Šta je novo?

Google i Beograd

Ekstra su,

samo kad ih stavim u google earthu posle nekog vrmena mi prijavi gresku i izadje iz google eartha.
 
Sad je moguće editovati mapu Srbije na Google map maker-u :).

Par stvari koje sam zapazio (ako se neko bude odlučio da da svoj doprinos:

* Parametar za broj traka označava broj traka u jednom smeru.
* Imena na ćirilici se stavljaju kao "Serbian, preferred", a na latinici kao "Serbian, obscure" (tako je većina radila koliko sam video, videćemo kako izgleda prilikom sledećeg update-a Google maps-a).
* Jako nervira što ne radi najbolje obcija "Edit entire road", pa je mukotrpno unošenja podataka o ulici segment po segment.

Ono što mene zanima, da li neko zna gde postoji detaljna mapa opština, da bi se ispravno unele u mapu?
 
E na ovo sam ponosan :)

Napokon zavrsih nas lepi parlament, a i Beograd je napokon usao u klub evropskih i svetskih gradova koji imaju izgradjene skupstine.
Moram da priznam da mi je ovo bio najtezi model do sada, jer ima izuzetno puno detalja, i PSH je vise nego potreban.

Dom Narodne skupstine Republike Srbije

Resizeofnarodnaskupstina.jpg


Resizeofnarodnaskupstina3.jpg


Resizeofnarodnaskupstina4.jpg


Resizeofnarodnaskupstina5.jpg


Resizeofnarodnaskupstina6.jpg


Resizeofnarodnaskupstina7.jpg
 
Значи :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :gobb: :laugh:

Сјајно, само настави тако :)
 
Zex dao si svoj doprinos našem gradu mnogo veći nego oni koji su plaćeni i birani da to rade.Svaka čast :)
 
Hvala jos jednom, i moram da kazem da zaista ne mogu da verujem da Usce Shopping Center nije jos postavljen, a update je prosao pre 2-3 dana.

Mihailo ne posustaj i trazi da postave :)
 
MIhailo mogao bi da uradis repliku tj da kopiras usce 2 bez antene i da je stavis pored usca 1.

Zexland video sam one tri nove zgrade sto si stavio u 3d werhause ekstra su.mada moram priznati da i mirijevo nije lose uradjeno.
 
zexland":2k9wtp0k je napisao(la):
Hvala jos jednom, i moram da kazem da zaista ne mogu da verujem da Usce Shopping Center nije jos postavljen, a update je prosao pre 2-3 dana.

Mihailo ne posustaj i trazi da postave :)
Одбили су га били под објашњењем да не постоји... Баш пре 2-3 дана је стигао одговор на жалбу, тако да ће бити постављен у следећој тури... ;)

@боки-смоки: прво да направимо постојеће зграде, а после ћемо лако ;)
 
Михаило":2552j721 je napisao(la):
zexland":2552j721 je napisao(la):
Hvala jos jednom, i moram da kazem da zaista ne mogu da verujem da Usce Shopping Center nije jos postavljen, a update je prosao pre 2-3 dana.

Mihailo ne posustaj i trazi da postave :)
Одбили су га били под објашњењем да не постоји... Баш пре 2-3 дана је стигао одговор на жалбу, тако да ће бити постављен у следећој тури... ;)
E dobro je ! :) Znaci u sledecoj turi :kk:

Evo ja zavrsi i Stari dvor, malo mi je kupola ispala zdepasta ali nisam imao vremena da je prepravljam :D

@ Munja - Hvala :)

Resizeofdvor-stari01.jpg


Resizeofdvor-stari04.jpg


Resizeofdvor-stari05.jpg


Resizeofdvor-stari03.jpg


Resizeofdvor-stari02.jpg


Jos Novi da mu pravi drustvo i moram malo da oladim, ovo je zarazno :D moraju i ispiti da se spremaju :cool:
 
@Nenad: Mislim da svi ti podaci dolaze iz Google map makera, tamo je već dosta imena ulica dodano, mada će trebati vremena dok dođu do Google maps. Lepo je što omogućavaju i editovanje nekih detalja, poput broja traka, ili pravila skretanja na pojedinačnim raskrsnicama, da bi pravilnije računao rute :).
 
______________________________________________

Trodimenzionalni Beograd

Beograd je ponovo pokazao da je svetska metropola. Ovog puta stao je rame uz rame sa velikim svetskim i evropskim gradovima, poput Varšave, Los Anđelesa, Praga i Beča. Od pre mesec dana, posetioci internet sajta „Google Earth“, potpuno besplatno mogu da upoznaju trgove, ulice, velelepna zdanja i istorijske spomenike u Beogradu.

