Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Sta li ce da ide do novog Bas-a na nbg od linija? Zna li se nesto oko produzenja, uvodjenja ili korekcije trasa? Najava je da se od septembra seli Bas na Nbg
 
Bili su neki planovi da do tamo idu 46, 51, 601 i 611 (postoje na sajtu SJP), ali mislim da je realnije da će se 85 i 89 pojačati i možda eventualno uvesti neku novu liniju.
 
Ona okretnica u Bloku 20 mi je bila najbesmislenija kad je uvedena, plus ono kruženje oko Ušća, pa zaglavljuvanje u špicu iza Hajata. Sad kad je sve izgrađeno i nema kruženja, malo je smislenija, ali ja bih svejedno i 27E i 35 do novog BAS-a. Gde će uopšte da bude okretnica? Preko puta Vera/Džamba?
 
Za novu BAS stanicu obzirom da je tu i voz vec neke veze postoje sa Prokopom kao što je linija 600,isto tako preusmeriti liniju 607 da isto sidje sa Mosta na Adi i prodje pored BAS-a i onda moze pored GSP garaže ponovo da se vrati u Bulevar Heroja sa Košara...time se dobija veza sa Banovim Brdom i Čukaricom...sve one linije koje su nekad gravitirale pored Glavne Železničke stanice su sve na Beogradu na Vodi i imaju svoju okretnicu,i realno je da tu i ostanu...verovatno većina njih...ceo kompleks oko novog BAS-a je realno u obliku okretnice,tramvaji kad silaze s mosta i prave već takav krug,tako da bi možda i mogla neka linija tu da se okreće,i da joj tu bude početna stanica......recimo 67 i 76,možda povezati Vojvodjansku i BAS sa 76 ili 708 da prodju tuda....ima mogućnosti obzirom da će privatnik imati linije u većem broju koje idu tuda,pa nek nešto urade...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Za novu BAS stanicu obzirom da je tu i voz vec neke veze postoje sa Prokopom kao što je linija 600,isto tako preusmeriti liniju 607 da isto sidje sa Mosta na Adi i prodje pored BAS-a i onda moze pored GSP garaže ponovo da se vrati u Bulevar Heroja sa Košara...time se dobija veza sa Banovim Brdom i Čukaricom...sve one linije koje su nekad gravitirale pored Glavne Železničke stanice su sve na Beogradu na Vodi i imaju svoju okretnicu,i realno je da tu i ostanu...verovatno većina njih...ceo kompleks oko novog BAS-a je realno u obliku okretnice,tramvaji kad silaze s mosta i prave već takav krug,tako da bi možda i mogla neka linija tu da se okreće,i da joj tu bude početna stanica......recimo 67 i 76,možda povezati Vojvodjansku i BAS sa 76 ili 708 da prodju tuda....ima mogućnosti obzirom da će privatnik imati linije u većem broju koje idu tuda,pa nek nešto urade...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
607 je napravljena s jedne strane brza veza Bezanijske kose sa Aerodromom, i sa druge strane BK sa Banovim brdom preko Bulevara heroja sa Kosara i Mosta na ADI. S obrzirom da se West 65 izgradio i tamo je prevoz potreban,jer brze je 607 do BB nego 85-icom sa semaforima koji zadrzavaju 1-2 min i sa druge strane veza sa Aerodromom brza nego sa 72 preko Ledina.
BB do novog BASa ima i 13 i 85 sto je sasvim dovoljno.Cak je 607 napravljen sigurno da se mrvicu rastereti 85 i 88.

708 je napravljena kao veza Zemun polja,Plavih horizonata i Novog Beograda sa Bezanijskim grobljem i Kvantasom gde posle te stanice se moze presedati na 709 do Zmaja,a moze i sa 711 direktno do njega,ako je nekom tako lakse(a bolje sa 711). 76 sluzi kao ispomoc 77 ako se 77 zaglavi u gradu.

A za 67 mi je super,slazem se, i on sta je kod BASa s one strane gde je Jumbo i Super vero.
Ima i u ovom forumu isto zapisao predloge za 67,ali za 67 nije lose ovo sto si rekao
 
Ja samo ne znam...da li neko zna da li je uopšte planirana neka okretnica tu kod BAS-a ili nije...nemam taj podatak....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Ok hvala...samim tim je onda preusmerenje nekih linija potrebno svakako....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 
Ja samo ne znam...da li neko zna da li je uopšte planirana neka okretnica tu kod BAS-a ili nije...nemam taj podatak....

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Po onome što je Sekretarijat napisao u svojoj objavi vezanoj za novi BAS, treba da se izgradi terminus u Milutina Milankovića (ispred NCRa) i tek tad će biti opcionalno uspostavljanje novih linija/veza do BASa.
Screenshot_20240811_222745.jpg

Ovako bi trebao da izgleda.
 
Одавно се прича о овој окретници код НЦР, не баш близу нове БАС. Мислим још од 2016. Вероватно ће бити терминус са кружењем око блока 42.
Ваљало би да се прво појача трамвај, тј. капацитет мреже. 95 боље да добије 95Е која би ишла блок 45 - Гандијева - Омладинских бригада - блок 42 - ЖС НБГ - Сава центар - блок 21 - Зелени венац - Дом омладине - Џорџа Вашингтона - Цвијићева - Панчевачки мост - Карабурма.
 
Vrh