Šta je novo?

Gradska magistralna saobraćajnica Novi Beograd - Surčin

Ne ulaže se u Vinogradsku nikad, tj već godinama. U zadnjih 25 godina je bilo nekih krpljenja tih istih rupa, ali samo pred neke izbore, i to tek onako, kozmetički, tek da se kaže.
Pre jedno 4/5 godina rađena ulica do Concord Westa, kišna kanalizacija, ivičnjaci, trotoar i ostalo. I to "novo" je sada u dosta lošem stanju. Ulica propala na par mesta, znači očajna priprema i odvod vode. Maltene svaki šaht je ozbiljan izazov, ležeći panduri baš rodili (doduše mog prijatelja na biciklu je ubio brzi i nesavesni vozač tu u Vinogradskoj pre desetak godina), puno firmi, servisa, starački domovi, otpadi, svi bahato voze i još gore se parkiraju, sve najgore na jednom mestu.
A da ne pričam za ostatak ulice sve do Surčina, katastrofa, rupa do rupe, užas. To i neće skoro biti bolje, jer nema veze niti će imati veze sa novom saobraćajnicom.
Vinogradarska će ostati slepo crevo koja će se svaki dan sve više uništavati od šlepera i mešalica Sunca i Amana. Nema mesta za trotoare, proširenje, kišnu kanalizaciju, jer su svi placevi izašli do ulice i ogradili se.
Opšti javašluk, bezobrazluk i sebičluk, u stvari slika i prilika našeg društva danas.
Pandurska kafana koja se širi jer joj se može, već pomenuti Sunce i Aman koji su užasni i bezobzirni i šire se kao zaraza, ozbiljni ozidani objekti na državnom zemljištu Galovice, kuće i zgrade na nekoliko spratova ispod dalekovoda.
Kabadahije rules!
 
Totalno se slažem sa dekom. Baš juče u poseti teči smo komentarisali. U pitanju je selo u blizini Pančeva. Još su Austrougarski planeri imali nos za planiranje naselja. A sada urbanistički haos. Ovo danas je nemoguće ispraviti.
Uostalom, živimo u državi gde se dopusti ovo. Znam da je van teme ali nered me užasno nervira.

 
Pozdrav svima, pratim ovu temu već duže ali vidim da se ne priča puno o vezi između aerodroma i magistrane NBG-Surčin (ulica Ana Karenjina)
Da li se zna nešto o tome? Da li su odustali od ove veze?
Hvala
 
Pozdrav, ali kako da se odustane kad veza sa aerodromom nije ni bila deo ovog projekta? Ovaj projekat je od petlje Surčin do Vojvođanske i Gagarina.
 
Ja sam čitao Anu Karenjinu, možda i nije relevantno.
surcinaerodrom.jpg
 
Pozdrav svima, pratim ovu temu već duže ali vidim da se ne priča puno o vezi između aerodroma i magistrane NBG-Surčin (ulica Ana Karenjina)
Da li se zna nešto o tome? Da li su odustali od ove veze?
Hvala
Markos na strani 60 ove teme je postavio fotografiju table, gde se vide 3 bočne veze sa obilaznicom. Prve dve su sa Vinogradskom, dok je treća negde kod onog velikog otpada gvožđa, oko 300 metara od Amana, sa Surčinskim putem. Od domorodaca sam čuo da negde između ulica Ane Karenjine i 5.Oktobra (obe ove ulice su toliko uske i natrpane da nije moguće nikakvo proširenje) treba da se navodno napravi krivudava ulica od Surčinskog puta/Vojvođanske kroz dvorišta i onda nekim nadvožnjakom da pređe Vinogradsku kako bi se onda spustila preko kanala na ravan teren i onda spoji sa obilaznicom. Upravo na tom mestu uz Vinogradsku je plac koji nije prodat unazad 15 godina, jer je navodno svaki GUP u međuvremenu upravo predviđao ovakvu namenu i situaciju. Nekoliko privatnih geodetskih firmi je nekoliko godina unazad bila na ovom delu Vinogradske, snimali su situaciju, i navodno tako pričali tim ljudima. Da li će to stvarno tako biti..... Nobody knows
 
Pozdrav svima, pratim ovu temu već duže ali vidim da se ne priča puno o vezi između aerodroma i magistrane NBG-Surčin (ulica Ana Karenjina)
Da li se zna nešto o tome? Da li su odustali od ove veze?
Hvala
Markos na strani 60 ove teme je postavio fotografiju table, gde se vide 3 bočne veze sa obilaznicom. Prve dve su sa Vinogradskom, dok je treća negde kod onog velikog otpada gvožđa, oko 300 metara od Amana, sa Surčinskim putem. Od domorodaca sam čuo da negde između ulica Ane Karenjine i 5.Oktobra (obe ove ulice su toliko uske i natrpane da nije moguće nikakvo proširenje) treba da se navodno napravi krivudava ulica od Surčinskog puta/Vojvođanske kroz dvorišta i onda nekim nadvožnjakom da pređe Vinogradsku ...
@Деко, овде си вероватно мислио на Сурчинску улицу, а не на Сурчински пут. ;)

