Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Mislim da nasa zgrada ne treba da bude jedini JAVNI PARKING u celoj okolini.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li je zemlja na kojoj će biti slobodna parking mesta vlasništvo Merina ili javna površina?
 
Po projektu i renderima nase dvoriste je malo i nece imati parking, tu su privatne baste stanova iz prizmelja + igraliste tog vrtica + ulaz u dve podzemne garaze..
Rampa o kojoj pricamo nema veze sa sprecavanjem bilo koga da nepropisno parkira jer nema gde da parkira, ok je opcija jedino u svrhu zastite privatnosti, pre svega vlasnika stanova sa bastama..
Ako govorimo o spoljnom prstenu zgrade i dalje ne vidim kako to bocni i frontalni prilazi (gde imamo i market koji ce sigurno imati parking mesta za svoje kupce) moze da se stavi pod rampu i resi.
I da se razumemo nista ne sabotiram samo pokusavam da razmisljam racionalno :sesir:
 
Da li je racionalno da plaćamo održavanje javne površine?
I ne govorimo o glavnom delu Dobanovačke, već o asfaltiranim prilazima oko kompleksa Gornji grad.
 
Ispada da stanari treba da placaju nesto sto nemogu ni da koriste.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kakva parking mesta za kupce????? Nije ti Lidl.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
persida":2wpt1f5p je napisao(la):
Mislim da nasa zgrada ne treba da bude jedini JAVNI PARKING u celoj okolini.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Potpisujem

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597198#p597198:w0t8prjd je napisao(la):
Ninaa » Sre Jan 23, 2019 9:32 pm[/url]":w0t8prjd]Po projektu i renderima nase dvoriste je malo i nece imati parking, tu su privatne baste stanova iz prizmelja + igraliste tog vrtica + ulaz u dve podzemne garaze..
Rampa o kojoj pricamo nema veze sa sprecavanjem bilo koga da nepropisno parkira jer nema gde da parkira, ok je opcija jedino u svrhu zastite privatnosti, pre svega vlasnika stanova sa bastama..
Ako govorimo o spoljnom prstenu zgrade i dalje ne vidim kako to bocni i frontalni prilazi (gde imamo i market koji ce sigurno imati parking mesta za svoje kupce) moze da se stavi pod rampu i resi.
I da se razumemo nista ne sabotiram samo pokusavam da razmisljam racionalno :sesir:
file.php

Mala ispravka, igralište se pravi za nas/stanare i našu decu a ne za vrtić, s tim što će valjda i oni imati pravo korišćenja ako se ne varam. :D

Neka me ispravi neko ako ima druge informacije.
 
Ma po defoltu sam park za decu povezala sa vrticem, moj stan gleda na unutrasnjost kompleksa pa mi je ta informacija svojevremeno i bila najveca panika :grand:

Prostor je otvorenog tipa, jasno je da je za svu decu.
 
Mislim da sigurno možemo da proguramo makar to da, zbog bezbednosti dece, pristup u dvorište imaju samo stanari, i deca i zaposleni iz vrtića

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Takodje da se postave rampe sa spoljasnje strane zgrade, vec smo o tome pricali i koliko vidim vecina je za!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
persida":2ul57f49 je napisao(la):
Takodje da se postave rampe sa spoljasnje strane zgrade, vec smo o tome pricali i koliko vidim vecina je za!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Da ali... mora se znati šta smemo a šta ne. Drage komšije, ima li pravnika ovde?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597387#p597387:2djys3gx je napisao(la):
unedfined » Čet Jan 24, 2019 4:13 pm[/url]":2djys3gx]Mislim da sigurno možemo da proguramo makar to da, zbog bezbednosti dece, pristup u dvorište imaju samo stanari, i deca i zaposleni iz vrtića

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kako ćeš znati koje dete je iz bloka, a koje ne? Šta treba da rade nečiji prijatelji sa decom kad dođu u goste? Jel treba da im vadimo neku posebnu dozvolu? Ko vodi računa da li je dete iz bloka, iz zabavište, ili iz komšiluka? Koja bezbednost se dovodi u pitanje? Pa to je park kao svaki drugi i kao u svakom drugom roditelji ili vaspitači brinu o svojoj deci.
Čemu tolika fobija da će nagrnuti ceo Zemun u ovaj parkić?
Uz dužno poštovanje svima, malo je atmosfera kao da su nam zgrade od čokolade pa će nam ih neko pojesti pa brže bolje da se ogradimo i zaključamo.
Ljudi neće biti tako, igraće se deca, naša i iz komšiluka i nikome to neće smetati.
 
Park i jeste za decu. Ko plaća mesečno održavanje parka?
 
Ugovor o održavanju još nisam video, ali kontam da kao i u ulaz zgrade, koji sigurno ulazi u cenu održavanja, može svako da uđe kome se otvore vrata, pa kontam da isto važi i za park.
Poenta je bila, da živimo u kraju gde su kuće gde svaka ima svoje dvorište, da imamo stadion sa atletskom stazom, da imamo školsko dvorište u blizini, pa ako hoćete i portu crkve, i da nema osnova da se brinemo da će biti navala na parkić koji je ionako vrlo mali.
 
