Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Slazem se za rampu, ali mislim da mogucnost postavljanje iste zavisi od toga da li ce taj put koji prolazi pored zgrade, odnosno izlazi na cara dusana biti privatan put (kao u sun city-u) ili ce se smatrati “javnim”, u kom slucaju msm da nece moci da se zatvori rampom...a buduci da ce izlaziti na cara dusana msm da necemo moci da ga “blokiramo”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne spavah nocas, zamisljah situaciju oko zgrade bez rampe i u kakav haos ce to da se pretvori. Pa zar najlepsa zgrada u ulici tj. nasa da bude dostupna svima da rade sta hoce? Nemogu sa tim da se pomirim i sve treba pokusati da se nekako zastitimo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da li će postojati zid ili ograda izmedju kompleksa Gornji grad i Koloseuma?
Neka postave tako i sa zadnje strane.
 
Koliko se može primetiti postojeci zid je na parceli koja ne pripada kompleksu pa ostaje takav kakav jeste. Sumnjam da će biti podizani zidovi u krug oko kompleksa, ne pravi se ni kasarna ni zatvor, nemojte da idemo u krajnost sa idejama.
 
Šta ako je zid oštećen i blatnjav? Vi biste to ostavili tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597002#p597002:1kbcri6u je napisao(la):
dekius » Sre Jan 23, 2019 11:30 am[/url]":1kbcri6u]Koliko se može primetiti postojeci zid je na parceli koja ne pripada kompleksu pa ostaje takav kakav jeste. Sumnjam da će biti podizani zidovi u krug oko kompleksa, ne pravi se ni kasarna ni zatvor, nemojte da idemo u krajnost sa idejama.


NIsam siguran, ali mislim da ce vlasnici Koloseuma i restorana da sruse taj zid kad naselje bude gotovo, bar im je takav plan bio kad je krenula gradnja kompleksa.

Inace, da ce vam biti haos za parkiranje - bice, premala je to ulica za takvo naselje. Nadjite nekog pravnika, da vam rastumaci da li uopste imate pravo da postavljate rampe.
 
Neko je pomenuo da ce vlasnik susedne zgrade srusiti zid i da ce taj deo biti uredjen.

Predlazem da cimnemo Merin da nam pomognu oko rampe. Znamo da nije po projektu ali neka pokusaju da nam izadju u susret a mi cemo platiti te radove i to je to. Koliko vidim svi su za rampu u slucaju da je izvodljivo.

Mislim da ce nam pomoci ako je to u vlasnistvu investitora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597005#p597005:d5lbu4ck je napisao(la):
zainteresovan » Sre Jan 23, 2019 12:38 pm[/url]":d5lbu4ck]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597002#p597002:d5lbu4ck je napisao(la):
dekius » Sre Jan 23, 2019 11:30 am[/url]":d5lbu4ck]Koliko se može primetiti postojeci zid je na parceli koja ne pripada kompleksu pa ostaje takav kakav jeste. Sumnjam da će biti podizani zidovi u krug oko kompleksa, ne pravi se ni kasarna ni zatvor, nemojte da idemo u krajnost sa idejama.

NIsam siguran, ali mislim da ce vlasnici Koloseuma i restorana da sruse taj zid kad naselje bude gotovo, bar im je takav plan bio kad je krenula gradnja kompleksa.

Inace, da ce vam biti haos za parkiranje - bice, premala je to ulica za takvo naselje. Nadjite nekog pravnika, da vam rastumaci da li uopste imate pravo da postavljate rampe.
Nisam znao za tu informaciju. Ako je tako planirano onda definitivno nije dobro. Preko ograde nije samo Koloseum, ima još komercijalnih objekata, ako ne grešim tu je i skladište čuvene firme za ukrasnu rasvetu (beogradsku).
 
