Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Лажу, јер која је логика да због деце преусмеравају линију која иде на пола сата.

Линија 71 вам је узета за стално (што се тиче школа и Фонтане), једино да се изборите за 72. А што се тиче Општине, зар је далеко препешачити оно парче од Блока 30 до зграде ГО? Боље тражите да појачају барем 71.
 
Samo da primetim da od stanice 45 do Devete/Grafičke nije uopšte daleko, posebno što su to mladi 15-18/19 godina, šta im fali da prošetaju 5-6 minuta od stanice do škole... Ajde da je Dom zdravlja ili tako nešto, pa da razumemo teškoće starijih i nemoćnijih, ali ovo baš i ne bi smeo da bude neki problem.
 
I ja sam slao direkciji upite vezano za ovu situaciju u Vojvođanskoj i isti sam odgovor dobio.

@ mislim da ne lažu. Osnovna škola na Ledinama je prenatrpana decom romske nacionalnosti, pa roditelji svoju decu nikako ne žele da upisuju u istu, a par stanica odatle je nova pomenuta škola koje je i izgrađena sa ciljem da pokrije taj deo B.Kose i deo Ledina.

A šta mislite o tome da se 74 produži do Ledina? u pitanju su dve stanice, ako je već mogla do mirijeva ...

A da se 605,603 produže do okretnice B.Kosa, jer je okretnica Ledine prenatrpana i vrlo nebezbedna, jer pomenute linije znaju da okupiraju okretnicu (koja ima samo jedno stajalište) i po 15 min. čekajući red vožnje.
 
Marcus Lupus":2rh02swc je napisao(la):
Samo da primetim da od stanice 45 do Devete/Grafičke nije uopšte daleko, posebno što su to mladi 15-18/19 godina, šta im fali da prošetaju 5-6 minuta od stanice do škole... Ajde da je Dom zdravlja ili tako nešto, pa da razumemo teškoće starijih i nemoćnijih, ali ovo baš i ne bi smeo da bude neki problem.

Mladi ljudi mogu da prosetaju i od Vojvodjanske pa do Devete, ili bajsevima, jos bolje. Mogu i da preplivaju Savu kad hoce da idu na Banovo Brdo, pa mladi su.

Nisi shvatio poentu. Ceo taj potez Deveta - Graficka - Hala sportova - Fontana - Opstina Nbg bio je spojen jednim prevozom a sada nam je oduzet. Dakle, ja sam recimo isao u Graficku, imao sam autobus u Vojvodjanskoj koji me vozio do skole i od stanice do ucionice sam imao 2 minuta. Sada recimo ja imam dete koje ide u Graficku i ti kazes da je sasvim normalno sto su taj prevoz ukinuli i da on u decembru na -10 moze bez problema da sidje kod "Majka i dete" i otpesaci do Graficke, samo neka krene 10-15 minuta ranije. Slicno je i Raka govorio da ce biti mleka za sve, samo treba da se ustaje ranije.

A i drugog kolegu koji ne vidi problem da se od bloka 30 otpesaci do Opstine moram da pitam da li to znaci da bi bilo logicno da ukinu stajaliste za sve autobuse u bloku 30, kad je vec toliko blizu? Ako je toliko blizu, zasto recimo 16-ica i svi drugi autobusi koji staju kod Opstine ka gradu sledecu stanicu imaju blok 30? Lepo je treba ukinuti zbog preterane blizine i sledeca neka bude onaj Zepter.


Mi samo trazimo da nam se vrati ono sto smo nekad imali jer nam je svima koristilo u svakodnevnom zivotu, a sada nam se oduzima.
 
Пошто сам ишао у Девету, могу да ти кажем да од ње до станице 45-це има три минута хода. Од 45-це до графичке шест минута. Стварно не бих волео да је мојој деци проблем да толико препешаче. А од новог меркатора (станица 71) до Општине НБ - два минута.
 
Пантограф":3mief0fr je napisao(la):
Пошто сам ишао у Девету, могу да ти кажем да од ње до станице 45-це има три минута хода. Од 45-це до графичке шест минута. Стварно не бих волео да је мојој деци проблем да толико препешаче. А од новог меркатора (станица 71) до Општине НБ - два минута.

