Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

Ako će ovo da bude stalna trasa 28 i 41, bolje odmah da ih ukinu. Jedino bi bilo smisla da naprave mrežu kroz Braće Jugovića i Francusku. Kome još trebaju 28 i 41 koji zaobilaze centar?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608061#p608061:28sn6ina je napisao(la):
1111 » Sre Mar 13, 2019 1:02 am[/url]":28sn6ina]Kome još trebaju 28 i 41 koji zaobilaze centar?
Zagovornicima velike pešačke zone u centru. :)
 
1111":37ohifjk je napisao(la):
Ako će ovo da bude stalna trasa 28 i 41, bolje odmah da ih ukinu. Jedino bi bilo smisla da naprave mrežu kroz Braće Jugovića i Francusku. Kome još trebaju 28 i 41 koji zaobilaze centar?
Требају људима на Дорћолу који имају везе с Бањицом.
 
To bi imali i kada bi išla kroz Francusku i Makedonsku.
 
Valjda će da puste neku liniju trasom Cvijićeva–Venizelosova–Gundulićev venac–Žorža Klemansoa–Dunavska, kad već prave mrežu?
 
Ne bi uopšte bilo loše da trolom pokriju i taj potez, koji mu dođe kao neko slepo crevo, a imali bi i još jedan alternativni prilaz garaži.
 
Овде се спомиње и траса кроз Гундулићев венац. Зар није тај део једносмеран? Колико се мини чини не верујем да две троле ту могу да се мимоиђу?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mislim i ja da je Gundulićev jednosmeran, valjda može tu nešto malo da se proširi nauštrb parkinga.

Verujem da postoji i ideja da se neka od linija iz Makenzijeve preko Nemanjine prebaci u Kneza Miloša zbog pretvaranja Kralja Milana u tramvajsko-pešačku ulicu.
 
Jednosmeran je Gundulićev venac od Venizelosove do Žorža Klemensoa, ali ima kao dve nešto uže trake. Možda bi i mogao da se proširi malo, ali opet je ulica sama po sebi tesna, a parkiranje je generalno problem u celom tom kraju. Trasa bi svakako bila interesantna. Čini mi se da se može bez problema iz Venizelosove u Žorža Klemensoa, pa u Dunavsku. Možda ne bi bila loša ni trasa preko Dušanove ulice? Malo se obilazi, ali mislim da ni takva veza ne bi bila neiskorišćena.
 
Kako sve rade bez mozga, i sada ce novu mrezu na Slaviji da menjaju da bi napravili iskljucenje za Nemanjinu, a mogli su to pre dve godine. Pa ce da ispletu mrezu kablova na uglu Nemanjine i Kneza Milosa, a onda kada budu rekonsteuisali Kneza Milosa krecu sve iz pocetka. I na kraju kada budu pustili tramvaj kroz Kralja Milana opet prepravljaj mrezu na Slaviji i tako u nedogled bez ikakvog plana.
Jos jedna stvar kako misle da regulisu ugao Jase Prodanovica i Cvijiceve, da li ce trole moci iz Jase Prodanovica da idu i levo i desno?
 
Stoji kod Doma Omladine na stanici obaveštenje da od sutra 43 ide do Trga Republike, u potpisu Direkcija za prevoz.. bez obrazloženja i bilo čega..

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Evo c/p zbog čega...

Sa FB stranice UG Kotež

Dragi Kotežani i Kotežanke,
dočekali smo, ali i zaslužili smo!

Današnji sastanak nije održan u Direkciji za javni prevoz, već po hitnosti u Skupštini grada u kancelariji Gorana Vesića. Sastanku su prisustvovali predsednik opštine Palilula Aleksandar Jovičić, 6 direktora - iz direkcije, gsp, grada… i naš predsednik UG Kotež.
Problem smo rešavali dok ga nismo rešili.

Još u toku sutrašnjeg dana dobićemo na email odluku o rešenju problema kao zvaničan stav. Do tada usmeno vam možemo preneti da će se kao privremeno rešenje - Linija 43 vratiti na relaciju Kotež - Trg Republike. Broj autobusa će ne samo ostati isti - već će se povući vozila i sa drugih linija. Dakle imaćemo uredan red vožnje.
Još ove nedelje će se ponovo izgraditi stanica na Trgu Republike i uraditi sve pravno što je potrebno za hitno izmeštanje linije 43.
Od sledeće nedelje će naš 43 ići do Trga Republike i po redu vožnje!

