Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Ne verujem da će biti baš backup , jer se odvaja tamo gde 20 skreće za RUDO solitere , a ne ide do okretnice Ustanička.
 
Pa odvaja se malo pre terminusa Ustanička. Ovakvih linija bi trebalo da bude što više
 
Od ulice Rebeke Vest pa do okretnice Ustanička ima oko 250m. sad je pitanje gde će tačno u ulici Rebeke vest biti prva stanica. nekima je to mnogo da idu peške , pogotovu što je uzbrdo.
 
linija_310.jpg
 
Ova linija ce moci samo dok je toplo da saobraca normalno,posle prvog snega sledi preusmeravanje na drugu trasu realno..tj da ide paralelno sa BKA :)
Sledeci minibus koji je izuzetno potreban je na relaciji naselje Klenak-Sumice,pa makar isao na 1h... Da li znate da ljudi idu po 2-3 kilometara peske do prve autobuske stanice?
 
To svakako stoji ali u praksi se pokazalo da opstina Zvezdara najvise brine o svojim stanovnicima, a Klenak je Zvezdara... Jos njih da rese i obraz im je cist :cool:
 
ja kad sam živeo na senjaku išao sam peške na dedinje u školu 3 km zato što ne postoji gradski prevoz senjak-dedinje iako su susedna naselja.

trebalo bi i tu jedan minibus na pola sata -sat da se pusti
 
Prigradski , da li znaš kako se zove naselje između Bulevara Kralja Aleksandra i Matice Srpske?
 
Pametnije bi bilo uvesti minibus Kaludjerica - Klenak - Sumice,posto se sve spojilo u jednu celinu ;)
 
MilisaV":1l52boxj je napisao(la):
ja kad sam živeo na senjaku išao sam peške na dedinje u školu 3 km zato što ne postoji gradski prevoz senjak-dedinje iako su susedna naselja.

trebalo bi i tu jedan minibus na pola sata -sat da se pusti

jel bi mogao 49 da se preusmeri tu?
 
@solecar- Mirijevo,Kluz? Sta sa njima,koji god bus traze,dobiju?

@JohnnyLee,pa tuda ne prolazi uopste taj deo je totalno ''odsecen'' sto se tice gradskog prevoza,isto kao ovaj deo u mmlu, ako hoces na 309 treba ti 2 km, a ako hoces na 308 skoro 3...

@aca45kc bilo bi pametnije ali za pocetak da i ovaj narod dobije bus, jer je i njima kao i ovom sektoru gde ide 310 potreban...
 
Postoji stara legenda da su Vojvodjani toliko dobri ljudi da mozes pitu od njih da mesis. Tako je valjda i gradska vlast dosla do zakljucka da je Vojvodjanska ulica deo Srema i da tamo zive dobri ljudi kojima mozes pedu da pomeris a oni - nista.

Dakle, zitelji Vojvodjanske su godinama imali autobus koji ih je vozio do bitnih mesta kojima kao novobeogradjani gravitiraju: graficka skola, 9 gimnazija, hala sportova, fontana, opstina novi bgd.

Onda se neko dosetio da nije potrebno da pored tih objekata prolaze 2 autobusa iz Bezanije (71 i 72), pa su promenili trasu 71-ci da preko III bulevara i novog merkatora zaobidje potez od stud. grada do opstine i izadje tek kod YUBC-a na bulevar M. Pupina. Tako je ziteljima Vojvodjanske ostao samo 72 koji ide na pola sata, kad snimaju Djilasa, inace redje.

Prosle jeseni opet je neko iz gradske uprave ukljucio mozak i doneo odluku da 72 ne treba da ide kroz Vojvodjansku vec da se popne na Kosu u T. Bunaru i tuda da izadje na Ledine.

Tako da sada mi iz Vojvodjanske kada hocemo u Halu Sportova ili u Opstinu NBG jedino nam preostaje da hvatamo nesto do zel. stanice Tosin Bunar pa odatle nesto do Fontane. Sto ce reci 60 + 60 na tamo i 60 + 60 na ovamo = 240 din da odes do neke od pomenutih institucija. Recimo u Graficku detetu na roditeljski.

