Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

dare":34o0zmi0 je napisao(la):
sto au?meni je zasad ok Kosmaj :)cak sam promenio i avatar stavio sam ovu Kosmajevu munju :D
53 je već drugo jutro zaredom najređa linija. Supruga je čekala 20 minuta, vozač kaže da ne zna šta se dešava i da je krenuo malo ranije jer je primetio da nije bilo prethodnog polaska.

Tako da..

TT
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365739#p365739:18k7vlrh je napisao(la):
Mocithe » 06 Jan 2016 01:14 pm[/url]":18k7vlrh]E jeste sad, ne moze da okrene. Tamo ima ogradjen prostor stubicima gde napravi krug. Nisam dugo bio ali ne verujem da su menjali nesto.
Zavisi koji zglobni autobus, ako mu je pogon na zadnjoj osovini, treba mu mnogo više prostora nego onom sa pogonom na srednjoj osovini i pratećom! :)
Saobraćajna Kamera":18k7vlrh je napisao(la):
dare":18k7vlrh je napisao(la):
sto au?meni je zasad ok Kosmaj :)cak sam promenio i avatar stavio sam ovu Kosmajevu munju :D
53 je već drugo jutro zaredom najređa linija. Supruga je čekala 20 minuta, vozač kaže da ne zna šta se dešava i da je krenuo malo ranije jer je primetio da nije bilo prethodnog polaska.

Tako da..

TT
Pa indijanci, čekaju svoje vreme umesto da prate interval, mada tu je kriv i otpravnik. Mora se držati interval, ukoliko je manjak vremena rastegne se interval da se uklope vozila koja su prisutna na liniji. A oni specijalci, sede čekaju svoje vreme, onda ih "polome" pošto nije bilo polaska ispred, pa zakasni na polazak sa naredne okretnice i onda napravi još veći haos, ispadne i on sam iz turaže, pa mora da se uklapa, krati i sl...
 
Šta mislite o sledećem?

68 Lešće /groblje/ - Trg republike - Blok 70



77 Zvezdara - KBC "Bežanijska kosa"



35+35L+68 (12 vozila na 8 minuta)

Postojeće trase linija 35 , 35L i delimično izmenjene 68 bi se spojile u jednu liniju , na kojoj bi radio ukupan broj vozila sa sve tri pomenute linije , čime bi se dobilo rasterećenje Zelenog venca i Trga republike , a istovremeno bi se i dobilo poboljšanje prevoza na NBG , i pojačao prevoz u trenutno najkritičnijem delu Omladinskih brigada , oivičenog novoizgrađenim naseljima Blok A i West 65. Kako bi na liniji radilo ukupno 12 vozila , pogoršanje prevoza bi bilo u Višnjičkoj banji , ali minimalno , jer bi autobusi saobraćali na 8 minuta , umesto dosadašnjih 7 minuta.

77 (10 vozila na 10 minuta)

Linija bi bila preusmerena na NBG – u , tako što bi saobraćala duž celog Bulevara Zorana Đinđića umesto Bulevarom Mihajla Pupina i Pariske komune , čime bi se na preusmerenom delu dobio duplo bolji prevoz , obzirom da bi linija saobraćala na 10 minuta , u odnosu na sadašnjih 20 minuta sa linijom 68.

Bez angažovanja dodatnog broja vozila , značajno bi se poboljšao prevoz na deonicama koje do sada ili nisu imale prevoz , ili su imale jako redak prevoz.
 
Ne znam da li je zbog snega ili zbog čega, ali na 39 mi deluje da vlada malo rasulo. Vozači iz tamnave i presta kreću po 5 minuta ranije sa terminusa, vidjam autobuse da idu 2 za redom itd.. Pre neki dan nije bilo polaska..
 
