Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Da taj plan sam vidio još pre nego što sam kupio stan. S2.2 me ne brine, kao ni izlazi na Care Dušana. To je nekoliko protivnih placeva sa kućama, neće nigde skoro.

S1.2 će biti zez, jeste im odbijena građevinska dozvole ali to je samo pitanje vremena. Zato nisam uzeo veći a jeftiniji stan u prizemlju sa prozorom u kupatilu na SI ćošku lamele 6. Šuma u koju gleda neće dugo.

I ono što trebamo da se izborimo, da nakon završtka radova i primopredaje, S1.1 postaje samo naša odgovornost.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav svima.
Zna li neko kada će biti pozvani stanari lamele 1? Nosi broj 1, a izgleda da je poslednja predviđena za gledanje i useljenje. Iz Meriona su mi rekli da je plan za poziv januar 2019, a još uvek se niko ne oglašava.
Inače, podržavam inicijativu za rampe.
 
persida":376kef8b je napisao(la):
Pa da znas da nebi bilo lose. Zato ces ti mozda u buducnosti kukati umesto mene.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Zamolio bih za persiranje ako ja Vama persiram, kao i za poštovanje pravopisa i gramatike.
 
Kada neukazujem postovanje, ne persiram. A sto se pravopisa tice, pisano je na brzinu. I molim da vise ne skrecete temu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pardon, molim te da vise ne skreces temu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Dobar dan,

Evo konačno i čuvenih maski za klimu. Počeli postavljanje :)

Neko je pitao još ranije kako je Sun city rešio parking oko zgrade... oni parking oko zgrade nemaju, imaju garažu na 2 nivoa ispod. Ono što ima malo parking mesta oko zgrade je pod rampom i pripada marketu Idea.

P.S. Raspravama tipa prethodna 3-4 posta nije mesto ovde. Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa ako vam baš nedostaje neko za raspravu, razmenite brojeve telefona pa se lepo čujte i posvađajte ko ljudi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598720#p598720:wulfpxrz je napisao(la):
unedfined » Uto Jan 29, 2019 7:55 pm[/url]":wulfpxrz]Drage i poštovane komšije.

Od toga kako ćemo voditi računa o svojim stanovima, svojoj zgradi i njenom dvorištu i okolini zavisi koliko će nas koštati samo održavanje (manje štete, manji računi za održavanje) za kolika će moći da se izdaju stanove ili za koliko će neko taj stan moći da proda za 15-20 godina.

Amerikanci uopšte nisu ludi sa svojim drakonski restriktivnim "home owners association"-ima.

Za naše dvorište (da to je dvorište, to nije nikakav park, ni privatan ni javan) ćemo sigurno mi biti odgovorni da plaćamo održavanje, tako da trebamo i biti odgovorni da ga sačuvamo. Siguran sam da je u interesu svih koji su uzeli one divne stanove sa baštama u unutrašnjem dvorištu da ne može svako sa ulice da uskoči u njihovu imovinu.

Što se tiče grada i novih ulice do Cara Dušana, neće to skoro, jer za to treba dosta ekspropriacije. Ali ima drugih stvari zbog kojih na žalost nije moguće jednostavno ograditi ceo komplekts.
Pošto je Lamela 1 nedostupna sa ulice pristup makar do nje se mora obezbediti zbog vrtića. Dalje, na nekima od okolnih plačeva, do kojih će pristup biti moguć samo oko naše zgrade, postoje planovi za gradnju. Za sada su građevinske dozvole srećom odbijene ali jednog dana ćemo imati gradilište na severoistočnom ćošku, gde je sada šuma, to je neminovno nažalost.

Tako da od ideje da se ceo komplekts ogradi nema ništa na žalost.

Od početka priče ja nisam ni na sekund shvatao ljude koji blizinu stadiona vide kao prednost.

Ono što možemo i moramo, je da rešimo problem parking mesta i unutrašnjeg dvorišta. Živeo sam u zgradi na stotinak metara od jednog velikog sportkog objekta, jako je nezgodno kada su utakmice, čast izuzetcima ali ima dovoljno izgradnika da čas čas nešto bude demolirano. Bolje je u startu smisliti kako da obezbedimo zgradu nego da posle kukamo kako su navijači polupali interfone ili kameri ili šta već... Ako ostavimo sve na izvolte to je neminovno.

Ne znam da li je moguće i po kojoj ceni angažovati fizičko obezbeđenje za kompleks, moguće da bi ta stavka u računu mesečnog održavanja bila neprihvatljiva mnogima. I nije da jedan čuvar/portir može da spreči grupicu pijanih navijača da radi šta hoće, ali bar može da odvrati pojedinačne vandale.

Za parking mesta je sve već rečeno. Ako ih mi ne ogradimo, parkiraće se ko hoće, a uvek može i neko baš drzak iz neke druge zgrade da dođe i postavi stubiće.

