Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Linija saobraća preko Opštine zbog veze sa Zemun
Везу Земун поља и Плавих хоризоната са Општином Нови Београд путници могу остварити преседањем на Бежанијској коси на неку од линија које иду преко Општине (72, 75, 65, 76, 612, па чак и 82)
 
A mogu i stanovnici bloka 65 da idu peške do najbližeg stajališta. ;)
Šalu na stranu, veza sa Opštinom postoji ne radi same opštine kao takve i mesta kao takvog, već kao tačka presedanja na druge linije, zato što je Opština svojevrsna presedačka tačka, i odatle do mnogih delova grada može da se dođe samo sa jednim presedanjem, što je mnogo lakše nego da se preseda na Bežanijskoj kosi da bi se došlo do Opštine gde se ponovo preseda. Sa druge strane, mislim da bi stanovnicima bloka 65 više odgovaralo da imaju vezu sa Opštinom, nego li ka Savskim blokovima.

Predlagao sam ranije promenu trase.

708 nova saobracajnica predlog 3.jpg
 
Pozdrav svima, predlog će odbiti jer mesta nema za nov liniju kod paviljona. Ili da je produže preko mosta na adi, samo mi nije jasno zašto ništa ne puštaju dok su niše za stanice lepo napravljene uz gotov west 65. Više nije nebezbedna ulica, nemaju niti jedan izgovor, a vala koji procenat ljudi ide iz polja do opštine?
 
Svaki predlog može i da se odbije i da se prihvati, a razlozi i za jedno i za drugo znaju da budu :rolleyes:.
Sa druge strane, koji procenat ide ka Savskim blokovima?
 
Svaki predlog može i da se odbije i da se prihvati, a razlozi i za jedno i za drugo znaju da budu :rolleyes:.
Sa druge strane, koji procenat ide ka Savskim blokovima?
Доста људи из блокова 70 и 70а користи линију 708 као директну везу до Бежанијског гробља, Кванташа и Темпа.
 
To može da se reşi i sa linijom 76.
Може, али онда да,се линија 76 преусмери на Булевар Хероја са Кошара. Суштина је да се једнс од те две линије скрати и преусмери нс нову саобраћајницу.
 
Nek se 76 i 708 preusmere preko Bulevara Heroja s Kosara pa desno ka Aiport city.Zemun Polje moze do opstine NBGD da ide na 704 do zemunske poste pa na 17,73,83.A Plavi Horizonti mogu sa 708 da idu na 65,72,75...
 
Bolje sve linije iz Zemun polja da se stave da idu samo do okretnice u Zemun polju. Odatle mogu lepo vozom do Tošinog bunara, pa odatle na neku od linija do Opštine, gde će presedati do željene destinacije. I tako svi zadovoljni i srećni. :)
 
Onda Zemun polju ne bi bilo uopšte potrebno toliko linija, a ni vozila. Međutim, za to prvo pruga mora da se osposobi.
 
76 je lokalni antibiotik koji sluzi za dolazak ljudi do bolnice i voznju po NBG. Nema smisla da se ''ubrzava'' preusmeravanjem novom ulicom.
Potrebna je nova linija, ili neka bolja varijanta (708 mi deluje dobro)
 
Ali bi trebalo postojati linija koja bi povezivala Bezanijsku kosu sa celom duzinom bulevara heroja sa kosara sto znaci da bi prelazila preko mosta na adi i zavrsavala negde npr. Banovo brdo ili Cukaricka Padina.
 
Ja mislim da na okretnici Banovo brdo vise nema mesta. Tu su 49, 50, 57, 85, 512, 531, 532, 533. Plus nekoliko lastinih linija. Znam kada su uvodili i 49 i 85 da je bilo reci da je to maksimum koji okretnica moze da primi.
 
Мене чуди да нису искористили Мост на Ади да споје нпр. Трошарину преко Топчидера са НБГ и Земуном или Церак и Видиковац.
 
Rado bi oni to uradili samo da mogu da nađu liniju koju bi mogli da preusmere, a da ne izazove buru kao što je bilo sa 94 i 89 preko Bulevara heroja sa Košara, uz preusmerenje 94 na BK.
 
Ja mislim da na okretnici Banovo brdo vise nema mesta. Tu su 49, 50, 57, 85, 512, 531, 532, 533. Plus nekoliko lastinih linija. Znam kada su uvodili i 49 i 85 da je bilo reci da je to maksimum koji okretnica moze da primi.
57 би могао да време чека на Голфу, 49 да се продужи до Белих вода, 85 до Јулиног брда.
 
Ako je već tako, da ne mogu da spoje Bk sa mostom preko Ade pa dalje do BB ili Vidikovca ili Rakovice/Resnika i ako ne mogu da nađu vozače za novu liniju, pa neka onda preusmere 708 da ne ide preko Opštine nego novim bulevarom pravo na BK pa dalje do Zemun polja, a 76 neka ostave da vozi ljude do bolnice. Samo mi nije jasno sto su predvideli i obeležili autobuska stajališta kroz novi bulevar ako nemaju u planu da tuda puste neku liniju😏
 
Ili da 85 ide preko bulevara pa desno u omladinskih brigada smer ka opstini.Do buvljaka i do delta sitija,BB ima tramvaj 13.
 
57 би могао да време чека на Голфу, 49 да се продужи до Белих вода, 85 до Јулиног брда.
U Golf naselju nikada ne cekaju vreme jer je terminus obicno stajaliste na sred ulice. Ne znam gde mislis da se neki autobus okrece na Julinom brdu, tamo ne postoji okretnica. Za 49 se slazem.
 
Stajališta u Bulevaru Heroja sa Košara su obeležena od onog dana kada je i sam Bulevar pušten u saobraćaj....bilo je mnogo predloga do sada koja linija tu da se pusti.Obzirom na nestašicu vozača koja je sasvim realna,potrebno je i jedino po meni realno preusmerenje neke od gravitirajućih linija....eventualno da 89 produzi sa mosta do Vojvodjanske i onda sa druge strane da udje u blokove da bi stigla do Bloka 20....sad ce izbori,predlozite nesto....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Sa kojih linija mogu da skinu vozače tu novu liniju?
Нек ангажују приватнике. Мада сва скупа, целокупан систем линија је одавно зрео за реорганизацију с обзиром на промене по питању инфраструктуре и токова граду. Верујем да би многим становницима насеља јужно од аутопута значила веза са НБГ преко моста на Ади с обзиром на број радних места који се налази тамо.
 
Vrh