Uzmite sve ovo sa rezervom, prica je nekad bila aktuelna ali mozda vise i nije: ako se srusi zid, uredice se basta restorana, niz stolova celom duzinom.
Znam da su restoran sredjivali sa ukusom, pa valjda ce i basta biti takva. Magacin pored restorana ne radi, gazda nece da ga proda restoranu i zvrji prazan. Ako bude kako sam ja nacuo, bice bolje za vas nego da gledate u bezvezni zidic.
 
S'obzirom da restoran radi do ponoci, basta moze praviti dodatnu buku stanarima sa te strane ali sve je to normalno u Beogradu. Zidovi, izolacija i stolarija su jako dobri tako da ne bi trebalo da se cuje puno unutar stana. Sta vi mislite?

PS. Najbolje ce proci stanovi koji gledaju na dvoriste :)
 
Znaci uzivacemo u posmatranju terevenki, svadbi, krstenja i ostalih dogadjaja a gosti ce taman da parkiraju nama ispred nosa, ma milina.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Bolje da gledamo u zid, nego da nam se parkira ko hoće i kako hoće. Zamislite svadbu u restoranu. Svatovi će da parkiraju oko celog kompeksa, bez reda. Zagradiće druge i nas stanare.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597017#p597017:ea94fnca je napisao(la):
zemun-ac » Sre Jan 23, 2019 12:20 pm[/url]":ea94fnca]S'obzirom da restoran radi do ponoci, basta moze praviti dodatnu buku stanarima sa te strane ali sve je to normalno u Beogradu. Zidovi, izolacija i stolarija su jako dobri tako da ne bi trebalo da se cuje puno unutar stana. Sta vi mislite?

PS. Najbolje ce proci stanovi koji gledaju na dvoriste :)
Upravo su stanovi sa unutrašnje strane i garažom dobili mnogo na ceni. Sad već vrede mnogo više od ovih sa spoljne strane. O garaži da ne govorimo.
 
zemun-ac":1c7o0y3l je napisao(la):
PS. Najbolje ce proci stanovi koji gledaju na dvoriste :)

Yassss :)

A ja se plašio vriske iz obdaništa, to mi je bila jedna od najvećih briga kad sam kupovao. Kad vidim potencijalne probleme oko kompleksa o kojima se piše u poslednje vreme, dobro sam ja prošao :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597015#p597015:12fqjjw3 je napisao(la):
zainteresovan » Sre Jan 23, 2019 12:14 pm[/url]":12fqjjw3]Uzmite sve ovo sa rezervom, prica je nekad bila aktuelna ali mozda vise i nije: ako se srusi zid, uredice se basta restorana, niz stolova celom duzinom.
Znam da su restoran sredjivali sa ukusom, pa valjda ce i basta biti takva. Magacin pored restorana ne radi, gazda nece da ga proda restoranu i zvrji prazan. Ako bude kako sam ja nacuo, bice bolje za vas nego da gledate u bezvezni zidic.

Kakva bre bašta restorana i stolovi celom dužinom?... gomila gluposti se ovde piše i gomila dezinformacija i onda se svi zapale kao i ranije... samo čitam i čudim se...

Deo do Nike se ruši i zida se novi zid, to će sve da se ozeleni i da se sade drveća i biće travnjak (baš kao na renderu) a što se tiče šume iza to ne znam jer nisam pitao ali mislim da tu neće biti zidan zid... i neće biti tamo ulice ka Cara Dušana jer se ta parcela vodi na 5-6 ljudi a možda i više i pitaj boga šta će se sa tim dešavati u daljoj budućnosti... parcela do nje severo/istočno je planirana za gradnju i to je neko već ranije pisao... ko će graditi, šta i kada ne zna se... Opustite se bre ljudi, sve ide kako treba i ulazimo u završnicu lagano na proleće... vidite i sami da je do sada sve ispoštovano i za to od mene imaju 5+ a za dalje ćemo videti. :sesir:
 
