Šta je novo?

Gradski izbori 2018.

Morali su da uključe HAARP za svaki slučaj :D o da, prošle godine je sve bilo jasno kada je oko 2 popodne počela da pada izlaznost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521836#p521836:3m3w69m1 je napisao(la):
vucko » Sun Mar 04, 2018 9:37 am[/url]":3m3w69m1]Pozdrav sa jednog biračkog mesta. Penzioneri kidaju sa izlaznošću, a neki čak i vrište od sreće dok pričaju kako su glasali za broj 1 i kako ćemo ponovo imati treću vojsku u Evropi. Do 9.30 na mom biračkom mestu glasalo 0 mlađih od 30 godina. Ne mogu da vam objasnim koliko se izdeprimirah.
Koji je to trgicni mentalni sklop :(
 
Radim kao posmatrac ali ne na jednom izbornom mestu, nego mobilni tim. Do sad sam ja licno navatao 10 kupovina glasova, dovozenja cigana, paralelne evidencije itd. Sve dokumentovano i prijavljeno. Od jutros preko 100 prijava i to ne rekla kazala vec provereno i foto dokumentovano. Ko zna koliko ima jos svega toga.
Ne bi me cudilo da bude preko 50% za Vucica. Radim godinama izbore i kampanje ali ovo je ludilo.
 
kod mene, u bloku 3, salju ekipe "gorila lajt" likova da kucaju na vrata komsija, da glasaju za AV-a
 
На мом бирачком месту је велика гужва сада. Чекао сам око 20 минута да дођем на ред. Међутим, морам приметити да су већина били пензионери и старији суграђани. Од нас млађих (25-30 година) било је свега 3-4...
 
o pa da, oni su samo zbog snega odložili, umesto 8 kao ranijih godina sad su došli u 11.

Ali vreme neće biti od pomoći, prošle god. je na dan izbora bilo 24C pa su opozicioni kandidati doživeli katastrofu.
 
Pa lepo radis u drzavnom preduzecu npr i moras da glasaz za SNS a ne izadjes pribeleze te. Ili beleze svoje ko je izasao ko ne. Ima milion nacina. U Surcinu ludilo i Jakovu kako se mulja. Predsednik opstine Surcin ide od mesta do mesta da “proveri” kako se glasa. Idemo
za covekom i ne mozemo da verujemo sta radi lik...
 
moze takodje da znaci da se na tom drugom spisku nalaze neka imena koja ne zive u bgd ili fale neka poznata "opoziciona" imena pa ne mogu da glasaju.
onda ti komisija kaze, ok, izgleda da spisak nije dobar ali je tvoja obaveza bila da proveris da li si na spisku i da trazis da se to ispravi. pre izbora. ovako nemamo mogucnosti da te pustimo da glasas.
u danasnje vreme malo je teze raditi takve malverzacije kao u doba slobe, kad nije bilo posmatraca i kad su se kutije prepakivale po fabrikama.
kao sto sam ranije pisao bio sam zamenik predsednika izborne komisije i mogu da kazem da je tesko da se mulja sa materijalom koji dodje do izbornog mesta i koji se iskoristi za glasanje (zapisnik, listici, dzakovi...). tesko ali ne 100% nemoguce.
zato se trude toliko van izbornih mesta da osiguraju sigurne glasove (slikanje listica, agitovanje telefonima ili ispred mesta...).
 
Kod mene (60-ti blokovi) sam u toku prepodneva primetio neke nepoznate ljude koji sa spiskovima obilaze ulaze.
Devojka sa spiskom i prilično krupan momak uz nju. Na dan izbora. Sumnjam da je zbog uvođenja optike u zgrade.

Na biračkim mestima oko 12h pristojan broj ljudi, ali preovlađuju penzioneri.
 
Vesti sa zvaničnih profila stranaka na twitteru:

Kontrolor Đilasove liste na Voždovcu prijavio policiji bugarski voz, ovi došli i priveli njega...

Na biračkom mestu broj 66 na Zvezdari zbog duplih spiskova zatvoreno biračko mesto, pozvana policija koja nije došla, došli neki nepoznati ljudi i otvorili biračko mesto...
 
Svi pozivi policiji se snimaju.

Birački spisak ne sme da postoji van biračkog mesta?

Šta li će tek da se radi u manjim opštinama kada budu i tamo izbori...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521883#p521883:2udulboh je napisao(la):
astrodule » 04 Mar 2018 12:52 pm[/url]":2udulboh]Svi pozivi policiji se snimaju.

Birački spisak ne sme da postoji van biračkog mesta?

