Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504207#p504207:2wfah3ke je napisao(la):
predrag1978 » December 28th, 2017, 11:32 pm[/url]":2wfah3ke]E moj Sole...lepo tebi ide sa ovim kruznim linijama...malo malo pa uvedu isto skoro kao tvoj predlog...prvo 505 pa sad 409...pa i 406 L.....ja bi najvise voleo da se vrati 47 k....cuveni privatnik,sa fenomenalnim redom voznje...kako je to bila dobra linija.....
Ma gde je isto kao moj predlog. Jedino recimo može da se kaže za 406. To što oni vole da prave jednosmerne kružne linije tamo gde predložim(o) dvosmerne , to je druga stvar. Sledeća bi mogla da bude Stražarska kosa ... :)
 
Pa kazem...cini mi se da koriste tvoj pelcer,mislim da i ti to sam primecujes...kruzne linije najvise pomazu tamo gde je jednosmeran saobracaj,a zasto u sirokim ulicama ne moze da se naprave neka bolja resenja kada uslovi to dozvoljavaju,to vec nije pitanje za nas....na Cukarici,u Rakovici takve linije za sada imaju uspeha...mislim na 57,87 i 505 i 505L...mislim da takve linije dosta mogu da pomognu,a samo je pitanje da li i nadlezni imaju takav utisak....
 
Za 57 i nisam baš siguran da je dobro što ovoliko kruži. Kao što reče prostorni planer , 2 kraće linije od 57 , a svaka ima po jedno vozilo sa sadašnje trase 57 ...
505L je nategnuto da ide u oba smera , nisu dovoljno široke ulice od okretnice Miljakovac III
A mojih "pelcera" su se nauzimali ...
 
Da li mislis da bi moglo u skorije vreme da dodje do spajanja 48 i 505 u smislu toga da postoji dvosmeran saobracaj kroz Miljakovacke staze ka Avalskom putu...da na primer 48 umesto na Miljakovcu,okrece u selu Rakovica gde vec postoji okretnica za liniju 406 koliko znam...ili eventualno druga solucija,da linija 505 moze da ide na potezu Miljakovac 3-Miljakovacke staze-Resnik...koliko je to uopste realno?
 
Nisi pažljivo čitao. Nisu dovoljno široke ulice u naselju Miljakovačke staze , jedva i linija 505L ide , koja je minibus , a zamisli tek kako bi bilo sa 48. Još malo pa ce se potpuno spoje Miljakovac i Jajinci. Dok su Pinosava i Resnik spojeni ulicom Delovi.
 
Ok...izvini....sad mi je jasno....uglavnom to spajanje naselja je samo pitanje dana....a za Resnik i Pinosavu nisam znao...hvala na infu...
 
Najavljeno uspostavljanje novih linija na teritoriji opštine Voždovac.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8zs-1B3M8_8[/youtube]
 
Брзо решење за Прокоп.
Тролејбуску линију 40 изместити да иде преко Прокопа и линију 51 усмерити да се окреће на Прокопу.
С набавком нових електробусева увести линију ЕКО 2 која би ишла Београд центар - Трг републике - СРЦ Дорћол :)
 
Brzo rešenje , ne i previše korisno. Opet ostaju isti problemi , većinom. Obzirom da naš narod baš vodi računa , oni bi po navici uleteli u prvu trolu , misleći da je to baš ona koja ih vodi do Prokopa , pod pretpostavkom da im je to željena lokacija , a neprijatno se iznenade kada ona produži pravo , jer eto desilo im se da baš ta trola ne ide do tamo , na primer ...
Ne vidim neku poentu linije EKO 2 , kad je mnogo jerdnostavnije da 40 i 41 idu preko Prokopa.
51 treba da ide do Slavije preko Prokopa , a 46 preko od GŽS preko Prokopa ka Mirijevu , uz ukidanje 36. Ljudi žele brzu i jednostavnu , dvosmernu vezu ka Slaviji i GŽS , a ne da kruže sa 36 , jer je gotovo svi redom izbegavaju i idu na trole. Ovo je za sada ono što treba u prvoj fazi , uz pojačanje 34 , koja je u pojedinim polascima prepuna , tako da bude problem da se uđe. Po izgradnji novog BAS -a kod bloka 42 , uvesti liniju A2 koja bi povezivala Prokop , novi BAS i Aerodrom. Kasnije , kada se proširi Dragana Mancea , tada sprovesti trole. Za ostalo , ako se i kada se desi.
 