Kada ja kao najgori komunjara da objašnjavam ljudima da ovo nisu "stanovi od preduzeće" niti sa "sindikalne liste" već da su stanovi naša privatna svojina i da briga o njima i zgradi i okoloni leži samo na nama. Ko hoće da ne misli za sebe trebao je da uzme stan u nekim od zgrada po NBG koji i dalje imaju održavanje od strane vojske.

Kapa dole komšo, slažem sa svim gore navednim... :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598720#p598720:11x75rgv je napisao(la):
unedfined » Uto Jan 29, 2019 7:55 pm[/url]":11x75rgv]Dalje, na nekima od okolnih plačeva, do kojih će pristup biti moguć samo oko naše zgrade, postoje planovi za gradnju. Za sada su građevinske dozvole srećom odbijene ali jednog dana ćemo imati gradilište na severoistočnom ćošku, gde je sada šuma, to je neminovno nažalost.

Tako da od ideje da se ceo komplekts ogradi nema ništa na žalost.
Zar vlasnik parcele nema pravo da podigne ogradu?
Da li to znači da je vlasnik parcele S1.2 dolazio do svoje parcele, tako što je ulazio na posed fabrike koja je tu nekada bila?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598945#p598945:15heg0ed je napisao(la):
Wlada » Sre Jan 30, 2019 3:12 pm[/url]":15heg0ed]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598720#p598720:15heg0ed je napisao(la):
unedfined » Uto Jan 29, 2019 7:55 pm[/url]":15heg0ed]Dalje, na nekima od okolnih plačeva, do kojih će pristup biti moguć samo oko naše zgrade, postoje planovi za gradnju. Za sada su građevinske dozvole srećom odbijene ali jednog dana ćemo imati gradilište na severoistočnom ćošku, gde je sada šuma, to je neminovno nažalost.

Tako da od ideje da se ceo komplekts ogradi nema ništa na žalost.
Zar vlasnik parcele nema pravo da podigne ogradu?
Da li to znači da je vlasnik parcele S1.2 dolazio do svoje parcele, tako što je ulazio na posed fabrike koja je tu nekada bila?
Ja gledam mapu i iskreno ne znam kako se dolazi do kat parcele 11423/1, pretspotavljam mozda kroz dvoriste onih u 11422 (https://a3.geosrbija.rs/) Sigurno ne kroz fabriku. Ali ja ne vidim način da se tu ikako napravi put do Cara Dušana bez da se sruši kuća na 11422
 
Neka o tome razmišlja kupac susedne parcele. Kompleks Gornji grad nalazi se na drugoj parceli i nezavisan je od te parcele.
 
Milanmst":37unwqev je napisao(la):
Dobar dan,

Evo konačno i čuvenih maski za klimu. Počeli postavljanje :)

Neko je pitao još ranije kako je Sun city rešio parking oko zgrade... oni parking oko zgrade nemaju, imaju garažu na 2 nivoa ispod. Ono što ima malo parking mesta oko zgrade je pod rampom i pripada marketu Idea.

P.S. Raspravama tipa prethodna 3-4 posta nije mesto ovde. Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa ako vam baš nedostaje neko za raspravu, razmenite brojeve telefona pa se lepo čujte i posvađajte ko ljudi.


Divno! Da niste slucajno videli da li su postavili na terasama, te ako jesu da li su braon boje kao terasa ili isto bele?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uslovi za ogradjivanje parcle iz regulacionog plana koji je neko kacio..
Iako, licno i dalje smatram da nije krucijalno pitanje,
vise se radujem postavljenim roletnama i maskama za klimu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598958#p598958:1w9tbrcz je napisao(la):
Trecelice » Sre Jan 30, 2019 5:01 pm[/url]":1w9tbrcz]
Milanmst":1w9tbrcz je napisao(la):
Dobar dan,

Evo konačno i čuvenih maski za klimu. Počeli postavljanje :)

Neko je pitao još ranije kako je Sun city rešio parking oko zgrade... oni parking oko zgrade nemaju, imaju garažu na 2 nivoa ispod. Ono što ima malo parking mesta oko zgrade je pod rampom i pripada marketu Idea.

P.S. Raspravama tipa prethodna 3-4 posta nije mesto ovde. Svako ima pravo na svoje mišljenje, pa ako vam baš nedostaje neko za raspravu, razmenite brojeve telefona pa se lepo čujte i posvađajte ko ljudi.


Divno! Da niste slucajno videli da li su postavili na terasama, te ako jesu da li su braon boje kao terasa ili isto bele?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pazite, ipak su nas ( a i svoj proizvod) dovoljno poštovali da su na bele zidove stavljali bele oluke a tamo gde je fundermax braon, stavljali braon oluke. Tako da sam siguran da će i boje maski za klime pratiti boju fasade.

I super onda ovo iz lokacijskih uslova da je ograđivanje dozvoljeno.
 
Veoma je pohvalno to što su Merin i investitor pažnju posvetili detaljima. Očigledno je da se veoma trude. :sesir:
 
Ili prosto postuju projekat koji su nam prodali, sto je postalo retkost kod vecine danasnjih preduzimaca u Srbiji..
Tuzno je sto kapu skidamo samo zato sto prodavac postuje i isporucuje kvalitet koji je kupcu i naplatio( u nasem slucaju, lepo naplatio) s druge strane, iscudjavanje istim nam je i tuzna realnost pa se i sama radujem.
 