Molimo vas uzmite u obzir da je ovo privremeno rešenje. Ni jedan autobus neće ići do Trga Republike čim stignu novi autobusi. Dakle, tad će se 43 izmestiti na neki od novih terminusa tj. velikih polaznih stanica. Tad će bar autobusa biti dovoljno.
Takođe vas molimo, nemojte komentarisati bolje opcije poput Dunav stanice, Bogoslovije ... Trg Republike su stručni ljudi za saobraćaj odredili kao jedino moguće privremeno rešenje. Razume se kad nema autobusa, skraćenje linije i dodatno pojačanje će rešiti red vožnje.
Obećana nam je redovna linija, to je ono što smo tražili
U ovoj objavi nećemo se nikom zahvaljivati. Nije daleko sledeća nedelja

I na kraju, obzirom da verovatno nećemo protestvovati u subotu zbog 43-jke, imamo drugu ideju – da očistimo naše naselje!

Sutra detaljno o tome...

Vaš UGK

U tekstu piše od sledeće nedelje... A tu od sutra. Hm?
 
Pa da... piše na stajalištu od 15 marta... znači sad imamo razjašnjenje... ali obzirom na radove na Trgu, neće im to dugo trajati...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ovo znači da će se linija 43 privremeno skratiti do Trga republike , zbog manjka vozila , a kad krenu radovi ponovo izmešta negde , dok će po dolasku novih autobusa ponovo vratiti na trasu preko Zelenog venca do Ušća?
 
Значи окретница код Ушћа за сада без и једне линије.
 
Vrlo moguće da će se nešto drugo okretati umesto 43 na Ušću... a sve mi nekako smrdi da će ta izmena biti kratkog veka... oni će srediti okretnicu kod Albanije za trole, ne verujem da tu mogu da udenu 31,možda bi 31 bio najbolji za Ušće kao privremeno rešenje zbog radova, a da se Prizrenskom vraća na Terazije... upadao bi u čepove realno, ali koji bus ne upada koji ide Brankovim Mostom, a da negde kači Terazijski tunel.... gde oni misle da pomere ove linije autobuske sa Trga, stvarno nisam pametan...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ако би пребацили 31 на Ушће, изгубили би стајалиште Теразије. А стајалиште Зелени венац је и овако преоптерећено бројем људи који чека превоз на њему, да би се ту празнио 31.
 
U pravcu prema Slaviji ne bi gubila stajalište Terazije, ako bi išla Prizrenskom. Samo ne znam kuda bi išla od Slavije ka Zelenom vencu, ako se ne bude moglo kroz Kolarčevu, ne bi li se dokopala Terazijskog tunela. U svakom slučaju, 31-ici treba naći neki adekvatan terminus i trasu kad Kralja Milana postane tramvajsko-pešačka ulica, ako uopšte do toga i dođe. Jedino da je skrenu u Nemanjinu, pa u Kneza Miloša i dalje prema centru. Nisam uopšte siguran šta bi za nju bilo prihvatljivo rešenje.
 
Upravo ovo poslednje što si napisao. Pa Dečanskom i Braće Jugović pored Doma vojske (gde bi bilo logično da se uspostavi stajalište) , pa Francuskom do okretnice u Dunavskoj.
 
Ja kada sam ovo pisao, mislio sam na privremena rešenja... niti imamo okretnicu kod Albanije, niti okretnicu u Dunavskoj... imamo Dorćol gde okreće 26 i 25 maj gde okreće 24 i 79...ali su te okretnice predaleko za 31 po meni zbog takta... jedino je problem kako bi linija išla ka Ušću eventualno, ali dobro... to je samo naglas ono o čemu sam razmišljao... sve će u narednim mesecima u i oko centra grada biti privremeno, tako da će se rešenje morati naći...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ne razumem zasto nisu odabrali putanju za trole Cvijiceva - Poenkareova - Knezopoljska - Dunavska. Ovo izgleda kao nabijanje trola u ulice u koje ne mogu fizicki da stanu.
 
Вероватно да после имају изговор да разговају улице (што искрено и није лоше, улична мрежа је гадна) само што ће то наравно бити рљаво урађено
 
И данас је на једном од састанака донешена одлука да се окретница у Похорској уклања у блиској будућност, због захтева Инстута за мајку и дете, обзиром на загађеност саме окретнице... Само гледајте сплет околности, и тражите окретнице за све линије, и од данас им правите реалну путању, а да не буде хаотично на продуженом делу трасе... И да се рачуна на то, да 46 иде у Блок 72 да окреће, чак ће и 612 бити кружни аутобус, само му сада праве алтернативну трасу! Рачунајте на то, да ће се 76 укидати ускоро, због мањка возача, а и појединци знају да возика промају!
 
Vrh