Bez obzira na sve RAMPA. Mi da se zastitimo pa posle nek radi ko sta hoce. Danas nazalost nema bas puno reda i poverenja.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Cim ti kazes da se rusi deo Nike... pusti ti te price.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
@Johnny84, meni su prilikom razgledanja stana rekli da ce zid biti srusen od strane vlasnika susednog objekta i takodje su mi rekli ovo za ulicu ka Cara Dusana. Informacija u vezi zida se ne poklapa sa vasom ali mi na to ne mozemo uticati i da hocemo. Jedino sto mozemo uraditi u ovom momentu je da pitamo Merin da nam pomogne oko rampi posto vec nece biti te famozne ulice. Nadam se da ce nam izaci u susret jer su bili veoma korektni do sada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597028#p597028:32ucabrg je napisao(la):
zemun-ac » Sre Jan 23, 2019 12:35 pm[/url]":32ucabrg]@Johnny84, meni su prilikom razgledanja stana rekli da ce zid biti srusen od strane vlasnika susednog objekta i takodje su mi rekli ovo za ulicu ka Cara Dusana. Informacija u vezi zida se ne poklapa sa vasom ali mi na to ne mozemo uticati i da hocemo. Jedino sto mozemo uraditi u ovom momentu je da pitamo Merin da nam pomogne oko rampi posto vec nece biti te famozne ulice. Nadam se da ce nam izaci u susret jer su bili veoma korektni do sada.

Ok, neka se ne poklapa... meni je tako rečeno isto kao što je i tebi ta informacija koju imaš... videćemo za koji mesec šta će biti i kako će biti...nadamo se svi najboljem po sve nas.
 
A da se mi vratimo na mogućnost postavljanje rampe prema dobanovačkoj kao jedinoj opciji da se smanji "uvaljivanje" iz tog prvaca ? Kao što je neko gore rekao da se prvo proveri sa pravnikom kakve su zakonske opcije za to i da se doplatom definiše broj i pozicija rampi ukoliko je to izvodljivo. Naše ulice oko lamela najviše će koristiti svi oni koji okolo žive, a ovi tek što dolaze u restoran, kuglanu i venčanje - bespredmetno je pričati.
 
Ako na forumu ima neko ko je pravnik molimo da se javi ili da nekog preporuci!

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597025#p597025:3v17s29p je napisao(la):
Johnny84 » Sre Jan 23, 2019 12:27 pm[/url]":3v17s29p]
Kakva bre bašta restorana i stolovi celom dužinom?... gomila gluposti se ovde piše i gomila dezinformacija i onda se svi zapale kao i ranije... samo čitam i čudim se...

Ne znam pricamo li o istoj stvari, ali pomenuti zid nije na placu naselje, nego na susednom tj magacin/restoran/kuglana placu, tj samo se oni pitaju o tome. Ko je tebi i sta rekao, tvoja stvar, ja sam bar nekoliko puta naglasio da iznosim neproverene informacije.

U svakom slucaju, nema potrebe da dalje diskutujemo o ovome , sto sam znao to sam i preneo racunajuci da nekome moze da bude korisno. Ako saznam nesto novo, svakako cu javiti.
 
Ima li neko nekih novosti kada ce se poceti sa zakljucenjem ugovora, odnosno kada je planiran tehnicki prijem objekata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597022#p597022:260tblht je napisao(la):
DzoniL » Sre Jan 23, 2019 1:26 pm[/url]":260tblht]
zemun-ac":260tblht je napisao(la):
PS. Najbolje ce proci stanovi koji gledaju na dvoriste :)

Yassss :)

A ja se plašio vriske iz obdaništa, to mi je bila jedna od najvećih briga kad sam kupovao. Kad vidim potencijalne probleme oko kompleksa o kojima se piše u poslednje vreme, dobro sam ja prošao :)


:lol:

I meni isto najveci problem bio taj vrtic haha
 
Vrh