Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521554#p521554:1trgkgd2 je napisao(la):
astrodule » 03 Mar 2018 10:31 am[/url]":1trgkgd2]Naravno niko od ovih NE ZIVI na toj adresi!
Mogu da se uporede Birački spiskovi od predhodih glasanja

i ustanovi da li je sada dopisano ili jednostavno nije ažuriran BS.
 
Upravo. A ako ove slike sa Tvitera nisu lažne, može odmah da se vidi na kojim adresama se prijavilo mnogo ljudi.

Ja sam uvek bio mišljenja da se ovo ne radi jer se lako dokaže i pokaže.
 
Lov u mutnom izgleda svima odgovara jer ne bi razlika u birackom spisku i popisu stanovnistva iznosila manje nego sto ima djece u vrticima i osnovnim skolama
Premjerka je rekla da su od oktobra sve institucije umrezene znaci ne bi bilo problem
Upariti biracki spisak sa licnim kartama knjigom umrlih i ostalim evidencijama
Nikom nije u interesu izgleda da se zna koliko cega tj stvarno stanje stvari na terenu
Sad mogu da ukrste sa stambenim zajednicama takodje
 
Po popisu stanovništva, domaćinstava i stanova 2011. u Srbiji, koji je sproveden od 1. do 15. oktobra 2011, u Beogradu živelo je ukupno 1.659.440 stanovnika.

Pravo glasa imaju 1.606.693 birača koji mogu u nedelju od 7 do 20 časova da glasaju na 1.185 biračkih mesta.

Kako? (retoričko pitanje)
 
Predsednik Gradske izborne komisije (GIK) Zoran Lukić izjavio je da pravo glasa na predstojećim izborima u Beogradu trenutno ima 1.610.000 birača, što je za oko 0,6 odsto više nego na lokalnim izborima 2014. godine.

Sve se može proveriti.

Na sajtu Republičkog zavoda za statistiku postoje rezultati popisa. Postoje rezultati svih izbora do sada gde je tačno naveden broj birača.

Pogleda se trend rasta stanovništva između dva popisa, napravi se statistička veza između tih porasta i porasta upisanih birača u birački spisak, pogledaju se neke devijacije ako postoje.

Podaci postoje, samo ih treba obraditi. Da imam vremena, pozabavio bih se time, ali to nije moj posao već opozicije i nevladinih organizacija.

Na prvi pogled uočava se nelogičnost u porastu broja stanovnika u Beogradu između 2 popisa i relativno konstantnog broja birača upisanih u birački spisak za Beograd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521554#p521554:1h806u4g je napisao(la):
astrodule » Sub Mar 03, 2018 10:31 am[/url]":1h806u4g]Ako se nešto može lako dokazati, to je ovo.

Opozicijo, ispitaj ovo, podnesi prijave, obavesti EU, ovo je zicer.

Na Novom Beogradu u jednom od ulaza podeljeno je preko sedamdeset listica za glasanje.
Naravno niko od ovih NE ZIVI na toj adresi!

Nije mi jasno zbog čega bi ovo bio problem. Listiće je trebalo odmah vratiti u opštinsku službu koja ažurira biračke spiskove i rešen posao, a verovatno su stanari na toj adresi dobili gl. listiće. Čak kada su listići duplikati ne može se dva puta glasati.
 
Odlučio sam da sastavim tiket posle ne znam koliko godina, al´ sam zapeo, dajte ideje.
Ovo sam odlučio da odigram:

DA OSLOBODIMO BEOGRAD - 6.70 - manje, kvota 1.80
DOSTA JE BILO I DVERI - 5,50 - više, kvota 1.80
NE DAVIMO BEOGRAD - 2.40 -više, kvota 1.80

Odigrao bih još jednu stranku, mislio sam Vučića (42.30), al´ oko odigram manje pa me sje*******e, biću već dovoljno ljut što je toliko osvojio samo još fali da me obori na tiketu. Ako odigram više, moram da navijam za njega da osvoji što više glasova.

Imali neko ideju, Šešelj manje?

gJcYViZ.png
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521588#p521588:34qscqp9 je napisao(la):
Beki » Sub Mar 03, 2018 11:51 am[/url]":34qscqp9] Odigrao bih još jednu stranku, mislio sam Vučića (42.30), al´ oko odigram manje pa me sje*******e, biću već dovoljno ljut što je toliko osvojio samo još fali da me obori na tiketu. Ako odigram više, moram da navijam za njega da osvoji što više glasova.

Imali neko ideju, Šešelj manje?
:lol:
Ovo je tako simpatično. Mislila sam da se u kladionicama bave sportskim prognozama. E, svašta ćemo doživeti u nebeskoj Srbiji. Ne kladim se ni na koji način, ali navijam za svog favorita koji verovatno neće dobiti ili tek malo ali neka, makar mi je savest mirna a iskreno, očekujem iznenađenja na moju radost.
 
