Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Gaspar18":3vdzvzhy je napisao(la):
Gagoooooooo i ostala druzino sa Bumbarevog Brda, 67 + 68 + 71 staju u bloku 38... Ali nijedan nije pouzdan, kucao sam za koliko stanica je 67 i 71, a za koliko 68 nisu se ni pojavili... Preostao je 65, koji naravno u staru dolazi krcat sa Bumbarevog brda, ne mozes da dises, osim na skrge, visis na jednoj nozi, i molis Boga da stignes na jednoj nozi... Trebalo je Bumbarevo brdo da ostane na 75 i 82... Svi bi bili zadovoljni, kod Grand Kafe Gago postoje 601, 610, 604 i 605... To moras takodje da znas ;)

Али се не пуни на Б.Коси, капираш ! Пуни се на Тошином бунару, људима из блокова, Ледина, Сурчина.
Ако то не можеш да схватиш онда и треба да стојиш на једној нози. И то туђој :lol:
 
Puni se na B.Kosi, znam to vrlo dobro ;) , na Tosinom Bunaru se manje puni :p
 
Такво је барем моје искуство. Кад год сам ишао 65-ицом, до Тошиног бунара није било више од 10-15 људи. Тек ту настаје гужва, стајалиште је увек пуно.
 
^^ a da posaljete zahtev Direkciji za Javni Prevoz za pristup informaciji busplusa sistema koliko ljudi ulazi na kojoj stanici 65. Taman da vidimo kako ce da reaguju :)
 
times12":19sxf3qi je napisao(la):
Gaspar18":19sxf3qi je napisao(la):
Gagoooooooo i ostala druzino sa Bumbarevog Brda, 67 + 68 + 71 staju u bloku 38... Ali nijedan nije pouzdan, kucao sam za koliko stanica je 67 i 71, a za koliko 68 nisu se ni pojavili... Preostao je 65, koji naravno u staru dolazi krcat sa Bumbarevog brda, ne mozes da dises, osim na skrge, visis na jednoj nozi, i molis Boga da stignes na jednoj nozi... Trebalo je Bumbarevo brdo da ostane na 75 i 82... Svi bi bili zadovoljni, kod Grand Kafe Gago postoje 601, 610, 604 i 605... To moras takodje da znas ;)

Али се не пуни на Б.Коси, капираш ! Пуни се на Тошином бунару, људима из блокова, Ледина, Сурчина.
Ако то не можеш да схватиш онда и треба да стојиш на једној нози. И то туђој :lol:

Поздрав са Бумбаревог брда, центра ове лепе и предивне Србије.



http://www.worldplaces.net/sr/srb/00/bumbarevo-brdo/

А што се тиче 65-це, битно је да она остаје онако како и јесте :pob: .

Јуче смо супруга и ја ишли до твог (а мог бившег) блока 38, у 11:30 стигла 65 (треће стајалиште од гробља тј. Др. Хуго Клајна и унутра 5-ро људи, а ушло је нас петоро, на следећем стајалишту (код тц Рода) ушло је троје а изашло четворо, на стајалишту Николе Добровића је ушло троје-нико није изашао, на стајалишту код ОШ Боривоје Пекић је ушло двоје, изашла једна особа, на стајалишту код ЖС Тошин бунар ушло 15 људи, изашло око 10, на твом стајалишту у блоку 38 (мада се рачуна као стајалиште блок 37) изашло је нас петоро, а ушло је двоје. Није ме мрзело да бројим путнике, а ти сад рачунај, наравно ако желиш.

Оба стајалишта код ЖС Тошин бунар су прелазна и зато има доста људи, највише их улази у 45, па 601, 71, 65, 72.

Е да, крени раније на посао па нећеш каснити, а ту ти је у Булевару М.М. и стајалиште 71 (које је у блоку 40, а не 38) у правцу града, а можеш и 65, 71 у супротном правцу једну станицу до железничке станице БГ воза па из Тошиног бунара у град, што мора само аутобусом. Претплатна карта Аутобус Плус или већ како се зове, важи и у њему.

Уживај и већ си сморио са мржњом према Бежанијској коси.
 
