Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597040#p597040:308w6s4f je napisao(la):
Trecelice » Sre Jan 23, 2019 2:06 pm[/url]":308w6s4f]Ima li neko nekih novosti kada ce se poceti sa zakljucenjem ugovora, odnosno kada je planiran tehnicki prijem objekata?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Počela je priprema dokumentacije za kreditne kupce, trebalo bi da bude u narednim danima spremna. Tehnički prijem zgrade se očekuje do kraja aprila. Taman kad ozeleni i sa lepim majskim vremenom useljenje :)
 
Bese posle tehnickog prijema zakljucenje ugovora i isplata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To i mene zanima, nakon sto se dobije ta dokumentacija , kada ide drugi deo avansa i ostatak placanja, nacionalna korporacija itd.. Posle teh. prijema u Aprilu ili ranije?
 
Sad videh u predugovoru, da se posle tehnickog prijema overava ugovor, pa nakon toga placanje...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto znaci da nema potreba za jurcanjem u banku i podizanje kredita pre toga?
 
Ne verujem da ima potrebe dok nas ne obavesti Merin, odnosno dostavi dokumentaciju kako bi se zapocelo sa postupkom odobrenja (znaju i oni koliko traje procedura za odobrenje). A bez overenog ugovora banka svakako ne moze pustiti kredit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nakon tehničkog prijema se zatvara ugovor i plaća. Međutim kreditnim kupcima je potrebno od mesec dana pa naviše da završe sve oko kredita, tako da bih se složio da nema potreba za panikom, ali da je ok da se na vreme krene (pričam o kreditnim kupcima). Kupci koji ne uzimaju kredit, pretpostavljam da samo prebace novac po zatvaranju ugovora.
 
Rok za završetak radova na toplovodu je 01.04. prema APR-u. Ako je to poslednja stvar koja se završava (a deluje da jeste) i tehnički prijem se radi nakon navedenog datuma - kraj aprila deluje prilično realno kao rok. Nekako mi se sve odužilo više nego što sam očekivao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597085#p597085:27j0cpst je napisao(la):
dekius » Sre Jan 23, 2019 3:49 pm[/url]":27j0cpst]Rok za završetak radova na toplovodu je 01.04. prema APR-u. Ako je to poslednja stvar koja se završava (a deluje da jeste) i tehnički prijem se radi nakon navedenog datuma - kraj aprila deluje prilično realno kao rok. Nekako mi se sve odužilo više nego što sam očekivao.

imaju i sva ona uređenja oko zgrada, mada će to raditi paralelno. Ja sam računao na jun, tako da mi je osećaj da su u današnje vreme kojekakvih, ovi naši za sada više nego dobri.
 
Do sada su sve ispoštovali i rade brzo. Videćemo da li će rešiti ove rampe. :sesir:
 
Da budem iskren, nisam hteo da se mešam u temu rampi jer sam uzeo garažno mesto, međutim i pored toga imam interes da oko zgrade bude sve uređeno, bez haosa. Ali, ne vidim zakonski osnov da se rampama ograniči javna površina, te da bi pravno lice kao što je Merin preuzelo tu odgovornost na sebe. Vidim da mi kao stanari to organizujemo pa ako se niko ne požali imaćemo rampu. Ali čak i da to uradimo daj bože da se sami stanari neće parkirati duž same ulice unutar rampi, jer mesta svakako nema za sve, zapravo ćemo napraviti jedan veliki parking jer ima dve trake, a kome su još potrebne obe... Tako da, više se uzdam u znakove zabranjeno parkiranje, zaustavljanje, pauka i žardinjere, ali sve u svemu nisam optimista da će to biti rešivo.
 
Mislim da tu zajedno sa garazama ima mesta za sve. Pa cak i da nema, bolje je da se izmedju sebe dogovorimo nego da pola Zemuna koristi nas parking i unistava nam prilaz i ulaze u zgradi, stvara buku itd.



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Delic subotnje guzve
2caf5fac4bedba5499bb7cabb5d4d53a.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne sporim da je bolje ako sve može tako. Samo kažem da je Merin mogao da ima kontrolu nad parking mestima oni bi ih prodavali, ali je u pitanju javna površina. Elem, ništa ne košta da se pita, proveri...
 
Ja sam za to za pocetak da se Merin pita, jer ako svi budemo pominjali tu ideju, mozda izadju u susret bar sa nekom idejom.
Mi smo ih pitali, rekli smo da bi bilo lepo da bude neka rampa na samom ulazu. Kazem nisam dobila nikakav negativan odgovor, samo nesto u fazonu: videcemo , nista konretno.
Ja cu cak i kroz mail jos jednom da pitam. Kontam da ne moze da skodi.
Mnogo bi znacilo. Svuda je haos sa mestima, tako da stvarno ne moze da skodi. Ali ljudi pitajte ih, nemojte da ostane samo na nivou foruma.

Sto se tice probijanja ulice ka Cara Dusana, to mi je rekao da je moguce ali bas u nekoj dalekoj buducnosti jer u ta gradjevina pored ima puno vlasnika i sl.
 