Pisali smo direkciji za saobracaj i oni brzo odgovorili da je to trazio predsednik Opstine NBG jer deca sa Ledina i okoline hoce da idu u novu skolu Dragan Lukic na kosi pa im 72 odgovara. Mi odmah otpisali "alo, lljudi, na bez kosu vec ide 75 i okrece blizu Ledina, produzite njega jos malo i resen problem, vratite nama neki prevoz da idemo do opstine...!" E na to nisu odgovorili.

I tako, ukinuse nam ono sto smo imali desetinama godina. Sta cemo kad smo Lale pa stoicki trpimo. Dok ne podilkanimo.
 
Матеја Бељан":2hvrah6w je napisao(la):
MilisaV":2hvrah6w je napisao(la):
ja kad sam živeo na senjaku išao sam peške na dedinje u školu 3 km zato što ne postoji gradski prevoz senjak-dedinje iako su susedna naselja.

trebalo bi i tu jedan minibus na pola sata -sat da se pusti

jel bi mogao 49 da se preusmeri tu?

Teško, ali 34 bi komotno mogao da okreće tamo, pa do Prokopa, pa do recimo VMA..
 
Evo i par pitanja za one koji vole kvizove:

Da li znate koju stanicu izgovara validator kada 71 stane ispred FDU-a (bas ispred zgrade, da ti izbije oci)?
- "Beolesnina"

A kada tramvaj stane ispred Delta Sitija i bukvalno iz tramvaja izlazis pravo na vrata tog centra?
- "Agostina Neta".

Na sledecoj stanici ka gradu tramvaj staje ispred glavnog, centralnog, ogromnog ulaza u Belvil. Sta kaze ljupki glas na validatoru?
- "Beogradske elektrane".

Mislim da bi bilo zanimljivo da i ostali forumasi malo obrate paznju kako su nazvane stanice na linijama koje svakodnevno koriste. Sigurno ima bisera onoliko...
 
Naravno da ima komičnih situacija. Recimo, trojka ima dve stanice "Požarevačka železnička rampa", i čak ima jedna stanica između njih..

Vreme je za promenu mnogih zvaničnih imena..
 
medjutim":u2q4iv87 je napisao(la):
Vreme je za promenu mnogih zvaničnih imena..

Tako je, gradska vlast sluzi da pomogne gradjanima i svim gostima koji koriste prevoz. A slozicemo se da ce im vise pomoci ako u prevozu najave "Sledeca stanica - Delta Siti" umesto "Sledeca stanica - Agostina Neta".
 
Ja se ne slažem sa time. Stajališta treba da se nazivaju po ulicama ili po javnim institucijama gde se nalaze.

Ili da traže novačnu kompenzaciju od Delte da bi premenovali stajališta u Delta City, i od ostalih.
 
Prigradski , mene čisto interesuje naziv naselja koje je oivičeno ulicama Bulevar Kralja Aleksandra , Mite Ružića i Matice Srpske.
 
clandestino":krmab2c9 je napisao(la):
Evo i par pitanja za one koji vole kvizove:

Da li znate koju stanicu izgovara validator kada 71 stane ispred FDU-a (bas ispred zgrade, da ti izbije oci)?
- "Beolesnina"

A kada tramvaj stane ispred Delta Sitija i bukvalno iz tramvaja izlazis pravo na vrata tog centra?
- "Agostina Neta".

Na sledecoj stanici ka gradu tramvaj staje ispred glavnog, centralnog, ogromnog ulaza u Belvil. Sta kaze ljupki glas na validatoru?
- "Beogradske elektrane".

Mislim da bi bilo zanimljivo da i ostali forumasi malo obrate paznju kako su nazvane stanice na linijama koje svakodnevno koriste. Sigurno ima bisera onoliko...
Узрок ове комедије је поново....Дирекција!

Људи живе у 1980-тим и баш им је лепо.

Ево, рецимо, станица у сувом центру Гроцке се зове ЈА :laugh:
 
Vrh