Pa jasno. A od graficke do hale nema ni dva minuta + od hale do fontane isto mozda 2-3 minuta. To znaci da covek moze od stanice 45-ice da bude u hali za 10, a kod Fontane za 13 minuta. 'Bem ti zemlju gde su deca degenerici da ne mogu da pesace 13 minuta.

Jos nesto, 18-ica kada ide ka Zemunu ima stanicu kod Devete (pocetak Goce Delceva), a onda skrene u Tosin Bunar i staje ispred Majka i dete, onu od koje treba 2 minuta do Devete. Znaci jednu pod hitno ukinuti. Nadam se da ce me ljudi iz tog kraja podrzati.
 
Па, ја сам живео код Општине и ишао у Девету. Није ми ниједном за четири године пало на памет да идем две станице осамнаестицом, а - имао сам сат, па сам мерио - пешке бих стизао са 7 (седам) минута. А враћао сам се са другарима, од којих је већина живела у блоковима, пешке кроз Гоце Делчева до станице 73-ке, па кад њих испратим, даље ка кући, такође пешке. И то је трајало једно пола сата. И ја ту не би` ништа дир`о...
 
Пантограф":frbdszrj je napisao(la):
Па, ја сам живео код Општине и ишао у Девету. Није ми ниједном за четири године пало на памет да идем две станице осамнаестицом, а - имао сам сат, па сам мерио - пешке бих стизао са 7 (седам) минута. А враћао сам се са другарима, од којих је већина живела у блоковима, пешке кроз Гоце Делчева до станице 73-ке, па кад њих испратим, даље ка кући, такође пешке. И то је трајало једно пола сата. И ја ту не би` ништа дир`о...

Treba da konkurises za posao u Direkciji za saobracaj. Nacices mnogo istomisljenika tamo.
 
Еххх... имам ја бољи посао, а и не дивим се потезима те Дирекције, али понекад помислим да би просечног, критички настројеног Србина бар једном у животу требало поставити на положај да о нечему важном може да одлучује, па да покаже шта зна и да видимо како ће нам земља процветати. А, пардон, то видимо сваки пут кад нам се промени власт...
 
clandestino":1ql6dmua je napisao(la):
Marcus Lupus":1ql6dmua je napisao(la):
Samo da primetim da od stanice 45 do Devete/Grafičke nije uopšte daleko, posebno što su to mladi 15-18/19 godina, šta im fali da prošetaju 5-6 minuta od stanice do škole... Ajde da je Dom zdravlja ili tako nešto, pa da razumemo teškoće starijih i nemoćnijih, ali ovo baš i ne bi smeo da bude neki problem.

Nisi shvatio poentu. Ceo taj potez Deveta - Graficka - Hala sportova - Fontana - Opstina Nbg bio je spojen jednim prevozom a sada nam je oduzet. Dakle, ja sam recimo isao u Graficku, imao sam autobus u Vojvodjanskoj koji me vozio do skole i od stanice do ucionice sam imao 2 minuta. Sada recimo ja imam dete koje ide u Graficku i ti kazes da je sasvim normalno sto su taj prevoz ukinuli i da on u decembru na -10 moze bez problema da sidje kod "Majka i dete" i otpesaci do Graficke, samo neka krene 10-15 minuta ranije. Slicno je i Raka govorio da ce biti mleka za sve, samo treba da se ustaje ranije.

Mi samo trazimo da nam se vrati ono sto smo nekad imali jer nam je svima koristilo u svakodnevnom zivotu, a sada nam se oduzima.

Da, "dete" koje ide u Grafičku može bez problema, u ona dva dana godišnje kada je temperatura ispod -5, pod uslovom da ne padnu na raspust, da prepešači od Instituta do Devete/Grafičke cela 4-6 minuta. Ako mogu Gradski prevoz ne služi da de preveze od vrata stana do drugih vrata kamo si se zaputio.

Vi i sada imate što ste nekad imali, trasa autobusa je minimalno izmenjena. Tu jedino nešto trpi ko ide baš do Fontane, a nije da tamo postoji nešto ka čemu bi ljudi masovno gravitirali, a sa druge strane, nekome možda i odgovara što autobus ide tačno pored FDU-a, Mercatora itd, tako da je sve poravnato.