Mogu oni sve, samo ako hoce. Nece im ici u prilog da se tako lose izreklamiraju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Na 180 stanova imamo 211 garaznih mesta + slobodna parking mesta spolja, pa i da svi stanovi imaju po dva automobila ne shvatam ovu paniku ..
Uostalom ako ne dolazite sa sela i zivite u ovom gradu bar desetak godina, valjda ste do sada navikli da trazite parking u radijusu 200-300m od svog stana. A blok i West 65 su uredjeni kompleksi pa im je haos svuda oko naselja zbog parkiranja zaposlenih u Airport City-u i ostalim poslovnim zgradama, pa ljudi zive i ne dizu zidove oko naselja..
Nismo kupili bunkere vec stanove , svesno u urbanom delu grada gde i treba sa postoje restorani, stadioni, kafici i slicno..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597095#p597095:26zo1aux je napisao(la):
Monarh » Sre Jan 23, 2019 4:22 pm[/url]":26zo1aux]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597085#p597085:26zo1aux je napisao(la):
dekius » Sre Jan 23, 2019 3:49 pm[/url]":26zo1aux]Rok za završetak radova na toplovodu je 01.04. prema APR-u. Ako je to poslednja stvar koja se završava (a deluje da jeste) i tehnički prijem se radi nakon navedenog datuma - kraj aprila deluje prilično realno kao rok. Nekako mi se sve odužilo više nego što sam očekivao.

imaju i sva ona uređenja oko zgrada, mada će to raditi paralelno. Ja sam računao na jun, tako da mi je osećaj da su u današnje vreme kojekakvih, ovi naši za sada više nego dobri.
Ne sporim, u pitanju je samo subjektivni osećaj za vreme :).
 
@Ninaa Ne možete da poredite A blok i West 65 sa Gornjim gradom koji je mnogo manji kompleks u mnogo tišem okruženju. Gornji grad u prizemlju ima stanove, a ova dva kompleksa koja ste naveli u prizemlju imaju lokale. Nije problem što ima malo parking mesta oko zgrade. Problem je što svi ostali koji nisu stanari mogu da prave haos sa vozilima.
 
@Wlada, razumem odlicno,kako razlike tako i slicnosti izmedju navedenih naselja, takodje razumem i najbolje namere buducih stanara sa pomenutim rampama, medjutim ono sto ne razumem je nerealno ocekivanje utopie stanovanja u zgradama koje su manje od desetak kilometara udaljene od centra grada, koliko god bila mirna ulica i fino naselje, haos koji pominjete je neizbezan i pomalo mi je i smesna ova iznenadna spoznaja buducih stanara da ce se ulicom kretati i koristiti je “ne stanari” naseg kompleksa.. pa zamislite da su vlasnici privatnih kuca oko naselja krenuli da dizu revoluciju i rampe oko svog dvorista kada je krenula gradnja Gornjeg grada :wink:
Bice sve ok, radujte se lepim i pozitivnim stvarima ljudi.
 
Nina niko nije manje entuzijastisticniji od tebe, svi smo mi srecni i kao sto kaze wlada nismo problem mi nego prosto samo zelimo da odmah u startu to na nesto lici,da se ne bismo posle drzali za glavu. ( sto se tice parkinga, guzve i sl)
Ja bas zato sto zivim tamo gde je guzva za parking, znam sta znaci doci lepo u naselje u 18:00 i uci u kucu u 18:02
 
A kako komentarisete da sve ostale zgrade u ulici imaju ogradjen parking? Sta oni su blesavi?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne nisu blesavi, kao sto ne mislim ni da ste vi bleasvi, ali je kod njih situacija drugacija, nemaju podzemnu garazu vec je investitor parcelisao unutrasnje dvoriste i prodavao parking mesta koja su sada privatno vlasnistvo i samim tim je logicno da imaju i rampu, mi ovde govorimo, ako sam vas ja dobro razumela o javnoj povrsini i slobodnim parking mestima koje nisu privatno vlasnistvo, zar ne? Parking prostor nece ni postojati u unutrasnjosti dvorista vec iskljucivo sa bocne / spoljne strane kompleksa s toga mi i nije jasno koja je tacno uloga postavljanja rampi.
 
Imaju i privatnu garazu i ogradjeno dvoriste sa parking mestima, idite pa proverite. A mi jos u ovoj situaciji neznamo sta je tu privatno a sta nije,to cemo tek da vidimo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ne razumem, normalno je parkirati auto u dvoristu necije kuce? Mislim da sve kuce u okruzenju zgrade imaju ogradu i ne ocekuju da zateknu gomilu automobila u dvoristu. Kako oni trose za odrzavanje svog dvorista tako cemo i mi placati i to ne malo. Mislim da je u interesu svih nas da imamo obicne rampe na ulazu koje nisu zidovi i ne znam sta, samo pokazivac da je privatan posed. Mozda ovo nije moguce ali hajte da pokusamo.

Pogledajte slike Vozdovih Kapija, oni cak imaju kapije na ulazu u dvoriste koje ce uvece zatvarati kako bi sacuvali dvoriste a oko zgrada rampu: https://r.tapatalk.com/shareLink?share_ ... are_type=t


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh