Šta je novo?

Genex (Geneks kula)

Генекс кулу је изградило државно грађевинско предузеће Рад које је било најмоћније у Европи, а ону карикатуру на обали Саве гради мафијашка италијанска фирма Пицароти. Директор је ухапшен због прања пара и повезан је са аферама у Београду на води. Поређење ти је мало пресмешно.

Кад поменух ту стаклену ругобу којој прозори отпадају, шта би са оним кад се открило да је врх унутрашњег дела зграде урађен у облику нацистичке свастике? Избио је скандал због тога. Неко то снимио дроном. Ево слике да видите како изгледа.
Pogledajte prilog 197334
Pizzarotti ima skandale svuda po svetu. Najpoznatiji su u njujorku sa onom nezavrsenom zgradom koja bleji 15godina.

Leaning tower of Pizzarotti
 
Pizzarotti ima skandale svuda po svetu. Najpoznatiji su u njujorku sa onom nezavrsenom zgradom koja bleji 15godina.

Leaning tower of Pizzarotti
Боже ме сачувај. Колико пара су покрали за то, и зашто Њујорк није поднео тужбу против њих? Зашто власт ћути?
 
Poslednja izmena:
Боже ме сачувај. Колико пара су покрали за то, и зашто Њујорк није поднео тужбу против њих? Зашто власт ћути?
Koliko znam tuzi se tu svako sa svakim. Morali su da osiguraju gradiliste od urusavanja po naredbi grada. Dok se sve ne razresi ko je za sta kriv, ovako stoji vec par godina. Prosle godine sam prolazio ispod cisto da vidim to cudo arhitekture, bas bedak. Sta ocekivati od Pizzarottija, u svim shady poslovima iskacu. Bas mi je bilo smesno kad su otkriveni kao ekipa za kulu bg.
 
Koliko znam tuzi se tu svako sa svakim. Morali su da osiguraju gradiliste od urusavanja po naredbi grada. Dok se sve ne razresi ko je za sta kriv, ovako stoji vec par godina. Prosle godine sam prolazio ispod cisto da vidim to cudo arhitekture, bas bedak. Sta ocekivati od Pizzarottija, u svim shady poslovima iskacu. Bas mi je bilo smesno kad su otkriveni kao ekipa za kulu bg.
Видео сам слику и стварно изгледа јадно. Не чуди ме, јер као што си навео, архитектура им је стварно бедна, али ме је уплашило што зграда која зврји празна већ 15 година се криви, и прети да се уруши, и оштети околне зграде. Забележен је још један инцидент у Црној Гори пре неколико година. Црногорски интерпол је ухапсио директора ове озглоглашене италијанске фирме због прања пара. Једног су ухапсили, док је други у бекству, и обоје су повезани са дивљим насељем на обали Саве. Опрали су стотине милиона евра.

 
Počeli neki radovi unutar Geneksa.

1000003600.jpg
 
Šta je plan? Šta Aco Boske namerava? Hotel? Poslovni prostor?
 
Video sam ga par puta usput, al se ne znamo, a neprijatno mi da priđem čoveku kojeg ne poznajem i da ga tako nešto pitam.
Ja iskreno mislim da bi čoveku bilo drago da ga pitaš. Plus spomeneš Beobuild i objasniš da postojimo mi koji diskutujemo o tim stvarima.
 
Koliko sam video izbacuju starudiju od nameštaja i gomilu šuta.
 
Gde izbacuju prosao skoro nista se nije videlo
 
Na ivicu platoa odmah tu uz autoput.

Ima i građevinski kontejner i kamion skroz tu ispred ulaza.
 
Počeli neki radovi unutar Geneksa.

Pogledajte prilog 201018
Хоће ли ентеријер, и све остало остати исти као у Сава Центру, или ће да направе неки накарадни минимализам од којег ће стомак да ти се преврне кад га видиш?
Koliko sam video izbacuju starudiju od nameštaja i gomilu šuta.

Штета што бацају тај намештај. Мислим да је могуће рестаурирати, попут намештаја у Сава Центру. Гледао сам на кабловској телевизији HGTV како дизајнери ништа не бацају, већ све рестаурирају да би задржали оригинални изглед. Могли би то да примене и овде, али онда неће да перу свој новац куповином ИКЕА намештаја који је смеће, а верујем да ће га користити за опремање пословног простора. Надам се да ће ово средити око зграде јер је све зарасло у коров и шибље. Иначе, требало би поскидати ове клима уређаје и средити расхладни систем да поново ради. То наружује зграду и личи ми на крпеље кад се гледа са даљине.
 
Poslednja izmena:
Да ли неко зна шта ће бити са овим велелепним мозаиком и ентеријером? Да ли ће и даље имати исти изглед? Читао сам чланке да је ова зграда имала веома сложен систем противпожарне заштите, као и инсталације које су биле најквалитетније и домаћег порекла, што је чинило зграду веома енергетски ефикасном. Шта ће бити са тиме?
1719329360060.png

1719329458145.png
 
Velelepnim mozaikom i enterijerom? Nadam se da si samo sarkastičan. Samo se naježim kad vidim ovu zgradu i svo to sivilo betona... uff.
 
Velelepnim mozaikom i enterijerom? Nadam se da si samo sarkastičan. Samo se naježim kad vidim ovu zgradu i svo to sivilo betona... uff.
Лепота је у оку посматрача. De gustibus non est disputandum. Мени се зграда допада изнутра и споља, и да, озбиљан сам. Ово је хиљаду пута лепше од стакленаца које се граде на обали Саве и личе на оне ругобе у провинцији у Шангају или Пекингу, или на зграде у Дубаију. Генексова кула одише динамиком, док ове карикатуре на обали Саве ничим не одишу. Више изгледају као да су направљене од картона и стиропора, и као да ће сваког трена да се уруше. Генекс је велелепни горостас. Исто важи и за Београђанку и зграду бившег ЦК. Чак ми се и стара зграда поликлинике коју је КМГ Трудбеник почео градити седамдесетих година више свиђа од њеног тренутног изгледа.
 
Poslednja izmena:
Тај мозаик је пародија уметности мозаика, а улазни хол архитектуре превазиђене 10 година пре него што је направљен (а и тад би био... скроман).
 
Jel će i tu da menjaju boju platoa ili će da jednostavno samo da ga izbetoniraju?
 
Mislim da je ovo samo odnošenje smeća i šuta iz kule...ne bi bilo logično da prvo srede plato a posle da idu preko njega kamionima zbog renoviranja unutra.
 
Vrh