Ево да поновим цртеже те три бочне везе магистралне саобраћајнице са Виноградском улицом. Прво, слика табле коју је поставио @МаРкОс, а ја му је сад крадем и мало сам је зумБирао да се боље виде те бочне везе које сам заокружио !
табла сурчин-нови београд_увећано.jpg


Цртежи бочних веза, црним сам заокружио те везе:
Бочна веза 1, три цртежа да се боље види
бочна веза 1_-.JPG

бочна веза 1-.JPG

бочна веза 1-_.JPG


Бочна веза 2, овде ће бити и веза са Јурија Гагарина
бочна веза 2.JPG


Бочна веза 3
бочна веза 3.JPG


То је то, надам се да је @Сале30 задовољан.
 
Ispeavite me ako grešim ali se trenutno radi samo na jednoj vezi.
 
Hvala, zadovoljan sam :ROFLMAO:
Vidim i ja da na projetku stoji
"na km 3+546,60 sa vezom prema Vinogradskoj ulici i prema aerodromu ''Nikola
Tesla'' Ulica Nova 3a (Bočna veza 3)" jer sam kupio stan kod Aerodroma pa bi mi ova veza baš bila od koristi ;)
 
Ulica Ane Karenjine je prirodna veza sa aerodromom. Uz to, moze da se zastiti kao prirodna lepota. Jedini kanjon u Beogradu. Mimoilazenje i ukljucivanje na Surcinsku je problematicno, ali ne i neizvodljivo za ljude sa avanturistickim duhom. Sve preporuke.
Ta ulica je takav svet za sebe da se i mts signal gubi u kanjonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa brate ako sem ova 2 spoja na kraju, za Gagarina i Vinogradsku gde će ograničenje verovatno stoga i biti 60, krenu da i ostatak seckaju nekim poprečnim uličicama, onda da zaboravimo na 'brzu saobraćajnicu'. Između skretanja za Gagarina i petlje Surčin bi ako neće uspore ograničenje na 60 jedino mogle biti petlje, a ništa od ovoga na slikama ne liči na njih.
 
Govorilo se o semaforizovanim raskrsnicama,u nivou,od pocetka gradnje.
 
Novi izvestaj na danasnji dan 03.12.2022.

Saznao sam da je vlasnik imanja u broju Vinogradska 21-23, dobio ponudu od jadnih 400 eura po kvadratu, za celu kucu, i sve pomocne kuce, radionicu, na sta je ulozio zalbu. Trazio im je stan za njih 6 ukucana, na sta su ga samo pogledali i rekli da ide kuci. Ima zakazano sudjenje 6.marta. Advokati ga savetuju da bude strpljiv.

Vecina objekata je i dalje tu. Sruseno je samo jedno stovariste/magacin, cije cete slike videti na samom kraju. Radnika ima i rade na nekoliko mesta. Ono sto je dobro da su stigli ivicnjaci na delu gde se mala bocna ulica uliva u Vinogradsku, prekoputa auto centra Maus. Mozda ce prvo otvoriti celu trasu sa ovim bocnim ukljucenjem u Vinogradsku, pa tek kad rese preostale kuce, zavrsiti sve do kruznog toka. Radnici kazu da im treba bukvalno 12 dana da zavrse to parce kada budu ocistili deo sa preostalim kucama. To je nekih poslednjih 300-500 metara.

IMG_20221203_132702.jpgIMG_20221203_133003.jpgIMG_20221203_132855.jpg

Donji deo kuce u vodi.
IMG_20221203_133010.jpg

IMG_20221203_133234.jpgIMG_20221203_133326.jpgIMG_20221203_133358.jpgIMG_20221203_133509.jpgIMG_20221203_133512.jpgIMG_20221203_142339.jpgIMG_20221203_142336.jpgIMG_20221203_142339.jpgIMG_20221203_142540.jpg

Ode i Cevabdzinica

IMG_20221203_143419.jpgIMG_20221203_143950.jpgIMG_20221203_144016.jpgIMG_20221203_144027.jpgIMG_20221203_144111.jpg

Ivicnjaci stigli kod ulivanja kod Mausa.
IMG_20221203_145139.jpgIMG_20221203_145141.jpgIMG_20221203_145249.jpgIMG_20221203_145540.jpg

Jos jedan magacin srucen. P.S WC je i dalje tu. :)

IMG_20221203_145445.jpgIMG_20221203_145645.jpg
 
Vrh