Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=597697#p597697:3afc5chg je napisao(la):
BBB » Pet Jan 25, 2019 6:52 pm[/url]":3afc5chg]Kad bi mogao Merin da nam obezbedi i da radimo svi na istom mestu i da se uopšte ne mešamo sa ostalim plebsom.

:lol: :lol:
 
Dobro, i ko ce da zove Merin? Treba li neka peticija da se potpisuje?
 
Ja nisam bio u Bg sada kada su zvali ljude za lamelu 6, tako da trebam to da vidim narednih nedelju sve pa ću i pitati. Ali da se išta desi na bilo kome planu trebaće stambene zajednice svih 6 lamela da se slože.

Neću da širim lažnu nadu, ali letos kada sam obilazio gradilište jedan od agenata Merina je rekao da oni razmišljaju da li da pretvore kompleks u zatvoren.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Podrzavam postavljanje rampe i u spoljasnjem i u unutrasnjem delu kompleksa.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598469#p598469:3b6fkid7 je napisao(la):
DJockey » Pon Jan 28, 2019 10:57 pm[/url]":3b6fkid7]Kad moze Tramp da podigne zid, moze I Merin
Trampu baš i ne ide, a ja ne bih bio raspoložen da blokiramo izgradnju kompleksa (kao Tramp vladu) zarad dizanja zida :lol:
 
Ne ZID nego RAMPA i sve to po lepom dogovoru, nedaj Boze da nesto blokiramo, pa niko to ne zeli.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam cula da je neko blokirao izgradnju i useljenje postavljanjem rampe??????????

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598690#p598690:1flt3dp3 je napisao(la):
persida » Uto Jan 29, 2019 6:35 pm[/url]":1flt3dp3]Nisam cula da je neko blokirao izgradnju i useljenje postavljanjem rampe??????????

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Komšinice nemojte doslovno shvatati, to je bila mala šala na račun aktuelne političke situacije u USA.
 
Drage i poštovane komšije.

Od toga kako ćemo voditi računa o svojim stanovima, svojoj zgradi i njenom dvorištu i okolini zavisi koliko će nas koštati samo održavanje (manje štete, manji računi za održavanje) za kolika će moći da se izdaju stanove ili za koliko će neko taj stan moći da proda za 15-20 godina.

Amerikanci uopšte nisu ludi sa svojim drakonski restriktivnim "home owners association"-ima.

Za naše dvorište (da to je dvorište, to nije nikakav park, ni privatan ni javan) ćemo sigurno mi biti odgovorni da plaćamo održavanje, tako da trebamo i biti odgovorni da ga sačuvamo. Siguran sam da je u interesu svih koji su uzeli one divne stanove sa baštama u unutrašnjem dvorištu da ne može svako sa ulice da uskoči u njihovu imovinu.

Što se tiče grada i novih ulice do Cara Dušana, neće to skoro, jer za to treba dosta ekspropriacije. Ali ima drugih stvari zbog kojih na žalost nije moguće jednostavno ograditi ceo komplekts.
Pošto je Lamela 1 nedostupna sa ulice pristup makar do nje se mora obezbediti zbog vrtića. Dalje, na nekima od okolnih plačeva, do kojih će pristup biti moguć samo oko naše zgrade, postoje planovi za gradnju. Za sada su građevinske dozvole srećom odbijene ali jednog dana ćemo imati gradilište na severoistočnom ćošku, gde je sada šuma, to je neminovno nažalost.

Tako da od ideje da se ceo komplekts ogradi nema ništa na žalost.

Od početka priče ja nisam ni na sekund shvatao ljude koji blizinu stadiona vide kao prednost.

Ono što možemo i moramo, je da rešimo problem parking mesta i unutrašnjeg dvorišta. Živeo sam u zgradi na stotinak metara od jednog velikog sportkog objekta, jako je nezgodno kada su utakmice, čast izuzetcima ali ima dovoljno izgradnika da čas čas nešto bude demolirano. Bolje je u startu smisliti kako da obezbedimo zgradu nego da posle kukamo kako su navijači polupali interfone ili kameri ili šta već... Ako ostavimo sve na izvolte to je neminovno.

Ne znam da li je moguće i po kojoj ceni angažovati fizičko obezbeđenje za kompleks, moguće da bi ta stavka u računu mesečnog održavanja bila neprihvatljiva mnogima. I nije da jedan čuvar/portir može da spreči grupicu pijanih navijača da radi šta hoće, ali bar može da odvrati pojedinačne vandale.