Куку мени... :violina:
Народ би времено знао да 40 иде на Прокоп. Не може баш све преко ноћи у нашем народу јер је опште познато да смо слабо информисани али добро. Мислим какво је то питање? То је исто као кад би ме питао која је разлика између 3 и 12 када иду до Правног. :shock:

ЕKO 2 како би се боље повезао Дорћол са југом Београда а да то није неизграђени метро. Јако корисна линија. Рамишљао сам исто да се е-бус окреће на Дедињу па да буде буржујска. :mrgreen:
https://www.google.rs/maps/@44.7695699, ... 6656?hl=sr

Линији 36 ништа не фали. Нарочито ако се иде само до Славије... :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504351#p504351:fuupvrt4 je napisao(la):
Norexan » December 29th, 2017, 8:48 pm[/url]":fuupvrt4]Куку мени... :violina:
Народ би времено знао да 40 иде на Прокоп. Не може баш све преко ноћи у нашем народу јер је опште познато да смо слабо информисани али добро. Мислим какво је то питање? То је исто као кад би ме питао која је разлика између 3 и 12 када иду до Правног. :shock:
Tebe niko neće ni da pita , ne moraš da se brineš. :) To što ti , ja ili neko odavde zna , ne znači da će i neko drugi da zna. Šta misliš , da li je bilo dovoljno narodu to što je postojala linija 704E godinama , da se naviknu da ona ide Novosadskim autoputem , ili su i dalje ulazili u prvi na kome vide da piše 704 , bez obraćanja pažnje?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504351#p504351:fuupvrt4 je napisao(la):
Norexan » December 29th, 2017, 8:48 pm[/url]":fuupvrt4]ЕKO 2 како би се боље повезао Дорћол са југом Београда а да то није неизграђени метро. Јако корисна линија. Рамишљао сам исто да се е-бус окреће на Дедињу па да буде буржујска.
Liniji 41 ništa ne fali da svraća do Prokopa i produžava do Studentskog trga ... Naročito što bi se ta tvoja EKO2 poklapala većim delom sa trolom , a manjim delom sa 44. :vops:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504351#p504351:fuupvrt4 je napisao(la):
Norexan » December 29th, 2017, 8:48 pm[/url]":fuupvrt4]Линији 36 ништа не фали. Нарочито ако се иде само до Славије... :kafa:
Kuku nama ... :violina:
 
Нико се није научен родио. Знаће људи. Научиће. Замисли да покренемо ренумерацију линија. :)

И даљи си неотесан пошто не видиш значај ЕКО2 линије али боже мој... :kafa:

А како доћи од Прокопа до Славије? Једини да унајмиш хеликоптер пошто ти је кружење загарантовано. За твоју информацију 36-ици треба 10 минута до Славије и назад исто 10 минута или мање. :)
 
Niko se nije naučen rodio. Znaće ljudi. Naučiće. Zato smo liniju 704E prenumerisali u 707. :)

I dalje si neotesan jer ne vidiš značaj trole 41 nad EKO 2 , ali bože moj ... :vops:

To što dođem za deset minuta od Prokopa do Slavije , ne znači i da ću stići za isto vreme ako hoću od Slavije do Prokopa. Linija 36 je kružna linija , za tvoju informaciju i nije tačno da može da se stigne za deset minuta od Slavije. Često koristim liniju i znam vrlo dobro kako funkcioniše. :)
 
36 treba da ima spoljni i unutrasnji krug linije, ovakav kakav je ne sluzi nicemu... Dva u spoljnom i dva u unutrasnjem i cao djaci... Ipak sam misljenja da treba da od Prokopa ide neki bus barem do Sava Centra i Bloka 20 za pocetak!
 
U Novom Sadu postoji kruzna linija 11 koja polazi od i dolazi do Zeleznicke stanice i obilazi prilicno veliki deo grada. Ima oba smera - postoje linije 11A i 11B.
 
To u Novom Sadu funkcioniše , ovde kod nas ne , kao što se može videti iz priloženog.
Ako bi se 51 preusmerio da ide preko Prokopa do Slavije , u tom slučaju bi mogla 36 da ide do GŽS preko Savske , u oba smera , pa da produži do NBG (blok 20). Isti broj vozila i isti takt na 36. Ili možda da se ta dva vozila prebace na 46 pa da se ona produži do bloka 20.
 
Na ulazu u Prokop , kod onih stepenica što vode u naselje Stjepana Filipovića.
 
