Šta je novo?

Gornji grad - Zemun [Stambeni kompleks]

Sa Societe General mozete pregovarati i dobiti ponudu bez NKOSK-a ali je zato kamata znatno veca, cini mi se preko 3%.

ProCredit ima rok max 12 godina, troskove obrade 1% od vrednosti kredita i u odnosu na Intesu skuplje mesecno odrzavanje racuna.

U Erste su mi rekli da je transakcija na devizni oko 400e + 150e kursne razlike. Slicno i u ProCredit dok je u Intesi oko 200e. Iako ima NKOSK, najblizi sam Intesi ali ima jos malo vremena da se razmisli.
 
Da vam prenesem svoje iskustvo vezano za kredit, moja odluka će biti Societe Generale, ali da ne bude da im pravim reklamu, izneću samo činjenice za i protiv zbog kojih sam se odlučio za njih (inače imam račune i kod njih, i u Intesi, i u Eurobanci, i u sve tri sam razmatrao opcije plus Erste i UniCredit).

ZA:
- imaju taj Kombinovani stambeni kredit - srpski rečeno svake 3 godine me pitaju da li želim da nastavim po fiksnoj ili varijabilnoj kamatnoj stopi - to mi je bilo ok jer ako krene euribor da raste ili dođe do nekih promena u narednih 15 god (na toliko ciljam da uzmem) bolje da imam opcije
- napravili su specijalnu ponudu za Gornji grad - 2,55 %
- nema troška obrade kredita
- moje iskustvo sa njima do sada ( u SG sam od nekih 5 god, u Intesi 15ak god, u Eurobanci 2 god), je bilo uvek fer i korektno i za stvari koje su meni bitne e-banking i m-banking su bez zamerki, imaju EUR na svim bankomatima, I cash in bankomate
- poredio sam iskustva nekoliko prijatelja koji su u poslednje 2 god uzimali stambene, različite priče, ali ako uzmem iskustvo u procesu uzimanja i iskustva sa bankom kasnije u nekom redovnom korišćenju, opet SG najnapredniji i najnormalniji
- dedikovali su ekspozituru u Zemunu kao najbližu Gornjem gradu i sutra budućim stanarima, mada i u drugima može da se završi, uzeli su dokumentaciju od Merina tako da olakšavaju ceo proces. Bli su vrlo ljubazni i efikasni, ali ok, i u drugim bankama su bili vrlo ok. Evo vam i mail ako hoćete direktno sa bankarkom u Zemunu da zakažete razgovor ivana.sefer@socgen.com (upravnica), imam njenu dozvolu da je "reklamiram" na forumu

PROTIV:
- plaća se NKOSK, ali plaća se i u Intesi, UniCreditu
- životno osiguranje je obavezno - iako je ovo negativno kao dodatni mesečni trošak, ko ima bilo koga u okruženju ko je došao u situaciju da se suoči sa situacijom da mora da otplati neosiguran kredit usled smrti, zna da se ovim osigurava porodica i lično bih to platio i u banci u kojoj nije obavezno
- imaju veliki broj stambenjaka u obradi, moje mišljenje da to može da utiče na brzinu obrade (ali uveravaju me da nekon prikupljene dokumentacije sve bude u mesec dana i ranije jer su upravo zbog količine stambenjaka kod njih vrlo ispraksovani). Ovo sam eliminisao na kraju kao negativno pošto imamo dovoljno vremena.

Počinjem sa prikupljanjem dokumentacije, pa ću vam preneti dalja iskustva.

Eto,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605035#p605035:th9q8ns7 je napisao(la):
DzoniL » Sre Feb 27, 2019 7:55 pm[/url]":th9q8ns7]Drage komšije, vidim da je dosta vas već obilazilo banke a neki su se već i odlučili kod koje banke će uzeti kredit. Ja nisam ništa dosad od toga uradio jer pratim uputstva od Merina da to ima smisla raditi tek kad se dobije konačna kvadratura stana i na taj način banka bude imala svu potrebnu dokumentaciju. Pa me zanima, grešim li ja u nečemu ili ste vi samo poranili sa izborom banke "za svaki slučaj"? :)

Ne grešiš, potrebna je precizna kvadratura.
 
