenuto u tekstu a meni se cini i da finansijski ne stoje najbolje a rok za naplatu poreza na ruznocu dolazi pa se valja zaliti na svakoga samo ne na sebe i svoj nedostatak papira i to osnovnih vlasnickih. Na kraju ako pogledate vest investitor priznaje i sam kaze da je prekinuo postupak dok ne kompletira osnovnu dokumentaciju.

Ocigledno je da razlicito citamo vest ili neki uopste i ne citaju ceo tekst :kafa:
 
@Igor: Ok, mozda je neumereno i rano reci da studija o visokim objektima per se koci investiciju. Ali priznaj makar da kada je citas imas utisak da moze vrashki lako da se iskoristi u te svrhe...
 
Ова срамна студија се можда може сматрати директним резултатом одлуке да се гради ЛРТ још у време Богдановића.

Једноставно, за "екстремно" високе објекте, мора постојати начин превоза велике количине људи. Како они планирају ЛРТ задњих 10 година, "нормално" је да се роди нека студија која ће у корену спречити да њихов ЛРТ доживи тоталну пропаст у року од годину две.

Дакле, немојте ми причати како немамо пара за прави метро. Можда немамо данас, али смо имали пре пар година. Да се гради ЛРТ одлучено је и пре УМП-а и пре Ђиласа и пре свега....

....
 
Igor":2nspoxe7 je napisao(la):
Ocigledno je da razlicito citamo vest ili neki uopste i ne citaju ceo tekst :kafa:

Више него очигледно

Ali, izvesno je da više nije u igriidejno rešenje arhitekte Gorana Vojvodića, na osnovu kojeg je grčki investicioni fond „Alpe Adrija hoteli” dobio akt o urbanističkim uslovima i podneo zahtev za odobrenje. Mada su investitori bili na pola puta da dobiju neophodne dozvole, od ostvarivanja Vojvodićeve zamisli o podizanju zdanja od 33 sprata, odnosno 147 metara, odustalo se zbog neusklađenosti sa uputstvima „Studije visokih objekata”. Taj dokument osporio je gradnju tako visoke kule zato što se hotel „Jugoslavija” nalazi u zoni koja nije predviđena za objekte velike spratnosti, koji bi ugrozili vizure grada.

Međutim, arhitekta Goran Vojvodić se pita zašto se odlučivanje o projektu i objektu vraća na nivo izrade plana kada su oni već prošli proveru svih relevantnih institucija – od gradskog Zavoda za zaštitu spomenika kulture, javnih komunalnih preduzeća, Urbanističkog zavoda koji je i pripremio uslove po kojima je Sekretarijat za urbanizam i izdao akt o urbanističkim uslovima.
– Svi predloženi parametri za rekonstrukciju i dogradnju hotela „Jugoslavija” prošli su javni uvid i skupštinsku proceduru. Mišljenja sam da je predloženi projekat kvalitetan i profesionalno utemeljen odgovor u zadatim okvirima i od njega sigurno ni pod kojim ulovima ne bih odustao – izričit je Vojvodić.
Investitor će, sve su prilike, iz fonda za gradnju morati da izdvoji i dva miliona evra jer ulepšavanje hotela neće završiti do juna 2013. godine. Toliko iznosi taksa, odnosno „porez na ružnoću”, koju će plaćati vlasnici čiji objekti ruže izgled primarne zone za turizam u koju u Beogradu spada i priobalje Dunava i Save.

А и позиције са којих читамо текст су нам исто тако различите,да не кажем индикативне. :kafa:

У ова два пасуса све јасно пише. Ни ја не бих пристао да ми поодовано дискредитована фирма (ЦЕП) скрнави пројекат на основу срамног документа који је притом млађи од само пројекта.

Мени само није јасно зашто су инвеститори оволико упорни.Да сам на њиховом месту отишао бих у неку другу знатно сиромашнију земљу која нема луксуз да оберучке прихвата све а ла Тирана инвестиције које урбанистички разарају читава насеља а да са друге стране одбија овакве инвестиције.

А рачун за порез на ружноћу бих испоручио Жаклини тј заводу. И не само то,добили би рачун и за досадашње трошкове пројектовања и добијања свих дозвола а за крај бих им сервирао једну масну тужбу суду у Стразбуру.Ти "европејци" тај суд сигурно признају. И онако се константно позивају на "европске стандарде" приликом паланачкизације Београда.
 
Ne znam sta hoces da ti kazem sem da ne postoji plan detaljne regulacije dok ranije odredbe to nisu omogucavale. Investitor nema vlasnicke papire znaci vlasnicke ne neke sporedne krajnje osnovno.

Ne opravdavam studiju pogotovo ne na ovom mestu gde nema smisla da se brani neki nepostojeci pogled ali bez plana i papira ne moze da se gradi, deo problema je naravno na urbanisitima i uredjenosti oko izdavanja papira tu nema dileme ali ako investitor nema osnovni papir onda ni to nije uredu. Uostalom investitor je sam odustao od cepa i predao posao drugoj kuci na izradu. Ustvari prilicno sam siguran da investitor u velikoj meri kroji svoju sudbinu na ovom projektu i to ne od juce nego odavno ali kako verovatno nisu imali para za izgradnju a nesto sumanjam da imaju i sada mada se nadam da imaju doslo se do momenta gde se mora krenuti dalje kao sto je metropol bio pritisnut.

I da naravno ovo je svakako deo predizborne kampanje da se izvrsi kontrapritisak al samo nek oni nabave vlasnicke papire pa ce imati osnova za dalji pritisak ovako su neozbiljni
 
@stf:
"Једноставно, за "екстремно" високе објекте, мора постојати начин превоза велике количине људи."
Ali cekaj, kakve veze nuzno mora imati visina objekta i kolicina ljudi koji zive u njemu? Nema li to pre svega veze sa kvadraturom? Koliko imas zdepastih zgrada u Beogradu, sa prevelikom povrsinom osnove, koje su mogle u visinu uz istu kvadraturu. Ja ne vidim da su se nesto bas ovim spasili fijaska bilo kog saobracajnog koncepta ...
 
