Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Опет сам се жалио Николети, јер ГСП није нормалан колико одступа од реда вожње :rant:

У понедељак 23.04.2012 ГСП није обавио полазак у 7:15 из Заклопаче, а полазак у 7:45 је обављен са скоро 40минута закашњења односно у 8:20.
Уторак 24.04.2012 полазак са Устаничке у 11:30 је обављен у 11:45, а из Заклопаче уместо у 12:15 у 12:30. Истог дана полазак у 14:45 није обављен, а полазак у 19:15 обављен је у 19:25, а са Устаничке у 20:10 уместо у 20:00!
Тако мала линија, а тако пуно изостанака од реда вожње

Николета:
Хвала на конкретним информацијама, биће извршена провера отправничких рапорта и путних налога возача, тако да ће бити и утврђени тачни разлози неостварења полазака.

Свакако, врши се појачано праћење линије 303 из саобраћајног погона „Космај“ и, уколико се покаже потреба за oдређеним оперативним изменама на линији у смислу задужених возила, предузеће се одговарајуће мере у наредном периоду.
 
Mislim da linije 704.706,707 ne treba skracivati do Usca, jer mislim da bi se mnogo vise izgubilo, nego sto bi se dobilo..
A ja sam vec predlago skracenje 73, cime bi se dobila mnogo bolja protocnost te linije, a kad bi se skratila neka vozila sa te linije bi mogla da se prebece na 706 koja bi mogla da zadovolji potrebe Batajnice sa taktom od 6 min..
Cesto koristim 73 i ovako je mnogo nepouzdana..
 
Ako bi se 73 skratila do Zemuna, onda bi 706 trebalo pojačati i uvesti lokal Batajnica - Zemun, može čak i do Bačke kao nekada 708. 706 bi mogao da ima neki interval od 6 min, a ta nova linija po potrebi 8-15min. Skraćena 73-ka bi morala da ima interval od 5 min koliko je imala ranije pre redukcija. Kad se sve sabere i oduzme bilo bi potrebno još vozila,m pa se o tome ne razmišlja.

Ušće kao prigradski čvor bi bio pod potpuno novim saobraćajnim okolnostima, to je sistemsko rešenje, a ne korekcija sistema.
 
Od 3.maja sa radom kreću izmenjene trase linija 49 i 521 , kao i nova kružna linija 522.

49 Banovo brdo - Letnja pozornica - Pere Velimirovića
521 Vidikovac - Železnik (naselje Taraiš)
522 kružna linija kroz novi i stari Železnik
 
Ideja sa 73 -> 706 mi se dopada.
73 je rak-rana NBGa, prosto ja fascinantno da Dunavski (+ Zemun) i Savski deo NBG imaju tako lošu vezu...
 
solecar":282f6fbi je napisao(la):
Od 3.maja sa radom kreću izmenjene trase linija 49 i521 , kao i nova kružna linija 522.

49 Banovo brdo - Letnja pozornica - Pere Velimirovića
521 Vidikovac - Železnik (naselje Taraiš)
522 kružna linija kroz novi i stari Železnik

Odlično
 
Uvodi se i kružna linija 405L

1503145_saobracaj_v.jpg


http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1503132
 
solecar":21c2trsh je napisao(la):
Od 3.maja sa radom kreću izmenjene trase linija 49 i521 , kao i nova kružna linija 522.

49 Banovo brdo - Letnja pozornica - Pere Velimirovića
521 Vidikovac - Železnik (naselje Taraiš)
522 kružna linija kroz novi i stari Železnik

Pocecu da se ponavljam: neko ovde cita Beobuild ;)

52_linije-ada-3.png


a sad polako i ostale linije ....

Cenjena Direkcijo raduje me sto sve vise dozvoljavate sebi da razmisljate na nas nacin, mozda jednog dana i postanemo prijatelji :cool:


Salu na stranu, dobro je sto je 49 produzena, sad kada nema rampe na Carevoj Cupriji to je bio krajnje logican potez i preko potrebna veza.

Uz to raduje me napokon uvazavanje lokalnih linija, nije sve u centru grada, ima nade i za feeder linije za bg:voz.
 
49 je još kada je uvedena (pre prošle izbore) bila planirana da se jednog dana produži do B. brda.

Bio je na netu jedan zapisnik sa sednice SO Čukarica gde piše da će tražiti liniju koja spaja Čukaricu sa Dedinjem, ulicom Teodora Drajzera.
 
Pozdrav svima.Lepa vest da ce se za koji dan spojiti B. Brdo sa novim mostom.Da li ce se,napokon,brzinski pustiti i veza sa N. Beogradom primer 85,88 ili 89 (naravno za dve da se vidi koja da ne ide vise padinom ili uvodjenje potpuno nove linije)?Idu izbori,pa da vidimo... :)
Opet,postavljanje novih tabli na stanicama,a tek su postavljene zbog *011*... :)
 
solecar":29y84cak je napisao(la):
Od 3.maja sa radom kreću izmenjene trase linija 49 i 521 , kao i nova kružna linija 522.