Internet stranicu „Google Earth“ koja prikazuje satelitske snimke svih država i detaljnije mape većih svetskih i evropskih gradova, dnevno poseti oko 350 miliona ljudi. Neki gradovi, poput Berlina ili Praga, imaju trodimenzionalan prikaz svih značajnijih zgrada i trgova, pa posetioci mogu i vizuelno da se upoznaju sa znamenitostima ovih gradova. Do pre tri meseca, na ovom poznatom internet sajtu nije postojala ni jedna slika prestonice Srbije, pa je Željko Zdravković, student treće godine industrijskog dizajna, odlučio da to promeni. Za mesec dana, slikao je sve značajnije ulice, trgove i zgrade u Beogradu, obradio ih i poslao administratoru „Google Earth-a“ na proveru. Svi modeli su prihvaćeni, pa je Željko nastavio sa svijim hobijem.
- Pošto sam redovan posetioc „Google Eartha“, često se zanimam i gledam gradove širom sveta i njihove znamenitosti. Zaključio sam da je Beograd veoma slabo predstavljen na internetu i želeo sam to da promenim. Raspitao sam se kako se modeli postavljaju i krenuo sa fotoaparatom na Trg Republike. Slikao sam, vratio se kući, obradio slike i poslao administratorima. Pošto su bili zadovoljni mojim radom, nastavio sam i sada na „Google Earth“ ima oko 80 lokacija u Beogradu koje su trodimenzionalno predstavljene - priča Željko Zdravković kome za izradu modela pomažu fotografije Beograda između dva svetska rata čiji je kolekcionar.
Posetioci „Google Eartha“ sada mogu da vide Brankovu ulicu, Trg Republike i Nikole Pašića, Dom Narodne skupštine, Kosančićev i Zeleni venac, Pop Lukinu ulicu, Terazije, Brankov most, Narodno pozorište, spomenik Pobednik, kafanu „Ruski car“...
- Cilj je da do kraja godine na sajtu bude više od 200 modela u Beogradu. Interesantno je da se dosta Beograđana javilo i podržalo ovu ideju, pa tako jedan momak slika Novi Beograd, dobili smo pojačanje za Mirijevo, odnosno rasporedili smo se po reonima. Takođe, počelo je i postavljanje slika iz Kragujevca, Niša, Vršca, a jedino za sada nema nikog iz Novog Sada ko bi želeo da ovim putem predstavi svoj grad, iako ima puno lepih mesta i znamenitosti - dodaje Zdravković, kom je istorija i duh Beograda, kao i arhitektura, glavna inspiracija za rad.
U zavisnosti od veličine i složenosti zgrade koju slika, za završeni trodimenzionalni model Željku treba od nekoliko sati do celog dana.
- Sve što radimo to je u potpunosti volontirski u cilju turističkog predstavljanja Beograda. U zavisnosti od složenosti zgrade, najčešće mi je potrebno nekoliko sati za finalnu verziju. Međutim, za zgradu Doma Narodne skupštine bio mi je potreban ceo dan. Moram napomenuti da su Beograđani veoma ljubazni i u velikoj meri mi pomažu. Pošto mi najviše odgovara da na slici nema ljudi, prolaznici se saginju, zaustavljaju saobraćaj, sve u cilju da „uhvatim“ što bolju sliku - zahvalan je sugrađanima Željko Zdravković.

Ono što će tek biti
Na internet sajtu „Google Earth“ prikazana je i zgrada „Delta kula“, koja još nije izgrađena, a locirana je između hotela „Hajat“ i „Sava centra“.
- Kod slike postoji napomena da objekat tek treba da bude izgrađen. Cilj je da posetioci sajta vide da Beograd u budućnosti očekuju veliki projekti i da je to još jedan podatak zbog čega bi trebali da investiraju, žive ili posete prestonicu Srbije - objašnjava Željko Zdravković.
Izvor: Blic
Link: http://www.blic.rs/beograd.php?id=107709
______________________________________________________
 
Da li je ovo mala promocija zexlanda :) ? U svakom slucaju neko je primetio sta se radi za promociju... Mogao si samo da pomenes i ostale forumase, u svakom slucaju :gobb:

Da, inace mislio sam da si stariji ;)
 
Diavolo":1k158phe je napisao(la):
Da li je ovo mala promocija zexlanda :) ? U svakom slucaju neko je primetio sta se radi za promociju... Mogao si samo da pomenes i ostale forumase, u svakom slucaju :gobb:

Da, inace mislio sam da si stariji ;)
Hvala :)

Naravno da jesam, ali to nisu naveli detaljno. Pomenuo sam Mihaila za NBGD i bgd259 za njegove modele i onog decka iz Mirijeva...
Pomenuo sam i Beobuild, ali i to nisu naveli, verovatno zbog markertinga, ili cega vec, u svakom slucaju dobro je ispalo, a sto nas bude vise na GE to bolje :vops:

A evo je tek prava promocija :D

ResizeofResizeofResizeofIMG_14142.jpg
 
Svaka cast zexland zasluzio si ali kako lazu bilo je modela pre 2 godine a ne pre 3 meseci :p
 
Vrh