Šta je novo?

Google i Beograd

Za Zemun 31.07.

Da su jos malo kasnije slikali, uhvatili bi birfest.
 
BOKI SMOKI":3b61zyiw je napisao(la):
meni stalno google earth javalja da ima gresku i posle samo 2 min koriscenja mi se ugasi i normalno pise da posaljem gresku google earth timu da bi u sledecim verzijama ispravili to, a to se desava kada ukljucim 3d buildings.Vama jel se desava?
Сад сам проверио, то се дешава и мени, кад кликнем на неки модел да ми прикаже информацију о објекту. :rant:
 
upravo video kako dobro izgleda samo sad modeli nisu skroz postavljeni kako treba.

evo modele koje cu da radim da nebi radili duplo

- jugodrvo
- staklenac
- zgrada ivo lola ribar
- jos par zgrada tamo vamo
 
Super vesti, sinoć sam zaglavio do pola tri gledajući nove slike.

Da li zaista ima toliko (novih?) plavih krovova u Beogradu ili neki materijal koji su počeli da koriste naročito snažno reflektuje u delu spektra na koji je kamera osetljivija? (Lupam, ali hoću da kažem da se nije toliko plavilo ranije.) Isto, masa ulica se crni, crni, crni -- ne znam da li je do nove kamere, ili je to sve sveže asfaltirano? :)
 
Za krovove ne znam, ali za asfalt mogu da ti potvrdim da nije novi već je kamera jednostavno imala neko vrlo čudno setovanje na snimanju iznad grada. U prvi mah mi nije toliko smetalo, ali što duže gledam sve mi više i više smeta, a čak sam umislio i da su ove nove fotke slikane pod malo većim/manjim uglom od normalnih 90 stepeni.
 
Super Bg259!
Oces da radis i ostatak Vasine ?

Da, sada neki modeli nisu bas dobro postavljeni, malo beze zbog nove pologe, recimo par spomenika, ali to nije problem, mogu da se update-uju :)

Isti slucaj je i u Zagrebu.
 
shmeksi":18n0w2jj je napisao(la):
Za krovove ne znam, ali za asfalt mogu da ti potvrdim da nije novi već je kamera jednostavno imala neko vrlo čudno setovanje na snimanju iznad grada. U prvi mah mi nije toliko smetalo, ali što duže gledam sve mi više i više smeta, a čak sam umislio i da su ove nove fotke slikane pod malo većim/manjim uglom od normalnih 90 stepeni.
Nisi umislio :) Ja sam to primetio pri fast zoomingu, a potom i lako uporedio - idi na stadion Partizana i pogledaj slova na tribini sa zadnjim updateom, a potom izaberi prethodni.

Cudan snimak, svakako. Ulice mi izgledaju kao da je 15min pre slikanja bio letnji pljusak u bg, a potom izaslo jako sunce.

U svakom slucaju dobro je da je update bio, kakav / takav. I da, obilaznica se najzad vidi.
 
Da, Antverpen ima lepo očuvano staro jezgro, koje bi se lepo videlo i na da je slika sa suprotne strane katedrale, no to se svakako može direktno videti u GE.

U Srbiji bi bilo lepo imati model centra Valjeva - Tešnjara, koji je jako lepo očuvan.
 
jači intenzitet boja, pojačan kontrast... što vas to buni? meni i bolje ovako.
 
Pa meni smeta. Ovakav gamut boja je progutao neke detalje koji su se ranije bolje videli. Stepen pod kojim je snimano niko ne može da porekne.
 
Слажем се, слика делује преекспонирано, на први поглед пријатније, али заправо је лошијег квалитета и са много већом гранулацијом него раније... Штета...

Иначе, по мојим прорачунима, снимано је отприлике под углом од 72 степена уместо под 90. И раније је постојао неки угао, али је одступање од 90, било отприлике дупло мање...
 
GOJE":1hfupqii je napisao(la):
Da, Antverpen ima lepo očuvano staro jezgro, koje bi se lepo videlo i na da je slika sa suprotne strane katedrale, no to se svakako može direktno videti u GE.

U Srbiji bi bilo lepo imati model centra Valjeva - Tešnjara, koji je jako lepo očuvan.
oftopik: odem na google maps da vidim kako izgleda valjevo i imam sta da vidim - preko doticnoga prelece avion! :)
 
Још мало пословних зграда по НБГ-у :)

Europe Business Centre, Atrium offices и LUKOIL-ова пословна зграда

3873698267_0e1f623609.jpg

3873699065_a4e755a7f0.jpg

3873699835_20f22cd9ba.jpg

3874487910_4303a3be22.jpg

3873701933_81d648d78b.jpg

3874488956_81e570fd21.jpg

3874489570_dc625ef854.jpg


GTC Square

3874490470_dfcda9e9c8.jpg

3874491036_0ae90956d3.jpg

3874492876_4527717ee4.jpg

3874493266_d0741a3521.jpg


:gobb:
 
Da li ste znali da su ti snimci ustvari snimani iz aviona a ne sa satelita.Mislim na ove do 250 m.
 
Vrh