Bravo Sole majstore :), elem konacno si probudio stope bivse 68E, samo bez uvrede nisam pristalica natrpavanja vozila kroz Terazijski Tunel, da se ne lazemo predlog je super. Cak si dao i fin interval i sve, ali me brine Tunel, i mozda 29.novembar :)... I da, posto si probudio staru trasu 68E, to bi moglo znaciti, da 68 ne mora stajati na svim stanicama od Opstine do Zelenog Venca! Dovoljno je da stane Opstina Novi Beograd, Brankov Most i Zeleni Venac :) kao nekad! Taman bi u 29.novembru ljudi stizali brze prema Novom Beogradu, i nema potrebe u oba smera da staje na svim stanicama od Zelenjaka do Opstine Novi Beograd :)
 
Linija ne bi išla preko Opštine , nego Đorđa Stanojevića i Španskih boraca. Da može da ide u ekspres režimu , može , s tim što bi linija morala da staje kod Ušća , zbog veze sa 78 i 83.
Znam vrlo dobro da ne bi trebalo pretrpavati Terazijski tunel sa linijama , ali nešto se jednostavno mora žrtvovati , jer mnogo bolje je da to budu 27+67 i 35+35L+68 , nego recimo 43 , 35 + 704 , 27 , 27E + 84 , 96 , kako je prvobitno bilo zamišljeno , gde bi bilo mnogo više vozila. Pogotovu što bi linije 35 + 704 i 27E + 84 zahtevale mnogo više vozila nego kombinacije sa 67 i 68.
Ako bi linija radila u ekspres režimu , to bi moglo da bude i na NBG i kroz Bulevar despota Stefana i Višnjičku. Da linija staje uglavnom samo na bitnim presedačkim stanicama , čime bi se dobio koji polazak više sa predloženim brojem vozila.
 
68 je tradicija od kada je uveden kroz Omladinskih Brigada... Bolje je tu recimo 67 provuci da ide Spanskih Boraca do III Bulevara, a 94 da se vrati na Gazelu! 77 ili cak bi 77 mogao da zameni trasu 71 od Bulevara Umetnosti do III Bulevara... Mnogo ga linija poklapa od Studenjaka do Zelenog Venca
 
Nema šanse da 94 ide preko Gazele. Ona "tradicionalno" saobraća preko mosta na ADI.
Ako bi 68 išla Španskih boraca , tada bi sve poprečne i paralelne ulice na delu između Jurija Gagarina i Bulevara Milutina Milankovića imali direktnu vezu sa Zelenim vencem. 77 bi nadomestio izmeštanje linije 68 za blokove 32 i 33 , dok bi 67 to uradila za blok 38.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365851#p365851:yq1vy43j je napisao(la):
Gaspar18 » Јуче, 15:26[/url]":yq1vy43j]68 je tradicija od kada je uveden kroz Omladinskih Brigada... Bolje je tu recimo 67 provuci da ide Spanskih Boraca do III Bulevara, a 94 da se vrati na Gazelu! 77 ili cak bi 77 mogao da zameni trasu 71 od Bulevara Umetnosti do III Bulevara... Mnogo ga linija poklapa od Studenjaka do Zelenog Venca
Линија 67 је била традиција кроз Булевар уметности, па је ипак склоњена из те улице.
 
Tada kada je sklonjena , linija 67 nije bila "tradicionalna" , dok bi danas bila. Pravila se menjaju i kroje prema potrebama za izbore , tako da , istovremeno , sve je moguće , a i nije.
 
Zvučaću sebično, ali ja sam veoma razočaran izmenom buseva na liniji 27E, pogotovu što ne vozi više Tamnava sa IK103 (sa normalnim sedištima, ne toboganima), nego GSP IK112LE (na koje se ne bih toliko žalio da visokopodni deo nije pod nagibom)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365747#p365747:37qb9221 je napisao(la):
becks89 » Wed Jan 06, 2016 2:27 pm[/url]":37qb9221]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365739#p365739:37qb9221 je napisao(la):
Mocithe » 06 Jan 2016 01:14 pm[/url]":37qb9221]E jeste sad, ne moze da okrene. Tamo ima ogradjen prostor stubicima gde napravi krug. Nisam dugo bio ali ne verujem da su menjali nesto.
Zavisi koji zglobni autobus, ako mu je pogon na zadnjoj osovini, treba mu mnogo više prostora nego onom sa pogonom na srednjoj osovini i pratećom! :)
Saobraćajna Kamera":37qb9221 je napisao(la):
dare":37qb9221 je napisao(la):
sto au?meni je zasad ok Kosmaj :)cak sam promenio i avatar stavio sam ovu Kosmajevu munju :D
53 je već drugo jutro zaredom najređa linija. Supruga je čekala 20 minuta, vozač kaže da ne zna šta se dešava i da je krenuo malo ranije jer je primetio da nije bilo prethodnog polaska.