49 Banovo brdo - Letnja pozornica - Pere Velimirovića
521 Vidikovac - Železnik (naselje Taraiš)
522 kružna linija kroz novi i stari Železnik

Red vožnje za liniju 49 , terminus Banovo brdo (važi za radni dan i vikend):


5:55
6:25 6:50
7:10 7:30 7:50
8:10 8:30 8:50
9:10 9:30 9:50
10:10 10:30 10:50
11:10 11:30 11:50
12:10 12:30 12:50
13:10 13:30 13:50
14:10 14:30 14:50
15:10 15:30 15:50
16:10 16:30 16:50
17:10 17:30 17:50
18:10 18:30 18:50
19:10 19:30 19:50
20:10 20:30 20:50
21:10 21:30
 
Završena je izgradnja izdignute konstrukcije u Požeškoj ulici od petlje „Hipodrom" prema Banovom brdu

Od danas do mosta na Adi i sa njega vozicemo se direktno iz Požeške ulice, preko Petlje hipodrom, čiji je i poslednji deo gotov.
Vozila sa Banovog brda stizaće do Novog Beograda bez zaustavljanja na pružnom prelazu pored Beogradskog sajma, a stanovnici Novog Beograda i Zemuna će preko Mosta na Adi moći za nekoliko minuta da stignu do petlje „Hipodrom", a onda novom konstrukcijom dalje ka Banovom brdu ili u pravcu Topčiderske doline.

preuzeto sa ww.studiob.rs

Uskoro bi mogli da očekujemo nove linije preko Mosta na ADI , a moguće i 88 i 89. :/
 
Proveri 3. maja na busevi.com , na redu vožnje. Ako ne bude trećeg , onada će sigurno 4. maja. Ovo za 49 sam zapisao , jer sam se slučajnozatekao tamo.
 
a da se neki od autobusa koji idu za rusanj (531, 532 i 533) produze kroz pozesku preko mosta na adi pa okrecu negde na NBGD? i onako im je garaza na NBGD...
 
512 i 533 bi mogli da se produže na novi beograd prteko mosta na ADI.
 
roadrunner":wqrglnyh je napisao(la):
a da se neki od autobusa koji idu za rusanj (531, 532 i 533) produze kroz pozesku preko mosta na adi pa okrecu negde na NBGD? i onako im je garaza na NBGD...

Linije koje si naveo su pokrivene pogonom NBGD, a 531 i 532 su svojevremeno saobracale do Zrmanjske ulice.
Linija 533 je kasnije uvedena.
Zaista ima logike da se neka od njih produzi na Novi Beograd.
Moj predlog je da posto postoji linija ka Zemunu, neka od ovih ide sa Bezanijske kosu (Novo Bezanijsko groblje) pa odatle pravo na novi most (novo(ne)izgradjenom saobracajnicom ) :D
Time bi se povezala 2 velika gradska groblja i olaksao prevoz gradjanima koji posebno za zadusnice jure sa groblja na groblje.
Takodje, zitelji Rusnja bi konacno dobili direktnu vezu sa gradom (NBGD), a ne bi kao do sad bili jedino naselje na ovom potezu kojem prevoz ide samo do terminusa na pocetku pozeske.
 
Senke":34g76ief je napisao(la):
Ja sam za to da se 532 prdouži do Resnika.

Postojala je inicijativa za to pokrenuta od MZ Rusanj, ali je odgovor bio da je uspon izmedju Resnika i Rusnja prevelik.
Inace taj put koji povezuje ova dva naselja i koji je pre par godina konacno uradjen je bio predvidjen jos 80-tih godina. Njegova trasa je takodje izmenjena da bi bio nesto kraci, ali je zato nagib veci nego sto je ranije bio.
Licno mislim da ne bi bio nikakav problem taj uspon osim u ekstremnim vremenskim prilikama kojih u Beogradu ima par dana godisnje.
Veliki broj Slepera preko cele godine koristi ovaj pravac kao precicu od Ibarske do kKruznog puta i dalje ka alutoputu za Nis.
 
Da cujem zidara sta kaze na ovaj predlog produzetka linije za 10ak kilometara,posto je za moj predlog da se 309 produzi do vuka 2,5km i time bude eventualno dobar ''backup'' tramvajima kad zagusti imao sta da predlozi :D
 
Na busevi.com sam pročitao da se linija 703 vraća na staru trasu , a 711 produžava do Pohorske. Ljudi kažu da tako piše na sajtu UGRINOVACA. Da li zna neko o čemu se tačno radi?
 
Bosko":18ia35tk je napisao(la):
а ова 522...на колико иде?

Na osnovu zahteva opštine Čukarica da se stanovnicima u zoni između Avalske ulice, Kružnog puta – Kijevo i ulica Braće Lukić i Milorada Ćirića omogući direktna veza linijom JGP-a sa centrom Železnika, Direkcija za javni prevoz je ispitala mogućnost uspostavljanja minibus kružne linije 522, Novi Železnik – Milorada Ćirića – Novi Železnik.

Trasa linije je: Novi Železnik – Darinke Radović – Avalska – Branka Radičevića – Petra Drapšina – Čede Zlatanovića – Milorada Ćirića – Lole Ribara – Radnih akcija – Avalska – Darinke Radović – Novi Železnik.

Privremena kružna minibus linija u naselju Železnik počinje sa radom od četvrtka, 3. maja. Na liniji će saobraćati jedno vozilo radnim danom, subotom i nedeljom celodnevno

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1503134

http://busevi.com/index.php?view=de...a-novi-eleznik&option=com_eventlist&Itemid=26

linija.522-1.jpg


522.png
 
Vrh