Ninaa":37epkbno je napisao(la):
Ili prosto postuju projekat koji su nam prodali, sto je postalo retkost kod vecine danasnjih preduzimaca u Srbiji..
Tuzno je sto kapu skidamo samo zato sto prodavac postuje i isporucuje kvalitet koji je kupcu i naplatio( u nasem slucaju, lepo naplatio) s druge strane, iscudjavanje istim nam je i tuzna realnost pa se i sama radujem.


U pravu ste, poceli smo da se radujemo normalnim stvarima (nazalost), a Merinu za sada svaka cast...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da ponovim to "za sada" da se ne uobraze :D, znamo da svi oni (Bg investitori tj njihovi PR-ovi ili social media manager-i) čitaju BB.
 
Prijatno se iznenadih za sad, to su lepe vesti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav svima. Nemojte se sekirati toliko za otvaranje novih ulica, to nece biti toliko prometno kao sto je slucaj sa slicnim objektima na Novom Beogradu. Mislim da nam nece dozvoliti rampe u ovom slucaju.

Mene brinu vise klime koje su postavili unutar terasa jer zauzimaju mesto i dosta greju. Ovde su vise vodili racuna o vizuelnom efektu nego o komforu stanara. Ne bi bilo lose ako bismo to mogli nekako da resimo i predlozimo drugacije resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Filipini":1f5bwap2 je napisao(la):
Pozdrav svima. Nemojte se sekirati toliko za otvaranje novih ulica, to nece biti toliko prometno kao sto je slucaj sa slicnim objektima na Novom Beogradu. Mislim da nam nece dozvoliti rampe u ovom slucaju.

Mene brinu vise klime koje su postavili unutar terasa jer zauzimaju mesto i dosta greju. Ovde su vise vodili racuna o vizuelnom efektu nego o komforu stanara. Ne bi bilo lose ako bismo to mogli nekako da resimo i predlozimo drugacije resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni se nije svidela ni pozicija unutrasnje jedinice, ali sam dobio odgovor da to sada nije moguce menjati


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599190#p599190:37ikicaa je napisao(la):
Filipini » Čet Jan 31, 2019 7:51 pm[/url]":37ikicaa]Mislim da nam nece dozvoliti rampe u ovom slucaju.
Zašto to mislite?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599190#p599190:37ikicaa je napisao(la):
Filipini » Čet Jan 31, 2019 7:51 pm[/url]":37ikicaa]Mene brinu vise klime koje su postavili unutar terasa jer zauzimaju mesto i dosta greju.
Svaki moderan kompleks ima postavljene klime na terasama. Naše terase su male, ali takve smo ih izabrali. Nosači su postavljeni.
 
Ako ne rampa, moze zid sto da ne?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da je nerealno menjati poziciju klime u momentu kada su unutrasnji i spoljasnji radovi zavrseni. U tom slucaju bi morali zameniti i fasadne panele na mestu gde je trenutna klima sto je dodatni trosak.

A sto se rampi tice, Nina je u nekom od prethodnih postova dodala sliku gde se vidi koji deo parcele je dozvoljeno ograditi ali pitanje je da li je to planirano od strane investitora.
 
Wlada":3n0z73fm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599190#p599190 je napisao(la):
Filipini » Čet Jan 31, 2019 7:51 pm[/url]":3n0z73fm]Mislim da nam nece dozvoliti rampe u ovom slucaju.
Zašto to mislite?

Zato sto su u pitanju nove ulice koje dobijaju svoje nazive i koje ce biti saobracajnice. Kao sto je i Dobanovacka uostalom. To nije ulica koja je u vlasnistvu zgrade. Ja bar mislim da je tako, ispravite me slobodno ako gresim. Ipak, mislim da nije strasno sto je tako. Nije nasa zgrada na prometnom mestu da bi se tu svracalo svaki cas. Tu nece biti zagradjivanja vozila i uzurpiranja parkinga u nekoj velikoj meri. Utakmice se igraju dva puta mesecno, a dva-tri lokala okolo rade umereno i bez nekih guzvi. Dakle, nema pekara, kladionica, apoteka, banaka itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bas tako.
Predlazem svima da procitaju regulacioni plan za koji je link postavljen par stranica unazad, pa da prestane ova drama i panika. Dakle plan je napravio tim strucnjaka, urbanista, inzenjera, ljudi koji se profesionalno prave prostornim planiranjem i te ulice nisu na vasu stetu vec naprotiv, samo ce doprineti kvalitetnjem i konfornijem povezivanju naselja sa dve glave saobracajnice, sto je u ovom trenutku dosta nesrecno reseno sa postojecim ukljucenjima.
Na tim istim ulicama predvidjena su i slobodna parking mesta i trotoari i zelenilo, te ce zasigurno za sve biti vise koristi nego stete, za razliku od pomenutog zida :shock:
 
Vrh