Nisam znao gde tačno da stavim , pa ako sam kojim slučajem pogrešio , prebacite gde treba da stoji. Slikano je juče , dok sam prolazio pored Pogona Karaburma.

dscn5506.jpg
 
zidar":xhgpra0d je napisao(la):
^^ a da posaljete zahtev Direkciji za Javni Prevoz za pristup informaciji busplusa sistema koliko ljudi ulazi na kojoj stanici 65. Taman da vidimo kako ce da reaguju :)
Zidar, sto se tice DJP sa njima sam prestao da komuniciram odavno, jer sam video da ono tamo nije mesto gde covek moze konstruktivno i normalno da prica... Pogotovu "veliki" gospodin Skender... Sto se tice Gage i "mrznje prema B.Kosi", mozda se ti i ja Gago znamo cak ako si pre ziveo u bloku 38, i vidim da tebi odgovara 65 takav kakav jeste gore, po meni je bolje da se ukine, jer deo oko osnovne skole ima 82 do Tosinog Bunara, koji sasvim zadovoljava kapacitete te 2 stanice do Tosinog Bunara, blokovi 1, 33, 34, 37 i 38 bi koristili druge linije a vi bi ostali bez iste, koja je gore totalno bespotrebna, u moru 74, 75 i 82, ne mora bilo koja jaca linija da ide gore ;), ah da zaboravio sam kod Nacionala postoje 611 i 711 :p
 
i gde nadjose naziv Bumbarevo brdo :lol:
 
не знам, али знам да имају фубалски клуб Партизан Бумбарево брдо

FK_Partizan_Bumbarevo_Brdo.gif
 
Gaspar18":1qu3uj5w je napisao(la):
zidar":1qu3uj5w je napisao(la):
^^ a da posaljete zahtev Direkciji za Javni Prevoz za pristup informaciji busplusa sistema koliko ljudi ulazi na kojoj stanici 65. Taman da vidimo kako ce da reaguju :)
Zidar, sto se tice DJP sa njima sam prestao da komuniciram odavno, jer sam video da ono tamo nije mesto gde covek moze konstruktivno i normalno da prica... Pogotovu "veliki" gospodin Skender...
Ако си са г-дином Скендером разговарао на начин на који разговараш и овде, онда и разумем зашто није хтео и даље да разговара са тобом.

Gaspar18":1qu3uj5w je napisao(la):
Sto se tice Gage i "mrznje prema B.Kosi", mozda se ti i ja Gago znamo cak ako si pre ziveo u bloku 38, i vidim da tebi odgovara 65 takav kakav jeste gore, po meni je bolje da se ukine,
Тешко да се ти и ја знамо, јер си колико осећам млађе генерације, због начина опхођења, а и ја сам се ипак на неки начин давно одселио из блока 38. Питао си ме у сад послатој ПП поруци и неке личне ствари на које ти наравно нећу одговорити, осим овога.
У блоку 38 сам становао од фебруара 1968. (чувена година, зар не) до октобра 1992. године. Долазим често у блок јер ми ту живи мајка, ето и то ћу ти рећи, у згради коју смо звали "Глиста", она дугачка са четири спрата и 12 улаза, а то је зграда која је испред твоје. Та зграда је прва саграђена и усељена зграда у блоку и у опште околини, остале зграде су тек биле у изградњи, а неке нису ни почеле да се граде.
Па зар бре ниси схватио да сам ту некад становао кад често спомињем тај блок, који је некад био најбољи и најлепши блок, а сад је .... да не спомињем.[/quote]

Gaspar18":1qu3uj5w je napisao(la):
...jer deo oko osnovne skole ima 82 do Tosinog Bunara, koji sasvim zadovoljava kapacitete te 2 stanice do Tosinog Bunara,
Овде не разумем шта си у опште хтео да кажеш ! На коју си ОШ мислио пошто их има две на Коси ?[/quote]
 
sta fali bloku 38 ?ja sam se recimo uvek ponosio blokovima
 
Гага":2ldrcm5h je napisao(la):
Gaspar18":2ldrcm5h je napisao(la):
zidar":2ldrcm5h je napisao(la):
^^ a da posaljete zahtev Direkciji za Javni Prevoz za pristup informaciji busplusa sistema koliko ljudi ulazi na kojoj stanici 65. Taman da vidimo kako ce da reaguju :)
Zidar, sto se tice DJP sa njima sam prestao da komuniciram odavno, jer sam video da ono tamo nije mesto gde covek moze konstruktivno i normalno da prica... Pogotovu "veliki" gospodin Skender...
Ако си са г-дином Скендером разговарао на начин на који разговараш и овде, онда и разумем зашто није хтео и даље да разговара са тобом.