Šta li će tek da se radi u manjim opštinama kada budu i tamo izbori...

Kakva korist od snimanja poziva? Snimani su i pozivi one noći iz Savamale...

Ovde je bio dupli birački spisak na samom biračkom mestu...
 
tribi":18djtgla je napisao(la):
Nego, Vladivoje, gde stanuješ? Šalim se, ne moraš da odgovoriš, nego... jedan moj komšija koji dva meseca galami po kraju kako izbore treba bojkotovati, kako su svi isti... eno ga, hvali se kako je jutros prvi glasao...
Stanujem u Džona Kenedija broj__ na Novom Beogradu.
Što pitaš? Hoćeš da pošalješ neku limuzinu po mene, pa da me odvezeš na besplatno šišanje? :mrgreen:
Nije loše ne platiti šišanje, ali jbg, bio sam kod frizera baš pre neki dan. :wink:

Pozdrav svima i srećno glasanje.
Onima koji bojkotuju - prijatan dan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521879#p521879:2xiz41fq je napisao(la):
Dordevic » Ned Mar 04, 2018 12:32 pm[/url]":2xiz41fq]moze takodje da znaci da se na tom drugom spisku nalaze neka imena koja ne zive u bgd ili fale neka poznata "opoziciona" imena pa ne mogu da glasaju.
onda ti komisija kaze, ok, izgleda da spisak nije dobar ali je tvoja obaveza bila da proveris da li si na spisku i da trazis da se to ispravi. pre izbora. ovako nemamo mogucnosti da te pustimo da glasas.
u danasnje vreme malo je teze raditi takve malverzacije kao u doba slobe, kad nije bilo posmatraca i kad su se kutije prepakivale po fabrikama.
kao sto sam ranije pisao bio sam zamenik predsednika izborne komisije i mogu da kazem da je tesko da se mulja sa materijalom koji dodje do izbornog mesta i koji se iskoristi za glasanje (zapisnik, listici, dzakovi...). tesko ali ne 100% nemoguce.
Hajde da se i ja s tobom složim jer imam slično iskustvo. U vreme Slobe bilo je svega i svačega, svedok sam, dok je danas druga stvar (svedok sam). Sada se pitam, zbog čega mnogi tvrde kako izbore nameštaju strani faktori a ovamo se trude da:
zato se trude toliko van izbornih mesta da osiguraju sigurne glasove (slikanje listica, agitovanje telefonima ili ispred mesta...)
... što je istina i to može svako potvrditi. Nije mi jasno, računaju li oni na one koji će na tel. pitanje odgovoriti potvrdno a zapravo će glasati drugačije i da li je moguće da u vreme predizborne kampanje zvrckanje telfonom može da promeni nečije mišljenje?

Volela bih znati šta se dešava ako fotografišu listić i kada ga fotografišu?
 
to je logika straha "ako znaju gde zivim, gde radim, imaju kontrolore na bm, mozda znaju i za koga glasam a josh ako traze i fotografiju"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521885#p521885:2icertzq je napisao(la):
tribi » 10 minutes ago[/url]":2icertzq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521883#p521883:2icertzq je napisao(la):
astrodule » 04 Mar 2018 12:52 pm[/url]":2icertzq]Svi pozivi policiji se snimaju.

Birački spisak ne sme da postoji van biračkog mesta?

Šta li će tek da se radi u manjim opštinama kada budu i tamo izbori...

Kakva korist od snimanja poziva? Snimani su i pozivi one noći iz Savamale...

Bitno je da postoji dokaz da su pozvani koji se može iskoristiti kada (ako) dođe vreme.
 
Од првих вишестраначких избора све до сад сваки пут иста прича о крађи са дан избора. Искрено нисам никад веровао ни једном да ове крађе могу донети некоме више од дела једног процента гласова. Праве крађе смо имали пре избора у медијима и после избора у селективном поништавању гласања на појединим местима.
Видим да су напредњаци усавршили неке метода које рекао бих излазе из зоне легалности али то је тешко доказати, али свакако и за ове методе не верујем да могу донети више од 0,5% гласова. Оно у чему су до сад најактивнији, је да су сви њихови активисти давали спискове пријатеља за које верују да су сигурни гласови да би их на дан избора звали из кол центра и питали да ли су изашли на изборе. Колико сам схватио ово се претворило у смејурију јер су имали неке квоте које активисти треба да испуне које није нимало лако испунити, па су ови звали разне пријатеље и молили исте да их ставе на списак да могу да гласају за било кога али када из зовну из кол центра да кажу да су изашли на изборе и гласали за "њих".
 
Vrh