Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

A ovo je 'šatro' spontana situacija?
"Žena krenula, naišla na problem a 'slučajni prolaznici' zabeležili video zapisom" ?

Jest, al malo sutra...

Dobro, na stranu to, ljudi na razne nacine skrecu pažnju na svoje probleme.
Meni se nameće sledeće pitanje.
Zašto je problem da pas-vodič nosi korpu?
Jer, ako trudnica u motornom vozilu nije oslobodjena obaveze korišćenja sigurnosnih pojaseva, ja zaista ne vidim ni jedan smislen razlog zasto bi se pas-vodič izuzimao od obaveze nošenja korpe?
 
Meni iskreno ovo sve deluje pomalo usiljeno, čak i izrežirano sa ciljem "podizanja svesti" u narodu o problemima mobilnosti slepih. Da je stvarno, ovom vozaču tramvaja (gde li se zadenu arhaizam "kočničar"?) bi trebao pas vodič jer su ga oslepela pravila službe.
 
Није истина све што Курир пише, цитираћу пријтеља са фејса:
Aleksa Djordjevic поделио је видео запис корисника Vuk Mlinar.
3 сата ·

Ovu zenu sam zamalo i ja letos izbacio iz trole na trgu, ali ne zato sto je slepa ili ima kera, nego zato sto je izuzetno ali izuzetno bezobrazna i drska, usla zena u trolu i krenula da napusava, sto mene sto neke male dve devojcice od 7-8 godina i da dize tenziju svim putnicima.

https://www.facebook.com/vujadin.mlinar/videos/10208126665355101/

И коментари:

Aleksa Djordjevic
a pazi nema sanse da izvalis da je slepa kad je vidis, a ona udje i umesto mirnim tonom da kaze izvinite slepa sam jel mogu da sednem, ne ona u fazonu, sta tako su te roditelji ucili da ne ustajes slepim ljudima,i to se jos dere na mene, mars, sa takvim stavom hendikepirana ili ne od mene ne da neces dobiti mesto nego cu da te nasisam ku---m.

jos kad je videla da od mene mesta nema, uzela da napada dve devojcice i ove dve rasplakane izasle napolje
 
Таква би била и да није слепа. Наџак баба од рођења.
 
a novinari ko novinari moraju da pljuju po vozacima.Pa psi ne mogu u vozilo nista novo
 
Danas je moderno podrzavati svakoga sa nekom manom, pa je najlakse popljuvati druge, bez uvida u celu pricu. To je ekstreman slucaj onih baba koje se sve mile oko tebe da sednu, a ovamo trce za svime i svacime, pa jos krecu na pijac u sred spica. Zato sad novinari da budu moderni odmah pisu kako bi dobili senzaciju. Zabole njih sve za situaciju, oni su sad privukli paznju. Blic je izbacio naslov "Sat vremena posle pisanja Blica ponovljen incident". Cim spomenu svoje ime, nema tu nicega nego "ja sam prvi pisao".
 
Prvi tekst, slepa Žena, drugi tekst slabovida, a kako mi se čini na kraju će i progledati.
Ako je ona tako slabovida, jadna, nezaštićena, da mi objasni neko kao slepa/slabovida osoba koristi "tač skrin" mobilni, kako sasvim pristojno fotografiše istim telefonom, održava Facebook profil i vrlo tačno i precizno zna kako da podigne tenziju?
Ovo je servirana hajka na sve ljude, prvo problemi osoba sa invaliditetom, gde su se uhvatili jednog slučaja sa čovekom koji nije ušao preko rampe sa kolicima u vozilo, dok je sva ta zgrožena masa idiota i morskih krastavaca, umesto da je izašla i unela čoveka u vozilo, izvadila telefone i fotografisala kako bi slali novinama i pravili od toga senzaciju.
Nakon toga imamo ovu ženu, koja očigledno ima nekih problema, bio to vid, ali ima i ozbiljan problem sa vaspitanjem, koja sasvim lepo servira i opet po leđima vozača i radnika. A cela ta propaganda ide po leđima GSPa, baš u momentu kada im uzeše veliki broj polazaka pod pokroviteljstvom širenja privatnih prevoznika? Nije li to čudno?
 
Koliko su im polazaka uzeli i sa koliko ce to vozila vise privatnici ucestvovati tj koliko imaju sad a koliko je zahtjevano tenderom
 
Negde sam video da će za oko 150 manje ih izlaziti od 1.1. Ali lepo se ide ka cifri da ostane taman toliko gradskih da budu jednaki sa privatnicima, još pre par godina se pričalo o cifri GSPa sa 500-600 vozila, što će biti polovina od prošlogodišnje cifre koja je izlazila u saobraćaj!
 
Pronadjuh da je privatnika 385 gsp ima 800 autobusa 230 tramvaja i 120 trola sto mu dodje 1150 vizila ukupno a 1990 su sami istjerivali 1250 vozila po nekim podatcima . Plus sada se nezna sta je sa lastom uglavnom u petak ce biti veselo a prava guzva i problemi poslije praznika
 
Zna se, pisao sam vec, svi su na kolektivnom u Lasti do 15tog, tada dobijaju potez 600, linije 604, 605.
Veselo svakako od 1.1 :-D
 
604, 605 i mozda jos nesto od 602, 603 i 606, 601 je ostao gspu, a 610 i 611 ne verujem da ce dobiti.
 
Mogli bi mehanicari laste da utegnu vozila dok se vozaci odmaraju naravno ako imaju sa cim
 
Pa verovatno i hoce, kada se probere 20 vozila za Mladenovac, kad odu autobusi za Kg, verujem da ce ostati dobra vozila u Bgu.
 
Занимљиво, само 2, евентуално 5 линија за Ласту која је реално извлачила ствар на неким од најоптерећенијих линија - 15, 16, 78, 83, 17 и 18.
 
601 ostaje GSPu i koliko sam izvalio skoro sve posade sa 78 su tamo, pretpostavljam sa sve vozilima.
 
Pa ako ne stave nešto pouzdano na 601 , u najjavi haos vikendom. A da oni nemaju ništa pouzdano. To znači haos u najjavi :D.
Kad izlaze novi redovi vožnje jel neko informisan ?
 
Ред вожње за све линије је доступан на сајту Бус Плуса... Као почетни датум укуцајте 1.1.2016...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365071#p365071:1o1gug2y je napisao(la):
Gaspar18 » Чет Дец 31, 2015 11:32 am[/url]":1o1gug2y]Ред вожње за све линије је доступан на сајту Бус Плуса... Као почетни датум укуцајте 1.1.2016...

Ja не могу да променим датум са данашњег. Списак линија је актуелни.
 
Vrh