Šta je novo?

Google i Beograd

Na update Srbije je greska.

Narandzasti autoputevi su oni koji se naplacuju (znaci, sa putarinom), a zuti (recimo cela Nemacka) su oni besplatni.

U Srbiji je to zuto uzeto sa aktuelne karte Srbije sa glavnim magistralnim putevima (KX bez istocnog kraka), pa su i delove koji nisu autoputevi takodje oznacili u zutoj boji. Znaci, sama debela zuta linija u Srbiji ne predstavlja autoput. Slicno su uradili u Ukrajini. A sa ovim updateom je i Rumunija "izgubila" sve autoputeve.
 
A zasto je jedan most nedovrsen u googlu earthu? Onaj sa dva pilona.

untitled-5.jpg
 
Hvala :)

Inače, prvo su mi odbili poslednju izgrađenu zgradu u AirportCity-ju, ali upravo sam dobio mejl nakon žalbe da će biti ubačena u sledećem krugu...
Malo po malo, izgradićemo Beograd :gobb:

@BOKI SMOKI: kako ti je ovako neravan teren? Koju verziju GEarth-a imaš?
 
BOKI SMOKI":birbfwxm je napisao(la):
Najnoviju ali sam ukljucio teren.Da bude realnije.
Hoces da kazes da si u options izabrao veci koeficijent za izohipse (elevation exaggeration)?

Meni stoji na 1.5, nekako mi tako najrealnije kad uporedim GE view i real view po gradu. Default-ni je los, po mom misljenju.
 
Da meni je bilo na 3.Sad sam i ja stavio na 1.5


Zexland kad imas u planu knez mihajlovu?
 
Ja trenutno radim na par zgrada iz juznog bulevara, -

samo bih hteo da dodam da ona arena je moj model koji sam radio pre par godina i koji je google odjednom nasao i postavio i ako vise ga ne registruje kao moj model, nemogu da ga izbrisem ili doradim. A cisto pise bg259 ali se ne pojavljuje medju mojim modelima
 
BOKI SMOKI":2fepd9la je napisao(la):
Zexland kad imas u planu knez mihajlovu?
Knez ide na kraju, posto je tu vecito guzva i ne mozes na miru da fotkas zgrade, pa cekam jednu nedelju da skoknem i da isfotkam ceo Knez.

U izradi su :

Terazije - zavrsetak
Brankova - druga strana
Kneza Milosa ( neki delovi)
Sremska
Sarajevska
Kosovska
Vasina - druga strana
Kralja Milana - zavrsetak leve i desna strana
Obilicev venac
Prizrenska
Karadjordjeva
Nemanjina - dovrsetak do Slavije

Znacajniji objekti:

Skupstina
Stari dvor
Novi dvor
B2
Ministarstvo finansija
Ministarstvo ino. poslova
Zdanje Vlade
Sediste sudova
Zeleznicki muzej
Trgovinski sud

Naravno ovo ce sve biti gotovo tek za koji mesec, jer ima puno toga.

@ Mihailo - Svaka cast za potokovicu ! A jedva cekam da vidim Belvile :)
 
Jel ce biti skoro novog updatea sa novim zgradama? Kad kazem skoro mislim na dan dva.Posto uskoro izgleda necu imati net vise.Pa cu morati kod drugih da posecujem ovaj forum.


A sto nedovrsi spustove na mostovima?

jjjjjj.jpg



Zexland mogao bi da uradis dzamiju.

Mihailo nije da nesto pametujem ali bih ti preporucio da ides blok po blok.Mislim da bi i tebi bilo zgodnije, posto je NBG po blokovima podeljen.Mada koliko sam uvideo tako si i poceo da radis, ako ne gresim.
 
Рекао би човек да је обична кутија, ал'у ствари има много детаља, најкомпликованије од свега што сам до сад правио...

Извините за брдо слика :D

3824779274_e2a8ffde97.jpg


3823951057_85c383a87d.jpg


Специјално за shmeksi-ја :)
3823951459_6580c9cc4d.jpg


3824752738_ae8a241d97.jpg


3823952115_464b1c7cc4.jpg


3823952449_8f1d1b091d.jpg


3823952755_e096a561ab.jpg


Измислио Гугл брдо где га нема... :/
3823953037_ab5988ebf6.jpg


3823954043_c9eca9d7d1.jpg


3824756780_597d2bb2da.jpg


EDIT: Заборавих линк: КЛИК, КЛИК!!!
 
Sjajno ! Vrlo dobar i detaljan model ! :gobb:

NBGD City se polako ali sigurno dobro popunjava :kk: :gobb:

:vops:

BTW - Ne znam da li ste primetili od pretproslog update-a Usce kula je zamenjena novom koju je radio korisnik Slobodan.
 
@Михаило

Svaka čast za model, ali mene ta zgrada sa ove vremenske distance debelo razočarala. :kafa:
 
BOKI SMOKI":2vq8tbv8 je napisao(la):
A obraduj nas pa sledece neka bude delta city i bellvile.
Доћи ће и то на ред, само да прикупим довољно фотографија из одговарајућих углова. Можда ћу морати да сачекам да отворе Белвил па да га исликам, а можда ћу моћи и споља да похватам све што ми треба...


zexland":2vq8tbv8 je napisao(la):
Sjajno ! Vrlo dobar i detaljan model ! :gobb:
Захваљујући беобилдоцима сам имао и више него довољно материјала да га саглеам из свих углова, па мора да буде детаљан :)

shmeksi":2vq8tbv8 je napisao(la):
@Михаило
Svaka čast za model, ali mene ta zgrada sa ove vremenske distance debelo razočarala. :kafa:
Јбг, вероватно си превише очекивао... Мени је и даље интересантан, унео је мало живости у тај застакљени део нбг-а ;)
 
U izradi je Europe Business Center, posle će verovatno Atrijum, YUBC, Interkontinental...
 
U okolnim balkanskim zemljama nema ni priblizno toliko zgrada koliko ima beograd.Mislim na 3d.Momci svaka vam cast samo napred.Kada sve zgrade budu gotove covek ce lako moci da se snadje gde je koji njemu potreban objekat.


YUBC- yugooslovenski biznis center?

A koliko vam u proseku treba za jedan model?
 
Vrh