Za parking mesta je sve već rečeno. Ako ih mi ne ogradimo, parkiraće se ko hoće, a uvek može i neko baš drzak iz neke druge zgrade da dođe i postavi stubiće.

Kada ja kao najgori komunjara da objašnjavam ljudima da ovo nisu "stanovi od preduzeće" niti sa "sindikalne liste" već da su stanovi naša privatna svojina i da briga o njima i zgradi i okoloni leži samo na nama. Ko hoće da ne misli za sebe trebao je da uzme stan u nekim od zgrada po NBG koji i dalje imaju održavanje od strane vojske.
 
Moze da se ogradi ili nekako zastiti bar uzi deo oko zgrade tj. oko parking mesta,tako da samo stanari imaju razlog da se motaju oko zgrade. A na buducoj ulici neka rade sta god hoce ako to vec nemozemo da sprečimo. Nepravedno bi onda bilo da se obezbedi unutrasnji deo zgrade a spoljasnji ne.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A sto se tice gradnje iza kompleksa, meni jako malo znaci sto se to skoro nece desiti zato sto nemam nameru da se u buducnosti selim. A verujte mi gradice se pre nego sto mislite.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
unedfined":svkvnl34 je napisao(la):
Drage i poštovane komšije.

Od toga kako ćemo voditi računa o svojim stanovima, svojoj zgradi i njenom dvorištu i okolini zavisi koliko će nas koštati samo održavanje (manje štete, manji računi za održavanje) za kolika će moći da se izdaju stanove ili za koliko će neko taj stan moći da proda za 15-20 godina.

Amerikanci uopšte nisu ludi sa svojim drakonski restriktivnim "home owners association"-ima.

Za naše dvorište (da to je dvorište, to nije nikakav park, ni privatan ni javan) ćemo sigurno mi biti odgovorni da plaćamo održavanje, tako da trebamo i biti odgovorni da ga sačuvamo. Siguran sam da je u interesu svih koji su uzeli one divne stanove sa baštama u unutrašnjem dvorištu da ne može svako sa ulice da uskoči u njihovu imovinu.

Što se tiče grada i novih ulice do Cara Dušana, neće to skoro, jer za to treba dosta ekspropriacije. Ali ima drugih stvari zbog kojih na žalost nije moguće jednostavno ograditi ceo komplekts.
Pošto je Lamela 1 nedostupna sa ulice pristup makar do nje se mora obezbediti zbog vrtića. Dalje, na nekima od okolnih plačeva, do kojih će pristup biti moguć samo oko naše zgrade, postoje planovi za gradnju. Za sada su građevinske dozvole srećom odbijene ali jednog dana ćemo imati gradilište na severoistočnom ćošku, gde je sada šuma, to je neminovno nažalost.

Tako da od ideje da se ceo komplekts ogradi nema ništa na žalost.

Od početka priče ja nisam ni na sekund shvatao ljude koji blizinu stadiona vide kao prednost.

Ono što možemo i moramo, je da rešimo problem parking mesta i unutrašnjeg dvorišta. Živeo sam u zgradi na stotinak metara od jednog velikog sportkog objekta, jako je nezgodno kada su utakmice, čast izuzetcima ali ima dovoljno izgradnika da čas čas nešto bude demolirano. Bolje je u startu smisliti kako da obezbedimo zgradu nego da posle kukamo kako su navijači polupali interfone ili kameri ili šta već... Ako ostavimo sve na izvolte to je neminovno.

Ne znam da li je moguće i po kojoj ceni angažovati fizičko obezbeđenje za kompleks, moguće da bi ta stavka u računu mesečnog održavanja bila neprihvatljiva mnogima. I nije da jedan čuvar/portir može da spreči grupicu pijanih navijača da radi šta hoće, ali bar može da odvrati pojedinačne vandale.

Za parking mesta je sve već rečeno. Ako ih mi ne ogradimo, parkiraće se ko hoće, a uvek može i neko baš drzak iz neke druge zgrade da dođe i postavi stubiće.

