Šta je novo?

Gradske linije javnog saobraćaja - Predlozi, rešenja

direktor":22wf92qp je napisao(la):
Nikakvo okretanje u zrmanjskoj vise nije moguce niti dolazi u obzir sto se okretalo okretalo se
Ovo zapravo ne mora da bude tacno.
Na mestu nekadasnje krajnje/pocetne stanice u Zrmanjskoj, postoji parking kao i garaze, ciji je deo davno pretvoren u magacinski prostor.
Okretnica je 'letela' vise zbog u tom trenutku 'uticajnog' korisnika magacina, kome su vozila JGP smetala za bahato dovozenje i parkiranje slepera, nego zbig bilo cega drugog.
Deo tog parkiralista bi se i danas mogao iskoristiti za terminus, a u zamenu bi se deo parking mesta mogao kompenzovati prosirenjem garaze na preostali deo parkinga.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Apropo linija 52 i 53. Danas sam na Ztelenom vencu čekao jedan od ova dva , pošto sam išao do Požeške. Prvo je naišao 52 , a pola minuta ranije je otišao 53. Sva mesta za sedenje su bila popunjena u 52 , koji je zglobni , a u koji sam ušao , već na početnoj , da bi već na stanici u Kneza Miloša bio problem da se uđe.
 
Pa ta garaza od nekadasnjeg crvenog signala se raspada bila je cak i na prodaju
Htjeli du da uzmu javni parking ispred iste i prosire na negov racun istu
Stanari su se pobunili vlasnik u garazu ne ulaze ni dinara
U garazi postoje boksovi koji se koriste kao magacinski prostor pojedinih drzavnih organa
Nesto se nesjecam slepera da su zalazil tu
Inace gomila novih zgrada u zrmanjskoj koje nemaju adekvatan parking a samo nicu
Terminus za bus je bio na ulici blize zgradama a ne samom ulazu u garazi mislim da tabla jos stoji
Fotkacu kad budem prolazio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=503616#p503616:1r0nt4lv je napisao(la):
solecar » Uto Dec 26, 2017 6:46 pm[/url]":1r0nt4lv]Apropo linija 52 i 53. Danas sam na Ztelenom vencu čekao jedan od ova dva , pošto sam išao do Požeške. Prvo je naišao 52 , a pola minuta ranije je otišao 53. Sva mesta za sedenje su bila popunjena u 52 , koji je zglobni , a u koji sam ušao , već na početnoj , da bi već na stanici u Kneza Miloša bio problem da se uđe.
52-ka je puna bukvalno do stajalista Savnicka kod Maksija. Srecom pa su posle kraceg vremena shvatili da nema smisla da guraju solo krseve sa Kosmaja na ovako opterecenu liniju.
 
Ала ћете се обрадовати од првог када поново наступе соло кршеви погона Распад (Космај) на 52 :)
 
Da l me zezate da ce opet Kosmaj na 52....koji je sad konkretan razlog....posto vidim da pojedini pominju ovde,a prvi put cujem za to...ispada da zadnje 2 godine svaki 1 januar neki eksperimenti sa 52 da li cemo Kosmaj ili Nbgd.....jedino ukoliko to ima veze sa preuzimanjem poteza 500 od strane privatnika....sto kaze Igor puna je uglavnom veci deo trase,i mnogo dobro ide obzirom na ranija vremena,tako da mi opet nista nije jasno....
 
Da , upravo zbog poteza 500 i 600. Biće i rotacija Zemun - NBG.
 
Pretpostavio sam dobro znaci....aj da vidimo na sta ce to da ispadne.....da me neko ne shvati pogresno,svako zeli za sebe najbolje,ali ako vec nesto menjaju,nek vrate onda zglobne na 89....mada po meni najvecu gresku su napravili kad su dali privatniku 37 sa solo vozilima,a linija je odlicno krenula da radi sa Solarisima pre toga....to im je veliki minus koji ce moci tek da se ispravi za 8 godina.....strasno....
 
E sad sta je logicno to je diskutabilno....meni je logicnije da 89 dobije NBGD pre nego 83 koja vec ima zglobne Zemunske buseve,a 89 sa solo busevima realno je preopterecena....to se moze i reci i za 27 e.....i njoj treba vratiti zglobne sa Karaburme....meni samo nije jasno kako ce objasniti narodu solo privatnike na 511 od Nove Godine...nista ovde nije kako treba...nemam reci....
 
Ко каже да ће радити соло на 511? Ако бациш поглед на конкурсну документацију видећеш да на 511 мора да буде ангажовано 20 зглобова по зимском и 16 зглобова по летњем реду вожње.
 