Hvala. Svakako ću se kao i dosta vas aktivirati što pre da odlučim kod koje ću banke. Bolje nego da posle bude nekih problema.
 
Da li su nekom od komšija iz lamela 2 i 3 poznate konačne kvadrature svojih stanova posle merenja geodeta ili se još uvek čeka elaborat?
 
Johnny84":e75frkgc je napisao(la):
Da li neko od komšija iz lamela 2 i 3 ima konačne kvadrature svojih stanova posle merenja geodeta ili se još uvek čeka elaborat?
Cao, bice krajem meseca za celo naselje. Tad dobijamo ugovore i mozemo da pustamo pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605341#p605341:23d36b7s je napisao(la):
jovicic84 » Pet Mar 01, 2019 10:45 am[/url]":23d36b7s]
Johnny84":23d36b7s je napisao(la):
Da li neko od komšija iz lamela 2 i 3 ima konačne kvadrature svojih stanova posle merenja geodeta ili se još uvek čeka elaborat?
Cao, bice krajem meseca za celo naselje. Tad dobijamo ugovore i mozemo da pustamo pare.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ćao komšo, hvala na brzom odgovoru.
 
Cao ljudi, da li to znaci da ne mozemo uci u proceduru za kredit dok ne dobijemo ugovore?
 
zemun-ac":xdncnjo2 je napisao(la):
Cao ljudi, da li to znaci da ne mozemo uci u proceduru za kredit dok ne dobijemo ugovore?


Msm da mozete i pre, na osnovu predugovora... ali najbolje je da pitate u banci


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605343#p605343:3p9yv5bm je napisao(la):
zemun-ac » Pet Mar 01, 2019 10:49 am[/url]":3p9yv5bm]Cao ljudi, da li to znaci da ne mozemo uci u proceduru za kredit dok ne dobijemo ugovore?

Predodobrenje na osnovu predugovora možeš odraditi u Eurobanci... ne znam za ostale...
 
Za proceduru ulaska u odobrenje kredita, sačekaćete da vas pozovu iz Merina i da potpišete ugovor. Do tada možete da se odlučite za banku, da se cenkate i obarate kamatu, za to vam ne treba ugovor sa preciznom kvadraturom nego dobra volja, slobodno vreme, a predugovor već imate. Kada krenu zvanično da zovu kreditne kupce, ulazimo u proceduru odobrenje kredita, finalizujemo isplatu kada se završi tehnički prijem i overimo ugovor kod notara. Ovo je provereni info vezano za redosled šta čeka kreditne kupce.
 
Drage komsije,

Da li ima nekih novosti za rampu mozda? Da li je neko pitao?

I jos jedna stvar, Merin Investment je ista firma kao Merin Hill?
 
tetreb":3msh3fw9 je napisao(la):
Drage komsije,

Da li ima nekih novosti za rampu mozda? Da li je neko pitao?

I jos jedna stvar, Merin Investment je ista firma kao Merin Hill?
Ogradjuju zgradu...ali je ulica svacija.
4059f7c380aa38ee536e6d471f24fb3e.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
1. Da li ce biti moguce da zavrsna kvadratura bude veca za 1 m2 i vise? Na sta vi racunate da ce biti manje ili vise? Ima li neko iskustva sa tim?

2. Kada se potpise ugovor, kolko dana stoji za prebacivanje novca?

3. Hocete li premeravati svoje stanove pre potpisivanja ugovora? Vodite li nekog majstora sa sobom kod preuzimanja kljuceva?
4. ovo na zadnjoj slici gde stoji covek sa kolicima, hoce li to popunjavati sa zemljom? Pitam zbog nivoa, jer mi je stan u prizemlju?
 
Hvala za fotke!
Super ste sto delite obzirom da smo svi nestrpljivi da vidimo kako to sad izgleda.

Zaista lepo sve deluje, ja sam se malo razocarala samo za kupatilo, nadala sam se da ce umiviaonik biti u ugradnoj ploci i da ce samim tim biti mnogo vise povrsina za odlaganje stvari, no dobro, sve se to da doraditi.
 
