Šta je novo?

Generalštab

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368384#p368384:14vk7ep6 je napisao(la):
direktor » 23 Jan 2016 07:21 pm[/url]":14vk7ep6]Rusi se dio iznad nemanjine zatvorena jedna saobracajna traka cini mi se da je pomjerena stanica autobusa

Да, то је истина нажалост...
 
Данас...
12646628_10153465832918877_2295529970347682424_o.jpg
 
Гледао сам неки прилог на тв-у малопре, кажу да руше централни део (средину) а остављају део до Немањине?! Мало нема смисла..
 
Слике од јуче-03.фебруар о.г., пролазио поред па рекох да направим неколико слика. Постављају металне држаче испод дела који је окренут према тротоару. На првој слици се види да још нису скинути новогодишњи украси. :(
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Dobro... i na kraju ko ce da koristi zgradu kada se obnovi ?
ta zgrada moze da donosi novac
te nadam se da nece opet postati občna pijavica budjeta
te da bude po onom narodnom ,,skuplja dara nego šteta,,
 
Држава има мали милион зграда које би могле да доносе новац, али су углавном празне.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370201#p370201:355pymqo je napisao(la):
Дошљак » Čet Feb 04, 2016 8:26 pm[/url]":355pymqo]Држава има мали милион зграда које би могле да доносе новац, али су углавном празне.
Ako je sve tako sjajno, tj toliko zgrada sto mogu da donesu novac. STO NE DONOSE? To je dokaz da nije bas sve tako LAKO
 
Pa kako bi agencije iznaljmljivale prostor od privatnika i kako bi stranje djelile kvadrate itd
 
cekajte, ljudi, meni nista nije jasno. sta se obnavlja sta se rusi, nisu valjda ludi da sruse ovu polovinu i ostave pola sutjeske nad nemanjinom?
 
Стигао је огромни кран испред Генералштаба.
 
To treba vojska da sruši do temelja i proda te dve parcele za jako lepe pare!!!
Kakva crna rekonstrukcija. Te zgrade mi se nikada nisu sviđale.
 
Само нам фали нова рупа у центру града попут плаца "Три краља" и сличних знаменитости.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=370595#p370595:3wdmmst6 je napisao(la):
Filip IG » 08 Феб 2016 09:05 am[/url]":3wdmmst6]To treba vojska da sruši do temelja i proda te dve parcele za jako lepe pare!!!
Kakva crna rekonstrukcija. Te zgrade mi se nikada nisu sviđale.

Са једне стране тежимо друштву у коме би грађани требало што више да се директно питају, а са друге показујемо да нисмо за то као народ спремни још увек.

Лични естетски доживљај објекта треба да буде секундарна ствар приликом формирања тако радикалних ставова. Ни мени лично се естетски баш и не допадају, али никад нећу бити за њихово рушење због историсјко-архитектонске вредности коју нећу оспоравати мојим личним естетским афинитетима.
 
Da li oni za ovaj poduhvat imaju dozvolu zavoda za zastitu spomenika kulture, i da li je ista i neophodna...? Kako se to moze proveriti...?
 
Bez zelje da zvucim uvredljivo, ali da li je bitno da od njih dobiju dozvolu? Je li to isti onaj zavod kome je u redu da klima uredjaji vise na spomenicima kulture, pa i na njihovoj zgradi?
Sa ili bez dozvole, svodi nam se na isto. Nadamo se najboljem.
 
Na temi o spomenicima postavio sam vest o konkursu za spomenik Stefanu Nemanji i spomen kompleks "Srpski srednji vek", a po sadržaju vesti, čini mi se da to može da ide i ovde:

Кoнкурс зa пoдизaњe спoмeникa Стeфaну Нeмaњи

Oдбoр зa пoдизaњe спoмeн-oбeлeжja Стeфaну Нeмaњи дoнeo je дaнaс oдлуку дa сe рaспишe дoмaћи jaвни кoнкурс зa пoдизaњe спoмeникa Стeфaну Нeмaњи, кao и спoмeн-кoмплeксa „Српски срeдњи вeк”.

Нa прeдлoг прeмиjeрa и прeдсeдникa oдбoрa Aлeксaндрa Вучићa, oдбoр je изрaзиo нaмeру дa лoкaциja будућeг спoмeникa Стeфaну Нeмaњи и спoмeн-кoмплeксa будe нa углу улицa Кнeзa Mилoшa и Нeмaњинe, сaoпштилa je Кaнцeлaриja Влaдe Србиje зa сaрaдњу сa мeдиjимa.

Кoнaчнa oдлукa o лoкaциjи бићe дoнeтa нa слeдeћoj сeдници, у сaрaдњи сa Влaдoм Рeпубликe Србиje.

Izvor: Grad Beograd

Eto, pošalješ Nemanjiće da sruše Generalštab i niko neće da se buni :roll:
 
Ок, сад је ваљда све јасно и оном малом делу људи који су сумњали у издајничке, антинародне а пронатовске мотиве целог подухвата рушења Генералштаба од стране жвалавог издајника.

Ја заиста не могу да замислим да неког нато/еу чиновника реално заболе за Генералштаб па да нам затражи све ово. Чак мислим да им импонује и даје додатни осећај надмоћи над овом колонијом када виде оне рупе од њихових бомби. Ценим да је ово од почетка била жеља овог прошиптарског монструма који нам је на власти.
 
Vrh