Gaspar18":2ldrcm5h je napisao(la):
Sto se tice Gage i "mrznje prema B.Kosi", mozda se ti i ja Gago znamo cak ako si pre ziveo u bloku 38, i vidim da tebi odgovara 65 takav kakav jeste gore, po meni je bolje da se ukine,
Тешко да се ти и ја знамо, јер си колико осећам млађе генерације, због начина опхођења, а и ја сам се ипак на неки начин давно одселио из блока 38. Питао си ме у сад послатој ПП поруци и неке личне ствари на које ти наравно нећу одговорити, осим овога.
У блоку 38 сам становао од фебруара 1968. (чувена година, зар не) до октобра 1992. године. Долазим често у блок јер ми ту живи мајка, ето и то ћу ти рећи, у згради коју смо звали "Глиста", она дугачка са четири спрата и 12 улаза, а то је зграда која је испред твоје. Та зграда је прва саграђена и усељена зграда у блоку и у опште околини, остале зграде су тек биле у изградњи, а неке нису ни почеле да се граде.
Па зар бре ниси схватио да сам ту некад становао кад често спомињем тај блок, који је некад био најбољи и најлепши блок, а сад је .... да не спомињем.

Gaspar18":2ldrcm5h je napisao(la):
...jer deo oko osnovne skole ima 82 do Tosinog Bunara, koji sasvim zadovoljava kapacitete te 2 stanice do Tosinog Bunara,
Овде не разумем шта си у опште хтео да кажеш ! На коју си ОШ мислио пошто их има две на Коси ?[/quote][/quote]
Kod Borislav Pekic osnovne skole ;)... Glistu znam vrlo dobro, tu su fmpovci... PS, da ti se izvinim za sve ovo, ali ne odustajem od cinjenice da 65 nedostaje na okretnici u bloku 38, i nikad necu preboleti :p... A sto se tice najboljeg i najlosijeg blok slazem se, 38mi je nekad bio primeran blok, medjutim kako vremena dolaze i odlaze sve je uzasniji :). Kazem ti, verovatno sam te vidjao, ne da verovatno nego 100% :), jer kad sam u bloku muvam se sa zenom i drustvom koje je preostalo iz mojih 'srecnijih vremena"... Sto se tice "gliste", ja sam cuo da je prva zgrada u 38 bila useljena "banjalucanka"...? :p
 
Вратиће се 65 на стару окретницу кад се Павловић поново врати са пецања код Дула Дукљанина :D


(и кад се 94 врати на Газелу)
 
ma preterujete blokovi su raj za oci
 
i otkud ti znas Gago da nikad nisi video Dragana.Ako niste pricali uzivo mozda si ga sreo u prodavnici
 
Mozda smo se sreli u prolazu, a da nije primecivao :D... Moju glavu retko ce te videti van robije(posla) :D
 
Потпуно разумем Гаcпара. Уђем данас у 75, она већ пуна. А ја на 3. стајалишту од терминуса. Како смо одмицали ка граду све пуније и пуније. И то није неки шпиц, него око 6 поподне. И шта ћу, изађем и сачекам дрyги аутобус. 65-ицу.
 
Citiraću post jednog člana sa drugog foruma. Mislim da je rekao suštinu.
bgbus":rpcq38du je napisao(la):
Na intervjuju su rekli da se pojedinacna karta nece vracati sigurno jer je utvrdjeno da vecina ljudi korisit gradski prevoz sat ipo vremena po smeru. 50%ljudi koristi prevoz do Centra ili Kneza (Savski venac jer tu vecina radi) ajmo redom, voznja do centra od:

- Krnjace/Koteza (20minuta)
- Karaburme (20minuta)
- Mirijeva (30minuta)
- Ustanicke (i sa jednim presedanjem 30minuta)
- Konjarnika (25minuta)
- Zemun Novi Grad (25-30minuta)
- Blok 45 (35minuta)
- Bezanijska Kosa (25minuta)
- Zvezdara (20 minuta)
- Banovo brdo (20Minuta)
- Gornji grad (25minuta)
- Autokomanda (10minuta)
- Vracar (10minuta)

Relacije unutar prve Zone

- Novi Beograd Blok45-Ustanicka (55minuta)
- Bezanija-Omladinski stadion (40minuta)
- Novi Beograd-Banovo Brdo-20minuta
- Vozdovac-Ustanicka (30minuta)
- Krnjaca-Vozdovac (45minuta)
- Zemun-Medakovic (45minuta)

ZAKLJUCAK

Unutar sadasnje prve zone NE POSTOJI MOGUCNOST PUTOVANJA DUZEG OD 60MINUTA a prisiljeni smo da placamo kartu od 90minuta. Da i ne spominjem sto postoje mnogo krace relacije od toga (Senjak-Centar) 10minuta, Blok 23-Centar (10minuta), Pancevacki most-Centar 10minuta, Dorcol-Centar (10 minuta), pa i od Padinske Skele koja je druga zona se moze stici do centra za 40minuta kao i Borce, Altine, Petlovog Brda, Vidikovca, Kumodraza, Kaludjerice, Lestana, Vinca, Batajnica, Surcin sa presedanjem.