Ninaa":3efgxao2 je napisao(la):
Hvala za fotke!
Super ste sto delite obzirom da smo svi nestrpljivi da vidimo kako to sad izgleda.

Zaista lepo sve deluje, ja sam se malo razocarala samo za kupatilo, nadala sam se da ce umiviaonik biti u ugradnoj ploci i da ce samim tim biti mnogo vise povrsina za odlaganje stvari, no dobro, sve se to da doraditi.
U pravu ste.. ja sam se malo razocarala u toalet! Jakoooooi je mali. Debeljuce ga nece moci koristiti jer skoro morate sesti na solju da bi se zatvorila vrata! Ali podstrek za zdrav zivot! Ulaz u zgradu i hodnici su isto bas elegantni. Jos kad dodje drveni rukohvat na staklo na stepenistu bice stvarno moderno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605614#p605614:8fcsq8kl je napisao(la):
Mazailunja » Sub Mar 02, 2019 4:45 pm[/url]":8fcsq8kl]
Ninaa":8fcsq8kl je napisao(la):
Hvala za fotke!
Super ste sto delite obzirom da smo svi nestrpljivi da vidimo kako to sad izgleda.

Zaista lepo sve deluje, ja sam se malo razocarala samo za kupatilo, nadala sam se da ce umiviaonik biti u ugradnoj ploci i da ce samim tim biti mnogo vise povrsina za odlaganje stvari, no dobro, sve se to da doraditi.
U pravu ste.. ja sam se malo razocarala u toalet! Jakoooooi je mali. Debeljuce ga nece moci koristiti jer skoro morate sesti na solju da bi se zatvorila vrata! Ali podstrek za zdrav zivot! Ulaz u zgradu i hodnici su isto bas elegantni. Jos kad dodje drveni rukohvat na staklo na stepenistu bice stvarno moderno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Sa slika deluje da su podne plоčice u malom toaletu prilično reljefne, što je primarno odlika pločica za spoljnu upotrebu. Ne vidim poentu postavljanja takve keramike u enterijeru.
 
Sve vam izgleda.lepo. Jedini problem vidim sa ovim staklenim stepenistem, kad krene useljavanje i nosenje kabastog namestaja. Ako se to nekako ne zastiti, tesko da ce ostati citavo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605612#p605612:2kzhwf5v je napisao(la):
gornji grad fan » Sub Mar 02, 2019 4:34 pm[/url]":2kzhwf5v]Da li se grejanje plaća po utrošku? I da li znate ima li neprodatih stanova?
Hvala unapred!
Plaća se po utrošku. Kolega sa posla se raspitivao pre oko mesec dana i rekli su mu da je sve prodato. Možda samo povučeni sprat nije u celosti prodat.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605582#p605582:3oue5bxs je napisao(la):
cipiripi » Sub Mar 02, 2019 1:09 pm[/url]":3oue5bxs]1. Da li ce biti moguce da zavrsna kvadratura bude veca za 1 m2 i vise? Na sta vi racunate da ce biti manje ili vise? Ima li neko iskustva sa tim?

2. Kada se potpise ugovor, kolko dana stoji za prebacivanje novca?

3. Hocete li premeravati svoje stanove pre potpisivanja ugovora? Vodite li nekog majstora sa sobom kod preuzimanja kljuceva?
4. ovo na zadnjoj slici gde stoji covek sa kolicima, hoce li to popunjavati sa zemljom? Pitam zbog nivoa, jer mi je stan u prizemlju?

1. Mi smo ih pitali, rekli su da su obicno odstupanja na manje,ne na vise
4. Mi smo bas merili sa deckom sto radi kao agent. On nam je cak rekao da su podigli nivo same zgrade, zbog komfora ljudi koji zive u prizemlju, tako da je i to samo plus, ja sam videla koji je to nivo, sasvim zadovoljavajuce,s obzirom da sam mislila da stan krece sa 1,20 kako smo ovde ranije pominjali.
 
Vrh