Jel da....pa koji privatnik to poseduje....ja jedino znam za one sto rade vec na potezu 600 da ih imaju,nisam video da ih jos neko ima....ne tvrdim ali do sada ne videh....jedino Lasta moze to da isprati ako bi oni obavljali taj prevoz....u svakom slucaju,ako znas koji je privatnik u pitanju koji poseduje takva vozila ti nam reci...i ja bih voleo da saznam to...
 
Pa upravo ti privatnici sa poteza 600 prelaze na potez 500. Ako pogledas sada je na potezu 600 angazovano 55 privatnih autobusa a u konkursu za potez 500 traze da bude angazovano 55 autobusa. Zglobni sa 601, 610 itd idu na 511.
 
Znaci klasicna zamena je u pitanju....to je onda nesto drugo u pitanju....mislim da ce Surcinci da polude....
 
Kako nece da polude, ovo malo bede sto radi, radi odlicno, ali nekome je u interesu bilo da zgrne ogromnu lovu od grada, a nultu km niko nece da plati...
 
Taman se ljudi navikli na ovo i onda im neko kaze puj pike ne vazi...skoro sam gledao prilog na Studiju B gde se SNS-ovci skupili sa narodom iz naselja Gorica,naravno gle cuda sve penzioneri,koji ishvalise gospodju,bivsa novinarka Tanja Vidojevic a sad je neki dr mr u SNS Cukarica....ishvalise je,hvala vam puno sto smo konacno zahvaljujuci vama dobili nove autobuse na 511....kad eto ti sad corak....izgleda da su ovi privatni jos lepsi....hahaha.....
 
Nije poenta u tome da li su lepši , sve je to u oku posmatrača. Poenta je što su noviji od ovih koji saobraćaju trenutno na 511. :)
 
Ma svakako su drugaciji...ali da nece biti svi zadovoljni ovim promenama,tu nema sumnje.....
 
Ако некога занима: извор бусеви.цом
[attachment=1]Screenshot_2.jpg[/attachment
 
ИК 218М, Соларисе, јапанце итд. Како сам чуо стиже испомоћ из Космаја на земунске линије.
 
Kružna linija 409 u naseljima Jajinci i Kumodraž

Počev od petka 29.12.2017. godine biće uspostavljena nova kružna linija JLPP-a br. 409 (Voždovac – Jajinci – Ulica Ruža - Voždovac).

Daljim razvojem naselja Jajinci i definisanjem stambene gradnje u delu ulične mreže zapadno od Bulevara JNА, u pojasu ulica Stojanja Ljubića i Vukosave Oljača, udaljenost pojedinih korisnika od najbližih linija javnog prevoza značajno je uvećana. U funkciji uspostavljanja javnog saobraćaja, na zahtev građana i GO Voždovac, u skladu sa postojećim karakteristikama saobraćajne mreže Sekretarijat za javni prevoz je definisao trasu nove kružne linije JLPP-a koja će funkcionisati vozilima tipa minibus u jednom smeru.

Takođe, izradom nove kolovozne konstrukcije i završetkom uređenja infrastrukture u Ulici Torlački vis i Ulici Ruža, omogućeni su uslovi da se novom linijom JLPP-a poveže i ovaj deo naselja Kumodraž.

Trasa linije JLPP-a br. 409 je: VOŽDOVАC - Bebelova - Baštovanska - Paunova - Bulevar oslobođenja - Bulevar JNА – Stojana Ljubića – Vukosave Oljače – Olimpska – Kefalonijska – Bulevar JNА – Torlački vis – Ruža – Vojvode Stepe – Save Maškovića - VOŽDOVАC.

Na liniji će pored postojećih stajališta, biti uspostavljeno ukupno i deset novih, na delu kroz naselje Jajinci sedam: Olge Jojić, Milke Bosnić, Аne Dobeš, Milutina Miljkovića, Donje naselje, Vukosave Oljača, Olimpska, dok će u ulicama Torlački vis i Ruža biti tri nova stajališta: Torlački vis, Brdska i Šljivarsaka.

1514450118.jpg


33_Trasa%20nove%20kru%C5%BEne%20linije%20JLPP-a%20br.%20409%20-%20orto.jpg


red vožnje: http://bgprevoz.rs/documents/files/RV%20409.pdf

daljinar: http://bgprevoz.rs/documents/files/SJP% ... 281%29.pdf

izvor: bgprevoz.rs

P.S.

Ako sam dobro izračunao , na liniji će saobraćati samo jedno vozilo. Što linija saobraća samo do 19:30?
 
E moj Sole...lepo tebi ide sa ovim kruznim linijama...malo malo pa uvedu isto skoro kao tvoj predlog...prvo 505 pa sad 409...pa i 406 L.....ja bi najvise voleo da se vrati 47 k....cuveni privatnik,sa fenomenalnim redom voznje...kako je to bila dobra linija.....
 
Vrh