Kada ja kao najgori komunjara da objašnjavam ljudima da ovo nisu "stanovi od preduzeće" niti sa "sindikalne liste" već da su stanovi naša privatna svojina i da briga o njima i zgradi i okoloni leži samo na nama. Ko hoće da ne misli za sebe trebao je da uzme stan u nekim od zgrada po NBG koji i dalje imaju održavanje od strane vojske.
Sve ostalo ste jako lepo rekli i objasnili.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Što se tiče fizičko tehničkog obezbeđenja, meni je rečeno da će postojati i ulaziće u cenu održavanja. Navodno jedan čovek, čuvar koji ima neku rutinu obilaska celog kompleksa, nadgleda video nadzor i sl. Koliko će mo biti zadovljni sa tom firmom, to ćemo videti za neko vreme kada se uselimo i vidimo na šta to liči. Baš me zanima kako su ti prilazili svojim placevima dok je bila fabrika tu? iskreno uopšte ne vidim razlog zašto se sve ne ogradi, i u objekat koji je pre bio tu, nije se ulazilo sa svih strana. Nego ćemo lepo pustiti kada krene gradnja paralelno sa lamelom 1 da nam mešalice ulaze preko našeg interne ulice i razvaljuju asfalt. Ako počne gradnja na tim slepim placevima do kojih sada nije bilo prolaza, mislim da taj film neće gledati neki mali inevstitor. Nadam se da su svi dovoljno samosvesni, odgovorni i voljni da brane prilaz i okolinu svoje imovine od mogućih zloupotreba i samovolja. Lepo je čovek rekao, od svega toga zavisi sutra kvalitet celog naselja i cena stanova.
 
Ja jos samo nisam do kraja razumeo sta znaci obezbediti unitrasnji i spoljasnji deo kompleksa?
Da li su baste unutrasnji (celo ono dvoriste), a ove “nove dve ulice” koje gledaju na Sac recimo (gde je onaj magacin) predstavljajj spoljasnji deo kompleksa?

Ja podrzavam svaki vid te zastite(rampa ili sta gld),.


Jos samo kad bismo imali nekoga da pokrene ovo sve, da ne ostane samo na forumu...

Jer ako to sada zajedno ne uradimo, necemo nikada..
 
Clan 13. iz predugovora. Kupac daje saglasnost:

- да се на кат.парцели 11417/1 КО Земун и у стамбеном објекту може сваки простор укључујући заједнички простор, а који не утиче на функционалност стамбено пословног објекта у смислу вертикалних комуникација, хоризонтално интерне сабраћајнице, те физички опредељних целина отуђених осталим купцима у складу са одобрењем за изградњу предметног објекта, да заузме, изгради, претвори у стамбени простор или други простор или припоји постојећем стамбеном или другом простору, те да истим може слободно располагати, те уписати право власништва у катастру непокретности, када се за то стекну законски услови, а без накнадне сагласности Купца или његовог присуства;

Ako se ne varam ovo znaci da samo investitor raspolaze prostorom oko zgrade i on moze odluciti da li ce biti rampi ili ne, mi tu nemamo nikakva prava. To isto znaci da saobracajnica moze biti dostupna i drugim placevima, naravno ako se “dogovore” :)
 
To se odnosi na prostor u zgradi, pripajanje dva stana i sl. Ne na površinu oko zgrada. Meni su bar tako objasnili kada sam potpisivao predugovor.
 
Izvinite, onda nisam dobro razumeo.

Ako se saobracajnica gradi na placu koji je u vlasnistvu investitora, da li postoji mogucnost da je on to ustupio gradu zarad nekih drugih stvari? To verovatno mora da postoji u katastru? U suprotnom ne vidim razlog zasto bi tek tako uredio i ustupio dobar deo placa za javno koriscenje. Cini mi se da je neko vec postovao dokument o urbanizmu, probacu da nadjem.

Drugo pitanje koje se javlja je ko ce odrzavati tu povrsinu oko naselja ako je javna? Verujem da se cena odrzavanja iz predugovora odnosi na odrzavanje zdrada, garaze i dvorista.
 
Zasto se za buducu novogradnju ne obezbedi ulaz iz Cara Dusana ako su tako vec pametni. Kome treba prolaz bas pored nase zgrade nije mi jasno, i to pored ulice koja vec pistoji na par metara?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Valjda da navijaci lakse pored nase zgrade dodju na stadion, ili gosti na svadbu u restoran, sta?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Strana 22 iz plana za urbanizam govori o saobracajnici i pesackoj stazi http://mapa.urbel.com/silverlight/1330/1330-tekst.pdf

Evo i grafickog prikaza:
8fa50fd9a3cc5e526796d088b3e35dbd.jpg
 
E zbog ovoga se kajem sto tu kupih stan.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
persida":2fckriax je napisao(la):
E zbog ovoga se kajem sto tu kupih stan.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
A da malo smanjite doživljaj sa kukanjem, vikanjem, dramom i širenjem negativne energije otkako ste se pre par dana pojavili na forumu?
 
Pa da znas da nebi bilo lose. Zato ces ti mozda u buducnosti kukati umesto mene.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Vrh