Mene je Vučić ubedio da moram da glasam na ovim izborima kada sam video da hoće da iz Ustava izbaci da nije dozvoljeno vršiti uticaj na sudije, zato što su ovi izbori provera podrške vlastima.
Dakle, ja sutra glasam protiv podrške vlastima, čak imam da biram za koga ću.

A ako Vučiću prođe njegov naum, a vi niste glasali i jednog dana nađete pred sudom (primer: udari vas kolima na pešačkom dete bogataša bliskom SNS-u) .... e, setite se 4. marta 2018.
 
Ubedio je on sve nas koji glasamo protiv njega, međutim, većina naroda ne zna za to, gledaju samo uske interese (da dobiju paštetu, upaljač sa likom vođe).

To je demokratija, kada glas osobe koja samo gleda rijalitije i čita Informer vredi isto kao tvoj glas. Koga ima više?
 
Eto, još jedan razlog više da se glasa: zato što rade sve da i kroz institucije uništavanje informisanja obesmisle svaki politički proces koji može njih da ikada skloni sa vlasti.
Zato što ti koji gledaju rijalitije i čitaju informer neće da glasaju zato što ih ama ništa ne zanima, e ja baš hoću.
 
Problem je što ti što čitaju Informer, istovremeno gledaju i Hepi i upijaju svaku reč vođe i izlaze da glasaju jer su ubeđeni da su svi ostali strani plaćenici, neradnici, a vođa ustaje u 4, u 6 je na poslu, čita knjige celu noć i spava 2h.

Pogodio je ciljnu grupu i uspešno je ovladao njima. Intelektualci mu ne trebaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521623#p521623:kgz5t2fz je napisao(la):
relja » 03 Mar 2018 02:23 pm[/url]":kgz5t2fz]Mene je Vučić ubedio da moram da glasam na ovim izborima kada sam video da hoće da iz Ustava izbaci da nije dozvoljeno vršiti uticaj na sudije, zato što su ovi izbori provera podrške vlastima.
Dakle, ja sutra glasam protiv podrške vlastima, čak imam da biram za koga ću.

A ako Vučiću prođe njegov naum, a vi niste glasali i jednog dana nađete pred sudom (primer: udari vas kolima na pešačkom dete bogataša bliskom SNS-u) .... e, setite se 4. marta 2018.



Relja pozdravlja te Cedomir Backovic! :bash: :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521636#p521636:umn5hg30 je napisao(la):
djordje*******g » 03 Mar 2018 01:48 pm[/url]":umn5hg30]
Relja pozdravlja te Cedomir Backovic! :bash: :D

Ne znam gospodina niti ko je on, ne znam ni da li bih trebao da znam ko je, niti znam zašto ti "prenosiš" nečije pozdrave meni.. pa mu ne otpozdravljaj u moje ime.


Videćemo šta će biti.
Ne kladim se jer cenim svoje pare, a i prognoze su ipak samo - prognoze.
Što se mene tiče, dok se ne dogodi ono što će da se dogodi, šanse su 50-50 :)

Sutra glasam protiv ovih r*e*t*a*r*d*a, rekao sam ukratko šta sam imao.
 
To je bila sala na racun posta koji su napisao.
RAdi se o pomocniku ministarke pravde, to na sta si ukazao je jezivo vazno i ujedno opasno.
Prilazem link za ljude koji ovo nisu pogledali niti znaju o cemu se radi:
https://www.youtube.com/watch?v=OjT-UYcofYc

zapravo bolja antireklama od ove kreature i ne treba
 
Ne daju da se kladi na izbore zbog tisine, jbg.
 






Toliko od mene, odlucite sami za koga ste. Vazno je samo da izadjete i imate stav.
 
Pa mislim stvaaarnooo, 'ajde sad krenite svi u navijačku histeriju u ovoj temi. :roll:

Šta je koga briga o tome ko će za koga glasati, i da li će uopšte glasati...

Sa druge strane, možda je cilj ovako javnog navijanja da se pridobije još koji glas od neke ovce, jel' tako... :mrgreen:
 
Ja sam mislio da ova tema služi za razna komentarisanja, ali ne i za navijanja. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521665#p521665:1zpsroe6 je napisao(la):
Vladivoje » 03 Mar 2018 04:47 pm[/url]":1zpsroe6]Ja sam mislio da ova tema služi za razna komentarisanja, ali ne i za navijanja. :mrgreen:


Da mediji sluze informisanju, a ne propagandi bio bi u pravu. Ovako jedini slobodni medij u Srbiji je internet, stoga politizacija Beobuild foruma na dan pred izbore mi je sasvim ok.A pride ovde nisu kaceni izborni pamfleti, parolole i bilo sta slicno, stoga nema mnogo razloga za sablaznjavanje i moralisenje.
 
Vrh