A KARTA OD 90MINUTA je dovoljna za put od Belog Potoka do Ugrinovaca, Jakovo-Padinska Skela ili ne znam kakve putesestvije.

Vremenska karta treba i dalje da vazi u prvoj i drugoj zoni ali mora postojati solucija od 45 i 90 minuta jer i put iz druge zone cesto traje manje od 40minuta i ovo je CISTA KRADJA!!!

NEMOJTE POSLE DA KRIVITE GRADJANE STO NE PLACAJU KARTU I PRETITE KAKO CETE UKINUTI JAVNI PREVOZ I KAKO CE SE RASPASTI JER NE PLACAMO KARTU.
 
Stanovnici naselja "Mileva Marić Ajnštajn" dobijaju gradski prevoz
M. B. | 18. 07. 2015. - 18:52h | Foto: Sekretarijat za saobraćaj | Komentara: 0

Autobuska linija 89 od sutra će voziti produženom trasom na Novom Beogradu do naselja "Mileva Marić Ajnštajn", odnosno Bloka 72.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/576422 ... ski-prevoz
 
U redu je da 89 sklone sa improvizovane okrtnice na Kozari... Haos je tu bio uvek...
 
bazinga":3t6x8b65 je napisao(la):
@ dare
Mozes li molim te da mi objasnis kako je to Mirijevo favorizovano upropascavanjem najbrze i najpouzdanije veze sa centrom? Evo trudim se da sagledan moju korist od toga ali mi ne ide...
@Gaspat
Znaci tvoj predlog je unazadjivanje prevoza na nivo recimo Batajnice, a ne poboljsanje prevoza Batajnice na nivo recimo Bezanije? Svaka cast
Mirijevo bi sa ovim brojem linija moglo da rastereti tramvaje i 17 i 31 uvodjenjem linije 300 Mirijevo 2 (preko pocetnih stanica Mirijevo 3 i 4) Lestane kruzni put. Time bi se ljudima sa poteza 300 dala alternativa i za centar grada i NBG i dosta bi se rasteretila okretnica Ustanicka.
Mirijevu ne treba ovoliki broj linija, cak sta vise, pojedine treba skratiti, primera radi, zasto kroz Mirijevo prolaze linije 25P i 74...? To su dve linije, koje imaju preko 40 stanica, preko 5 uskih grla gde se mogu zaglaviti... Zakljucak je vise nego jasan, Mirijevo treba ostati na 20, 46, 27 i 27E, i 79 ali da ide ne dalje od Vukovog Spomenika... Ili napraviti liniju Mirijevo 3 - Mirijevo 2 preko Dragoslava Srejovica, na 30 minuta u spicu, van spica 45.minuta... Opet ne vidim poentu, da se potez 300 prebaci u Mirijevo... Po cemu je toliko Mirijevo postalo "vazno"...? Ovo je neodoljivo podsecanje na forsiranje Bezanijske Kose, i nakrcavanja linija, koje su bespotrebne u tom pravcu, jednostavno treba gledati da se prave linije koje su po duzini u stilu 68... Znaci sto vise presedanja, sto manje kilometara da ima ta linija, jer se stedi na gorivu, zastiti zivotne sredine...
 
Uloga 25P je da bude ispomoc 25, a do Mirijeva ide jer su hteli da promovisu Mirijevski bulevar, nista drugo. Ne treba nijedna linija sa Smederevskog puta do tamo, ja stvarno ne vidim potrebu za time jer bilo ko do tamo moze da stigne za manje od pola sata sa Ustanicke. Ovako ce biti potrebno manje od 10 minuta, ali koji ce im djavo linija za 10 ljudi koji idu tamo. Alternativa do centra grada ili NBG je nikakva jer se do tih mesta iz Mirijeva stize daleko kasnije nego sa 31 i 17.
 
Vrh