Nema dileme da je studija visokih objekata konzervativna za ovu lokaciju i videcemo da li ce plan detaljne regulacije biti u potpunosti u skladu sa preporukom studije ili ce se ispuniti zelja investitora i zelja nas forumasa da konacno dobijemo neki visoki objekat.
 
Па ено тржни центар са све стадионом на крову се градио на основу дозволе за припремне радове добијене за месец дана.

Имамо безброј сличних примера хитрог добијања дозвола без обзира колико су то урбанистички погубни пројекти,од Дулвила,преко делта планета па до бека,К. Венца... Крајње лицемерно је позивати се на ПДР у овом случају пошто знамо који је основни услов за добијање истог - тајкунско-политичке интересне везе.Најгоре од свега је што изговор за стопирање Југе покушавају да нађу у студији која се коси са сваком божијом урбанистичком основом!

Немој још и ти Игоре овде да нас фарбаш.
 
alexa_ndar":2pff71pa je napisao(la):
@stf:
"Једноставно, за "екстремно" високе објекте, мора постојати начин превоза велике количине људи."
Ali cekaj, kakve veze nuzno mora imati visina objekta i kolicina ljudi koji zive u njemu? Nema li to pre svega veze sa kvadraturom? Koliko imas zdepastih zgrada u Beogradu, sa prevelikom povrsinom osnove, koje su mogle u visinu uz istu kvadraturu. Ja ne vidim da su se nesto bas ovim spasili fijaska bilo kog saobracajnog koncepta ...
Наравно, али, крмачице које треба да замене квадратуру "екстремно" високих зграда не постоје чак ни у Београду.

Хтео не хтео, зграде од преко 150 метара морају да имају и велику квадратуру основе.

Све крмаче које се граде по НБГ-у када би ишле у висину, са том квадратуром не би могле да прескоче 150 метара.

Према томе, висина објекта има везе са квадратуром а самим тим и са количином људи.
 
Da, ali ni jedan od objekata ciji visinski limit je nama trenutno sporan ne prelazi tu visinu.
 
stf":38es8wm9 je napisao(la):
Све крмаче које се граде по НБГ-у када би ишле у висину, са том квадратуром не би могле да прескоче 150 метара.

Па и није баш тако. ЕПС је са оном квадратуром лагано могао преко 150м.Исто важи и за блок 11а,Интеза а вероватно и онај хотел и пословни простор који се сада тамо граде су могли преко те висине. Не заборавимо ни Сава Сити који би имао бар 40 спратова да се ишло у висину.Колико се сећам такав је и био предлог. Ту су онда и оне ГТЦ ругобе па аирпорт сити...
 
Delija od svega sto si naveo gradi se jedino Dulvil kao politicko stambeni projekat sa cijim stanjem oko dozvola nisam upucen ali verujem ti da sve nije do kraja ali ono politicki mu daje mogucnost da bude izgradjen ako nema sve spremne papire. Svi ostali projekti se ne grade i upravo im je pdr predmet spora ali vise javno urbanisticko teoretski da li nesto treba ili ne treba da bude izgradjeno. Delta planet takodje nema veze sa ovime posto njegova izgradja nije ni krenula.

Koliko sam ispratio temu u vezi trznog centra i stadiona na krovu jasno je da je hajducija u pitanju ali to ne moze i ne sme postati pravilo samo zato sto se nama gradi neki visoki objekat u drugom delu grada.

Ja ne znam sta je sporno ako treba da se saceka pdr i da se vidi da li ce biti ispostovana zelja investitora, taman dok se radi pdr nek oni pribave papire koji im fale i pare naravno :)
 
Они пројекти који се не граде су или добили амин од урбанистичког завода или су из завода чак предложили будућии инвеститорима криминалне габарите - Косанчићев Венац.
 
Tako ce verovatno i kempinski dobiti gabarite i visinu :) U zelji da ne idem previse u off samo cu reci da po meni kosancicev venac jeste porblematican dok problematika Beka sa stanovista zaklanja je prenaduvana isto i koliko je urbanisticki zavod naduvao pricu o vizuri grada iz pravca zemun upravo za kempinski sto takodje ne stoji kao osnovano.
 
Delija":3sxf5g2n je napisao(la):
stf":3sxf5g2n je napisao(la):
Све крмаче које се граде по НБГ-у када би ишле у висину, са том квадратуром не би могле да прескоче 150 метара.

Па и није баш тако. ЕПС је са оном квадратуром лагано могао преко 150м.
Да ли си сигуран? Ушће има само 140 метара а чини ми се да ни њега не би ЕПС успео да достигне....

П.С, Ево, сад сам проверио податке. Поршина ушћа је 27 000 квадрата а ЕДБ-а 30 000, а Ушће има висину од 141 метар са антенама....
 
Igore, kako znas da im fale pare?
Duznost gradske vlasti je upravo da stvori poslovnu klimu u kojoj cemo pri kasnjenju projekata moci sa sigurnoscu da tvrdimo to o cemu ti nagadjas, jer ce biti nemoguce da investitor nema sve potrebne dozvole i bilo sta drugo sto je stvar administracije grada 3 godine nakon podnosenja zahteva za gradnju. Mislim, ja stvarno ne kapiram kakav je to crtani film u kom je moguce da se nekretnina i zamljiste kupe na transparentnom i javnom konkursu, a da ti pri tom 6 godina kasnije fale neki imovinsko-pravni papiri!?
 
Vrh