Razumem da si ljut što su promenili nešto na šta ste godinama navikli tek tako, bez ikakvog pitanja, i to je opravdana ljutnja, ali samo stanje zaista nije tako strašno. Verujem da te je više pogodio njihov ignorantski pristup nego +2min do škole.
 
clandestino":256ewh1j je napisao(la):
Пантограф":256ewh1j je napisao(la):
Па, ја сам живео код Општине и ишао у Девету. Није ми ниједном за четири године пало на памет да идем две станице осамнаестицом, а - имао сам сат, па сам мерио - пешке бих стизао са 7 (седам) минута. А враћао сам се са другарима, од којих је већина живела у блоковима, пешке кроз Гоце Делчева до станице 73-ке, па кад њих испратим, даље ка кући, такође пешке. И то је трајало једно пола сата. И ја ту не би` ништа дир`о...

Treba da konkurises za posao u Direkciji za saobracaj. Nacices mnogo istomisljenika tamo.

A ti treba da konkurišeš za dom penzionera , kada ti je problem da prepešačiš od Novog Merkatora do Opštine , ili od stanice 45 do devete gimnazije. :bash: To što si pre imao direktnu vezi i što ti je sad problem da se navikneš , to je sasvim druga stvar. Ja se slažem po pitanju ovog sa mnogim drugim korisnicima , koji kažu da ne postoji toliko veliki broh ljudi koji gravitira ka Fontani , pa da postoji potreba za vraćanjem linije na staru trasu.
Inače za mnogo toga se ne slažem što je direkcija uradila
 
trialin":2o7l77d4 je napisao(la):
GSP linija 50 | Stanica Voždovac (Trošarina) ka naselju Braći Jerkovića

http://www.youtube.com/watch?v=dbmbNka0TW4
I mene si na milisekundu uhvatio.... A posle ovog, koji je dosao nakon 15 minuta cekanja (od mog dolaska na stanicu), sledeci je dosao nakon 10 minuta, isto ovoliko pun. Treci je dosao nakon 3 minuta, u koji sam se jedva ugurao, kako bih na sledecoj izasao i sacekao cetvrti, koji je dosao posle 5 minuta. Prvi put da mi se desi da ovako cekam 50icu...
 
Mislim na to da mi je prvi put da moram da izadjem iz autobusa kako bih sacekao drugi... To sto cekam drugi-treci, to mi je vec kao navika...
 
Најгоре је кад изађеш да неко из средине изађе и не можеш да се вратиш после :evil:
 
За линју 50 требају специјални аутобуси. Sa još jednim dodatnim vratima i bez sedišta na levoj strani vozila.
 
Za 50 tku tro osovinci duzi sa manje sjedista 1+1 i tjeraj nego evo potsjecanje na linje kako je to nekad bilo karta je iz 1986/7
dsc03272.jpg

Cisto radi podsjecanja mozda se rodi i neka nova ideja ostatak slika
dsc03270.jpg

dsc03268.jpg

dsc03267.jpg

dsc03265.jpg

dsc03264.jpg
 
Somi303":2fhcd24g je napisao(la):
Најгоре је кад изађеш да неко из средине изађе и не можеш да се вратиш после :evil:
Pa to mi se i desilo. :oops: Usao sam, jedva, i na sledecoj izasao, taman se napravilo mesta, i ispred mene se uguraju oni radnici iz Stepe Stepanovica... Popizdeo sam... :bash:
 
50Е: Устаничка-Коњарник-Шумице-Б. Јерковић (окретница 26)-Трошарина-Бањица-(допуните сами)-Баново брдо

direktor":v7bg1tv0 je napisao(la):
Za 50 tku tro osovinci duzi sa manje sjedista 1+1 i tjeraj

с обзиром да не може зглоб, нископодни троосовинац је најбоље решење
 
Ево данас је један возач све путнике 302 терао на предња врата и створио колону од 6 аутобуса на Устаничкој. :kafa:
 
Pa trenutno jedino na početnim stajalištima mogu da uspešno nateraju ljude da ulaze na prednja vrata , kad niko ne izlazi , tako da mogu samo prednja vrata da otvore.
 
Већина отвара предња и задња, неки сва. Улаз на предња ствара непотребну гужву..
 
Vrh