Uz dužno poštovanje svima, malo je atmosfera kao da su nam zgrade od čokolade pa će nam ih neko pojesti pa brže bolje da se ogradimo i zaključamo.
Ljudi neće biti tako, igraće se deca, naša i iz komšiluka i nikome to neće smetati.
:kk: Bravo, stvorio se, verujem nepotrebno, odjednom prevelik negativan naboj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597432#p597432:1dkcsao7 je napisao(la):
Monarh » Čet Jan 24, 2019 5:52 pm[/url]":1dkcsao7]Ugovor o održavanju još nisam video, ali kontam da kao i u ulaz zgrade, koji sigurno ulazi u cenu održavanja, može svako da uđe kome se otvore vrata, pa kontam da isto važi i za park.
Slažem se, u ulaz zgrade može da udje svako kome se otvore vrata. A kad već poredite ulaz i park, ovaj park nema vrata, niti bilo šta slično.
Park u okviru kompleksa Gornji grad ne bi trebalo da je javan. Svi znamo šta su javni parkovi. Pionirski park za početak.
 
Ljudi salazem se za rampe poptuno jer ce u suprotnom biti stvarno haoticno oko kompleksa, sto se tice parka ne znam sta da kazem, bilo bi lepo da bude na neki nacin zatvoreno ...
Po meni postoji jos jedan problem, naravno odnosi se na one koji imaju garazna mesta, a na neki nacin i na ostale stanare u smislu da je na ulazu u garazu samo rampa bez garaznih vrata sto znaci da ce svako moci da useta u garazu a verovatno kroz garazu i u svaki ulaz ...
Ispravite me ako gresim ...
 
Vlado da park ima vrata mi ne bismo vodili ovaj razgovor, ako me razumeš...
Koncepta stanovanja kao što je Central Garden ili Oaza omogućavaju zatvorena igrališta jer se u kompleks ulazi kroz kapiju, ulaz. U west 65, Belvil, A blok može svako da uđe, nisu unutrašnji sadržaju rezervsani samo za stanare. Nadam se da shvataš razliku. Ne vidim kako je moguće sprovesti zamisao u delo da se reguliše ko koristi park.
Znam da se pozivaš na to da ko plaća održavanje treba da ima pravo na korišćenje, ali da li to onda znači da onaj ko plaća više održavanje zbog veličine stana ili garažnog mesta ima pravo na više korišćenja parka? Nisu to parametri za određivanje ko sme i koliko da koristi nešto. Jednostavno naš blok nije taj koncept.
Elem, vrtimo priču u krug, pa neću dalje nastavljati. Svako ima pravo da proveri, zatraži da se to izvede. Lično mislim da je to gubljenje vremena, a pre svega da je bespotrebno jer stvarno ne pravimo akva park nego dve klupice i možda neku ljuljašku, vrtešku.
 
Nije bespotrebno, nego neophodno!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@Monarh Većina objekata koje navodite (A blok, West 65) nisu u središtu nekog naselja, već su delimično izmeštena, pa je i manja mogućnost da stanari okolnih blokova dolaze u te parkove. Nisu im blizu, to hoću da kažem.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597584#p597584:38sj7k6z je napisao(la):
Monarh » Pet Jan 25, 2019 11:36 am[/url]":38sj7k6z]
Znam da se pozivaš na to da ko plaća održavanje treba da ima pravo na korišćenje, ali da li to onda znači da onaj ko plaća više održavanje zbog veličine stana ili garažnog mesta ima pravo na više korišćenja parka? Nisu to parametri za određivanje ko sme i koliko da koristi nešto. Jednostavno naš blok nije taj koncept.
Stanari će plaćati održavanje parka, nije važno čiji stan je veći ili manji. Važno je da stanari to plaćaju, a pravo korišćenja je jednako za sve stanare. Ako manja grupa ljudi koja ne živi u kompleksu dođe, sedne u park i pravi buku, mi možemo da ih zamolimo da buku ne prave. To će biti sve što možemo da uradimo. Ako park Gornjeg grada nema kapiju, a stanari ključeve ili kartice za otvaranje kapije, slažem se, ne vredi da nastavljamo.
 
To nije park to je naše dvorište. Zna se šta je park, javna površina. Koju odražava grad.

Za naše buduće dvorište održavanje plaćamo mi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Imam drugara koji zivi u novoj zgradi na nbg i imaju slicno dvoriste kao sto ce biti u Gornjem Gradu. Nastao je problem kada su ljudi poceli masovno da dovode decu u taj parkic umesto nekoliko javnih parkica u blizini. Razlog je sto su ti javni parkici puni stakla, pikavaca i smeca koje za sobom ostavi omladina koja uvece tu provodi vreme. Parkic od te nove zgrade im je dobro dosao. Uvek cisto, ima kafic, piju kafu i prate sta deca rade.

Evo sad ga pitah i kaze mi da su nakon 2 god postavili kapije na svaki ulaz u dvoriste i resili problem jer nazalost nije bilo drugog resenja. Ja to gledam kao dvoriste od kuce, ako ga ja odrzavam nije mi bas normalno da se tu krece bilo ko i pravi nered.

Sto se naseg naselja tice, nadam se da nece biti problema sa dvoristem koliko sa automobilima. Jel kontaktirao mozda neko Merin u vezi rampi i vlasnistvu tog dela placa? Ako je investitor vlasnik onda je valjda moguce postaviti rampe.

Pozdrav
 
Kad bi mogao Merin da nam obezbedi i da radimo svi na istom mestu i da se uopšte ne mešamo sa ostalim plebsom.
 
Vrh