Ljudi,najbolji predlog ubedljivo za Prokop je prebacivanje Trola da idu preko samog Prokopa,dakle obe linije i 40 i 41....koliko se secam Sole da si ti to medju prvima predlozio kao i mislim Bumbarevo Brdo.Po meni to treba da bude inicijalna stvar za sve druge predloge.Ima ovde strucnih ljudi koji bi mogli eventualno da nam objasne koliki bi realno troskovi bili za tako nesto i da se vidi da li mozemo ili ne mozemo nesto da uradimo po tom pitanju.Obzirom da i ako tako nesto dodje sto bi rekli na sto,neophodno je u medjuvremenu dati tom predlogu neku alternativu imajuci u vidu izgradnju i pasarele koja ce povezivati Deligradsku i Prokop koja ce se takodje raditi u nekom narednom periodu.Ako takva pasarela moze da primi i autobuski saobracaj,onda je i prirodno ocekivati da to bude neka linija ka Slaviji....ili 36 ili 51 ili neka treca,najmanji je to problem uraditi.
Zato bi bilo dobro u medjuvremenu da se bar slozimo oko toga da neku autobusku liniju preusmerimo preko Prokopa kao sansu da se putnicima omoguci krace cekanje na bus.Postoji brdo linija koje idu preko Autokomande koje mogu da se iskoriste,kao i linije iz pravca Sajma.Mozda bi mogla iz pravca Sajma da preko Prokopa ide linija 55 koja svakako kaci Autokomandu nesto nize i na svojoj redovnoj trasi,a recimo linija 39 da svrati na Prokop i produzi ka GZS ili recimo u Blok 20 autoputem....naravno znaci ovo su samo neke od mogucnosti,dajte da iskoristimo njihoviu ociglednu zelju trenutno za marketingom i skupljanjem glasova radi predstojecih izbora da se nesto uradi po tom pitanju....
 
Na trole ne računam sve dok se ne proširi ulica Dragana Mancea i postane ulica sa četri trake , jer je glupo sada postavljati kontaktnu mrežu , pa je u skorije vreme uklanjati zbog rekonstrukcije.
Što se tiče veza Slavije , Autokomande , Sajma i GŽS , za to mora da postoji dvosmerna veza , da to bude češće od 20 minuta i posle 20:30. Šta god ko pričao , to sami korisnici voza traže , tj. lomataju se okolo naokolo sa sve koferima kako bi došli do troli jer ne mogu da čekaju 36 koji kruži i ide na 20 minuta , ali samo do 20:30. I dan danas me vrlo često zaustavljaju ljudi i pitaju kako da izađu iz naselja i stignu na trolu , ili da li postoji još nešto osim 36 što ide ka GŽS. Par puta se desilo da su ljudi digli ruke kada su čuli koliko je komplikovano da se dođe do Sajma i da moraju još nekoliko puta da idu gore dole stepenicama da bi došli do stajališta na Sajmu u smeru ka Adi Ciganliji.
Minimalnom reorganizacijom postojećih linija uz gotovo nikakve troškove (≈0 din) , može da se dobije mnogo bolje iskorišćenje pojedinih linija i mnogo bolje opsluživanje Prokopa , koji je preuzeo primat GŽS , hteli mi to da priznamo ili ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504376#p504376:1uv9x0is je napisao(la):
solecar » Пет Дец 29, 2017 11:08 pm[/url]":1uv9x0is]Niko se nije naučen rodio. Znaće ljudi. Naučiće. Zato smo liniju 704E prenumerisali u 707. :)

I dalje si neotesan jer ne vidiš značaj trole 41 nad EKO 2 , ali bože moj ... :vops:

To što dođem za deset minuta od Prokopa do Slavije , ne znači i da ću stići za isto vreme ako hoću od Slavije do Prokopa. Linija 36 je kružna linija , za tvoju informaciju i nije tačno da može da se stigne za deset minuta od Slavije. Često koristim liniju i znam vrlo dobro kako funkcioniše. :)


То је исто један скарадан потез у оно доба али који сада већ има смисла. :D
Знаш постоји 27, 27Е , 32, 32Е и тако..

EKO 2 ишла би на Дорћол и на тај начин повезала би Кнез Милоша са Царом Душан а уз то чекала би путнике на Прокопу што је много боље него да ти чекаш пуну тролу са Бањице коју још све дуплу морамо да је спуштамо да кружи. Чим купимо нове е-бусеве одмах је уводимо. :vops: Да кружи може само једна линија а најбоље да то буде трола 40 јер користи соло тролејбусе углавном тако да одмах мрежа може да се постави.