Tako da..

TT
Pa indijanci, čekaju svoje vreme umesto da prate interval, mada tu je kriv i otpravnik. Mora se držati interval, ukoliko je manjak vremena rastegne se interval da se uklope vozila koja su prisutna na liniji. A oni specijalci, sede čekaju svoje vreme, onda ih "polome" pošto nije bilo polaska ispred, pa zakasni na polazak sa naredne okretnice i onda napravi još veći haos, ispadne i on sam iz turaže, pa mora da se uklapa, krati i sl...

Evo 53, evo Kosmaja:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KCFsahhtrG4[/youtube]
 
A šta uradi ovaj šampion ispred 53ke? :D
Solaris se za*ebo, ne može da ga obiđe... Ne kapiram nikad što mora da se stane na 20cm od vozila ispred...
 
zašto kačiš ove beznačajne snimke?! šta si hteo ovime da pokažeš?

to da se ovaj sa škodom ubacio ?


pa?

šta je trebao? da čeka 2 sata da se kolona raziđe?


a ti kad ne staješ pešacima na pešački pa kad ti neko skrene pažnju praviš se lud.

p.s.

a takođe nepropisno parkiraš u područiju VRTIČA i time ugrožavaš bezbednost najranjivih učesnika u saobraćaju.


a posle se vadiš na nadležnosti...



gadiš mii se kao osoba.
 
Ne želim da ulazim u vaš sukob, ali što se konkretne situacije tiče sa tipom koji vozi Škodu, meni sigurno ne bi prošao tuda, zato što je bezobrazan i izleteo je iza automobila, pritom ugrožavajući bezbednost kako sebi tako i čoveku koji je naišao, u ovom slučaju ovom momku što je snimio. Da je lagano izašao, pustio bih ga, ovako sigurno ne!
 
ta raskrsnica je veoma nezgodna pogotovu iz smera odakle dolazi ovaj sa škodom. seče se pod velikim uglom tako da vozač škode mora da okrene glavu za više od 90 stepeni u desno da bi mogao da snimi smer iz pravca Blagoja Parovića koji se kreće ka rakovici. pri tome je gužva u tolika da praktično taj smer i ne može da vidi sve dok ne uđe u raskrcnicu.


Nama treba malo više tolerancije generalno. Samim tim i u saobraćaju.
 
@MilisaV
Rekao bih da je ovo raskrsnica Blagoja Parovica i Kneza Viseslava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=366808#p366808:113iytcl je napisao(la):
MilisaV » 14 Jan 2016 01:37 pm[/url]":113iytcl]ta raskrsnica je veoma nezgodna pogotovu iz smera odakle dolazi ovaj sa škodom. seče se pod velikim uglom tako da vozač škode mora da okrene glavu za više od 90 stepeni u desno da bi mogao da snimi smer iz pravca Blagoja Parovića koji se kreće ka rakovici. pri tome je gužva u tolika da praktično taj smer i ne može da vidi sve dok ne uđe u raskrcnicu.


Nama treba malo više tolerancije generalno. Samim tim i u saobraćaju.
Pa baš iz tog razloga se ne izleće ovako, nego ide mic po mic, dok ne bude siguran da može da prođe. Ovde je lik izleteo, bez gledanja, na sreću...
 
Nema tolerancije medju Kosmajcima koliko vidim, u 90% se pojedini ponasaju kao da prvi put voze autobus... Sto se saobracaja tice, ja bi voleo da dodje neko od vas uvece na ugao III Bulevara i Omladinskih brigada... Ta raskrsnica je uvece, jedna od najnebezbednijih u celom gradu, jer nekome je "pala genijalna ideja na pamet", da uvece stavi trepcuce zuto, u 90% slucajeva se desavaju udesi i cukanja... U saobracajnoj policiji kazu "Stedimo"... Sta sve covek da ne cuje majko moja...
 
Чекај, свако вече је тамо трепћуће жуто?? Боже сачувај...
 
Pa normalno da će da bude čukanja, kad goveda ne umeju da voze... Ako nađeš 5 ljudi koji po NBGD voze 50, seci mi glavu. Sa 50 se ne bi sudarali ;)
 
Što ne znači da treba noću gasiti semafore na važnim ulicama u Beogradu. Nije ovo Ljubljana.
 
Vrh