Читај. Знам да је кружна. И да дође 3 минута касније то је ништа. :)
 
Preedlog za liniju 26A. Radila bi na relaciji Medaković II - Braće Jerković. Linija bi opsluživala deo naselja Braće Jerković koji trenutno nema liniju gradskog prevoza. Linija bi služila kao neka vrsta lokalne linije koja bi povezivala Medaković II i braće Jerković sa TC Stadion , Centralnim grobljem i Super Verom , kao i lokalnim vrtićima i osnovnim školama , koji su svi relativno blizu , a nije baš jednostavno doći do njih. Ulice Mirča Ačeva , donji deo Braće Jerković i gornji deo Darvinove su dovoljno široke da mogu bez problema da prihvate liniju gradskog prevoza. Podsećanja radi , Darvinovom ulicom je pre par godina privremeno nekoliko meseci , bez problema saobraćala linija 26. Takođe , ceo taj donji deo Braće Jerković ima stambene zgrade poput onih kuda saobraćaju linije 18 , 25 i 25P , i ima ih otprilike u istom broju. Na liniji bi saobraćalo 1 solo vozilo na 30 minuta.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504408#p504408:kip7mbrb je napisao(la):
Norexan » December 30th, 2017, 4:06 am[/url]":kip7mbrb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504376#p504376:kip7mbrb je napisao(la):
solecar » Пет Дец 29, 2017 11:08 pm[/url]":kip7mbrb]Niko se nije naučen rodio. Znaće ljudi. Naučiće. Zato smo liniju 704E prenumerisali u 707. :)

I dalje si neotesan jer ne vidiš značaj trole 41 nad EKO 2 , ali bože moj ... :vops:

To što dođem za deset minuta od Prokopa do Slavije , ne znači i da ću stići za isto vreme ako hoću od Slavije do Prokopa. Linija 36 je kružna linija , za tvoju informaciju i nije tačno da može da se stigne za deset minuta od Slavije. Često koristim liniju i znam vrlo dobro kako funkcioniše. :)

То је исто један скарадан потез у оно доба али који сада већ има смисла. :D
Знаш постоји 27, 27Е , 32, 32Е и тако..

EKO 2 ишла би на Дорћол и на тај начин повезала би Кнез Милоша са Царом Душан а уз то чекала би путнике на Прокопу што је много боље него да ти чекаш пуну тролу са Бањице коју још све дуплу морамо да је спуштамо да кружи. Чим купимо нове е-бусеве одмах је уводимо. :vops: Да кружи може само једна линија а најбоље да то буде трола 40 јер користи соло тролејбусе углавном тако да одмах мрежа може да се постави.

Читај. Знам да је кружна. И да дође 3 минута касније то је ништа. :)
Ništa novo nisi rekao što se tiče linije EKO 2 , što ne može da se reši presedanjem sa trole na 24 i 26.
A zamena teza sa 36 i 40 je biser svoje vrste. Ispade veći problem to što bi se trole spustile do Prokopa nego što treba da opkružiš sa linijom 36 pola trase da bi došao do željene destinacije (GŽS , ako ideš sa Prokopa). Isto važi i za nekog ko želi iz Bulevara OIslobođenja da dođe do Prokopa.
Čitaj pažljivo. Ovako možemo da ga teramo podjednako dugo koliko ga teraju na temu da li je Ikarbus krš nad krševima ili nije i da li ih treba zakatančiti ili ne. Meni nije problem. :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=504347#p504347:34gvs6c0 je napisao(la):
solecar » Pet Dec 29, 2017 7:36 pm[/url]":34gvs6c0]51 treba da ide do Slavije preko Prokopa , a 46 preko od GŽS preko Prokopa ka Mirijevu , uz ukidanje 36. Ljudi žele brzu i jednostavnu , dvosmernu vezu ka Slaviji...
Dakle ovom solekar-ludilu, sa unistavanjem postojecih NORMALNIH linija, definizivno NEMA KRAJA :bash: :bash: :bash:

I za projektovanje linija postoje odredjena pravila struke, sa kojima solekar naravno nije upoznat, NIKO NORMALAN NIKADA nece napraviti turisticko-obilazno-okolo-naokolo-potkovica-frankenstajn liniju, pritom unistavajuci odlicne, brze, frekventne, uvek prepune linije kao sto su 46, 55. Linija 39 NE MOZE da ide sa slavije jer je cela poenta linije da preveze ljude na slaviju, a praviti vezu slavija-banovo brdo (koja inace ne postoji) preko prokopa :bash: je takodje VAN PAMETI i nema blage veze sa STRUCNIM projektovanjem linija. Daleko smislenije je poslati 51 na konjarnik, kako bi pomogla uvek prepunoj 55, a koja inace ne kaci pozesku, dakle takav 51 bi uvek bio pun.

Preusmerenje kompletnog trolejbuskog saobracaja preko prokopa nema nikakve veze sa prosirenjem dragana mancea koja je i sada iste sirine kao mnogo frekventnije ul neznanog junaka i kneza aleksandra (gornji deo), a pasarela+prosirenje su sada potpuno neizvesni.
Dakle, premestanje kont mreze na prokop MOZE ODMAH.
 
Vrh